Kielce - infrastruktura rowerowa

Ulice, mosty, inżynieria ruchu oraz uwagi i propozycje.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, Sirek1, MeehoweCK, Masmix

MATeo
Posty: 32
Rejestracja: 4 października 2005, o 12:43

Post autor: MATeo » 25 sierpnia 2010, o 13:06

Czy ktoś się oriętuje dlaczego zerwano nakładkę asfaltową (2 lub 3 raz) na ścieżce przy ul. Klonowej przy samych światłach?

michau

Post autor: michau » 25 sierpnia 2010, o 14:00

Bo będą kostkę kłaść:)

maklog
Posty: 186
Rejestracja: 14 maja 2008, o 13:05
Lokalizacja: Kielce

Post autor: maklog » 25 sierpnia 2010, o 14:23

Czy ścieżka w Parku Dygasińskiego będzie mieć kostkę czy asfalt? Strasznie się grzebią z tą inwestycją i bardzo brudno na placu budowy. Amatorszczyzna :(

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 25 sierpnia 2010, o 14:37

Nawierzchnia bitumiczna.

MATeo
Posty: 32
Rejestracja: 4 października 2005, o 12:43

Post autor: MATeo » 25 sierpnia 2010, o 20:18

michau pisze:Bo będą kostkę kłaść:)
to ciekawa zamiana z lepszej na gorszą nawierzchnię - ale jak mawia klasyk "dont giw ap jesteś w kielcach" ;)

Awatar użytkownika
michal_ck
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2682
Rejestracja: 18 stycznia 2007, o 00:20
Lokalizacja: Kielce-Dąbrowa

Post autor: michal_ck » 26 sierpnia 2010, o 14:45

USS Renesans pisze: Obrazek
Nie mogłem czekać do pt bo jutro mam nagły wyjazd kilkudniowy. Wniosek puściliśmy dzisiaj przez pocztę elektroniczną.
1. Zastępca Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej SKI
2. Koordynator ds. zieleni miejskiej
3. Koordynator ds. zagospodarowania os. Dąbrowa II

Onio
Posty: 186
Rejestracja: 14 kwietnia 2008, o 16:18
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Onio » 26 sierpnia 2010, o 15:12

Jestem ciekaw, czy miasto rozważało przenieść obecny przebieg scieżki rowerowej na odcinku od al. XI Wieków Kielc do ul. Ogrodowej, tak aby droga biegła przez ul. Paderewskiego ?

Awatar użytkownika
ice
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5738
Rejestracja: 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Post autor: ice » 26 sierpnia 2010, o 17:07

A jaki byłby tego sens?

Onio
Posty: 186
Rejestracja: 14 kwietnia 2008, o 16:18
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Onio » 26 sierpnia 2010, o 21:45

Na tym odcinku ścieżka rowerowa jest współdzielona z chodnikiem. Nie jest to za udane rozwiązanie dla obu uzytkowników, przez co czesto dochodzi do nieprzyjemnych zdarzen, klotni. Nie jest wielka przyjemnością przeciskac sie miedzy pieszymi i ich omijac. Sam raz wpadłem do koryta rzeki bo mi jakis dzieciak wyskoczyl pod kola.

Co prawda przeniesienie sciezki na Paderewskiego nie jest takie latwe - być może wiązało by się to z niewielka przebudową na całej dlugości, ale jednak warto rozdzielić ścieżkę od chodnika tak jak to jest obecnie (co nie oznacza, że ludzie bedą po niej nie chodzić jak swiete krowy).

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 26 sierpnia 2010, o 22:42

Na Paderewskiego nic nie trzeba przenosic, ulica jest na tyle szeroka, ze sciezka smialo sie zmiesci, wystarczy usunac parking.

Awatar użytkownika
Petras
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 915
Rejestracja: 7 grudnia 2007, o 16:41
Lokalizacja: Kielce Czarnów

Post autor: Petras » 27 października 2010, o 20:30

Wybrałem się piechotką na Polibudę, celem zrobienia małej fotorelacji z budowanej ścieżki rowerowej wzdłuż Grunwaldzkiej. 8) Nie spodziewałem się że tak szybko doczekam się ścieżki rowerowej ze Ślichowic. Im więcej takich akcentów, tym większa pewność że zostać w Kielcach to był dobry wybór. :D

Niby tylko dla rowerów, ale piesi niech sobie chodzą byle pamiętali kto ma pierwszeństwo :!: Obrazek

