Ekrany akustyczne

Ulice, mosty, inżynieria ruchu oraz uwagi i propozycje.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, Sirek1, MeehoweCK, Masmix

Awatar użytkownika
Nowak
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1647
Rejestracja: 29 maja 2006, o 20:09
Lokalizacja: Kraków / Kielce

Post autor: Nowak » 9 października 2013, o 19:42

Kraków:
Obrazek

grzebo
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1434
Rejestracja: 12 stycznia 2009, o 14:20
Lokalizacja: Kielce

Post autor: grzebo » 9 października 2013, o 23:00

Teraz zaczną stawiać drugi szpaler, tym razem ekranów przeciwogniowych.

Awatar użytkownika
sueno
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4907
Rejestracja: 31 maja 2006, o 21:56
Lokalizacja: Świat czerwonego smoka
Kontakt:

Post autor: sueno » 9 października 2013, o 23:08

Chyba zmienią technologię, na ekrany azbestowe :P
Najlepsza gra w sieci: http://www.reddragon.pl

"Są fachowcy i nie widzę potrzeby, żeby nauczyciel dyktował, jak ma się budować drogi" - autor znany :D

Awatar użytkownika
spidimarcin
Posty: 212
Rejestracja: 16 lipca 2013, o 14:27
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: spidimarcin » 18 listopada 2013, o 23:50

Już nawet na kwejku się z nas śmieją 8)

KLIK

Awatar użytkownika
ice
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5698
Rejestracja: 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Post autor: ice » 20 listopada 2013, o 13:47

Nie będzie masowych demontaży ekranów akustycznych

:arrow: http://www.wrota-swietokrzyskie.pl/pio/ ... ustycznych?

Awatar użytkownika
Petras
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 910
Rejestracja: 7 grudnia 2007, o 16:41
Lokalizacja: Kielce ŚLV

Post autor: Petras » 20 listopada 2013, o 14:23

Bo nie będzie masowych modernizacji już masowo zmodernizowanych dróg. Wszystko śmierdzi na kilometr. Trzeba się modlić do św. Jana Nepomucena, który zdążył już zostać patronem ekranów, o cud w tym kraju.
"Rzecznik MZD zapowiada, że mimo protestów inwestycja zostanie zrealizowana."

Awatar użytkownika
Tomek
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1002
Rejestracja: 13 marca 2006, o 16:12
Lokalizacja: Kielce / Bytom

Re: Ekrany akustyczne

Post autor: Tomek » 10 kwietnia 2014, o 08:41

Po kontroli NIK: Buduje się za dużo ekranów akustycznych
Data publikacji: 09.04.2014
Autor: Krzysztof Żołądek


Przy modernizowanych ostatnio drogach wojewódzkich powstało za dużo ekranów akustycznych. Najwyższa Izba Kontroli przyznała rację protestującym w tej sprawie mieszkańcom Promnika i Sielpi. Po kontroli przeprowadzonej w Świętokrzyskim Zarządzie Dróg Wojewódzkich i Świętokrzyskiej Dyrekcji Ochrony Środowiska, kontrolerzy NIK stwierdzili, że na drogach 726 i 728 istniała możliwość zmniejszenia liczby ekranów akustycznych nawet o 50%.

- Nie twierdzimy, że inwestycje zaplanowano źle, ale można je było przeprowadzić lepiej. Zgodnie z normami i sztuką budowlaną, ale też z oczekiwaniami mieszkańców - powiedział Grzegorz Walendzik, dyrektor kieleckiej delegatury NIK. -Obie te instytucje, wykazały się rutyną i nadmierną ostrożnością. Zalecenia dotyczące ochrony mieszkańców, poprzez budowę ekranów akustycznych były nadmierne, nieuzasadnione, a w kilku przypadkach z połowy ekranów można było zrezygnować, co dodatkowo wpłynęło by na zmniejszenie kosztów modernizacji tych dróg.

Uwagi NIK zostały przyjęte przez realizujących inwestycję. Jednak zdaniem urzędników, ewentualne oszczędności, byłyby niższe, niż przewidywane straty, bo proces modernizacji dróg w Promniku i Sielpi był już w zaawansowanym stadium. -Takie rozwiązanie wydłużyłoby prace nawet o kilka lat i przyniosłoby więcej szkody, niż pożytku- twierdzi Damian Urbanowski, dyrektor Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich, które realizowało obie inwestycje. Zmniejszenie liczby ekranów, wymusiłoby zerwanie wszystkich umów z wykonawcami, a to mogłoby skończyć się wnioskami o odszkodowanie. Jednocześnie na nowo musiałby ruszyć proces pozyskania dofinansowania z budżetu unijnego.

