Innowacyjne Tramwaje w Kielcach ...

Wszystko związane z działaniem komunikacji publicznej.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, CKfan, AR

Co o tym sądzisz ?

Czas głosowania minął 16 stycznia 2009, o 12:26

Jestem Za
32
78%
Jestem Przeciw
9
22%
 
Liczba głosów: 41

Awatar użytkownika
Kiecu
Posty: 266
Rejestracja: 7 lutego 2008, o 16:33
Lokalizacja: okolice Kielc

Post autor: Kiecu » 18 grudnia 2008, o 12:56

jak na razie jestem ciągl eprzeciwnikiem tramwajów w ogóle w Kielcach i nadal będę powtarzał że w naszym miesci emozna po prostu rozbudowac istenijace połączenia autobusowe a jesli koniecznie tworzyc konkurencje to trolejbusy mogą byc rozwiazaniem.
Rozbudowa istniejącej komunikacji na pewno nie skróciła by czasu przejazdu między punktem A i punktem B . Budowa trolejbusów w Kielcach była by nie za bardzo trafną inwestycją . '' Trajtki '' i tak stoją w korkach , zabierają na pokład ograniczoną liczbę pasażerów .

Teraz coś o tramwajach :
Jego zalety w porównaniu z tradycyjnym tramwajem to przede wszystkim niższy koszt wykonania infrastruktury. Głębokość torowiska dla tramwajów waha się od 70 do 100 cm, w przypadku translohr jest to około 30 cm, co powoduje, że nie trzeba rozkopywać drogi i przekładać rur. Translohr zajmie też 20 proc. mniej pasa drogowego i ma mniejszy promień skrętu.
Do naszego miasta nadawał by się świetnie .
Posiadają wszystkie cechy nowoczesnego tramwaju tj.

- dużą zdolność przewozową 2.000-2.500 osób/godz./kierunek;
- dwukierunkowość prowadzenia - dwie kabiny motorniczego;
- modułową budowę;
- nisko położoną podłogę - na wysokości 25 cm;
- pełen wewnętrzny system łączności (intercom);

Dzięki zastosowaniu opon Translohr łączy cechy techniczne autobusu (zewnętrzny promień skrętu 10,92 m), pokonywanie wzniesień do 13%, (bezpieczne hamowanie, proste wyposażenie jezdni) z minimalizacją szkodliwego wpływu na środowisko ( ciche toczenie się opon, napęd elektryczny, niska masa - 7 ton/oś. Przy zastosowaniu centralnej szyny wpuszczonej w jezdnię posiada prowadzenie zapobiegające wykolejeniu się.
Jeżeli chodzi o pokonywanie wzniesień w Kielcach nie było by większego problemu .

Awatar użytkownika
Wizard
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1036
Rejestracja: 16 stycznia 2007, o 22:49
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Wizard » 18 grudnia 2008, o 13:41

- z tego co pamiętam, to był inwestor, który chciał sfinansować całą inwestycję...
- jeden z użytkowników forum twierdził, że linia na pewno powstanie [ centrum - Obice na pierwszy ogień]

Odnośnie prezydenta Lubawskiego, z tego co pamiętam chyba nie był przeciwny, ale środowisko otaczających go "ekpertów" było przeciwne.
Every dream has a price

Awatar użytkownika
Kiecu
Posty: 266
Rejestracja: 7 lutego 2008, o 16:33
Lokalizacja: okolice Kielc

Post autor: Kiecu » 18 grudnia 2008, o 13:48

Wizard pisze:
ale środowisko otaczających go "ekpertów" było przeciwne.
Chciałbym to zmienić , ale sam nie wiele zdziałam - może jest ktoś chętny do pomocy ?

giani
Posty: 40
Rejestracja: 24 stycznia 2007, o 22:53
Lokalizacja: Kielce/Gdańsk
Kontakt:

Post autor: giani » 18 grudnia 2008, o 14:32

Wizard pisze:- z tego co pamiętam, to był inwestor, który chciał sfinansować całą inwestycję...
- jeden z użytkowników forum twierdził, że linia na pewno powstanie [ centrum - Obice na pierwszy ogień]

Odnośnie prezydenta Lubawskiego, z tego co pamiętam chyba nie był przeciwny, ale środowisko otaczających go "ekpertów" było przeciwne.
ty się znasz lepiej co do zagospodarowania terenów pod tramwaje i możliwosci finansowych miasta, co nie?

