Kielce - infrastruktura rowerowa

Ulice, mosty, inżynieria ruchu oraz uwagi i propozycje.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, Sirek1, MeehoweCK, Masmix

Awatar użytkownika
tomasz2719
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 867
Rejestracja: 8 marca 2008, o 00:19
Lokalizacja: Kielce

Post autor: tomasz2719 » 9 kwietnia 2013, o 07:16

Murek, w takim przypadku, byłby po obu stronach. Bo ma być przeciwpowodziowy, więc nie może zalać ścieżki rowerowej. Co do skrajni, trzeba uważać. Zrobią te murki, skrajnie i się okaże że ścieżka jest wąska. Ale nie powiem, rzeczywiście ławki powinny być po drugiej stronie (na wizualizacji w sumie są), ale więcej jest ich na murku. Ludzie będą siadać na tych na murku, bo są bliżej rzeczki... potoku.

Awatar użytkownika
Michał
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1258
Rejestracja: 29 grudnia 2005, o 01:09

Post autor: Michał » 9 kwietnia 2013, o 11:27

Ewentualnie moglyby byc ławki przy sciezce ale w "zatoczkach" w ktorych rowerzysci mogliby postawic rower i usiasc na ławce nie blokując ściezki.

Grzybozbur
Posty: 21
Rejestracja: 18 lipca 2012, o 19:42
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Grzybozbur » 11 kwietnia 2013, o 07:38

Ławki można stawiać przy ciągu pieszo-rowerowym, ale nie przy DDR, z tego samego powodu, dla którego nie stawia się ławek przy jezdniach. To jest ścisłe centrum miasta i będzie tam pełno ludzi, w tym małe dzieci.

Poza tym, o ile dobrze rozumiem, po jednej stronie Sienkiewicza ten DDR ma przebiegać wzdłuż wschodniego brzegu Silnicy, ale po drugiej nadal wzdłuż zachodniego? I rowerzyści mają lawirować wśród przechodniów już nie tylko w poprzek deptaka, ale dodatkowo na ukos? Bo taką artystyczną wizję miał pan projektant?

Xback
Posty: 77
Rejestracja: 30 marca 2010, o 20:42
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Xback » 14 kwietnia 2013, o 07:52

Przeglądałem ostatnio projekt DDR na Radiowej i Tysiąclecia. Może warto by przedstawić propozycję włączenia kończącej się na chodniku DDR w rondo przy Galerii Korona? Byłoby to ogromne ułatwienie, można by kontynuować podróż we wszystkich kierunkach.
Szkoda, że projekt tego nie zakłada, ale może udałoby się po zakończeniu inwestycji coś zdziałać.

Taki schematyczny rysunek:
Obrazek

grzebo
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1434
Rejestracja: 12 stycznia 2009, o 14:20
Lokalizacja: Kielce

Post autor: grzebo » 14 kwietnia 2013, o 08:31

Problem polega na tym, że ta końcóweczka leży poza terenem inwestycji. Ten teren był robiony przy okazji ronda, ale może skoro teraz trwa poprawianie nawierzchni ronda, to coś by się dało.

Awatar użytkownika
tomasz2719
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 867
Rejestracja: 8 marca 2008, o 00:19
Lokalizacja: Kielce

Post autor: tomasz2719 » 14 kwietnia 2013, o 12:11

Skoro jest DDR przy GK od strony ul. Warszawskiej, a także jest w planach na ul. Radiowej, sensownie byłoby poprowadzić DDR ul. Polną i połączyć obie.

grzebo
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1434
Rejestracja: 12 stycznia 2009, o 14:20
Lokalizacja: Kielce

Post autor: grzebo » 15 kwietnia 2013, o 21:49

Byłoby sensownie. Pewnie nie pamiętacie, ale w 2011 pisaliśmy, żeby na Polnej zrobili chociaż śluzę rowerową i się dowiedzieliśmy, że rowerzyści kieleccy nie zasługują na ten przywilej, bo jeżdżą niebezpiecznie, a poza tym prowadziłoby to do wjeżdżania przez rowerzystów na skrzyżowanie z prędkością 50 km/h.

Been there, done that, got the T-shirt.

Awatar użytkownika
sueno
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4907
Rejestracja: 31 maja 2006, o 21:56
Lokalizacja: Świat czerwonego smoka
Kontakt:

Post autor: sueno » 17 kwietnia 2013, o 23:02

400 tysięcy zł na ścieżki rowerowe
Artykuł dodany: 2013-04-17 15:20:05, ostatnia aktualizacja: 2013-04-17 15:23:43

400 tysięcy złotych przeznaczy w tym roku Miejski Zarząd Dróg w Kielcach na budowę nowych ścieżek rowerowych. Jak poinformował dyrektor MZD, Piotr Wójcik, nowe trasy będą łączyć ścieżki już istniejące, tak by powstał logiczny, komfortowy i bezpieczny ciąg. Drogowcy chcą zbudować m.in trasy z ulicy Żelaznej do Paderewskiego oraz wzdłuż ulicy Warszawskiej, od Polnej, do Tysiąclecia.

