Ceny biletów w Kielcach + Kielecka Karta Miejska

Wszystko związane z działaniem komunikacji publicznej.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, CKfan, AR

Awatar użytkownika
AR
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5704
Rejestracja: 15 listopada 2005, o 19:01
Lokalizacja: QKI
Kontakt:

Post autor: AR » 7 lutego 2013, o 14:56

B@rteK pisze:To chyba jednak trzeba wyrobić, bo to trochę potrwa zanim się skończą :( Ciekawe czy można sobie wybrać motyw przewodni na karcie :lol:
Założę się, że chciałbyś pomnik Sienkiewicza - QUO VADIS :lol:
Wszystkim się podoba, a tobie się nie podoba

immortal
Posty: 31
Rejestracja: 20 lipca 2011, o 13:26
Lokalizacja: Kielce

Post autor: immortal » 7 lutego 2013, o 15:09

Głęboka symbolika, motyw wędrówki :lol:

Awatar użytkownika
CKfan
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4200
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 20:56
Lokalizacja: Kielce os. Jagiellońskie

Post autor: CKfan » 7 lutego 2013, o 15:13

No właśnie miałbym problem z wyborem. Każdy zapiera dech :D
Sorry, takiego mamy prezydenta...

Awatar użytkownika
bender
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 829
Rejestracja: 25 lipca 2011, o 21:11
Lokalizacja: Bo to Kielce, Kielce są bracie...

Post autor: bender » 7 lutego 2013, o 15:47

Wygląda jakby w ramach oszczędności zaczerpnęli projekt z jakiegoś tandetnego kalendarzyka. :roll:
Stowarzyszenie Blokujemy Kieleckie Inwestycje by T. Sayor

tomekgopon22
Posty: 148
Rejestracja: 23 stycznia 2010, o 21:51

Post autor: tomekgopon22 » 9 lutego 2013, o 16:09

Mam pytanie: czy nadal będzie można kupić bilety okresowe bez wyrabiania karty miejskiej? I czy rzeczywiście będzie kosztowało to tyle samo co na karcie miejskiej? Czyli np na 90dni 222/111zł

Awatar użytkownika
Thermalcake
Posty: 349
Rejestracja: 24 czerwca 2011, o 00:45
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Thermalcake » 9 lutego 2013, o 16:16

Tak i tak. Tutaj masz cennik, a w nim punkt V o nazwie "Bilety okresowe / Elektroniczne bilety okresowe". Jeśli jeździsz za mniej niż tyle albo nawet tyle samo ile płacisz za bilet okresowy, znacznie bardziej będzie ci się opłacać wyrobić KKM i korzystać z e-portmonetki. Ale to dopiero od czerwca.

immortal
Posty: 31
Rejestracja: 20 lipca 2011, o 13:26
Lokalizacja: Kielce

Post autor: immortal » 11 lutego 2013, o 17:56

Wyrobienie karty trwa dwa tygodnie, więc jak ktoś chce ją mieć 1 marca to czas składać podanie. A przy odbiorze trzeba kupić bilet elektroniczny.

Wzoru się nie wybiera :P

Awatar użytkownika
CKfan
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4200
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 20:56
Lokalizacja: Kielce os. Jagiellońskie

Post autor: CKfan » 11 lutego 2013, o 18:21

Czyli nie można jej kupić tylko po to, żeby mieć na czerwiec jak tą słynną "korpmnonetkę" naładować? Wyrobiłbym sobie już teraz, ale na razie miesięcznego nie potrzebuję.
Sorry, takiego mamy prezydenta...

emilus08
Posty: 193
Rejestracja: 4 kwietnia 2010, o 13:59

Post autor: emilus08 » 11 lutego 2013, o 18:37

immortal pisze:Wyrobienie karty trwa dwa tygodnie
Rozumiem, że to jest jakiś nieśmieszny żart ???

EDIT:

A więc jednak to nie jest żart. Aby dostać kartę trzeba iść z wypełnionym wnioskiem, a później iść ponownie w celu odebrania karty... Czy ktoś tu upadł na głowę??? Przyjeżdża do Kielc student w październiku i musi czekać dwa tygodnie na wydanie karty do biletu miesięcznego? Czy ktoś ma nierówno pod sufitem? Czy w momencie, kiedy całość jest realizowana z wielkiego i drogiego projektu nie można było zapreliminować 100000 na zakup dziesięciu drukarek kolorowych do kart lub wymyślić innego sposobu, aby można to było zrobić od reki?

Może i w Krakowie idealnie nie jest, ponieważ oprócz karty miejskiej muszę posiadać równocześnie ze sobą drugą kartę, która jest legitymacją do niej i na której jest moje zdjęcia, ale przynajmniej cały proces wydania spersonalizowanej karty z nadrukowanymi danymi i drugiej spersonalizowanej karty z nadrukowanymi danymi i przymocowanym za pomocą laminatu zdjęciem zamyka się w maksymalnie 5 minutach. Bez żadnych pisemnych wniosków przynoszonych nie wiadomo po co i komu... Chyba tylko po to, aby później ponosić koszty ich archiwizacji i przechowywania...