Awatar użytkownika
pawel_ŚLV
Posty: 300
Rejestracja: 14 marca 2008, o 22:44
Lokalizacja: Kielce\Skarżysko
Kontakt:

Post autor: pawel_ŚLV » 18 grudnia 2008, o 15:18

Pewnie że jestem za budową linii tramwajowych w Kielcach, jeżeli jednak nie można w pasach między jezdniami to przykład tego TRANSLOHRA na ogumionych kołach jest doskonały na kieleckie ulice. Nie trzeba robić głębokich wykopów i torowisk, wystarczy 30 cm pod centralną szynę wpuszczoną w jezdnię. Ciekawe jaka jest różnica w budowie tradycyjnej linii tramwajowej z tą innowacyjną wraz z zakupem całej infrastruktury np. Stok-Ślichowice :?: Może warto zainteresować takim pomysłem Naszych radnych i prezydenta...
Waleczne Serce Korona Kielce

Awatar użytkownika
AR
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5704
Rejestracja: 15 listopada 2005, o 19:01
Lokalizacja: QKI
Kontakt:

Post autor: AR » 18 grudnia 2008, o 15:20

Na stronie tramwaju płockiego mówi się o kilkuset milionach złotych, nie pamiętam ale to chyba ok. 300 mln zł.
Wszystkim się podoba, a tobie się nie podoba

Awatar użytkownika
Kiecu
Posty: 266
Rejestracja: 7 lutego 2008, o 16:33
Lokalizacja: okolice Kielc

Post autor: Kiecu » 18 grudnia 2008, o 16:26

pawel_ŚLV pisze: Może warto zainteresować takim pomysłem Naszych radnych i prezydenta...
Jestem za :D
Na stronie tramwaju płockiego mówi się o kilkuset milionach złotych, nie pamiętam ale to chyba ok. 300 mln zł.
Tylko , że Płock ma 25% wkładu własnego a pozostałe 75% to pieniądze z UE .
Ciekawe jaka jest różnica w budowie tradycyjnej linii tramwajowej z tą innowacyjną wraz z zakupem całej infrastruktury np. Stok-Ślichowice
Linia ta była by według mnie najbardziej obleganą linią w mieście . Translohr w składzie 5-cioczłonowym może zabrać od 213 osób ( 4 os/m2) do 298 osób (6 os/m2), a zwykła Pesa 120n zabiera tylko 211 pasażerów przy takiej samej liczbie członów.
:arrow: Większa wydajność
Translohr nie potrzebuje pętli - Pesa tak
:arrow: mniej miejsca
Zwykły tramwaj zapewne nie poradzi sobie ze wzniesieniami w naszym mieście - Translohr zapewne tak .
:arrow: Uniwersalność

Ziarek
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1653
Rejestracja: 20 lutego 2008, o 20:16
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Ziarek » 18 grudnia 2008, o 18:12

Dobry pomysł z tą trasą, a gdy by nam tak UE dofinansowała było by super :wink:

Awatar użytkownika
Maniax
Posty: 54
Rejestracja: 18 lutego 2008, o 12:33
Lokalizacja: Kielce - Stadion

Post autor: Maniax » 18 grudnia 2008, o 18:28

maark pisze:
Kielce to zbyt małe miasto na taką inwestycje może za kilka lat ja się Kielce rozbudują to czemu nie
Kielce zbyt małe ?? To co powiesz o wielu miastach które co najwyżej są w połowie wielkości Kielc i jeżdżą tam tramwaje ??

