Kolej - Kielce i region (ogólnie)

Ulice, mosty, inżynieria ruchu oraz uwagi i propozycje.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, Sirek1, MeehoweCK, Masmix

Awatar użytkownika
CKfan
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4200
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 20:56
Lokalizacja: Kielce os. Jagiellońskie

Post autor: CKfan » 22 grudnia 2012, o 13:51

Mniej miejscowości po drodze, a dla przeciętnego kielczanina to bez znaczenia czy pociąg będzie jechał 15 dłużej czy krócej, skoro i tak jedzie 3 godziny. Godzina odjazdu też nie musi wszystkim pasować, bo pewnie wiele osób jeszcze wtedy pracuje albo niedawno skończyli pracę i chcą jechać późniejszym. Za to dla dobrze poinformowanych, Nida będzie dobrym pociągiem, w którym przynajmniej usiądą.
Sorry, takiego mamy prezydenta...

Awatar użytkownika
MeehoweCK
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3317
Rejestracja: 25 września 2005, o 17:41
Lokalizacja: Warszawa / Kielce
Kontakt:

Post autor: MeehoweCK » 22 grudnia 2012, o 14:38

Ja specjalnie jechałem w czwartek Nidą, bo nie przejeżdża przez Radom (nie mam nic do Radomia, po prostu unikam tłumów). Gdyby nie to, że w pewnym momencie pociąg stał bez sensu pół godziny (był w Kielcach opóźniony o 5 minut), to powiedziałbym, że trasa naprawdę bardzo fajna. I nie trzęsie tak jak w TLK przez Radom - nawet na odcinku od Włoszczowy do Kielc. Obłożenie średnie - ludzi sporo, ale miejsca wolne były.

Awatar użytkownika
Grzegorz
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3006
Rejestracja: 31 maja 2006, o 17:10

Post autor: Grzegorz » 22 grudnia 2012, o 14:46

Masmix pisze:Tymczasem wczorajszy TLK Nida ruszający z Warszawy o 16:45 wytrasowany przez Żelisławice i Włoszczowę do Kielc i dalej do Krakowa, z obłożeniem w pierwszym członie EZTa (liczonym na oko): każda para miejsc zajęta tylko przez jedną osobę. W drugim nie wiem, podejrzewam, że trochę lepiej.
Okres przedświąteczny, jeden z najgorętszych na kolei, idealna pora wyjazdu z Warszawy, cena taka sama jak przez Dęblin i co najważniejsze aż 15 min krótszy przejazd.
Same superlatywy ale odpowiedniego napełnienia nie osiągnięto. Kto mi powie dlaczego?
PolskiBus.com o 17:45 z Metro Wilanowska? ;>

Awatar użytkownika
CKfan
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4200
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 20:56
Lokalizacja: Kielce os. Jagiellońskie

Post autor: CKfan » 22 grudnia 2012, o 14:54

Gdzie był ten postój? Pewnie pod Włoszczową po to, żeby zjechać z CMK. Przydałby się ten łącznik w Czarncy, jednak pół godziny to zdecydowanie za dużo, nie trzeba tu manewrować lokomotywą, tylko przejście na drugi koniec ezeta, więc powinno wystarczyć 10 minut.
Sorry, takiego mamy prezydenta...

Awatar użytkownika
MeehoweCK
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3317
Rejestracja: 25 września 2005, o 17:41
Lokalizacja: Warszawa / Kielce
Kontakt:

Post autor: MeehoweCK » 22 grudnia 2012, o 14:56

Nie, za Włoszczową stał ok. 10 minut. To był czas na przejście maszynisty na drugą stronę składu. Pół godziny stał gdzieś w połowie drogi między Warszawą a Włoszczową, może bliżej Warszawy. Ale tak jak pisałem - opóźnienie w Kielcach "tylko" 5 minut.

Na CMK prędkość cały czas oscylowała między 120 a 160. Za Włoszczową niestety nie wiem, bo wyłączyli wyświetlacz.

Awatar użytkownika
CKfan
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4200
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 20:56
Lokalizacja: Kielce os. Jagiellońskie

Post autor: CKfan » 22 grudnia 2012, o 15:34

Wiedzieli co robią, wyświetlacz działa tylko przy większych prędkościach :twisted:
Sorry, takiego mamy prezydenta...

rzeczownik
Posty: 357
Rejestracja: 12 sierpnia 2008, o 19:50

Post autor: rzeczownik » 22 grudnia 2012, o 16:31

Masmix pisze: Okres przedświąteczny, jeden z najgorętszych na kolei, idealna pora wyjazdu z Warszawy, cena taka sama jak przez Dęblin i co najważniejsze aż 15 min krótszy przejazd.
Same superlatywy ale odpowiedniego napełnienia nie osiągnięto. Kto mi powie dlaczego?
Gwoli ścisłości. Na trasę przez Dęblin można nabyć bilety w ofercie "Bilet rewelacyjny" tańsze o 30% niż w normalnej taryfie. Poza tym, jak tak patrzę na rozkład w styczniu, to ta 15-minutowa oszczędność czasu kurczy się do marnych 5 minut.

