GDDKiA Kielce - Plany na przyszłość...

Ulice, mosty, inżynieria ruchu oraz uwagi i propozycje.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, Sirek1, MeehoweCK, Masmix

Awatar użytkownika
tom
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2504
Rejestracja: 29 grudnia 2005, o 10:15
Lokalizacja: Kielce, Lublin
Kontakt:

GDDKiA Kielce - Plany na przyszłość...

Post autor: tom » 16 stycznia 2006, o 23:20

Zadania inwestycyjne planowane do realizacji na terenie województwa świętokrzyskiego na sieci dróg krajowych

W ramach dostosowania istniejącej drogi krajowej nr 7 do parametrów drogi ekspresowej


1. Budowa obwodnic m. Suchedniów, Łączna w ciągu drogi krajowej nr 7, odcinek SKARŻYSKO KAMIENNA – WYSTĘPA dł.16,4 km wraz z nowym przebiegiem trasy na odcinku: SUCHEDNIÓW-WYSTĘPA oraz bezkolizyjnymi węzłami

2. Rozbudowa na odcinku: granica woj. świętokrzyskiego- Skarżysko Kam. wraz z budową obwodnicy m. SKARŻYSKO KSIĄŻĘCE- dł.6,5 km

3. Rozbudowa obwodnicy KIELC (WIŚNIÓWKA-CHĘCINY)- dobudowa drugiej jezdni po stronie zachodniej wzdłuż istniejącej trasy - dł. 23,7 km


4. Rozbudowa na odcinku: CHĘCINY-JĘDRZEJÓW dł.20 km wraz z budową obwodnicy m. TOKARNIA – dł. 20 km

5. Rozbudowa na odcinku: JĘDRZEJÓW- Potok Wielki o dł. 7,5 km

6. Rozbudowa na odcinku: Potok Wielki - granica woj. świętokrzyskiego
( Świątniki) o dł. 12,6 km.


W ramach dostosowania istniejącej drogi krajowej nr 74 do parametrów drogi ekspresowej:

1. Wylot wschodni z KIELC wraz z budową obwodnic m. DOMASZOWICE i CEDZYNA - dł. 6,2 km. Zadanie przygotowywane jest do realizacji wspólnie z Miejskim Zarządem Dróg w Kielcach.

2. Wylot zachodni z KIELC wraz z budową obwodnic m. Miedziana Góra i m. Kostomłoty, odc. Przyjmo-Kielce - dł. 11,5 km.

3. Budowa obwodnicy m. Łagowa na dł.5,5 km .

4. W ciągu drogi krajowej nr 74 i nr 9 budowa obwodnic południowej i zachodniej m. OPATÓW o łącznej dł. 14,66 km , w tym: w ciągu drogi nr 74 o dł. 10,1km, a drogi nr 9 o dł. 4,6km.

5. Budowa obwodnicy m. Mniów - dł. 6,3 km.

6. Przebudowa na odcinku Cedzyna-Wola Jachowa wraz z budową obwodnicy Radlina i Górna, dł.- 9,8 km.

7. Przebudowa na odcinku Wola Jachowa - Łagów wraz z budową obwodnicy m. Skorzeszyce, Napędów-Bieliny - dł. 17,5 km.


W ramach usprawnienia przejazdów przez miejscowości:

1. Przełożenie drogi krajowej nr 42 w m. Skarżysko Kam. –etap II, dł. 1,3 km

2. Budowa obwodnicy północnej m.JĘDRZEJÓW w ciągu drogi krajowej nr 78, dł.7,3 km.

3. Dobudowa drugiej jezdni w ciągu drogi krajowej nr 73 na odcinku: gr.m.KIELCE – WOLA MORAWICKA dł.8,2 km wraz z budową obwodnicy m. MORAWICA i m. WOLA MORAWICKA.

4. Budowa drugiego mostu przez rz. Wisłę w SANDOMIERZU wraz z budową ul. Lwowskiej –bis, w ciągu drogi krajowej nr 77 - dł.2,8 km.
Źródło: http://www.gddkia.gov.pl/

Zapraszam do dyskusji :).

kampio1
Posty: 93
Rejestracja: 17 listopada 2005, o 21:27

Post autor: kampio1 » 17 stycznia 2006, o 00:29

Plany ciekawe. Im szybciej zrealizują, tym lepiej dla nas. Gdzieś czytałem, że przyszłe S-7 i S-74 mają być dwupasmowe na całej długości. Szkoda tylko, że przez nasze województwo nie przejedziemy się chociaż kilkoma kilometrami autostrady. Do obecnych planów na przyszłość kieleckie GDDKiA powinno pomyśleć o:
- budowie ekspresówki do Częstochowy z obwodnicą Włoszczowęj
- budowie ekspresówki do Rzeszowa z obwodnicą Staszowa.
Na dzień dzisiejszy dojazd do tych miast jest fatalny, by nie powiedzieć beznadziejny. Trochę zastanawia brak w planach przekształcenia DK73 i DK42 w ekspresówki.