Co powiem?! Powiem ze to całkowita głupota i mieszkańcy tych miast sami się z tego śmieją... Przykłąd Częstochowy która jest większa od Kielc. Jest tam jedna nitka tramwajowa po której kursują dwie linie tramwajowe - obie po tych samych trasach z tym z ejeden dojezdza dwa przystanki dalej... Rozmawiałem w wakacje z Częstochowianami i śmiali się z tych swoich tramwajów, ze to taki mega sztuczny twór tylko po to zeby ludziom się wyadawało, że mieszkają w metropolii. Tak wiec nadal będę obstawiał przy swoim i zamiast trmawajów chciałbym nowoczesne trolejbusy - tańsze i oryginalne.
Lokalny patriota

pk5
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1436
Rejestracja: 18 lutego 2008, o 17:30

Post autor: pk5 » 18 grudnia 2008, o 18:41

ale dlaczego trolejbusy?

Awatar użytkownika
Kiecu
Posty: 266
Rejestracja: 7 lutego 2008, o 16:33
Lokalizacja: okolice Kielc

Post autor: Kiecu » 18 grudnia 2008, o 19:15

Maniax pisze: Tak wiec nadal będę obstawiał przy swoim i zamiast tramwajów chciałbym nowoczesne trolejbusy - tańsze i oryginalne.
Są tylko tańsze i aż oryginalne . Dlaczego według Ciebie tramwaj przegrywa z trolejbusem :?:

Awatar użytkownika
Kiecu
Posty: 266
Rejestracja: 7 lutego 2008, o 16:33
Lokalizacja: okolice Kielc

Post autor: Kiecu » 18 grudnia 2008, o 19:20

Maniax pisze: to taki mega sztuczny twór tylko po to zeby ludziom się wyadawało, że mieszkają w metropolii.
Rozumiem , że teraz mieszkasz w dziurze zabitej dechami ....
Tak wiec nadal będę obstawiał przy swoim i zamiast trmawajów chciałbym nowoczesne trolejbusy - tańsze i oryginalne.
Są tylko tańsze i aż atrakcyjne . Dlaczego według Ciebie tramwaj przegrywa z trolejbusem :?:

Awatar użytkownika
kaggy
Posty: 265
Rejestracja: 2 marca 2006, o 21:13
Lokalizacja: Kielce - Barwinek

Post autor: kaggy » 18 grudnia 2008, o 20:18

Czy są jakieś aktualne opracowania dotyczące komunikacji w Kielcach wraz z tramwajami?

Awatar użytkownika
Kiecu
Posty: 266
Rejestracja: 7 lutego 2008, o 16:33
Lokalizacja: okolice Kielc

Post autor: Kiecu » 19 grudnia 2008, o 13:02

kaggy pisze:Czy są jakieś aktualne opracowania dotyczące komunikacji w Kielcach wraz z tramwajami?
W Kielcach będzie trzeba wprowadzić system ekologicznej komunikacji - na tapetę rzucono temat z trolejbusami , lecz zaznaczono że pomysł z tramwajami nie jest do końca porzucony . Może coś zdziałamy w tym kierunku aby te pojawiły się w Kielcach :roll:

Awatar użytkownika
Wizard
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1036
Rejestracja: 16 stycznia 2007, o 22:49
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Wizard » 19 grudnia 2008, o 14:22

Z tego co wiem lotnisko powstanie na 100%, jeżeli tylko Lubawski będzie prezydentem. Do lotniska pewnie będzie szybkie szynowe połączenie do centrum miasta. Jak już to zacznie funkcjonować to wtedy wzięte zostaną pod uwagę kolejne linie. Tak to widzę, a jak będzie to zobaczymy :wink:
Every dream has a price

ODPOWIEDZ