Kielce czy Radom, kto pierwszy zbuduje port lotniczy?

Ulice, mosty, inżynieria ruchu oraz uwagi i propozycje.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, Sirek1, MeehoweCK, Masmix

zombie
Posty: 3
Rejestracja: 25 września 2006, o 15:22
Lokalizacja: miasteczko nad Silnicą

Post autor: zombie » 27 października 2006, o 09:49

AR pisze:(..) Jest tylko jedna sprawa: kto będzie latał do Radomia i z Radomia. Warszawa ma lotnisko i będzie miała drugie, Lublin buduje, Łódź też już ma. Nie sądzę żeby sami Radomianie nakręcili ruch na ich lotnisku.(..)
:shock: :D
W tej wypowiedzi równie dobrze może pisać Kielce zamiast Radom :!:
Do tego z Kielc jest blisko do Krakowa, Katowic i Rzeszowa.

Ale mam nową propozycję dla fanatyków budowy portu lotniczego, nadajcie mu imię.
Ponieważ Kraków (znowu Kraków :lol: ) zajął juz JP II to jedyną adekwatną jest :

Międzynarodowy Port Lotniczy im. W. Lubawskiego

Gosiewo może mieć dworzec imienia Edgara, Kielce też mogą mieć lotnisko - zwłaszcza, że blisko Morawicy.

Śmieszą mnie Wasze kompleksy wobec Radomia :wink:

Drogi, ludzie, drogi budujcie a nie fanaberie.

ccc

Post autor: ccc » 27 października 2006, o 10:02

aleś sie chłopie obudził od 22 stycznia brak postów, i kto tu ma komplwksy

Awatar użytkownika
AR
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5704
Rejestracja: 15 listopada 2005, o 19:01
Lokalizacja: QKI
Kontakt:

Post autor: AR » 27 października 2006, o 11:22

zombie pisze:
AR pisze:(..) Jest tylko jedna sprawa: kto będzie latał do Radomia i z Radomia. Warszawa ma lotnisko i będzie miała drugie, Lublin buduje, Łódź też już ma. Nie sądzę żeby sami Radomianie nakręcili ruch na ich lotnisku.(..)
:shock: :D
W tej wypowiedzi równie dobrze może pisać Kielce zamiast Radom :!:
Do tego z Kielc jest blisko do Krakowa, Katowic i Rzeszowa.

Ale mam nową propozycję dla fanatyków budowy portu lotniczego, nadajcie mu imię.
Ponieważ Kraków (znowu Kraków :lol: ) zajął juz JP II to jedyną adekwatną jest :

Międzynarodowy Port Lotniczy im. W. Lubawskiego

Gosiewo może mieć dworzec imienia Edgara, Kielce też mogą mieć lotnisko - zwłaszcza, że blisko Morawicy.

Śmieszą mnie Wasze kompleksy wobec Radomia :wink:

Drogi, ludzie, drogi budujcie a nie fanaberie.

Nie wiem kto tu ma kompleksy.
Dlaczego nie zacytowałeś zdania o tym że "Radom ma przewagę (...)"?
Uważam, że co do ilości pasażerów w lepszej sytuacji są Kielce: miasto wojewódzkie, Targi, turystyka, uzdrowiska...

Śmieszy mnie Twoje podejście do tej sprawy.
Pewnie o stadionie myślisz to samo. Lepiej wyremontować chodniki na osiedlach...

Awatar użytkownika
KamilEm
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 639
Rejestracja: 18 września 2006, o 16:23
Lokalizacja: Kielce - Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: KamilEm » 27 października 2006, o 11:56

Nie można wyświetlić strony :? Też sie chciałem pośmiać :lol: bo wsadzili mi noge w gips na 4 tygodnie i mało mam powodów do śmiechu :evil:
Ostatnio zmieniony 29 października 2006, o 14:37 przez KamilEm, łącznie zmieniany 1 raz.

