Ceny biletów w Kielcach + Kielecka Karta Miejska

Wszystko związane z działaniem komunikacji publicznej.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, CKfan, AR

Awatar użytkownika
CKfan
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4200
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 20:56
Lokalizacja: Kielce os. Jagiellońskie

Post autor: CKfan » 3 czerwca 2013, o 16:22

immortal pisze:W sprawie ulgi przesiadkowej wysłałam maila w środę i odpowiedzi jeszcze nie doczekałam ale pojawiło się info za stronie ztm:
Ulga przesiadkowa dotyczy tylko jednej przesiadki w ciągu 15 minut.
No to jednak bilet papierowy nadal mi się przyda. Bo system pewnie jest za głupi żeby zliczać wszystkie przejazdy w ciągu godziny i dobrać pasażerowi najtańszą opcję.
Sorry, takiego mamy prezydenta...

immortal
Posty: 31
Rejestracja: 20 lipca 2011, o 13:26
Lokalizacja: Kielce

Post autor: immortal » 3 czerwca 2013, o 18:08

No z tego zdania rozumiem, że jak jedzie autobusem A, wysiadasz i przesiadasz się po 5 minutach w autobus B a potem wysiadasz i trzy minuty później wsiądziesz w autobus C, to zapłacisz za dwa bilety.
A + B jako ulga przesiadkowa
C kolejny bilet

Co jest bez sensu jeśli można kupić papierowy bilet jednogodzinny...

Awatar użytkownika
MAŁY
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1664
Rejestracja: 29 lipca 2006, o 21:43
Lokalizacja: KIELCE_oś.Świetokrzyskie

Post autor: MAŁY » 4 czerwca 2013, o 11:27

Falstart e-portmonetki. ZTM: Przepraszamy
Mimo wcześniejszych zapowiedzi nie wszyscy pasażerowie komunikacji miejskiej mogli w weekend skorzystać z nowej aplikacji na Kieleckiej Karcie Miejskiej. Na zamontowanych w autobusach czytnikach pojawiała się informacja "nieobsługiwana elektroniczna portmonetka".
- Mogę tylko przeprosić pasażerów. Zapewniam, że problem został już rozwiązany - mówi Barbara Damian, wicedyrektorka Zarządu Transportu Miejskiego w Kielcach.

Przypomnijmy, że okresowy bilet elektroniczny na Kieleckiej Karcie Miejskiej zaczął obowiązywać w marcu, natomiast od soboty kielczanie mieli zacząć korzystać z e-portmonetki i płacić tylko za przejechane przystanki. Terminy tej rewolucyjnej zmiany zapowiadano już w zeszłym roku. Mimo wielomiesięcznych przygotowań pojawił się jednak spory zgrzyt. "Dlaczego e-portmonetka tak naprawdę nie działała? Wielu osobom, w tym mnie, po przybliżeniu [karty do czytnika - przyp. red.] pokazywał się komunikat 'nieobsługiwana elektroniczna portmonetka'. Wielkie zapowiedzi, a tu nabito pasażerów w butelkę" - napisał w liście do redakcji pan Krystian. Wicedyrektorka ZTM przyznaje, że problem pojawił się w kilku autobusach. - To efekt awarii, która wydarzyła się nie z naszej winy. Program obsługujący e-portmonetkę został przesłany do wszystkich pojazdów. Część pobrała oprogramowanie, ale w niektórych autobusach wystąpił problem. Nasze ekipy pracowały przez cały weekend, by go naprawić - tłumaczy Barbara Damian. Zapewnia, że po awarii nie ma już śladu, a kontrolerzy nie wypisywali w sobotę i niedzielę mandatów posiadaczom karty, którzy nie mogli zarejestrować przejazdu.
:arrow: http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,35255, ... szamy.html
Kielce- Tu jest moje miejsce! Tu sie urodziłem i tu zakończyć żywot swój pragnę!
Obrazek

Awatar użytkownika
Thermalcake
Posty: 349
Rejestracja: 24 czerwca 2011, o 00:45
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Thermalcake » 4 czerwca 2013, o 14:25

Thermalcake pisze:Zastanawiam się jeszcze nad tym dokasowaniem dla współpasażerów. Kasujemy za siebie, wciskamy N albo U, kasujemy za współpasażera. Przy wyjściu z autobusu przybliżamy kartę raz czy dwa razy?
Jeśli kogoś to zainteresuje to nie, nie trzeba przy wyjściu przykładać karty dwa razy. Wszystkie dokasowania są rozliczane za jednym razem.

Aksam
Posty: 8
Rejestracja: 31 maja 2011, o 13:39

Ceny biletów w Kielcach + Kielecka Karta Miejska

Post autor: Aksam » 1 lipca 2013, o 15:12

Witam.