Według pełnomocnika prezydenta Kielc do spraw infrastruktury rowerowej, Tomasz Zbocha, sieć ścieżek rowerowych trzeba tworzyć w sposób bardzo przemyślany. Jego zdaniem, specjalne trasy nie są np. potrzebne na małych uliczkach o lokalnym znaczeniu.

Rozpoczęła się inwentaryzacja tras rowerowych, która ma wskazać fragmenty ścieżek, wymagających napraw po okresie zimowym. Dyrektor MZD Piotr Wójcik twierdzi, że ze względu na ograniczone finanse, w pierwszej kolejności wykonane zostaną najbardziej niezbędne prace, mające zapewnić bezpieczeństwo cyklistom, a więc naprawa ubytków i uzupełnienie oznakowania.

Marcin Przemirski

źródło: http://www.radio.kielce.pl/page,,400-ty ... 4ecf9.html
Najlepsza gra w sieci: http://www.reddragon.pl

"Są fachowcy i nie widzę potrzeby, żeby nauczyciel dyktował, jak ma się budować drogi" - autor znany :D

grzebo
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1434
Rejestracja: 12 stycznia 2009, o 14:20
Lokalizacja: Kielce

Post autor: grzebo » 17 kwietnia 2013, o 23:06

Uzupełnienie oznakowania? Pewnie dodadzą C-13a...

Awatar użytkownika
CKfan
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4200
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 20:56
Lokalizacja: Kielce os. Jagiellońskie

Post autor: CKfan » 18 kwietnia 2013, o 02:16

To sypnęli groszem...
Sorry, takiego mamy prezydenta...

Awatar użytkownika
tomasz2719
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 867
Rejestracja: 8 marca 2008, o 00:19
Lokalizacja: Kielce

Post autor: tomasz2719 » 18 kwietnia 2013, o 06:57

Pod wiaduktem na ulicy Grunwaldzkiej, w tym nowym tunelu, nie będzie ścieżki rowerowej, co mnie trochę zdziwiło bo myślałem, że będzie symetrycznie. Za to zauważyłem że po stronie północnej, jak już się przejedzie pod wiaduktami w stronę zachodu, to na ślimaku wyłożyli czerwoną kostkę, więc pewnie dla rowerzystów. Prowadzi na wiadukt, a później nie wiem co się z nią dzieje bo nie sprawdzałem. Po drugie w sumie widziałem też czerwona kostkę już na Żytniej, a przynajmniej bliżej estakady. Tez nie wiem gdzie się kończy. Przynajmniej będzie niedługo jakiś sensowny przejazd od skrzyżowania ulic Grunwaldzkiej i Podklasztornej, aż do centrum miasta.
Może chociaż jakoś sensownie pouzupełniają te luki.
Ostatnio zmieniony 18 kwietnia 2013, o 09:48 przez tomasz2719, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ice
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5738
Rejestracja: 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Post autor: ice » 18 kwietnia 2013, o 08:01

O tym, że na Grunwaldzkiej nie będzie ścieżki rowerowej pisaliśmy już ze 3 lata temu (czyżby zaczęli już układać kostkę?). O ścieżce za Żytniej może jakieś pół roku temu a o ślimaku też kiedyś wspominałem :wink:

Awatar użytkownika
tomasz2719
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 867
Rejestracja: 8 marca 2008, o 00:19
Lokalizacja: Kielce

Post autor: tomasz2719 » 18 kwietnia 2013, o 09:52

Tak, wiem o tym. Tyle że wcześniej tych fragmentów nie widziałem zrobionych. Na forum też nie pamiętam aby ktoś o tym pisał, nie kojarzę.
A to może ktoś wie, co się dzieje ze ścieżka, już po wjechaniu na wiadukt?

grzebo
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1434
Rejestracja: 12 stycznia 2009, o 14:20
Lokalizacja: Kielce

Post autor: grzebo » 18 kwietnia 2013, o 21:25

Byłem tam dzisiaj. Obawiam się, że to nie będzie ścieżka, tylko - niestety standardowy w Kielcach - czerwony chodnik. Przede wszystkim to coś nie jest jeszcze połączone z DDRem biegnącym za kioskiem - brakuje ok. 3 metrów, za to jest tam duży spadek, więc wygląda, że tam będą ze trzy stopnie. Po drugie na górnym końcu to coś po prostu łączy się płynnie z chodnikiem, bez żadnego dojścia do jezdni.

Awatar użytkownika
ice
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5738
Rejestracja: 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Post autor: ice » 19 kwietnia 2013, o 07:27

Myślę, że jednak to będzie ścieżka rowerowa.
Przecież dla pieszych będą obok schody.
Fakt, że jest dość duży spadek przy obecnej ddr a na wiadukcie łączy się z chodnikiem. To nie nowość przy rozwiązaniach komunikacji rowerowej w Kielcach :twisted:

ODPOWIEDZ