Strona 1 z 81

ZTM Kielce

: 17 maja 2007, o 22:27
autor: Daniel
Do założenia tego tematu skłoniła mnie postępowanie jednostki odpowiedzialnej za organizację komunikacji na terenie miasta Kielce i kilku ościennych gmin. Niestety o postępowaniu tej jednostki można by pisać wiele nie koniecznie dobrych rzeczy. Jednostka z biegiem czasu staje się coraz bardziej zamknięta na opinię pasażerów do obsługi których została powołana. Posunę się nawet do stwierdzenia, że kielecka komunikacja autobusowa to komunikacja dla ubogich, nie posiadających prywatnych samochodów obywateli.

Na pierwszy rzut dam jutrzejszy dzień. Otóż wszystkie kieleckie media informują o jutrzejszych utrudnieniach w ruchu wynikłych z odbywających się imprez masowych. Oczywiście informacji takiej zabrakło na witrynie Zarządu Transportu Miejskiego. Pozostają jedynie lakoniczne komunikaty na przystankach, że w dniu trwania meczu autobusy na kilka godzin przed będą kursowały zmienioną trasą. Skąd więc cześć pasażerów nie zainteresowanych piłką nożną ma wiedzieć że tego akurat dnia autobusy będą jeździły inaczej. Zaobserwowałem również ludzi czekających na autobus przy al. Legionów. Niestety nie doczekali się bo 5 minut wcześniej policja zablokowała drogę. Jutro dojdzie do tego blokada całej al. Legionów - zastanawia mnie czy na przystankach jest jakaś informacja na ten temat? Bo na witrynie zarządu widnieje tylko nieoceniona informacja niezbędna dla każdego podróżującego kieleckim autobusem zdjęcie jakiego obiektu znajduje sie na kolejnych odcinkach karnetu.

Zbliża się ogłoszenie przetargu na wożenie pasażerów przez najbliższe kilka lat - zapewne będzie to kolejna porcja kompromtujących organizatora "zbiorkomu" informacji.

: 8 czerwca 2007, o 13:21
autor: Daniel
Jak przystało na organizatora komunikacji, ZTM nie raczył poinformować swoich pasażerów czy autobusy w Boże Ciało będą jeździć jak w soboty czy jak w niedzielę. Twór powołany dla dobra pasażerów totalnie ich olewa.

: 22 czerwca 2007, o 12:16
autor: Daniel
W kolejnym odcinku krytyki kieleckiego organizatora zbiorkumu pragnę wskazać kolejne 2 rażące niedociągnięcia.
Pierwszym z nich jest brak jakiejkolwiek informacji o zmianach w kursowaniu autobusów wynikających z robót drogowych na al. Solidarności i ul. Radomskiej. To powoduje że pasażerowie podróżujący autobusami są zdezorientowani w momencie kiedy autobus zmienia trasę, a pasażerowie oczekujący na autobus za punktem remontów denerwują sie że ich autobusy ciągle przyjeżdżają spóźnione.
Druga sprawa może już mniej ważna - ale wydaje mi się, że na witrynie www ZTMu powinno pojawić sie jakieś sprostowanie/przeprosiny dotyczące dzisiejszego poranka i braku komunikacji na terenie miasta, komunikacji którą organizuje i za którą przecież odpowiada ZTM.
Tak więc kolejne 2 dowody na to, że twór stworzony do obsługi pasażerów odcina się od nich.

: 22 czerwca 2007, o 12:56
autor: osmański zaklinacz węży
Oj przepraszam..na każdym przystanku (chyba że już zerwane) jest informacja o zmianie kursowania autobusów. Jeżeli ludzie nie czytają...to ich sprawa.

: 22 czerwca 2007, o 13:02
autor: Daniel
Nie patrzyłem na każdym przystanku - ale na tym na którym patrzyłem to nie widziałem.

: 23 czerwca 2007, o 11:32
autor: Grzegorz
Daniel pisze:...to powoduje że pasażerowie podróżujący autobusami są zdezorientowani w momencie kiedy autobus zmienia trasę, a pasażerowie oczekujący na autobus za punktem remontów denerwują sie że ich autobusy ciągle przyjeżdżają spóźnione...
Nie tylko pasażerowie :lol:
Wczoraj jechałem "30" i kierowca (myślący chyba cały czas o strajku...) pojechał w górę "normalną" trasą tej linii, jak dojechał do ronda to zauważył prace drogowe, zawrócił rondem i bardzo szybko wrócił na Warszawską xD Swoją drogą straszny gbur :| Nawet drzwi przednich nie chciał otwierać...

