Kielce - infrastruktura rowerowa

Ulice, mosty, inżynieria ruchu oraz uwagi i propozycje.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, Sirek1, MeehoweCK, Masmix

Awatar użytkownika
MeehoweCK
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3317
Rejestracja: 25 września 2005, o 17:41
Lokalizacja: Warszawa / Kielce
Kontakt:

Post autor: MeehoweCK » 3 maja 2010, o 16:39

Owszem, nawierzchnia była malowana. Nie znam się na tym, ale wydawało mi się, że lepszy efekt osiągnie się poprzez wyłożenie od razu asfaltu w innym kolorze...

W wielu krajach zachodnich po obu stronach ulic znajdują się jednokierunkowe ścieżki rowerowe, co sprawia, że rowerem można dojechać właściwie wszędzie tam gdzie samochodem. Do tego nam jeszcze bardzo daleko...
Ambicja to coś co prowadzi ludzkość do postępu, a ludzi do depresji

Xback
Posty: 77
Rejestracja: 30 marca 2010, o 20:42
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Xback » 3 maja 2010, o 18:50

Grzegorz pisze:Nie wiem czy zauważyliście, ale nowo budowany asfaltowy fragment ścieżki rowerowej, która przecina ulicę Warszawską, został pokryty czerwoną nawierzchnią a co więcej, zostały namalowane na nim pasy, oddzielające prawą i lewą stronę ścieżki rowerowej, tak żeby dało się bezkolizyjnie jeździć w obu kierunkach. Co prawda od strony Szydłówka, tuż przy przejściu przez Warszawską, linia została pociągnięta nieco krzywo, co zostało później poprawione (niestety wciąż widać popełniony błąd), ale i tak rewelacja! Europa Zachodnia! Muszę przyznać, że jeszcze się nie spotkałem z taką dbałością o szczegóły na ścieżce rowerowej w Polsce, jak malowanie pasów. Na Zachodzie jest to normą. Mam nadzieję, że to nie będzie jednostkowy przypadek.
Wszystko super, ale trzeba się do tego stosować :/ Skoro ma się jeździć bezkolizyjnie, to rowerzyści powinni jezdzić po prawej stronie... A wiadomo jak z tym jest.
To samo tyczy się pieszych. Co z tego, że dwa metry obok mają chodnik, idą po ścieżce rowerowej!`````

Awatar użytkownika
MeehoweCK
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3317
Rejestracja: 25 września 2005, o 17:41
Lokalizacja: Warszawa / Kielce
Kontakt:

Post autor: MeehoweCK » 3 maja 2010, o 18:57

Raz w Berlinie jechałem na rowerze i pani przede mną przypadkiem nadepnęła na ścieżkę rowerową. Od razu się odsunęła i długo mnie przepraszała :P

Nie wiem jak to zrobić, ale najwyższy czas uświadomić ludziom, że łażenie po ścieżce rowerowej nie różni się niczym od łażenia po jezdni...
Ambicja to coś co prowadzi ludzkość do postępu, a ludzi do depresji

CKKarol
Posty: 195
Rejestracja: 11 grudnia 2009, o 18:07
Lokalizacja: Kielce

Post autor: CKKarol » 3 maja 2010, o 23:47

Trzeba kogoś takiego przejechac :wink: , wiem to strasznie brutalne, ale następnym razem napewno popatrzy czy przypadkiem nie idzie ścieżką rowerową.

Awatar użytkownika
CKfan
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4200
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 20:56
Lokalizacja: Kielce os. Jagiellońskie

Post autor: CKfan » 3 maja 2010, o 23:56

Ja zwykle z zaskoczenia "odzwaniam" takiego jegomościa i mijam go w odległości kilku centymetrów.
Sorry, takiego mamy prezydenta...

rzeczownik
Posty: 357
Rejestracja: 12 sierpnia 2008, o 19:50

Post autor: rzeczownik » 4 maja 2010, o 20:13

Wielce ryzykowne. Na odgłos dzwonka pieszy może bez oglądania się za siebie odskoczyć instynktownie kilka centymetrów w niewłaściwą stronę a wtedy nieszczęście gotowe.

