Nowe autobusy - ZTM

Wszystko związane z działaniem komunikacji publicznej.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, CKfan, AR

Ziarek
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1653
Rejestracja: 20 lutego 2008, o 20:16
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Ziarek » 17 kwietnia 2009, o 23:30

Ja kibicuję przewoźnikom w takiej kolejności:
1. ITS Michalczewski (zdecydowanie mój faworyt i ulubiony przewoźnik)
2. Mobilis (także ulubiony przewoźnik)
3. PKS Kielce (chętniej pokibicuję PKSowi niż MPK aby wygrał przetarg)
I każda inna firma niż Veolia i MPK Kielce.

I gdzieś na szarym końcu Veolia i MPK Kielce dopiero, mogło by być wyżej gdyby nie taki jeden p. Latosiński, gdyby nie on to MPK by nie było u mnie na końcu tylko tuż za Kieleckim PKSem.

Awatar użytkownika
CKfan
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4200
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 20:56
Lokalizacja: Kielce os. Jagiellońskie

Post autor: CKfan » 18 kwietnia 2009, o 00:00

On żyje w swoim świecie i nie ma pojęcia o tym, że jest coś takiego jak wolny rynek, nie wie o tym, że są pewne przepisy które ograniczają takie kombinatorstwo. Raz udało mu się zrobić cud. Ksiądz biskup zagroził Lubawskiemu ekskomuniką i wszystko dziwnym trafem udało się odkręcić.

Powiem tyle. Wszystko lepsze od MPK. Cokolwiek innego wygra, to będę szczęśliwy.

Oczywiście najlepszy byłby Michalczewski, ale może okazać się droższy od Mobilisu, co można wnioskować po warszawskim unieważnionym przetargu. Nie zapominajmy też o tym, że zainteresowany jest MZK Starachowice, ale jego stawka i stawka PKS jest wielką niewiadomą.

MPK/KASP ma małe szanse na zwycięstwo, pierwszą firmą z którą może przegrać, to niewątpliwie PKS, który ma już bazę (marną ale ma), a jego przyszły prezes wie ile może główny konkurent zaproponować.

Mam dylemat czy lepsze byłby rodzime firmy PKS K-ce, MZK S-ce czy ten Mobilis, który słabo dba o autobusy w Stolicy i w Bydgoszczy. Wiadomo, że 2 pierwsze firmy są podobnym reliktem komuny jak kieleckie MPK, więc może się to odbić tak samo na jakości.

Moje prognozy kolejności ofert od najtańszej:
1. Mobilis
2. PKS Kielce/MZK Starachowice
3. ITS Michalczewski
4. MPK/KASP Kielce

Veolia raczej nie wystartuje, bo ostatnio w żadnym przetargu nie starała się o miejskie linie.
Sorry, takiego mamy prezydenta...

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 18 kwietnia 2009, o 00:17

Biskup naszym guru, chyba sam sie udam do niego na audiencje, moze mi ograniczy troche pole dzialalnosci i zamknie usta 8) 8) 8) wiec skoro biskup powiedzial, to w ramach grzechu licze na to, ze wygra firma prywatna, a kierowcow i tak zatrudnia lokalnie. Obawiam sie, ze PKS, szczegolnie ten kielecki nie bedzie spelnial wymogow. Nie wiem jaka prace wykonuje teraz PKS Strachowice, ale jak tylko zobaczymy SIWZ, to ustalimy, kto bedzie mogl przystapic. Amen :roll: Dziekuje ci biskupie za to, ze jestes i za to, ze ingerujesz w sfere biznesu!

Awatar użytkownika
kamilkw
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1458
Rejestracja: 25 czerwca 2007, o 09:48
Lokalizacja: Morawica/Kielce

Post autor: kamilkw » 18 kwietnia 2009, o 09:01

A ja myśle, że trzeba uważnie patrzeć na całą sprawę bo mam złe przeczucia co do tego przetargu...Postraszą strajkiem i wygraną mają w kieszeni.
pletwa

Ziarek
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1653
Rejestracja: 20 lutego 2008, o 20:16
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Ziarek » 18 kwietnia 2009, o 10:33

Autor pisze:(...)Nie wiem jaka prace wykonuje teraz PKS Strachowice, ale jak tylko zobaczymy SIWZ, to ustalimy, kto bedzie mogl przystapic. Amen :roll: Dziekuje ci biskupie za to, ze jestes i za to, ze ingerujesz w sfere biznesu!
Co do tego czym się PKS Starachowice zajmuje to jedynie przewozami miedzy miastowymi, przejęło upadły PKS Skarżysko-Kamienna i nie wozi pasażerów na liniach miejskich nigdzie, jak dla mnie to PKS Starachowice ma większe szanse na wygraną w przetargu od naszego PKSu.