madax6
Posty: 19
Rejestracja: 13 stycznia 2006, o 13:04

Post autor: madax6 » 17 stycznia 2006, o 09:26

te plany na stronie gddkia są już od dawna, ale plan ich realizacji to niestety chyba następne 20 lat

msz1

Post autor: msz1 » 17 stycznia 2006, o 13:56

Cameron pisze:Plany ciekawe. Im szybciej zrealizują, tym lepiej dla nas. Gdzieś czytałem, że przyszłe S-7 i S-74 mają być dwupasmowe na całej długości. Szkoda tylko, że przez nasze województwo nie przejedziemy się chociaż kilkoma kilometrami autostrady.

Moim zdaniem wcale nie szkoda, za przejazd autostradą musielibyśmy płacić a expresówką pojedziemy za free, (nie licząc akcyzy w paliwie), komfort jazdy, czas dojazdu do celu jest natomiast niewiele niższy.

Do obecnych planów na przyszłość kieleckie GDDKiA powinno pomyśleć o:
- budowie ekspresówki do Częstochowy z obwodnicą Włoszczowęj
- budowie ekspresówki do Rzeszowa z obwodnicą Staszowa.
Na dzień dzisiejszy dojazd do tych miast jest fatalny, by nie powiedzieć beznadziejny. Trochę zastanawia brak w planach przekształcenia DK73 i DK42 w ekspresówki.

kampio1
Posty: 93
Rejestracja: 17 listopada 2005, o 21:27

Post autor: kampio1 » 17 stycznia 2006, o 15:05

Ciekawe, kiedy kieleckie GDDKiA zamierza zaktualizować stronę? W zakładce inwestycje tegoroczne nadal są budowy z 2005 roku.

halny
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1807
Rejestracja: 27 września 2005, o 20:15
Lokalizacja: Kielce

Post autor: halny » 18 stycznia 2006, o 21:27

Cameron pisze:Plany ciekawe. Im szybciej zrealizują, tym lepiej dla nas. Gdzieś czytałem, że przyszłe S-7 i S-74 mają być dwupasmowe na całej długości. Szkoda tylko, że przez nasze województwo nie przejedziemy się chociaż kilkoma kilometrami autostrady. Do obecnych planów na przyszłość kieleckie GDDKiA powinno pomyśleć o:
- budowie ekspresówki do Częstochowy z obwodnicą Włoszczowęj
- budowie ekspresówki do Rzeszowa z obwodnicą Staszowa.
Na dzień dzisiejszy dojazd do tych miast jest fatalny, by nie powiedzieć beznadziejny. Trochę zastanawia brak w planach przekształcenia DK73 i DK42 w ekspresówki.
Lepiej posiadać dobre expresówki niż autostrady / płatne :D /

Awatar użytkownika
tom
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2504
Rejestracja: 29 grudnia 2005, o 10:15
Lokalizacja: Kielce, Lublin
Kontakt:

Post autor: tom » 18 stycznia 2006, o 21:36

Święta prawda...
Na autostrady nie mamy co liczyć, ale odpowiednia sieć ekspresówek załatwi problemy komunikacyjne raz na zawsze :!:
I tego się trzymajmy.
Komisja Rewizyjna czuwa!

bernard
Posty: 101
Rejestracja: 9 stycznia 2006, o 20:19
Lokalizacja: Kielce

Post autor: bernard » 19 stycznia 2006, o 20:42

tom pisze:Święta prawda...
Na autostrady nie mamy co liczyć, ale odpowiednia sieć ekspresówek załatwi problemy komunikacyjne raz na zawsze :!:
I tego się trzymajmy.
Też tak myślę. Mam nadzieję że S74 nikt nam nie sprzątnie, bo na stronie o której ostatnio pisał Jerzy (http://www.wojewodztwo.radom.pl/#) jest sporo nawoływania do poprowadzenia tej drogi przez Radom...
bernard

Awatar użytkownika
cochi
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1533
Rejestracja: 21 grudnia 2005, o 16:09
Lokalizacja: Kielce, Warszawa