Awatar użytkownika
kamilkw
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1458
Rejestracja: 25 czerwca 2007, o 09:48
Lokalizacja: Morawica/Kielce

Post autor: kamilkw » 4 maja 2010, o 20:15

Można jeszcze zachamować z piskiem przed samym pieszym. Przerażenie na twarzy pieszego bezcenne :)
pletwa

Awatar użytkownika
Tomasso
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 589
Rejestracja: 13 kwietnia 2006, o 17:47
Lokalizacja: Kielce - Sieje
Kontakt:

Post autor: Tomasso » 5 maja 2010, o 07:42

Jadąc tydzień temu ścieżką pod mostem na IX Wieków natknąłem się na przechodzące dwie kobiety z wózkami i to całą szerokością. Tam się trzeba rozpedzić aby wjechać spokojnie pod górę, więc o wypadek nie trudno. Wogóle było błędem budowanie przejazdu po tej stronie. Już wczesniej o tym wspominałem na forum. Teraz pozostaje jedynie zrobić po obu stronach bliźniacze przejazdy i oddzielić pieszych od rowerzystów. Poprowadzić nową ścieżkę wzdłóż Silnicy po stronie stawu i dołączyć przy Solnej. Tym bardziej, że pojawił się kiedyś pomysł aby było to przejście dla pieszych i rowerzystów.

Awatar użytkownika
MeehoweCK
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3317
Rejestracja: 25 września 2005, o 17:41
Lokalizacja: Warszawa / Kielce
Kontakt:

Post autor: MeehoweCK » 5 maja 2010, o 20:42

chyba pod Ogrodową?
Ambicja to coś co prowadzi ludzkość do postępu, a ludzi do depresji

Awatar użytkownika
Tomasso
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 589
Rejestracja: 13 kwietnia 2006, o 17:47
Lokalizacja: Kielce - Sieje
Kontakt:

Post autor: Tomasso » 6 maja 2010, o 19:05

Faktycznie - pod Ogrodową, masz rację. Pod IX W ma być tunel według zapowiedzi, tylko aby znowu nie wymyślono jakiejś krzyżówki z ciągiem pieszym (tzn X-a).

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 12 maja 2010, o 19:54

INFORMACJA O WYBORZE NAJKORZYSTNIEJSZEJ OFERTY
MIASTO KIELCE
25-303 KIELCE
ul. RYNEK 1

Informuję, iż w postępowaniu prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego na „Budowę ścieżki rowerowej od ul. Klonowej do granic miasta w kierunku Cedzyny – Etap C od km 1+767,33 do km 2+686,75” jako najkorzystniejsza wybrana została oferta Wykonawcy:

Przedsiębiorstwo Prywatne LEINAD Daniel Woś
26-065 Piekoszów, ul. Częstochowska 32
z ceną ryczałtową brutto: 791.724,05 zł
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie nawierzchni z betonu asfaltowego o grub. 4,00 cm – 2 518 m2, nawierzchni z kostki betonowej o grub. 6,00 cm – 1 521 m2 wraz z robotami rozbiórkowymi i ziemnymi oraz wykonanie przepustu o dł. 8,00 m, przebudowy wodociągu z rur żeliwnych Ø 300 mm, zabezpieczenie linii energetycznych na długości 73 m, karczowanie drzew i krzewów wraz z nowymi nasadzeniami, według dokumentacji wykonanej przez Drogową Pracownię Projektową Ewa Białek, Kielce, ul. Złota 23, pt. „Budowa ścieżki rowerowej na odcinku Zalew - ul. Klonowa - os. Uroczysko - ul. Warszawska - Park Dygasińskiego w Kielcach”.

Awatar użytkownika
dovers_ck
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 523
Rejestracja: 8 stycznia 2009, o 18:55
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: dovers_ck » 4 czerwca 2010, o 22:39

Mam prośbę. Czy ktoś posiada mapę ścieżek dróg rowerowych w Kielcach lub link do tej mapy. Niestety nigdzie nie mogę znaleźć takiej mapy.
"Lepiej jest jechać słabym samochodem na 100% niż dobrym na 20%"James Hunt

rzeczownik
Posty: 357
Rejestracja: 12 sierpnia 2008, o 19:50

Post autor: rzeczownik » 6 czerwca 2010, o 12:22

Tutaj link do niezbyt aktualnego planu na stronach urzędu miasta.

CKKarol
Posty: 195
Rejestracja: 11 grudnia 2009, o 18:07
Lokalizacja: Kielce

Post autor: CKKarol » 15 czerwca 2010, o 22:40

Przetarg na:
Budowa tunelu pod torami PKP wraz z przebudową infrastruktury technicznej i ścieżki rowerowej w Kielcach.

http://www.mzd.kielce.pl/index.php?opti ... &Itemid=29

Xback
Posty: 77
Rejestracja: 30 marca 2010, o 20:42
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Xback » 16 czerwca 2010, o 06:37

W którym to dokładnie miejscu??

ODPOWIEDZ