ZTM Kielce

Wszystko związane z działaniem komunikacji publicznej.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, CKfan, AR

Awatar użytkownika
AR
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5704
Rejestracja: 15 listopada 2005, o 19:01
Lokalizacja: QKI
Kontakt:

Post autor: AR » 10 lipca 2008, o 07:27

MeehoweCK pisze:gdzie jest to cudo?
Automat narazie znajduje się w siedzibie ZTM i jest testowany przez pracowników.
Wszystkim się podoba, a tobie się nie podoba

Awatar użytkownika
Nowak
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1647
Rejestracja: 29 maja 2006, o 20:09
Lokalizacja: Kraków / Kielce

Post autor: Nowak » 10 lipca 2008, o 13:16

Tak wydaja resztę tylko identyczne funkcjonują już w krk i często się zdarza, że ludzie chcą kupić i wyrzuca im monety i na tym sie zakup z automatu kończy. Tyle, że u nas u kierowcy bez marży w krk natomiast z dopłatą. Co do automatów to nie wiem czy wynika to z zapełnienia ich odpowiednim nominałem bilonu czy jakis mankament, nie znam sie na ich budowie, ale czasami zdarzało się to rano wiec wątpię żeby tak wcześnie się zapełniły.

Patol
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1064
Rejestracja: 10 września 2007, o 12:36
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Patol » 10 lipca 2008, o 20:20

Absurdy rozkładu jazdy autobusów MPK
Marcin Sztandera

Około 5 minut stoją autobusy linii F przed kościołem św. Wojciecha w Kielcach, żeby dostosować się do rozkładu jazdy. O tym, że nie przystaje on do rzeczywistości, a podobnych absurdów jest więcej, mówią kierowcy kieleckiego MPK.
- W każdy weekend jeżdżę autobusem linii F na cmentarz w Cedzynie. Od jakiegoś czasu autobus zatrzymuje się przed kościołem świętego Wojciecha i stoi około pięciu minut. Potem rusza i ze znaczną prędkością jedzie do końca trasy. W ostatnią niedzielę nie wytrzymałam i zapytałam kierowcy, po co ten postój. A ten mi odpowiedział, że po prostu jedzie zgodnie z rozkładem jazdy - opowiada pani Anna, która skontaktowała się "Gazetą".
O tym, że autobusy linii F wyjątkowo punktualnie odjeżdżają właśnie spod kościoła św. Wojciecha, mówi Bogdan Latosiński, przewodniczący zakładowej "Solidarności". - Tam jest punkt kontrolny. Punkty, to takie przystanki, na których sprawdzana jest punktualność, i z których trzeba odjechać o ściśle określonej godzinie. Dzięki temu cały przejazd autobusu na linii powinien przebiegać zgodnie z rozkładem - tłumaczy. On też słyszał, że autobusy zatrzymują się tam i czekają. - Wyjaśnienie jest proste. Rozkład jazdy jest źle zrobiony, nie przystaje do sytuacji na ulicach - twierdzi Latosiński.

A może zwyczajnie to kierowcy jadą zbyt szybko na wcześniejszym odcinku? - Kiedyś obsługiwałem tę trasę podczas weekendu. Starałem się jechać wyjątkowo wolno. A i tak przed Wojciechem musiałem stać kilka minut. Za to resztę trasy do cmentarza trzeba było przejechać bardzo szybko - mówi jeden z kierowców.

Zdaniem Latosińskiego, takich problemów z rozkładami jest więcej. - Dobrym przykładem jest linia 33. Kierowcy często się na nią skarżyli, a i pasażerowie też dzwonili z pretensjami. Zgodnie z rozkładem, przejazd od dworca PKP w okolice urzędu wojewódzkiego powinien trwać kilka minut. A tam w godzinach szczytu w korkach stoi znacznie dłużej i spóźnienie jest murowane - podaje przykład przewodniczący "S". Jego zdaniem, to wina Zarządu Transportu Miejskiego, który opracowuje rozkład jazdy. - Bardzo długo trzeba czekać na wprowadzenie jakichkolwiek zmian, a rozkład opracowany jest na podstawie błędnych obliczeń oraz czasu jazdy samochodem osobowym, co wygląda zupełnie inaczej niż autobusem - zarzuca.

Zbigniew Michnicki z ZTM o długim postoju autobusów linii F nie słyszał. - Sprawdzę to na pewno. Jeżeli będzie trzeba, poprawimy rozkład - zapowiada. Ale nie zgadza się, że rozkłady powstają niechlujnie. - Zazwyczaj przez kilka dni nasi pracownicy jeżdżą na danej linii i dopiero wtedy opracowujemy zmiany. Z drugiej strony proszę pamiętać, że bardzo dużo zależy od samych kierowców i stylu ich jazdy - odpiera zarzuty. Ale przyznaje, że zbyt wiele czasu zajmuje wprowadzanie korekt w rozkładach. - Zgodnie z przepisami nawet na niewielkie zmiany trzeba też mieć sporo pozwoleń. Przez te formalności ich wprowadzenie trwa nawet miesiąc - tłumaczy Michnicki.

