Ceny biletów w Kielcach + Kielecka Karta Miejska

Wszystko związane z działaniem komunikacji publicznej.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, CKfan, AR

emilus08
Posty: 193
Rejestracja: 4 kwietnia 2010, o 13:59

Post autor: emilus08 » 8 grudnia 2012, o 00:21

A może wystarczającym powodem jest to, że propozycje wyszły od SKI. Bo jak coś proponuje SKI, to dla wszelkich miejskich instytucji jest to z zasady zły pomysł??

Awatar użytkownika
MeehoweCK
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3317
Rejestracja: 25 września 2005, o 17:41
Lokalizacja: Warszawa / Kielce
Kontakt:

Post autor: MeehoweCK » 8 grudnia 2012, o 00:24

Do tej pory myślałem, że akurat radni są przychylni SKI.

Awatar użytkownika
CKfan
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4200
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 20:56
Lokalizacja: Kielce os. Jagiellońskie

Post autor: CKfan » 8 grudnia 2012, o 13:28

Bo radni to taka maszynka do głosowania na korzyść prezydenta. Może czasem postraszą i poruszą jakiś problem, ale jak nie za pierwszym, to za drugim razem głosują i ślepo wierzą swemu wodzowi. Nawet jak są z innej opcji politycznej niż on.
Sorry, takiego mamy prezydenta...

Awatar użytkownika
CKfan
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4200
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 20:56
Lokalizacja: Kielce os. Jagiellońskie

Post autor: CKfan » 13 grudnia 2012, o 17:36

Z tego co rozmawiałem z panią w punkcie sprzedaży ZTM, to studenci również będą mogli spersonalizować swoją kartę, aby nie trzeba było naciskać "U" na wyświetlaczu. Choć nie ma tego w uchwale, ale mam nadzieję że wie co mówi 8)
Sorry, takiego mamy prezydenta...

immortal
Posty: 31
Rejestracja: 20 lipca 2011, o 13:26
Lokalizacja: Kielce

Post autor: immortal » 15 grudnia 2012, o 14:09

Na tańsze sieciowe i kartę miejską dużo ludzi czekało od dawna. Nareszcie będą, ale...

Kartę z biletem sieciowym trzeba będzie zbliżać do kasownika przy każdym przejeździe? Bo w stanowisku Stowarzyszenia jest propozycja, żeby to wycofać ale nie znalazłam info czy to zmieniono. Jeśli nie zmieniono, to do kasownika będzie ustawiać się duża kolejka...

Ceny biletów zmienią się w marcu, karta miejska zostanie wprowadzona w czerwcu. Czyli w marcu bilet sieciowy będzie już w nowej cenie ale nadal w formie takiej jak obecnie miesięczne? W dodatku przez trzy miesiące będzie możliwość kupienia tych biletów jednorazowych po 3zł (1,5zł ulgowy), bo nie będzie jeszcze karty a więc i szansy na skorzystanie z doładowania >50zł i tańszych biletów? Jeśli tak, to fail, że nie wprowadzają wszystkiego razem.

grzebo
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1434
Rejestracja: 12 stycznia 2009, o 14:20
Lokalizacja: Kielce

Post autor: grzebo » 5 stycznia 2013, o 01:24

Dostaliśmy odpowiedź od MPK w sprawie liczby legitymacji uprawniających do darmowych przejazdów.

Zakładając, że każdy pracownik MPK ma przynajmniej jedną osobę bliską uprawnioną do darmowych przejazdów (małżonka lub dziecko), która nie sama nie pracuje w MPK i zakładając, że taki sam odsetek kierowców, co nie-kierowców korzysta z darmowych przejazdów, to:
619 pracowników MPK * 2 = ok. 1238 osób uprawnionych do darmowych przejazdów
481 wydanych legitymacji / 1238 osób uprawnionych = 33,7 % uprawnionych korzysta z darmowych przejazdów
397 kierowców, czyli osób, które powinny mieć darmowe przejazdy * 33,7% = 134 kierowców korzysta obecnie z darmowych przejazdów
481 legitymacji - 134 kierowców z legitymacjami = 347 osób, które nie powinny mieć prawa do darmowych przejazdów

347 osoby * 222 zł za bilet 90 dniowy * 4 kwartały w roku = 308 106 zł oszczędności rocznie.