Mam pytania: jak uzyskać ekartę na okaziciela? Czy cennik obowiązuje taki sam jak na e-kartę imienną ? Czy można jeździć ulgowo na okaziciela oraz czy za każdym razem trzeba wciskać U (jeśli ulgowy przejazd) bądź N po wejściu do autobusu ?

Awatar użytkownika
Thermalcake
Posty: 349
Rejestracja: 24 czerwca 2011, o 00:45
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Thermalcake » 1 lipca 2013, o 18:30

1. Kartę otrzymujesz w PSB.
2. Tak, cennik jest taki sam. Różnica jest przy pierwszej wpłacie - przy imiennej 10 zł, a przy karcie na okaziciela 50 zł.
3. Nie jestem pewien, ale chyba można ustalić typ biletu w PSB. W takim wypadku nie musiałbyś niczego wciskać przy kasowaniu. Musisz dopytać.

pk5
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1436
Rejestracja: 18 lutego 2008, o 17:30

Post autor: pk5 » 1 lipca 2013, o 19:15

:lol: Jak sobie wyobrażasz ulgową kartę na okaziciela? Trzeba wciskać.

Awatar użytkownika
Thermalcake
Posty: 349
Rejestracja: 24 czerwca 2011, o 00:45
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Thermalcake » 1 lipca 2013, o 21:14

Wyobrażam sobie, że każda karta jest w systemie. Dlatego właśnie teoretycznie można ustalić podstawowy typ biletu na karcie. Nie wiem jednak jak to mają tam u siebie, dlatego napisałem, że nie jestem pewien.

Aksam
Posty: 8
Rejestracja: 31 maja 2011, o 13:39

re

Post autor: Aksam » 1 lipca 2013, o 21:38

Dziękuję za odpowiedź :)

A ile oczekuję się na taką kartę ?

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 1 lipca 2013, o 22:00

Ja na okaziciela wyrobiłem w ciągu 30 minut, ale tylko przez to, że pani była przerażona moim zamówieniem i musiała dzwonić do centrali "bo jeszcze nigdy nie wystawiała".

pk5
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1436
Rejestracja: 18 lutego 2008, o 17:30

Post autor: pk5 » 1 lipca 2013, o 22:39

Thermalcake pisze:Wyobrażam sobie, że każda karta jest w systemie. Dlatego właśnie teoretycznie można ustalić podstawowy typ biletu na karcie. Nie wiem jednak jak to mają tam u siebie, dlatego napisałem, że nie jestem pewien.
No ale o czym Ty mówisz w ogóle, podkreślę, rozmawiamy o karcie na okaziciela, nie imiennej

Definicji na okaziciela chyba nie muszę tłumaczyć, a co za tym idzie, czyją ulgę chcesz tam na stałe przypisywać?

Awatar użytkownika
Thermalcake
Posty: 349
Rejestracja: 24 czerwca 2011, o 00:45
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Thermalcake » 2 lipca 2013, o 03:16

Ulgę okaziciela. W takim wypadku musiałby mieć przy sobie też dokument potwierdzający ulgę, np. legitymację. Jaki jest tutaj problem? Ja na przykład posiadam kartę imienną, ale i tak muszę się legitymować z racji klasyfikacji "student, uczeń z kontrolą dokumentu".

Awatar użytkownika
RZ
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3623
Rejestracja: 29 marca 2006, o 20:48

Post autor: RZ » 2 lipca 2013, o 09:28

Z samej definicji karty na okaziciela wynika, że może z niej korzystać nieograniczona ilość rozmaitych okazicieli - z ulgami lub bez ulg. Dlatego traktowanie jej jako karty na jedną osobę posiadającą określoną ulgę jest z założenia nielogiczne.
Nie należy lekceważyć drobnostek, bo od nich zależy doskonałość (Michał Anioł)

Awatar użytkownika
Thermalcake
Posty: 349
Rejestracja: 24 czerwca 2011, o 00:45
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Thermalcake » 2 lipca 2013, o 18:56

Obstawiam, że większość kart na okaziciela jest używana przez jedną i tą samą osobę. Można więc ułatwić życie takim pasażerom i ustawić domyślny typ biletu. Jeśli ktoś takiego czegoś nie potrzebuje, bo rzeczywiście z takiej karty korzysta więcej osób, może pozostać przy bilecie normalnym. I wilk syty, i owca cała.

pk5
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1436
Rejestracja: 18 lutego 2008, o 17:30

Post autor: pk5 » 2 lipca 2013, o 19:35

Skoro używa jedna osoba - jest imienna.

ODPOWIEDZ