:arrow: http://miasta.gazeta.pl/kielce/1,35255, ... w_MPK.html

MisiekxD
Posty: 5
Rejestracja: 9 lipca 2008, o 21:14
Lokalizacja: Kielce

Post autor: MisiekxD » 10 lipca 2008, o 21:14

Rzeczywiście biedy ZTM :) najlepiej zrzucić na kierowców, prawda?:)

Awatar użytkownika
Kiecu
Posty: 266
Rejestracja: 7 lutego 2008, o 16:33
Lokalizacja: okolice Kielc

Post autor: Kiecu » 26 lipca 2008, o 09:45

MisiekxD pisze:Rzeczywiście biedny ZTM :) najlepiej zrzucić na kierowców, prawda?:)
Zawsze tak jest . Kierowca jest najgorszy bo odwala największą robotę i do niego trzeba mieć pretensje ... Nic sie na chamstwo nie poradzi :?

Patol
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1064
Rejestracja: 10 września 2007, o 12:36
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Patol » 1 sierpnia 2008, o 07:35

31.07.2008
Zmiany w kursowaniu linii nr 3, 25 i 42.

Zarząd Transportu Miejskiego w Kielcach, , informuje że dnia 02.08.2008r. (sobota), w związku z zamknięciem dla ruchu ul. Malików, linie nr 3, 25 oraz 42 kursować będą tylko do przystanku: os. Ślichowice Pętla.

:arrow: http://www.ztm.kielce.pl/

Pepe
Posty: 39
Rejestracja: 23 czerwca 2008, o 22:50

Post autor: Pepe » 2 sierpnia 2008, o 09:09

Mam pytanie. Jeśli chcę wysłać maila do ZTM-u z pewnym pytaniem, oraz z prośbą o wyjaśnienie pewnej sprawy, to jakie mam szanse, że dostanę odpowiedź?

pk5
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1436
Rejestracja: 18 lutego 2008, o 17:30

Post autor: pk5 » 2 sierpnia 2008, o 12:34

nie wielkie..raz odpisują arz nie..mnei np. nie odpisali :(

Patol
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1064
Rejestracja: 10 września 2007, o 12:36
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Patol » 1 września 2008, o 18:56

Istotne zmiany
01.09.2008
Remont ul. Źródłowej i Al. Solidarności

Zarząd Transportu Miejskiego w Kielcach informuje, że od dnia 02.09.2008 r. do odwołania, w związku z przebudową skrzyżowania, z ruchu wyłączona zostanie wschodnia jezdnia ul. Źródłowej, od skrzyżowania z ul. Św St. Kostki do skrzyżowania Al. Solidarności z ul. Leszczyńską.
W związku z tym autobusy komunikacji miejskiej kursowały będą wg liżej podanych tras:
- linie nr 3, 16bis, 21, 25, 48 oraz 50 będą skręcać z ul. Źródłowej w ul. Sandomierską, na wysokoścu ul. Romualda zawrócą i od skrzyżowania Al. Solidarności z ul IX w. Kielc pojadą wg właściwej trasy. Kierunek powrotny (z IX w. Kielc do ul. Źródłowej) pozostaje bez zmian,
- linia nr 19. Kursy z kierunku ul. Zagórskiej wykonywane będą ul. Zagórską, Tarnowską, Seminaryjską i dalej wg obowiązującej trasy,
- linia nr 20 kursująca z ul. Żelaznej w kierunku Dworca PKS od ul. Sandomierskiej kursowała będzie objazdem tj. przez ul. IX w. Kielc – Warszawską – Pocieszki i dalej wg obowiązującej trasy, - kursy linii nr 20 z kierunku ul. Czarnowskiej od ul. Pocieszki wykonywane będą objazdem tj. przez ul. Warszawską – IX w. Kielc – Sandomierską i dalej wg obowiązującej trasy.
:arrow: www.ztm.kielce.pl
Szkoda tylko, że tak póżno ukazał się ten komunikat o objezdzie 19. Ojj sporo ludzi się jutro rozczaruje na przystanku stojąc na autobus...

Awatar użytkownika
Nowak
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1647
Rejestracja: 29 maja 2006, o 20:09
Lokalizacja: Kraków / Kielce

Post autor: Nowak » 3 października 2008, o 17:06

Planowane przekazanie 2,5 mln zl na zakup kolejnych automatów biletowych.

Awatar użytkownika
CKfan
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4200
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 20:56
Lokalizacja: Kielce os. Jagiellońskie

Post autor: CKfan » 3 października 2008, o 19:57

Lepiej gdyby ZTM sam kupił, bo MPK to tylko byle co może kupić
Sorry, takiego mamy prezydenta...

