MZD Kielce - Przebudowa ul. Grunwaldzkiej / Szajnowicza

Ulice, mosty, inżynieria ruchu oraz uwagi i propozycje.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, Sirek1, MeehoweCK, Masmix

Awatar użytkownika
bender
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 829
Rejestracja: 25 lipca 2011, o 21:11
Lokalizacja: Bo to Kielce, Kielce są bracie...

Post autor: bender » 29 stycznia 2013, o 09:43

- Przy tej inwestycji walczyliśmy o każdy decybel i maksymalną redukcję ekranów.
Skrzydło jest już w SKI czy dopiero wysłaliście mu zaproszenie? :wink:
Stowarzyszenie Blokujemy Kieleckie Inwestycje by T. Sayor

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11636
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 29 stycznia 2013, o 10:38

Czeka w kolejce na rekrutacje 8)

Awatar użytkownika
bender
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 829
Rejestracja: 25 lipca 2011, o 21:11
Lokalizacja: Bo to Kielce, Kielce są bracie...

Post autor: bender » 29 stycznia 2013, o 13:28

Boisz się, że ze swoim podejściem, pasją i sercem dla tego miasta mógłby Cię zastąpić!
Stowarzyszenie Blokujemy Kieleckie Inwestycje by T. Sayor

grzebo
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1434
Rejestracja: 12 stycznia 2009, o 14:20
Lokalizacja: Kielce

Post autor: grzebo » 2 lutego 2013, o 00:58

Najmniejsze zdziwienie świata.
BIP pisze:Obwieszczenie

Prezydent Miasta Kielce zawiadamia Strony postępowania w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia pn.:

„Budowa bus-pasów w ciągu ul. Grunwaldzkiej i Al. J. Szajnowicza-Iwanowa w Kielcach na odcinku od ul. Podklasztornej do ul. Massalskiego wraz ze skrzyżowaniami”

Etap I – odcinek od ul. Podklasztornej do ul. Massalskiego,

że w dniu 28.01.2013 r. zostało wydane postanowienie znak: ŚUK-I.6220.29.2012, o odmowie dopuszczenia Stowarzyszenia Kieleckie Inwestycje z siedzibą przy ul. Massalskiego 22/29, 25-636 Kielce, do udziału na prawach strony w postępowaniu w sprawie wydania ww. decyzji.

Postanowienie powyższe wydano na podstawie art. 31 §2 w związku z art. 31 § 1 pkt 2 i art. 123 ustawy - Kodeks postępowania administracyjnego, po rozpatrzeniu podania z dnia 23.11.2012 r., złożonego przez Stowarzyszenie Kieleckie Inwestycje, w sprawie dopuszczenia na prawach strony do udziału w postępowaniu w sprawie wydania ww. decyzji

Zgodnie z art. 31 §2 Kodeksu postępowania administracyjnego na postanowienie o odmowie dopuszczenia do udziału w postępowaniu organizacji społecznej służy zażalenie. Zażalenie wnosi się do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Kielcach (Al. IX Wieków Kielc 3, 25-516 Kielce) za pośrednictwem Prezydenta Miasta Kielce (Rynek 1, 25-303 Kielce) w terminie 7 dni od daty doręczenia postanowienia.

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3934
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 12 kwietnia 2013, o 19:05

Zbudują ulicę do osiedla Vis a Vis

Dobra wiadomość dla mieszkańców osiedla Vis a Vis na kieleckich Ślichowicach. W końcu doczekają się porządnego dojazdu do swoich bloków. Prace rozpoczną się jednak nie wcześniej niż w przyszłym roku
Pierwsze mieszkania na osiedlu Vis a Vis oddano w 2011 r. Walkę o budowę dojazdu do swoich mieszkań i miejsc pracy lokatorzy rozpoczęli rok temu. Interweniowali najpierw w zarządzie osiedla, ale to nic nie pomogło.