Czyli oszczędności starcza akurat na kupno co roku nowego audi A8.

Awatar użytkownika
tomasz2719
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 867
Rejestracja: 8 marca 2008, o 00:19
Lokalizacja: Kielce

Post autor: tomasz2719 » 7 stycznia 2013, o 20:31

Dziś w radiu mówili, że w Kielcach, cena biletu normalnego ma wzrosnąć o 60gr. Czyli ze 3zł będzie. Ulgowy 1,50zł.

Psycho_Mantis
Posty: 2
Rejestracja: 21 czerwca 2010, o 19:48
Lokalizacja: Radom

Post autor: Psycho_Mantis » 8 stycznia 2013, o 13:30

Nie rozumiem dlaczego wiele osób płacze przez te sieciówki. Rozumiem, że prawie nikt z Was z tego nie korzystał biorąc pod uwagę horrendalną cenę, ale to jest naprawdę świetne. W szkole średniej zdarzyło mi się korzystać w ciągu dnia z 10 busów jak się pałętałem po mieście, po znajomych, do/ze szkoły :)
RZ pisze:Pomijając kwestie stawek - bilety na trasę "praca/szkoła - dom" są jakimś anachronicznym reliktem - czy jeszcze gdziekolwiek w Polsce coś takiego istnieje?
No ja się nigdzie nie spotkałem, jedynie w literaturze :)
To jest po prostu za duże pole do nadużyć i dla uczciwych użytkowników KM w Kielcach jest to zmiana na plus - nie będą finansować kombinatorstwa współpasażerów.
MeehoweCK pisze:Powiem szczerze - jeśli radni przychylą się do wszystkich propozycji SKI, to będziemy mieli najlepszą taryfę opłat w Polsce. Potem pozostanie jeszcze "tylko" zmienić siatkę połączeń oraz lokalizację i estetykę przystanków ;)
To jest kluczowe :) Bo jeśli siatka jest do dupy to za 2 zł ludzie nie będą chcieli jeździć :P
grzebo pisze:Po drugie, w Kielcach nie ma czegoś takiego, jak "bilety MPK".

Jakościowe dziennikarstwo.
Oj u nas też to przerabialiśmy. Zdarzało się projektanci dróg pisali "zatoczka MPK" chociaż wiadomym było, że zlecenie robią dla Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji. W zasadzie przypomniałeś mi że po latach już się w ogóle z takim czymś w mediach nie spotykam chociaż oczywiście babki na przystanku gadają że autobus MPK się spóźnia chociaż to nie MPK tylko ITS :P

Co do pisma:
zrównanie ceny biletu 60-minutowego z ceną biletu jednorazowego; wprowadzenie biletu 40-minutowego o takiej samej cenie, jak bilet jednorazowy
Mam pytanie, jaki jeste sens najpierw obniżyć cenę 60 min do ceny jednorazowego (z tego co pamiętam z 3,2 na 3), a potem dodatkowo wprowadzić 40 min, który... też ma kosztować 3 zł? :D
usunięcie obowiązku zbliżania karty miejskiej do kasownika przy każdym przejeździe
przez posiadaczy elektronicznych biletów okresowych oraz przez osoby, które posiadają
kartę miejską potwierdzającą prawo do darmowego przejazdu;
To jest bardzo ważne. U nas właśnie wyszedł przetarg i z niego raczej można wywnioskować, że kartę będzie się aktywować tylko raz a potem fiu-fiu bez przytykania jej za każdym wejściem do autobusu. Przynajniej mam taką nadzieje :D


Co do samej podwyżki - współczucie. U nas z 2,4 na 3 też mieliśmy. Tyle że na otarcie łez macie obnizke sieciowki.