Awatar użytkownika
Masmix
Posty: 403
Rejestracja: 21 września 2008, o 10:51
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Masmix » 22 grudnia 2012, o 17:46

Pytanie było retoryczne. Pociąg z hukiem wyleci z rozkładu przy najbliższej okazji, bo nie wnosi nic do ofert przewozowej i jak widać (MeehoweCK tylko potwierdził) jego utrzymywanie jest nieopłacalne (czy może być większe obłożenie niż w okresie świątecznym?).

To kolejny argumencik, który pokazuje jaki jest sens (a raczej bezsens) budowania łącznicy LK61 i CMK. Nie widzę logiki po co wykładać 40 baniek na wpuszczenie 2 razy na dzień pół pełnego pociągu, gdzie do zrobienia z koleją w województwie jest wiele innych potrzebnych rzeczy. Na takim połączeniu Kielc z Warszawą nie wykreuje się odpowiednich potoków, ograniczając przy okazji ofertę, dla rzeszy mieszkańców Skarżyska, Starachowic itd.
Grzegorz pisze:
Masmix pisze:
PolskiBus.com o 17:45 z Metro Wilanowska? ;>
Powodzenia w Jankach o tej godzinie.

Awatar użytkownika
CKfan
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4200
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 20:56
Lokalizacja: Kielce os. Jagiellońskie

Post autor: CKfan » 22 grudnia 2012, o 19:48

Jakby puścić połączenia z Krakowa do Poznania przez Kielce, to miałoby to bardzo duży sens.
Sorry, takiego mamy prezydenta...

Awatar użytkownika
MeehoweCK
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3317
Rejestracja: 25 września 2005, o 17:41
Lokalizacja: Warszawa / Kielce
Kontakt:

Post autor: MeehoweCK » 22 grudnia 2012, o 21:12

Masmix pisze:Powodzenia w Jankach o tej godzinie.
Wczorajszy Polski Bus o 17:45 o dziwo nie był spóźniony.

Awatar użytkownika
Nowak
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1647
Rejestracja: 29 maja 2006, o 20:09
Lokalizacja: Kraków / Kielce

Post autor: Nowak » 26 grudnia 2012, o 22:08

Przetarg na zakup pociągów dla 3 województw ma zostać ogłoszony w styczniu 2013. Dla nas 3 -członowe jednostki.

Awatar użytkownika
Clavius
Posty: 81
Rejestracja: 23 kwietnia 2011, o 14:57
Lokalizacja: EGLC/EPKA

Post autor: Clavius » 5 lutego 2013, o 17:41

Pojawil sie artykul o przebudowie kieleckiego dworca:

Budynek dworca kolejowego w Kielcach zostanie przebudowany! Będzie tam... Urząd Miasta i lustrzana elewacja

Troche przeraża mnie to zdanie:
Prezydent dodał, że miejscy architekci pracują już nad koncepcją zewnętrznego wyglądu budynku. – Marzy mi się, by nowy obiekt był obłożony lustrzaną elewacją, w której odbijać się będzie ulica Sienkiewicza – zdradził Lubawski.
"Nie da się" to nic innego jak "nie chce się + nie umie się"

Awatar użytkownika
RZ
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3623
Rejestracja: 29 marca 2006, o 20:48

Post autor: RZ » 5 lutego 2013, o 22:39

Mnie też co najmniej niepokoi...
Nie należy lekceważyć drobnostek, bo od nich zależy doskonałość (Michał Anioł)

Awatar użytkownika
CKfan
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4200
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 20:56
Lokalizacja: Kielce os. Jagiellońskie

Post autor: CKfan » 5 lutego 2013, o 22:50

Na pocieszenie, to dobrze że nie marzy im się coś na wzór remizy na Grunwaldzkiej...
Sorry, takiego mamy prezydenta...

Awatar użytkownika
Robert-Kowal
Posty: 152
Rejestracja: 28 listopada 2009, o 18:16
Lokalizacja: Jędrzejów/Kielce
Kontakt:

Post autor: Robert-Kowal » 9 marca 2013, o 17:35

nasze nowe Elfy wczoraj przeszły "testy" oblodzonej trakcji.
Nie polecam na przyszłość podróżować tym typem pociągu w takich warunkach.
Wczoraj na Słowiku trochę lodu na przewodach trakcyjnych i wywalało ciągle w pociągu bezpieczniki czy coś takiego (nie znam się). Nie dało się ruszyć nawet, bo po paru metrach kaput. Pociąg został uziemiony, dalsza podróż pośpiechem...

ODPOWIEDZ