Przewoźnicy w innych miastach

Wszystko związane z działaniem komunikacji publicznej.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, CKfan, AR

Cyniczny Optymista
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 838
Rejestracja: 28 lipca 2008, o 11:16
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Przewoźnicy w innych miastach

Post autor: Cyniczny Optymista » 10 stycznia 2009, o 16:54

Wolfgang Amadeusz Mozart, Antonio Vivaldi, Astor Piazzolla i Fryderyk Chopin od czwartku zrobią wszystko, żeby podróż wrocławskimi tramwajami i autobusami była prawdziwą przyjemnością

Przeboje muzyki poważnej - wybrane przez bywalców Filharmonii Wrocławskiej oraz czytelników "Gazety" w plebiscycie na Koncert Życzeń - wejdą do repertuaru ruchomej rozgłośni MPK. Od czwartku do końca stycznia we wszystkich wrocławskich autobusach i tramwajach wyposażonych w sprzęt nagłaśniający rozbrzmiewać będą m.in. "Eine kleine Nachtmusik" Mozarta, "Jezioro łabędzie" Piotra Czajkowskiego i "Cztery pory roku" Antonia Vivaldiego, które jako ulubione wskazało 14 proc. uczestników plebiscytu.

Projekt "Tramwajem do filharmonii" powstał we współpracy MPK i Filharmonii Wrocławskiej. - Zależy nam, żeby muzykę klasyczną zdjąć z piedestału - tłumaczy Agnieszka Frei, rzeczniczka filharmonii. - Obciąża ją takie stereotypowe skojarzenie, że trzeba jej słuchać we fraku i białej koszuli, najlepiej przy świecach. Chcemy ją uwolnić od tej sztampy, sztucznej powagi, gorsetu. Przekonać wrocławian, że klasyki można słuchać wszędzie: na balkonie, z MP3 przez słuchawki podczas joggingu czy właśnie w tramwaju.

"Odczarować" muzykę poważną mają też fotokomiksy, które pojawią się w tramwajach i autobusach. Ich bohaterowie to para nastolatków, pasażerów wrocławskiego MPK. Słuchając walca kwiatów z "Dziadka do orzechów" Czajkowskiego, dziewczyna wzdycha: "Dziadka by puścili". Chłopak podrywa się z miejsca: "Dziadka? Gdzie on? Ustąpię mu". "Siedź, już poleciał" - uspokaja go partnerka. W przerwach między klasycznymi utworami pojawią się spoty z tymi samymi bohaterami.

- Chcielibyśmy zachęcić wrocławian do słuchania muzyki przez zabawę, bo to najlepsza metoda - mówi Frei. - A poza tym pokazać im, że klasyka relaksuje. Po całym dniu w pracy czy w szkole wracamy do domu zmęczeni i zestresowani. Jeżeli fragment "Czterech pór roku" Vivaldiego wywoła uśmiech na twarzy i pozwoli na chwilę zapomnieć o codziennych kłopotach, będziemy zadowoleni z wyniku akcji.

Adriana Sowa, uczennica I klasy wrocławskiego Gimnazjum nr 29, dojeżdżając do szkoły, spędza w tramwajach godzinę dziennie. Do tej pory z muzyką poważną miała sporadyczny kontakt: była kilka razy w operze, słuchała klasyki w domu dzięki tacie, który jest jej miłośnikiem. - Sama wolę Boba Marleya i Nelly Furtado. Ale pomysł puszczania klasyki w tramwajach i autobusach mi się podoba. Na pewno będzie ciekawiej niż do tej pory.

Ci, którzy dzięki przejażdżce z Mozartem, Bizetem i Smetaną zarażą się miłością do muzycznej klasyki, za symboliczną cenę 10 zł w Filharmonii Wrocławskiej i punkcie informacji kulturalnej Ośrodka Kultury i Sztuki będą mogli kupić płytę z ułożonym przez wrocławian Koncertem Życzeń.

http://miasta.gazeta.pl/wroclaw/1,35751 ... usach.html
Cynizm Optymizm i Ironia
Te trzy: z nich zas najwazniejszy jest dystans do samego siebie :)

Awatar użytkownika
AR
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5704
Rejestracja: 15 listopada 2005, o 19:01
Lokalizacja: QKI
Kontakt:

Post autor: AR » 10 stycznia 2009, o 21:09

Moim zdaniem temat za bardzo rozbudowany.
Istnieją fora ogolnopolskie oraz specjalistyczne portale o takiej tematyce.
Na temat konkretnych rozwiazań stosowanych przez polskie firmy KM, piszemy już w temacie "autobusy kieleckie" przy okazji analogicznych porównań z kielecką KM.

Takie jest moje zdanie.