Co do biskupa to on specjalnie poparł strajk, aby pokazać swoim największym wiernym (czyli starszym osobą głównie) że nie jest obojętny - ta nie jest obojętny to może tylko na pokaz publiczny, bo prywatnie to pewnie wisi mu ta komunikacja.
kamilkw pisze:A ja myśle, że trzeba uważnie patrzeć na całą sprawę bo mam złe przeczucia co do tego przetargu...Postraszą strajkiem i wygraną mają w kieszeni.
Oni nie mogą zrobić coś takiego: "Jeśli nie dostaniemy autobusów z Unii to zrobimy strajk jak w '07" oni ich nie dostaną od tak musi być przetarg, bo gdyby miasto (w tym przypadku jego pośrednik czyli ZTM) miało przekazać je omijając przetarg to by była jak by nie patrzeć łapówka lub łagodniej mówiąc mała darowizna ze strony miasta dla MPK.

Awatar użytkownika
kamilkw
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1458
Rejestracja: 25 czerwca 2007, o 09:48
Lokalizacja: Morawica/Kielce

Post autor: kamilkw » 18 kwietnia 2009, o 11:01

Przetarg organizuje chyba miasto nie? Więc wszystko będzie legalnie.
pletwa

redoxygene
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 781
Rejestracja: 22 czerwca 2008, o 20:36

Post autor: redoxygene » 18 kwietnia 2009, o 11:22

kamilkw pisze:A ja myśle, że trzeba uważnie patrzeć na całą sprawę bo mam złe przeczucia co do tego przetargu...Postraszą strajkiem i wygraną mają w kieszeni.
Nawet jak postrasza, to w jaki sposob tym postraszeniem chca ominac Ustawe ZP?

eM
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1103
Rejestracja: 2 października 2005, o 19:14
Lokalizacja: Kielce

Post autor: eM » 18 kwietnia 2009, o 11:27

Albo PKS Kielce, albo MZK Starachowice albo ITS albo Mobilis. Może najbardziej PKS Kielce, który potem łyknie Veolia, piękny mariaż w obecnych warunkach. MPK Kielce przydałoby się trochę rynkowej gry, bo po strajku wyraźnie pozostali w warunkach gospodarki ręcznie sterowanej, a wolny rynek gdzieś się ulotnił.
P.S. bodajże redox sugerował coś takiego 55 zamiast 35 i puszczamy tam nowe autobusy, a 35 likwidujemy, ciekawe rozwiązanie, które można by wypróbować w warunkach wolnego rynku . Oczywiście MPK trzeba by zapewnić przewidzianą w umowie ilość wozokilometrów czy jakoś tam. Tak na marginesie czy ktoś widział jakiś nowy schemat linii, który mają obsługiwać nowe autobusy.

redoxygene
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 781
Rejestracja: 22 czerwca 2008, o 20:36

Post autor: redoxygene » 18 kwietnia 2009, o 11:38

eM pisze:Tak na marginesie czy ktoś widział jakiś nowy schemat linii, który mają obsługiwać nowe autobusy.
To nie byla propozycja, tylko teoretyczne zalozenie, ze wcale nie trzeba tworzyc stricte nowych linii. A samego schematu nowych nie ma. To znaczy jest, ale wszystko to, co bylo kiedys, czyli nie bardzo nadajace sie do wprowadzenia.

Awatar użytkownika
Cervo
Posty: 65
Rejestracja: 8 grudnia 2008, o 22:04

Post autor: Cervo » 18 kwietnia 2009, o 11:43

To Biskup poparł strajk, tak? Bo ja słyszałem tylko o tym, że mediował. Żeby prezydent i MPK mogli się dogadać.

Więc zamiast jechać po kimś, proponuję powtórkę ortografii- najpierw ktoś mówi o zarządzaniu przedsiębiorstwem, a potem pisze "osobą" zamiast "osobom". Pseudo- erudyta i szeryf Jurek, który nie potrafi zrozumieć, że nie ma prawa do wszystkiego i zasadniczo względem MPK i miasta nic nie może.

I wielcy "inspektorzy", na rowerze jeżdżący do zajezdni i robiący zdjęcia zza płotu... Żal mnie ściska kiedy na to patrzę. I się nie dziwię, że mało poważnych osób chce się z Wami bawić.

Jak jesteście tacy super, to wyjdźcie poza posty o krzywych naklejkach albo kawałkach szmat w autobusie, tylko zróbcie wycieczki starymi autobusami. Skoro tak potraficie oceniać prezesa zarządu MPK, to wskażcie im biznesplan wykorzystania starych manów. Źle wam z SAM-ami, to idźcie do KRS, popatrzcie na dokumenty MPK i oceńcie skąd pozyskać środki finansowania na nowiutkie solarki.