Post autor: cochi » 20 stycznia 2006, o 18:57

bernard pisze:
Też tak myślę. Mam nadzieję że S74 nikt nam nie sprzątnie, bo na stronie o której ostatnio pisał Jerzy (http://www.wojewodztwo.radom.pl/#) jest sporo nawoływania do poprowadzenia tej drogi przez Radom...
A nie chodzi przypadkiem o S-12?
Wiesz DK 12 i DK 74 to sa dwie rozne drogi :!:
Dk 12 ciagnie sie od zachodu przez kalisz Piotrkow, Radom , Lubin do granicy wschodniej, a
DK 74 od Piotrkowa przez Kielce Krasnik, Zamosc do Zosina
nie ma bezposredniej drogi Kielce - Lublin w krasniku zjeezdza sie na DK 19 :!:
ehh
cochi

Gość

Post autor: Gość » 22 stycznia 2006, o 18:17

Kubio pisze:
bernard pisze:
Też tak myślę. Mam nadzieję że S74 nikt nam nie sprzątnie, bo na stronie o której ostatnio pisał Jerzy (http://www.wojewodztwo.radom.pl/#) jest sporo nawoływania do poprowadzenia tej drogi przez Radom...
A nie chodzi przypadkiem o S-12?
Wiesz DK 12 i DK 74 to sa dwie rozne drogi :!:
Dk 12 ciagnie sie od zachodu przez kalisz Piotrkow, Radom , Lubin do granicy wschodniej, a
DK 74 od Piotrkowa przez Kielce Krasnik, Zamosc do Zosina
nie ma bezposredniej drogi Kielce - Lublin w krasniku zjeezdza sie na DK 19 :!:
ehh
Nie, nie chodzi o S12. Chodzi o plany budowy drogi klasy S łączącej Lublin (i granicę) z Wrocławiem o przebiegu przez Kielce, Częstochowę, Opole i w granicach naszego woj. pokrywającej się z przebiegiem DK74. Wiem dokąd prowadzi DK74, często tamtędy jeżdżę :) A pisałem o alternatywnym planie poprowadzenia drogi ekspresowej łączącej Lublin z Wrocławiem przez Radom (S12) co likwidowałoby ekpresówkę przez Kielce, który to pomysł, ze zrozumiałych względów, bardzo mi się nie podoba! :) Mam nadzieję że trochę rozjaśniłem? :)

bernard
Posty: 101
Rejestracja: 9 stycznia 2006, o 20:19
Lokalizacja: Kielce

Post autor: bernard » 22 stycznia 2006, o 18:20


Nie, nie chodzi o S12. Chodzi o plany budowy drogi klasy S łączącej Lublin (i granicę) z Wrocławiem o przebiegu przez Kielce, Częstochowę, Opole i w granicach naszego woj. pokrywającej się z przebiegiem DK74. Wiem dokąd prowadzi DK74, często tamtędy jeżdżę :) A pisałem o alternatywnym planie poprowadzenia drogi ekspresowej łączącej Lublin z Wrocławiem przez Radom (S12) co likwidowałoby ekpresówkę przez Kielce, który to pomysł, ze zrozumiałych względów, bardzo mi się nie podoba! :) Mam nadzieję że trochę rozjaśniłem? :)
Aha, no i przepraszam za brak logowania :)
bernard

Awatar użytkownika
cochi
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1533
Rejestracja: 21 grudnia 2005, o 16:09
Lokalizacja: Kielce, Warszawa

Post autor: cochi » 22 stycznia 2006, o 20:23

Czyli jesli przez Opole, Czestochowę, Kielce i Lublin to chodzi o planowana S-46, ktora owszem bedzie pokrywac sie z S-74, ale na dosyc krotkim odcinku.
Obecnie DK 46 nie dociera do Świetokrzyskiego. Ale jest blisko naszych granic (w Szczekocinach wpada w DK 78 )
cochi

kampio1
Posty: 93
Rejestracja: 17 listopada 2005, o 21:27

Post autor: kampio1 » 24 stycznia 2006, o 12:26

Ma ktoś może mapkę, jak ten odcinek (Opole - Częstochowa - Kielce - Lublin) ma wyglądać. Chodzi mi zwłaszcza o tą część w naszym województwie. Czy będzie stanowiła jakąs obwodnicę Kielc np. południową, czy będzie przebiegała przez Włoszczowę lub Ostrowiec Świętokrzyski?

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 24 stycznia 2006, o 12:52

Obrazek
Mowisz - masz :)

kampio1
Posty: 93
Rejestracja: 17 listopada 2005, o 21:27

Post autor: kampio1 » 24 stycznia 2006, o 12:57

Wow. Co za szybka odpowiedź. Duże brawa dla autora. Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