Boss
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1165
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 21:21
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Boss » 27 października 2006, o 12:45

zombie pisze: :shock: :D
W tej wypowiedzi równie dobrze może pisać Kielce zamiast Radom :!:
Do tego z Kielc jest blisko do Krakowa, Katowic i Rzeszowa.
Ale mam nową propozycję dla fanatyków budowy portu lotniczego, nadajcie mu imię.
Ponieważ Kraków (znowu Kraków :lol: ) zajął juz JP II to jedyną adekwatną jest :
Międzynarodowy Port Lotniczy im. W. Lubawskiego
Gosiewo może mieć dworzec imienia Edgara, Kielce też mogą mieć lotnisko - zwłaszcza, że blisko Morawicy.
Śmieszą mnie Wasze kompleksy wobec Radomia :wink:
Drogi, ludzie, drogi budujcie a nie fanaberie.
ile ty masz lat :?: - 15 :?: staraj sie prowadzic polemike(trudne słowo) na adekwatnym(jeszcze trudniejszym) poziomie do tego forum
dlaczego podpisałeś sie z miasteczka nad silnicą - wstydzisz sie przyznac ze jestes z Radomia :?: :roll: widze ze wiesz nad jaką rzeka leżą Kielce (w odróżnieniu od praktycznie wszystkich mieszkańców Kielc i Polski którzy nie więdzą nad jaką rzeką leży Radom)
widze ze niezły archeolog z Ciebie - dokopac sie do tak zakurzonego tematu :roll: widac wnikliwie i dokłębnie interesujesz sie losami Kielc :idea: - odradzam, to moze wpędzic Cie w nielada kompleksy :idea:
przykro to mówic ale Radom jest sypialnią Warszawy i teraz(ponownie) kiedy jesteście tylko miasteczkiem powiatowym nic już tego nie jest w stanie zmienic. pozdrawiam i życze chociaż w połowie takiego rozwoju jak w mieście wojewódzkim Kielce. a wiem co mówie bo byłem w Radomiu i Twoje zacietrzewienie i kompleksy względem Nas są w pełni zrozumiałe.

Awatar użytkownika
KamilEm
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 639
Rejestracja: 18 września 2006, o 16:23
Lokalizacja: Kielce - Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: KamilEm » 30 października 2006, o 20:11

autor pisze:Jest on rowniez autorem portalu www.wojewodztwo.radom.pl, co juz powinno wiele wyjasniac :)
A ja już myślałem że portal ów już nie istnieje a to tylko przecinek pieroński http://www.wojewodztwo.radom.pl/

Awatar użytkownika
KamilEm
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 639
Rejestracja: 18 września 2006, o 16:23
Lokalizacja: Kielce - Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: KamilEm » 8 listopada 2006, o 10:39

UWAGA! PATRZCIE CO ZNALAZŁEM NA http://inwestycje.miasta.pl/viewtopic.php?t=418
Odlecimy z Radomia?
-------------------------

RADOM. - Jest szansa, że już pod koniec przyszłego roku w Radomiu wylądują pierwsze samoloty pasażerskie – powiedział podczas wczorajszego spotkania w radomskim magistracie Ryszard Zębala, główny specjalista od spraw lotniskowych. Nadzieję na uruchomienie cywilnego lotniska w Radomiu daje ogromna kwota 8 mld euro zarezerwowana w budżecie Unii Europejskiej na lata 2007 – 13 na rozwój lotnisk w Polsce.


JEST JUŻ ZGODA
W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Urzędu Miasta, wojska oraz specjaliści od cywilnego lotnictwa. Zgodę na to by miejska spółka Port Lotniczy Radom S.A. zarządzała cywilnym portem lotniczym na Sadkowie zgodziło się już Ministerstwo Obrony Narodowej oraz Ministerstwo Transportu, a także Dowódca Sił Powietrznych. Przesądzona jest już kwestia przekazania przez wojsko miastu 3 hektarów gruntów na Sadkowie pod budowę terminala.

Wiceprezydent Radomia Andrzej Banasiewicz poinformował, że Radom został wpisany w rządowy program „Rozwoju Lotnisk i Lotniczych Urządzeń Naziemnych”. Dodał, że umieszczenie Radomia na tej liście oznacza, iż będziemy mogli skorzystać z wynoszącego 8 mld euro funduszu na rozwój cywilnego lotnictwa w Polsce.

OPŁACALNY PORT
Przedstawiciele firmy Parsons Brinckerhoff Ltd. przedstawili na spotkaniu raport na temat opłacalności budowy portu lotniczego. Ich zdaniem lotnisko zarobi na siebie, nawet przy uwzględnieniu, że powstaną konkurencyjne lotniska w takich miastach np. jak Lublin. Optymistycznych szacunków nie zburzy też planowana modernizacja linii kolejowej i budowa „dwupasmówki” do Warszawy.