Awatar użytkownika
Nowak
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1647
Rejestracja: 29 maja 2006, o 20:09
Lokalizacja: Kraków / Kielce

Post autor: Nowak » 23 stycznia 2009, o 13:30


Awatar użytkownika
Ja-ck
Posty: 377
Rejestracja: 24 sierpnia 2008, o 22:37
Lokalizacja: C-entrum K-ultury

Post autor: Ja-ck » 23 stycznia 2009, o 18:36

Nie rozumiem tego, przecież już powinna być sprawa w prokuraturze.!
"Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu"

Awatar użytkownika
abaddon
Posty: 289
Rejestracja: 21 września 2008, o 10:50
Lokalizacja: z założenia

Post autor: abaddon » 23 stycznia 2009, o 18:45

Niby o co... o to ze ludzie walcza o swoje ? czy o to ze im dotacje obcieli bo szukali oszczednosci i znalezli je na transporcie zbiorowym ( niczym kiedys u nas )

Awatar użytkownika
Ja-ck
Posty: 377
Rejestracja: 24 sierpnia 2008, o 22:37
Lokalizacja: C-entrum K-ultury

Post autor: Ja-ck » 23 stycznia 2009, o 19:50

o szantaż
"Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu"

Awatar użytkownika
kacper
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 514
Rejestracja: 9 października 2008, o 15:52
Lokalizacja: Kielce/KSM
Kontakt:

Post autor: kacper » 23 stycznia 2009, o 21:22

To po czyjej ty stronie jesteś, co :?: Oni walczą o swoje, też mają prawo do godnej płacy.
Precz z busiarstwem!
Obrazek

Awatar użytkownika
abaddon
Posty: 289
Rejestracja: 21 września 2008, o 10:50
Lokalizacja: z założenia

Post autor: abaddon » 23 stycznia 2009, o 21:58

kacper pisze:To po czyjej ty stronie jesteś, co :?: Oni walczą o swoje, też mają prawo do godnej płacy.
Tu nawet nie musi chodzic o place... ( bo ta kasa nie koniecznie musi isc np. na podwyzki dla pracownikow ) ale ogolnie o kase dla swojego zakladu... a jak jest kasa to wiadomo ze takie czy inne ale zawsze to lepsze warunki ( czy to socjalne, czy taborowe czy wyzej wspomniane placowe )...

Awatar użytkownika
Ja-ck
Posty: 377
Rejestracja: 24 sierpnia 2008, o 22:37
Lokalizacja: C-entrum K-ultury

Post autor: Ja-ck » 23 stycznia 2009, o 23:20

Jestem za tym, żeby każdy dostawał godną płacę (nawiasem mówiąc radni krakowscy poprostu chcieli się dowiedzieć na co pójdą te pieniądze zanim przegłosują, czy w tym jest coś złego?),

ale przeciw szantażowaniu będę zawsze.
"Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu"

Ziarek
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1653
Rejestracja: 20 lutego 2008, o 20:16
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Ziarek » 27 stycznia 2009, o 18:07

Sugerował bym aby ten wątek nazwać Komunikacja w regionie ponieważ, nie ma sensu tu wstawiania informacji z całej polski bo np. takim oczytanym portalem komunikacyjnym z całej polski jest Infobus.pl i tam każdy może sobie zobaczyć co się dzieje w komunikacji innego miasta. Tu to można wrzucać informacje typu ze, Starachowice kupiło nowe wozy, że instaluje kasowniki z biletem elektronicznym, ( na razie podałem tylko Starachowice bo obecnie tylko tam coś się dzieje z innych miast niż Kielce).

pk5
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1436
Rejestracja: 18 lutego 2008, o 17:30

Post autor: pk5 » 27 stycznia 2009, o 18:19

Ziarek, komunikacja w regionie juz jest

Ziarek
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1653
Rejestracja: 20 lutego 2008, o 20:16
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Ziarek » 27 stycznia 2009, o 18:59

szukałem ale nie mogłem znaleźć takiego tematu, więc jeśli jest taki temat to proszę linka do niego.

Awatar użytkownika
krzysiu1493
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1104
Rejestracja: 25 marca 2008, o 17:35
Lokalizacja: Kielce Uroczysko

Post autor: krzysiu1493 » 27 stycznia 2009, o 19:05

Jest ale ogólny Komunikacja w Kielcach i Regionie jako cale forum, a my piszemy w temacie tego forum :P

Ziarek
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1653
Rejestracja: 20 lutego 2008, o 20:16
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Ziarek » 27 stycznia 2009, o 19:32

to ja wiem że tytuł całego tego forum o komunikacji brzmi "Transport Zbiorowy w Kielcach i regionie" ale chodzi mi o wątek żeby był o komunikacji w regionie np. tak samo jak jest wątek "Autobusy kieleckie", bo po co ma być temat z komunikacja z całej polski, kiedyś jak ja zrobiłem to spotkał się z dużą krytyką no i w sumie słusznie.

michau

Post autor: michau » 27 stycznia 2009, o 19:57

O co Ci człowieku chodzi? Przeszkadza Ci ten temat? A może kogoś interesują wieści z innych miast dotyczące komunikacji, a nie koniecznie chce sie latać po innych forach skoro można o wszystkim się dowiedziec na tym, temat dobry. Jak Ci sie nie podoba to nie czytaj.

ODPOWIEDZ