Pozdrawiając wytrwałych, którzy doczytali do końca, oczekuję na bana. Wtedy nie będę mógł wpisywać gdzie są złe czcionki numerów taborowych albo który autobus ma ryskę nad lewym przednim błotnikiem

eM
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1103
Rejestracja: 2 października 2005, o 19:14
Lokalizacja: Kielce

Post autor: eM » 18 kwietnia 2009, o 11:46

Ano Kielce idą w kierunku miasta z 70 liniami autobusowymi, szczytowe co godzinę, pozostałe co 2. Drogi są dwie - optymalizacja rozkładów istniejącego układu z udziałem specjalistów - z tego forum :D bądź zewnętrznych vide prof. Wyszomirski i np.
http://www.grudziadz.pl/portal.php?aid= ... 46eea513b0
ewentualnie całkowita rewolucja, czy przewrócenie wszystkiego o 360 stopni, ale to temat na inną rozmowę.
Tak na marginesie co z twoja wizją redox?

redoxygene
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 781
Rejestracja: 22 czerwca 2008, o 20:36

Post autor: redoxygene » 18 kwietnia 2009, o 12:40

eM pisze: Tak na marginesie co z twoja wizją redox?
Sie tworzy:P Ale to nie bedzie cos w stylu Wyszomirskiego:P To bedzie cos o wiele bardziej lagodnego i sila rzeczy-mniej dokladnego. Nie mam w koncu mozliwosci kompleksowego badania ukladu, a miasto nie zlecilo czegos takiego zewnetrznej firmie. Ale powtorze-wg mnie to jest jedyna droga do tego, aby uklad w Kielcach zaczal w miare normalnie funkcjonowac.

Oprocz zmian liniowych w niedlugim czasie mam nadzieje pojawia sie tablice trasowe oraz zostana zmienione nazwy wiekszosci przystankow.

andrzej
Posty: 259
Rejestracja: 28 maja 2007, o 18:43

Post autor: andrzej » 18 kwietnia 2009, o 14:33

@cervo:
Wycieczki osobiste mógłbyś sobie darować, nikt nie jest idealny. Z tego co pamiętam to pisałeś, że jesteś prawnikiem, a w pewnej dyskusji dałeś trochę plamę odnośnie ustawy o zamówieniach publicznych. Czepianie się jednego błędu ortograficznego oraz wyśmiewanie chłopaków robiących zdjęcia autobusom też Ci chluby nie przynosi.

Ciebie żal ściska jak na nas patrzysz, a nas ściska żal jak patrzymy na to co robi MPK z komunikacją miejską w naszym mieście. Mówisz, żeby zrobić coś poważnego, niestety firma, z której usług zmuszeni jesteśmy korzystać zapewnia nam inne atrakcje - "poprawne" malowanie, naklejanie reklam czy numerów, porządek w autobusach, zachowanie kierowców, punktualność, itp. długo by można wymieniać, a władzom zarówno MPK jak i organom nadzorującym jakoś specjalnie to nie przeszkadza. Tobie pewnie też, bo jak się domyślam rzadko jeździsz autobusem. Jeśli razi Cię to, że na forum porusza się tak błahą wg Ciebie tematykę, to nie musisz przecież tego czytać.

Najlepiej załóż swoje forum gdzie będą bany za wypisywanie gdzie w autobusie jest krzywo przyklejony numer, a wspominanie o działalności pseudo-erudyty i szeryfa oraz jego czepiających się koleżków z tego dziecinnego forum będzie surowo karane. Na moderatorów dodaj kilku jegomościów z MPK, to wtedy już poziom dyskusji, jej rzetelność i merytoryczność na pewno o niebo przebije poziom prezentowany tutaj, przez ludzi, którym chce się wypisywać gdzie są złe czcionki numerów taborowych albo który autobus ma ryskę nad lewym przednim błotnikiem.

Awatar użytkownika
CKfan
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4200
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 20:56
Lokalizacja: Kielce os. Jagiellońskie

Post autor: CKfan » 18 kwietnia 2009, o 14:57

Skoro tak potraficie oceniać prezesa zarządu MPK, to wskażcie im biznesplan wykorzystania starych manów.
Wielokrotnie na forum przedstawiane były pomysły ich wykorzystania.
Źle wam z SAM-ami, to idźcie do KRS, popatrzcie na dokumenty MPK i oceńcie skąd pozyskać środki finansowania na nowiutkie solarki.
Patrzenie na dokumenty nic nie da, ITD musi skontrolować te pojazdy pod względem zasadności rejestrowania jako SAM. A jedyną możliwością finansowania nowych pojazdów jest kredyt/leasing, nie ma tu nic odkrywczego. Dotacji od miasta nie mogą (na szczęście) dostać, na ściepę wśród pracowników też niech nie liczą. Mogą liczyć na pieniądze z UE dla firm, tak jak np. Targi Kielce, ale musieliby spełnić określone warunki.
Pozdrawiając wytrwałych, którzy doczytali do końca, oczekuję na bana.
To już nie należy do moich kompetencji, ale skoro nie chcesz się już wypowiadać na tym forum, wystarczy się nie logować, nie trzeba obrażać innych forumowiczów.