Już w weekend miałem napisać, że ZTM w końcu podjął jakieś przyjazne ludziom działania vide dogadania się z prywatną firmą i wprowadzenia całkiem przyjaznej i przyjemnej aplikacji na androida. Aplikacja owszem przyjemna, ale o ZTMie jednak nic dobrego ciągle napisać nie można...

immortal
Posty: 31
Rejestracja: 20 lipca 2011, o 13:26
Lokalizacja: Kielce

Post autor: immortal » 11 lutego 2013, o 19:19

Spodziewałam się, że dostanę od ręki ;). Wypełniłam na miejscu podanie, podpisałam fotkę, pani wzięła dowód osobisty + legitymację studencką, sprawdziła wszystkie dane i... wzięła inny druk. Jak się okazało jest to potwierdzenie złożenia dokumentów. I jest tam rubryczka: data wpłynięcia oraz przewidywana data odbioru.

Jak zobaczyłam 25 lutego, to aż sprawdziłam jeszcze raz ale mi się nic nie pomyliło. Od razu zapytałam czy przy odbiorze karty będę mogła od ręki kupić bilet czy znowu trzeba będzie czekać :? . Pani powiedziała, że nawet będzie trzeba kupić bilet, bo inaczej nie da się odebrać. I rzeczywiście w regulaminie tak jest:

E-karta imienna wydawana jest użytkownikowi zgodnie z pkt. 5-12 i po zakupie dowolnego biletu okresowego zapisanego na e-karcie, a w przypadku elektronicznej portmonetki - po pierwszym doładowaniu kwotą nie mniejszą niż 10 zł – z wyłączeniem osób posiadających prawo do bezpłatnych przejazdów.

E-karta na okaziciela:
1) będąca nośnikiem elektronicznej portmonetki jest wydawana po jej pierwszym doładowaniu kwotą co najmniej 50 zł;
2) będąca nośnikiem biletu okresowego jest wydawana po zakupie dowolnego biletu okresowego.

W dokumentach przetargu stoi, że zamówili 3 stanowiska personalizacji kart i 9 stanowisk obsługi sprzedaży kart KKM oraz że wszystkie stanowiska do personalizacji będą się znajdować na Głowackiego. Składałam na Głowackiego ale jak widać nie ma to wpływu ;).

kadoron
Posty: 64
Rejestracja: 13 lipca 2008, o 20:49

Post autor: kadoron » 18 lutego 2013, o 01:52

Dlaczego przy bilecie sieciowym będę musiał za każdym razem przy wsiadaniu skanować kartę? To jakaś paranoja i ogromne utrudnienie...

grzebo
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1434
Rejestracja: 12 stycznia 2009, o 14:20
Lokalizacja: Kielce

Post autor: grzebo » 18 lutego 2013, o 01:56

Napisz do radnych i się zapytaj. Pisaliśmy o tym w naszych propozycjach poprawek do taryfy.

Awatar użytkownika
CKfan
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4200
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 20:56
Lokalizacja: Kielce os. Jagiellońskie

Post autor: CKfan » 18 lutego 2013, o 02:05

Regulamin przewiduje kary za nie przykładanie karty do czytnika, jeśli jest na niej bilet okresowy? Jeśli tak, to jakie ma tu zastosowanie przepis o tym, że w razie nie posiadania przy sobie miesięcznego, można go pokazać w ZTM i anulować karę?
Sorry, takiego mamy prezydenta...

grzebo
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1434
Rejestracja: 12 stycznia 2009, o 14:20
Lokalizacja: Kielce

Post autor: grzebo » 18 lutego 2013, o 02:15

Regulamin jest pełen błędów. Proszę mi wskazać na jakiej podstawie zostanie ukarana osoba, która posiada e-kartę doładowaną jakąś kwotą pieniędzy, ale która nie zbliżyła tej karty do kasownika przy wsiadaniu?
9. E-karta jest nieważna w przypadku gdy:
1) jest zniszczona,
2) nie zarejestrowana w systemie,
3) upłynął termin jej ważności.

10. Pasażer, który podczas kontroli nie może okazać ważnego biletu/e-karty za przejazd albo stosownego dokumentu, obowiązany jest do uiszczenia właściwej należności za przejazd i opłaty dodatkowej.
E-karta, która zawiera jakieś pieniądze (jest zarejestrowana w systemie) nie jest nieważna. Zatem skoro mogę okazać nie-nieważną e-kartę, to nie podlegam karze, tak?

Kolejną ciekawostką jest to, że można przekazywać innym osobom swoje skasowane bilety, ale tylko poza pojazdem (nieważne są tylko te bilety, które przekazał nam inny pasażer - a jak ktoś wysiadł to już pasażerem nie jest.)

immortal
Posty: 31
Rejestracja: 20 lipca 2011, o 13:26
Lokalizacja: Kielce

Post autor: immortal » 18 lutego 2013, o 12:15

Z punktu 7 wynika, że przez zarejestrowanie e-karty w systemie, rozumieją zbliżenie jej do kasownika i zarejestrowanie przejazdu
7. W przypadku wystąpienia problemów z zarejestrowaniem e-karty w kasowniku należy ponowić próbę w kolejnym kasowniku. Po nieudanych próbach należy uiścić opłatę za przejazd za pomocą biletu papierowego a nieprawidłowości w działaniu e-karty zgłosić w Punkcie Sprzedaży Biletów ZTM.
Dlatego teoretycznie bilet okresowy też trzeba "rejestrować" :roll:

Btw (dotyczy czerwca bo teraz to i tak nie działa) A jak nie wyrejestruje przejazdu to co?
6. Przy wyjściu należy ponownie zbliżyć e-kartę do kasownika/czytnika w celu wyrejestrowania przejazdu. Wyrejestrowania przejazdu nie wymaga się w przypadku elektronicznych biletów okresowych.

ODPOWIEDZ