: 23 czerwca 2007, o 14:21
autor: Michał
Wczoraj jechałem "30" i kierowca (myślący chyba cały czas o strajku...) pojechał w górę "normalną" trasą tej linii, jak dojechał do ronda to zauważył prace drogowe, zawrócił rondem i bardzo szybko wrócił na Warszawską
Hehe, przecież na tym właśnie polegała zmiana trasy jazdy! Zabierał pasażerów z prawie wszystkich przystanków na swojej trasie (oprócz Bocianka) tylko jechał objazdem. Tak było ustalone. :)

: 23 czerwca 2007, o 18:36
autor: Grzegorz
Ale on nie zatrzymał się na ani jednym przystanku na ulicy Jaworskiego :lol: Pojechał tam, przejechał całą ulicę, zawrócił na rondzie i wrócił na Warszawską 8)

: 15 sierpnia 2007, o 10:15
autor: Daniel
To może dzisiaj znowu ugryzę ZTM. Otóż autobusy nie jeżdżą już drugi dzień a na witrynie organizatora zero informacji. Ja rozumie, że oni nie wiedza kiedy skończy się ta kryzysowa sytuacja, ale pasażerom należą się chyba jakieś wyjaśnienia i informacje jak należy postępować.

: 15 sierpnia 2007, o 10:18
autor: Autor
O tym samym wczoraj pomyslalem, totalny brak informacji.

: 19 sierpnia 2007, o 12:35
autor: AR
Pojawiły się zastępcze rozkłady jazdy ale nie na wszystkich przystankach.
Ten na zdjęciu pochodzi z ul. Żytniej.
Został powieszony wczoraj, a wygląda jakby miał co najmniej kilka miesięcy.

Obrazek

: 19 sierpnia 2007, o 12:44
autor: cm
AR pisze:Pojawiły się zastępcze rozkłady jazdy ale nie na wszystkich przystankach.
Ten na zdjęciu pochodzi z ul. Żytniej.
Został powieszony wczoraj, a wygląda jakby miał co najmniej kilka miesięcy.
Hehe - najbardziej profesjonalne są te wydarte numery tel. do dyspozytora na Jagiellońskiej :D Skoro już bez sensu je wydrukowali, to mogli chociaż jakimś flamastrem pociągnąć, a nie po chamsku wydzierać...

: 19 sierpnia 2007, o 16:21
autor: eM
Niestety patrząc na profesjonalizm ZTM to obawiam się, że długo będzie trwał powrót do normalności, tej sprzed strajku bo przecież nie do normalności na poziomie pewnych standardów.
Czy ktoś ma jakieś info jak to ma wyglądać od 1 września? Bo patrząc na obecny profesjonalizm, to aż się boję pomyśleć.

EDIT
Poza tym jest teraz niepowtarzalna szansa, żeby na zgliszczach stargo systemu, zbudować nowy, optymalizując przebieg linii autobusowych oraz unowocześniając tabor jeżdżący po mieście. Ale pewnie szansy nie wykorzystamy.

Wyrazy współczucia ale i podziękowania powinny należeć się także kierowcom spoza miasta, kto oglądał materiał w telekspresie ten wie, że to nic przyjemnego.

: 20 sierpnia 2007, o 17:58
autor: Autor
M@rcin pisze:Poza tym jest teraz niepowtarzalna szansa, żeby na zgliszczach stargo systemu, zbudować nowy, optymalizując przebieg linii autobusowych (...)
Na to potrzeba najmniej kilku miesiecy, a nie dni.

: 28 sierpnia 2007, o 18:17
autor: Autor
Niech sie ucza od innych:
SZANOWNI PAŃSTWO!
Informujemy, że nowy niskopodłogowy tramwaj od 24 sierpnia kursuje na linii 36. Wykonuje kursy oznaczone w rozkładzie jazdy prostokątem - obsługiwane przez pojazd niskopodłogowy.

Zobacz rozkład jazdy dla każdego przystanku na trasie linii 36:
- w dzień powszedni
- w dzień świąteczny

Jednocześnie informujemy, że istnieje możliwość wycofania wagonu z trasy a potwierdzenie kursowania wagonu na linii 36 jest możliwe pod numerem całodobowej infolinii ZTM 94-84.

http://www.ztm.waw.pl/pesa.php