Koniec kłótni, wracamy do tematu. Jak komuś nie pasi to co my tu robimy, to nie musi się tu wypowiadać, a tymbardziej wyśmiewać się z innych użytkowników.
Sorry, takiego mamy prezydenta...

Awatar użytkownika
abaddon
Posty: 289
Rejestracja: 21 września 2008, o 10:50
Lokalizacja: z założenia

Post autor: abaddon » 18 kwietnia 2009, o 20:51

co do PKSu Kielce to osobiscie watpie zeby cos tam namieszai w tym przetargu swoja obecnoscia... maja co prawda troche terenu i niby zaplecze ale...

...to co maja to wlasciwie tak jak by tego nie bylo... jak ktos mial okazje byc na tylach PKSu to wie jak to wyglada... obraz nedzy i rozpaczy.

Jakos nie moge sobie tez wyobrazic upchniecia za dworcem jeszcze 40 autobusow ( tam nie ma za duzo miejsca a jak sie zjedzie wiecej PKSow i czekaja tam na swoje godz. odjazdow jest wrecz ciasno )
No i mechanikow tez maja calkiem kreatywnych... kawalek temu widzialem Jelcza z klapa silnika zamocowana na... zawiasy O_O ... wygladajace jak z jakichs starych drzwi do szopy.

Zwazywszy na stan finansowy PKSu watpie zeby od strony technicznej dali rade przygotowac sie na nowe zadania, wozy i ich obsluge.
MAŁY pisze:A my módlmy się żeby nie dostali tych autobusów bo chamstwo opanuje miasto a te cacka będą sie palić jedno po drugim jak w Wa-wie.
Nie wiem co ma palenie sie nowych autobusow do MPK... bo jakos nasze MPK nie jest liderem w kraju jesli chodzi o ta kwestie.
B@rteK pisze:Ksiądz biskup zagroził Lubawskiemu ekskomuniką i wszystko dziwnym trafem udało się odkręcić.
Podaj prosze zrodlo tego newsa... bo o ekskomunice chyba nigdzie nie slyszalem w zwiazku z ta sprawa.
andrzej pisze:Jeśli razi Cię to, że na forum porusza się tak błahą wg Ciebie tematykę, to nie musisz przecież tego czytać.
Jest u nas w kraju cos takiego jak wolnosc slowa... kazdy moze wyrazic wlasne zdanie... a to czy sie ktos z tym zgadza czy nie to juz inna sprawa ^^
andrzej pisze:Na moderatorów dodaj kilku jegomościów z MPK, to wtedy już poziom dyskusji, jej rzetelność i merytoryczność na pewno o niebo przebije poziom prezentowany tutaj, przez ludzi, którym chce się wypisywać gdzie są złe czcionki numerów taborowych albo który autobus ma ryskę nad lewym przednim błotnikiem.
No tutaj na pewno rzetelnosc jest na najwyzszym poziomie... zwlaszcza u Autora [ i czesciowo garstki jego wiernej swity ] od ktorego az bije blask nienawisci do MPK [ mozna sie domyslac dlaczego ^^ ] ktory nazywa obiektywizmem.
B@rteK pisze:Koniec kłótni, wracamy do tematu. Jak komuś nie pasi to co my tu robimy, to nie musi się tu wypowiadać, a tymbardziej wyśmiewać się z innych użytkowników.
Tak jak wyzej pisalem... mamy wolnosc slowa... kazdy sie moze wypowiedziec jezeli czuje takowa potrzebe.

Gosc napisal w tym kilka slow prawdy nieprzychylnej dla niektorych ( juz nawet oszczedzilem sobie dodawania kilku zdan od siebie ) i zaraz nagonka ze moze sie nie wpypowiadac, moze nie czytac itd...
Nikogo nie obrazil... a wrecz bym powiedzial ze niektorzy z was bardziej... posrednio czy tez niekiedy bezposrednio... obrazaja inne osoby lub grupe ludzi i wtedy jest OK ?

sa pewnie i tacy co chetnie by bana dali ( zreszta mnie pewnie tez )... ale to byl by przyklad cenzury ^^
no ale to nie temat na klotnie... pozdrawiam.

ODPOWIEDZ