Tu będzie wjazd na jezdnię (szerzej w temacie) :arrow: Obrazek Obrazek

Tak to na razie wygląda przy Straży - tutaj też będzie kawałek po jezdni czy slalom między drzewami i latarniami :?: Obrazek

Wspomniany tutaj koniec jazdy na słupie :shock: Obrazek

Prawdziwa cyklostrada... Obrazek

... o ile nie zaniedbają wypełnienia przestrzeni między kostkami - porządnie, z miotłą, a nie sypiąc kupami na odwal się. Uważam, że to ważna sprawa, a jej niedopatrzenie jest najczęstszą przyczyną deformowania się chodników podczas pierwszej zimy, kiedy zamarza woda. Szczeliny same nie wypełnią się w ciągu miesiąca. Tego typu zaniedbania były również na ścieżkach wzdłuż Łódzkiej (tam to w ogóle było zaniedbane, droga wzdłuż Grunwaldzkiej przy tym to luksus). Póki co nie wypełnione: Obrazek

B-41 zakaz ruchu pieszych. Ehe... Jeszcze nie widziałem żeby ludzie się nim przejmowali, o ile sami nie ocenią czy im co na głowę nie spadnie. Tu jeszcze stoi... Obrazek

... tu już nie :P Obrazek Teraz czekamy na tunele i dalszy ciąg wzdłuż Żytniej.

Jesień, jesień, liście lecą, lata też... Obrazek
"Rzecznik MZD zapowiada, że mimo protestów inwestycja zostanie zrealizowana."

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 27 października 2010, o 21:54

Ciekawe czy nadzor zwroci uwage, ze na brzegach zastosowano kostke fazowa, projekt tego nie dopuszcza. Z projektu wynika, ze prawoskret zostanie przeznaczony tylko dla DDR:

"Ściezka prowadzona jest po pasie zewnętrznym jezdni ul. Grunwaldzkiej oddzieloną od ruchu pojazdów elementami barier ochronnych U-14c(betonowymi)."

Awatar użytkownika
vooyoo
Posty: 23
Rejestracja: 27 września 2010, o 07:00
Lokalizacja: Kielce; Sł.Wzgórze

Post autor: vooyoo » 1 listopada 2010, o 16:19

Oto postęp prac na ścieżce rowerowej, biegnącej przez Park Dygasińskiego, czyli pomiędzy os. Bocianek a os. Słoneczne Wzgórze. Ścieżka głównie asfaltowa, leci od ulicy Warszawskiej więc z tej strony jest połączona do "sieci" komunikacyjnej, kończy się niestety dziwnym rondem w pobliżu Al. Solidarności. Szkoda po po drugiej stronie tej ulicy mamy ścieżkę. Może po remoncie skrzyżowania koło Tesco coś z tym zrobią...

http://img826.imageshack.us/slideshow/w ... owa001.jpg
Ostatnio zmieniony 2 listopada 2010, o 07:45 przez vooyoo, łącznie zmieniany 1 raz.

rzeczownik
Posty: 357
Rejestracja: 12 sierpnia 2008, o 19:50

Post autor: rzeczownik » 1 listopada 2010, o 19:58

Wczoraj wyjeżdżając z Kielc ulicą Zagnańską zauważyłem, że rozpoczęły się prace nad utwardzeniem pobocza po obu stronach drogi. Czyżby jakieś przymiarki do wyznaczenia ścieżki rowerowej do Zagnańska? Obserwację poczyniłem na odcinku od granic miasta do leśnej drogi pożarowej nr 11. Nie wiem, co się dzieje dalej w kierunku obwodnicy, gdyż skręciłem w las.

Awatar użytkownika
AR
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5704
Rejestracja: 15 listopada 2005, o 19:01
Lokalizacja: QKI
Kontakt:

Post autor: AR » 1 listopada 2010, o 20:31

Wg mnie ścieżkę, na odcinku od Jagiellońskiej w kierunku Ślichowic, powinno się wykonać po przeciwnej stronie Grunwaldzkiej.
Nie przejazdu przez skrzyżowanie Grunwaldzka/Jagiellońska, nie ma wjazdu do szpitala i sygnalizacji świetlnej, do budowanego parkingu, straży pozarnej, jest więcej miejsca, mniej zatłoczone przystanki i nie byłoby tego głupiego przejazdu koło domu, przy którym nie ma miejsca.
Wszystkim się podoba, a tobie się nie podoba

ODPOWIEDZ