W marcu 2012 r. po raz pierwszy spotkali się w ratuszu z prezydentem Kielc Wojciechem Lubawskim i dyrektorem Miejskiego Zarządu Dróg Piotrem Wójcikiem. Skarżyli się, że aby dojechać do swoich lokali, muszą krążyć po całych Ślichowicach lub zawracać na parkingu pobliskiego Pasażu Świętokrzyskiego. Od strony centrum Kielc nie ma bowiem możliwości skrętu w lewo - bezpośrednio na osiedle. Lokatorzy domagali się więc utworzenia skrzyżowania u zbiegu Szajnowicza-Iwanowa i Massalskiego oraz budowy przedłużenia tej ostatniej w kierunku osiedla. Konkretów jednak nie usłyszeli.

- Mamy gotową dokumentację i zgodę na budowę skrzyżowania do końca bieżącego roku. Istnieje jednak drugie rozwiązanie. Można włączyć ten projekt do innej inwestycji - przebudowy ul. Grunwaldzkiej - tłumaczył wtedy dyrektor Wójcik.

Teraz okazuje się, że drogowcy zrealizują ten pomysł. - Wszystkie prace, w tym budowę skrzyżowania, wykonamy w ramach jednej inwestycji. Nie wiem, jaki może być jej koszt, bo nie ma jeszcze kosztorysu inwestorskiego - tłumaczy Jarosław Skrzydło, rzecznik MZD. Nie wyklucza jednak, że dzięki temu zabiegowi drogowcy zaoszczędzą. - Gdyby inwestycje były realizowane odrębnie, pewnie kosztowałyby nas więcej - mówi Skrzydło. Koszt budowy samego skrzyżowania to 4,5-5 mln zł, na które MZD musiałoby przeznaczyć własne środki. Z kolei na przebudowę ul. Grunwaldzkiej drogowcy dostaną pieniądze unijne. Inwestycja ma być bowiem realizowana za pieniądze zaoszczędzone przy okazji projektu "Rozwój systemu komunikacji publicznej w Kieleckim Obszarze Metropolitalnym".

Są jednak i złe wiadomości - mieszkańcy osiedla Vis a Vis muszą się uzbroić w cierpliwość, ponieważ na budowę nowej drogi będą musieli poczekać. - Jeszcze nie otrzymaliśmy decyzji środowiskowej. Chcielibyśmy jeszcze w tym roku ogłosić przetarg - mówi Skrzydło. A to oznacza, że budowa może się rozpocząć najwcześniej w przyszłym roku.

W ramach inwestycji planowana jest przebudowa ul. Grunwaldzkiej i al. Szajnowicza-Iwanowa na odcinku od Podklasztornej do Massalskiego. Mają powstać m.in. buspasy, estakada na skrzyżowaniu z ul. Piekoszowską, a drogowcy postawią 140 m ekranów akustycznych

:arrow: http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,47262, ... a_Vis.html

Awatar użytkownika
spidimarcin
Posty: 212
Rejestracja: 16 lipca 2013, o 14:27
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: spidimarcin » 30 października 2013, o 00:37

Nowa super droga z Kielc na Ślichowice i do Piekoszowa! Rusza wielka inwestycja

Pozwolenie na rozbudowę ulicy Grunwaldzkiej w Kielcach, najważniejszego połączenia zachodniej części miasta - osiedli Ślichowice, Dalnia i dalej Malikowa i gminy Piekoszów - z centrum wydała wojewoda świętokrzyska.

Miasto chce jeszcze w listopadzie ogłosić przetarg na wykonanie prac. Nowa dwupasmowa droga wraz z nowymi rozjazdami musi być gotowa do kwietnia 2015 roku.