Niezależnie od wyników działań NIK, w przypadku obu inwestycji zostanie przeprowadzona kontrola Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich, która ma zbadać poziom hałasu.

źródło: http://www.radio.kielce.pl/pl/post-22065

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3934
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Re: Ekrany akustyczne

Post autor: Sirek1 » 15 kwietnia 2014, o 12:09

Kielecka delegatura NIK krytycznie o ekranach akustycznych przy drogach wojewódzkich

W ocenie NIK przy trasie numer 786 z Kielc do Włoszczowy mogło stanąć aż o 93 procent mniej barier dźwiękochłonnych, a przy obwodnicy Końskich – 53 procent.
Kielecka delegatura NIK krytycznie o ekranach akustycznych przy drogach wojewódzkich
Na remontowanej w zeszłym roku drodze wojewódzkiej numer 786 w miejscowości Promnik pod Kielcami postawiono ekrany w szczerym polu.
fot. Dawid Łukasik

Drogowcy odrzucają ustalenia kontrolerów. Tłumaczą, że nie mogli dopuścić do utraty 240 milionów złotych unijnego dofinansowania.

Kielecka delegatura NIK przeprowadziła kontrolę w Świętokrzyskim Zarządzie Dróg Wojewódzkich w Kielcach oraz Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska odnośnie działań, jakie podejmowały te instytucje w zakresie spełnienia wymogów ochrony przed hałasem przy realizacji dwóch inwestycji: rozbudowy drogi wojewódzkiej numer 786 od Kielc do granicy z województwa oraz budowy obwodnicy Końskich na trasie numer 728.

- W wyniku kontroli okazało się, że istnieją spore nieprawidłowości w sztampowym podejściu instytucji. Gdyby nie ich przyzwyczajenia, brak refleksji, dobrego rozeznania tematu, powierzchnia ekranów akustycznych mogłaby się znacznie zmniejszyć – mówi Grzegorz Walendzik, dyrektor delegatury NIK w Kielcach.

Zobacz też: Południowa obwodnica śródmieścia Kielc coraz bliżej

O jakiej skali tu mowa? W ocenie NIK przy trasie 786 zbędnych jest aż 93 procent barier, a przy drodze 728 – ponad 50 procent. Jak przekonuje NIK, parawanów nie trzeba by było montować, gdyby Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich podjął działania zmierzające do zmiany wydanych dla inwestycji decyzji w związku ze złagodzeniem w październiku 2012 roku dopuszczalnych poziomów hałasu określonych rozporządzeniem ministra środowiska.

- Obwiązujące przepisy umożliwiały taką zmianę, a za ograniczeniem ekranów przemawiał zarówno interes społeczny, jak i słuszny interes stron. Doprowadzenie przez ŚZDW, zwłaszcza w warunkach protestu społecznego, do budowy ekranów akustycznych w zakresie określonym przez RDOŚ w oparciu o normy hałasowe obowiązujące przed powołaną zmianą, nie miało ekonomicznego i społecznego uzasadnienia – mówi Grzegorz Walendzik.

Z ustaleniami NIK nie zgadza się Damian Urbanowski, dyrektor Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Kielcach. Jego zdaniem próba zastosowania nowego rozporządzenia dotyczącego wartości norm akustycznych wymagałaby powtórzenia całej procedury uzyskania decyzji środowiskowej oraz ZRID (zgody na realizację inwestycji drogowej).

- Nikt by się nie odważył wszczynać tego postępowania od nowa. Inwestycje były już rozpoczęte. Mieliśmy wykonawcę na budowie, podpisaną umowę i wszystkie niezbędne decyzje. W naszej graniczącej z pewnością opinii utracilibyśmy dofinansowanie unijne, bo nie zrealizowalibyśmy zadań do czerwca 2015 roku. I wtedy postawiono by mi zarzut, że nie wykorzystaliśmy 240 milionów dotacji – mówi Damian Urbanowski.

:arrow: http://regiomoto.pl/portal/swietokrzysk ... jewodzkich

Awatar użytkownika
GooDek_238
Posty: 329
Rejestracja: 13 stycznia 2011, o 18:55
Lokalizacja: Kielce

Re: Ekrany akustyczne

Post autor: GooDek_238 » 26 czerwca 2014, o 16:21

https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =1&theater

Ekrany Hańby im. W. Lubawskiego.
Widać, że wszyscy kochamy ekrany. Warto oficjalnie w obecności włodarzy miasta nadać im patrona.

ODPOWIEDZ