'Echo-Dnia' 08-11-2006
http://www.echodnia.eu/ra...cat=10&id=39608

Co Wy na to? Zamieścił to oczywiści Radomir 8)

Awatar użytkownika
cochi
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1533
Rejestracja: 21 grudnia 2005, o 16:09
Lokalizacja: Kielce, Warszawa

Post autor: cochi » 8 listopada 2006, o 15:16

osz Ty!

a jakiej wielkosci samoloty mialby tam ladowac to nie napisali...

No to IV RP wyrasta nam na kraj tysiaca lotnisk... :P Ale zeby w Radomiu... :wink:
cochi

Awatar użytkownika
AR
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5704
Rejestracja: 15 listopada 2005, o 19:01
Lokalizacja: QKI
Kontakt:

Post autor: AR » 8 listopada 2006, o 15:17

Jeśli to prawda to nieźle nieźle!

Awatar użytkownika
Grzegorz
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3006
Rejestracja: 31 maja 2006, o 17:10

Post autor: Grzegorz » 8 listopada 2006, o 16:16

No nie wiem, czy tak nieźle, przeciwnicy lotniska Kielce - Obice będą mięli kolejny powód, by przeszkodzić w budowie naszego portu lotniczego...

Awatar użytkownika
KamilEm
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 639
Rejestracja: 18 września 2006, o 16:23
Lokalizacja: Kielce - Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: KamilEm » 8 listopada 2006, o 16:35

Najlepiej jakby w przyszłym roku zaczęła sie budowa zanim oddaliby do użytku lotnisko w Sadkowie(o ile dojdzie do przebudowy) . Wtedy przerwanie realizacji byłoby wyrzuceniem pieniędzy w błoto.

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 8 listopada 2006, o 20:03

Trzezwym i obiektywnym okiem:
Ktos wreszcie przedstawił koszty budowy portu, bo wielu zwolennikow radomskiego lotniska twierdzi, ze ono jest. Hala odpraw wyglada cudownie, jest to zielony barak, ktory mozna zobaczyc w dziale ogolne w temacie humor :) tam oprocz pasa nie ma nic. Wiec cala infrastrukture trzeba stawiac od zera.

Poza tym jesli chodzi o koszty to radomski budzet nie udzwignie tego w zyciu. Miasto ma bardzo wysoki poziom zadluzenia, mimo ze wieksze to budzet maja mniejszy niz Kielce.

Wnioski kazdy wyciagnac potrafi.

Awatar użytkownika
KamilEm
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 639
Rejestracja: 18 września 2006, o 16:23
Lokalizacja: Kielce - Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: KamilEm » 8 listopada 2006, o 20:09

A te 8 mln o których mowa w artykule? Z tego co słyszałem to mogą z nich skorzystać tylko lotniska już obsługujące cywilne loty pasażerskie. Czyżby jego autor się pomylił?

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 8 listopada 2006, o 20:14

KamilEm pisze:A te 8 mln o których mowa w artykule? Z tego co słyszałem to mogą z nich skorzystać tylko lotniska już obsługujące cywilne loty pasażerskie. Czyżby jego autor się pomylił?
Oczywiscie ze tak, są to pieniadze przeznaczone na rozwoj lotnisk istniejacych, funkcjonujacych. Głownie chodzi o Bdg i Łódź, ale nie tylko.

maark
Posty: 243
Rejestracja: 18 października 2006, o 10:05

Post autor: maark » 8 listopada 2006, o 23:09

autor pisze: mimo ze wieksze to budzet maja mniejszy niz Kielce.
Nie no przesadziłeś większy to Radom napewno nie jest. Teoretycznie w Radomiu mieszka niewiele więcej mieszkańców niż w Kielcach, powierzchnia obu miast taka sama a co do zabudowy to nawet nie będę porównywał bo jak się wjedzie do Radomia I do Kielc to pierwsze z tych wymienionych miast robi wrażenie o wiele mniejszego.
Nie wspominając o ilości studentów w obu miastach i osób codziennie pracujących lub załatwiających jakieś sprawy.

ODPOWIEDZ