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 3 października 2008, o 19:58

Przeciez ZTM jest odpowiedzialny za polityke biletowa w tym automaty i ich zakup.

Awatar użytkownika
Kiecu
Posty: 266
Rejestracja: 7 lutego 2008, o 16:33
Lokalizacja: okolice Kielc

Post autor: Kiecu » 24 października 2008, o 10:15

24.10.2008
Zamknięcie ul. Sandomierskiej

Zarząd Transportu Miejskiego w Kielcach informuje, że od dnia 25.10.2008 r. (planowany termin zakończenia 27.10.2008 r. godz. 15:00.) w związku z przebudową skrzyżowania, ulic: Sandomierskiej - Źródłowej - Al. IX Wieków – Al. Solidarności, z ruchu wyłączone zostaną następujące odcinki ulic:
- jezdnia wschodnia ul. Źródłowej na odcinku od skrzyżowania z ul. Św. St. Kostki do skrzyżowania z ul. Sandomierską,
- jezdnia wschodnia Al. Solidarności na odcinku od skrzyżowania z ul. Sandomierską, do skrzyżowania z ul. Leszczyńską,
(ruch będzie odbywał się dwukierunkowo, po jezdniach zachodnich ul. Źródłowej i Al. Solidarności).
- jezdnia południowa ul. Sandomierskiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Włoszka, do skrzyżowania z ul. Źródłową,
- jezdnia północna ul. Sandomierskiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Romualda do skrzyżowania z ul. Al. Solidarności.
W czasie trwania w/w robót autobusy komunikacji miejskiej kursowały będą wg niżej podanych tras: - Linie Nr C, F, 10, 14, 38, 43, 47 w kierunku Cedzyny od ul. IX Wieków Kielc ulicami: Źródłową, Tarnowską, Bohaterów W-wy, Szczecińską, Sandomierską i dalej wg obowiązującej trasy.
Linie z kierunku Cedzyny od ul. Sandomierskiej, ulicami: Szczecińską, Bohaterów W-wy, Tarnowską, Źródłową, IX Wieków Kielc.
- Linia nr 19 z kierunku ul. Zagórskiej ulicami: Zagórską – Tarnowską - Seminaryjską i dalej wg obowiązującej trasy.
W kierunku ul. Zagórskiej ulicami: Seminaryjską, Bohaterów W-wy, Szczecińską , Zagórską - Pętla.
- Linia nr 20 jadąca z kierunku ul. Czarnowskiej, od ul. AL. 1000 Lecia PP ulicami: Domaszowską, Poleską, Szczecińską dalej wg obowiązującej trasy.
- Linia nr 20 jadąca z kierunku ul. Żelaznej od ul. Szczecińskiej ulicami: Poleską, Domaszowską, AL. 1000 Lecia PP i dalej wg obowiązującej trasy.
:arrow: www.ztm.kielce.pl

Awatar użytkownika
leo
Posty: 213
Rejestracja: 10 października 2008, o 17:32
Lokalizacja: KIELCE

Post autor: leo » 24 października 2008, o 20:12

Gazeta Wyborcza pisze:Zbigniew Michnicki z ZTM o długim postoju autobusów linii F nie słyszał.
biedaczek nie słyszał oooooooo przytulibym go taki nieszczęśliwy siedzi na stołku i nic nie słyszy. :evil: Ale nie zgadza się, że rozkłady powstają niechlujnie. :evil: - linia 4 -bazary seminaryjska 13:03 a na Jana Pawła II 13:04 niech pan Michnicki ruszy du......e i osobówką przejedzie ten dystans co dopiero mówić o piątku.Co ABSURD :?: nie kierowca w hu...........a leci zdrzemną się na koncowym albo z więzniami grypsował.Dalej linia 1 przystanek oś karczówka 12:01 na Zytniej 12 : 15 sześć przystanków 14 min stanowczo za dużo kierowca jest jakieś 5 min za wcześnie a kolejnych sześć przystanków kierowca ma już 10 min o tym też biedaczku pewnie nie słyszałeś takich absurdów jest o wiele wiele więcej wystarczy wejść na stronę ZTM wejść w rozkłady i sobie popatrzeć dlaczego nasze autobusy jeżdzą tak a nie inaczej

Poprawiłem cytat. B@rteK
BĄDZMY LUDZMI

Awatar użytkownika
krzysiu1493
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1104
Rejestracja: 25 marca 2008, o 17:35
Lokalizacja: Kielce Uroczysko

Post autor: krzysiu1493 » 25 października 2008, o 11:12

Ja słyszałem ze w Warszawie autobus jeździ tak np.:
12.07
12.27
12.47
i tak równomiernie co każdą godzinę...

ODPOWIEDZ