Awatar użytkownika
CKfan
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4200
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 20:56
Lokalizacja: Kielce os. Jagiellońskie

Post autor: CKfan » 8 stycznia 2013, o 14:43

No i na otarcie łez tańsze bilety na karcie miejskiej.
Sorry, takiego mamy prezydenta...

rzeczownik
Posty: 357
Rejestracja: 12 sierpnia 2008, o 19:50

Post autor: rzeczownik » 12 stycznia 2013, o 17:29

Kilka dni temu jechałem autobusem z dodatkowym kasownikiem zbliżeniowym zainstalowanym przy drzwiach. Pasażerowie co rusz to głowili się, co to za ustrojstwo, które nie ma szczeliny na bilet do skasowania. :lol:

TomanoMo
Posty: 357
Rejestracja: 8 listopada 2010, o 12:10
Lokalizacja: Kielce

Post autor: TomanoMo » 4 lutego 2013, o 10:29

Obrazek Obrazek

Większe obrazy:
http://img560.imageshack.us/img560/2817/biletyztm1.jpg
http://img13.imageshack.us/img13/1412/biletyztm2.jpg

Źródło:
Pasażer, Biuletyn Komunikacji Miejskiej w Kielcach, Nr 2 - styczeń 2013 r., str. 6 i 7.


Czy ktoś bardziej obeznany z tematem może odpowiedzieć mi na pytanie dot.:

"Co ważne w przypadku e-karty będzie obowiązywać tzw. ulga przesiadkowa (...) jeśli pierwszym autobusem przejedzie mniej niż 8 przystanków i zdąży się przesiąść do innego w ciągu 15 minut to system pobierze opłatę uzupełniającą - właściwą dla łącznej liczby przejechanych przystanków."

Tzn. jadę autobusem nr 1 np. 6 przystanków i przesiadam się w ciągu 15 minut do autobusu nr 2 i jadę kolejne np. 9 przystanków, to (zakładając np. doładowanie pow. 50 zł i bilet normalny) za przejazd autobusem nr 1 system pobiera 2,40 zł, a za przejazd autobusem nr 2 pobiera 0,10 zł, czyli w sumie 2,50 zł, jak za przejazd jednym autobusem powyżej 8 przystanków?

Awatar użytkownika
Daniel
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2750
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:35
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Daniel » 4 lutego 2013, o 13:44

Grafika tak piękna, że aż się płakać chce.
Jeśli to ma być prawdziwa karta miejska, którą w przyszłości będę opłacał parkowanie w parkometrach, wejścia na pływalnie i inne miejskie obiekty to nie powinna być tak mocno brandowana przez Zarząd Transportu Miejskiego. Póki co traktuje ją tylko i wyłącznie jako bilet autobusowy.

Przy okazji wzory kart z paru innych miast:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
AR
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5704
Rejestracja: 15 listopada 2005, o 19:01
Lokalizacja: QKI
Kontakt:

Post autor: AR » 4 lutego 2013, o 15:28

Masz oczywiście rację.
Graficznie - porażka...
Wszystkim się podoba, a tobie się nie podoba

Awatar użytkownika
CKfan
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4200
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 20:56
Lokalizacja: Kielce os. Jagiellońskie

Post autor: CKfan » 4 lutego 2013, o 15:37

W sumie to nie spodziewałem się niczego innego niż na obecnych biletach miesięcznych. Don't give up, we are in Kielce :twisted:
Sorry, takiego mamy prezydenta...

Awatar użytkownika
BRS
Posty: 265
Rejestracja: 28 marca 2008, o 14:34
Lokalizacja: Śródmieście CK

Post autor: BRS » 4 lutego 2013, o 15:47

Studencki za 45 zł? Wchodze w to :D

A co do grafiki to porażka na calej lini. Mogli chociaż zrobić jakiś głosowanie nad kilkoma projektami ale po co? To dodatkowe koszty a czy ludziom się podoba czy nie to ich sprawa. Kocham pomysły ZTM.
Tu się urodziłem i umrzeć bym chciał tu.

ODPOWIEDZ