- Czekamy jeszcze na pozwolenie budowlane z Urzędu Miasta. Odcinek ulicy Grunwaldzkiej, od Podklasztornej do Massalskiego składa się z drogi wojewódzkiej, na którą zgodę wydała wojewoda i powiatowej, dla której taki dokument podpisuje prezydent. Druga decyzja będzie lada dzień. W listopadzie chcemy ogłosić przetarg na wykonanie prac, ale wcześniej musi być spełniony jeszcze jeden warunek. Inwestycja będzie dofinansowana z unijnego programu, z oszczędności, które mamy między innymi z budowy węzła Żelazna i musi zostać podpisana umowa na wykorzystanie tych pieniędzy przez Kielce. Spodziewamy się, że dojdzie do tego w nadchodzącym miesiącu – wyjaśnia Jarosław Skrzydło, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach.

DWA POZWOLENIA

Wydanie pozwolenia na budowę pozwala Miejskiemu Zarządowi Dróg przejmować działki od właścicieli, za odszkodowaniem. – Do przejęcia jest około 20 nieruchomości, w tym trzy z domami. Nie spodziewamy się konfliktów z właścicielami, takimi jak przy budowie węzła „Żelazna" czy ulicy Ściegiennego. Trzy domy są już wykupione, mieszkańcy zgodzili się je sprzedać zanim zostało wydane pozwolenie na budowę a wyprowadzą się do marca 2014 roku – dodaje.

Zobacz też: Duże zainteresowanie budową trasy S7 na odcinku Chęciny-Jędrzejów

Przebudowa obejmie ulice Grunwaldzką, od Podklasztornej do Massalskiego, łącznie z tymi skrzyżowaniami, przy Podklasztornej i Szajnowicza powstaną ronda turbinowe. W brakujących miejscach zostanie dobudowana druga jezdnia, a obie będą miały trzy pasy ruchu, w tym buspasy.

Na skrzyżowaniu Grunwaldzkiej i Piekoszowskiej powstanie wiadukt z przejazdem tylko w stronę miasta, przeznaczony wyłącznie dla komunikacji zbiorowej i rowerzystów. Ścieżki rowerowe zaprojektowano po obu stronach jezdni, na całym remontowanym fragmencie ulicy Grunwaldzkiej.

MNIEJ EKRANÓW

W tej inwestycji po raz pierwszy zostaną wykorzystane nowe przepisy o dopuszczonym poziomie hałasu. Podniesienie tej normy sprawiło, że można zrezygnować z większości ekranów akustycznych. - Miało ich powstać 1,3 kilometra a będzie zaledwie około 140 metrów. Zostaną ustawione w jednym miejscu, od nowego wiaduktu w stronę miasta, przy jezdni południowej (tej bliżej Karczówki). Zabezpieczenia przed hałasem będą przeźroczyste – informuje Jarosław Skrzydło, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach.

Przebudowa ma kosztować około 50 milionów złotych, z tego Unia Europejska pokryje 85 procent kosztów. Prace rozpoczną się wiosną i potrwają do kwietnia 2015 roku. Nie można tego terminu przedłużyć, ponieważ wszystkie unijne inwestycje dofinansowane z programów z lat 2007-2014 muszą być rozliczone do maja 2015.

http://regiomoto.pl/portal/swietokrzysk ... inwestycja

Awatar użytkownika
Petras
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 910
Rejestracja: 7 grudnia 2007, o 16:41
Lokalizacja: Kielce ŚLV

Post autor: Petras » 30 października 2013, o 11:06

Ale zaraz, artykuł mówi o głośnym odcinku do ul. Malików, czyżby jednocześnie mieli budować dalej? Przez chwilę myślałem nawet, że chodzi o domy przy ul. Malików, potem przypomniałem sobie że przy Piekoszowskiej pod wiadukt idą do wyburzenia. Znowu chyba Echo przesadziło z nagłówkiem. Poza tym Ślichowice to wciąż Kielce.
"Rzecznik MZD zapowiada, że mimo protestów inwestycja zostanie zrealizowana."

Awatar użytkownika
AR
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5704
Rejestracja: 15 listopada 2005, o 19:01
Lokalizacja: QKI
Kontakt:

Post autor: AR » 30 października 2013, o 11:17

:arrow: "Przebudowa obejmie ulicę Grunwaldzką, od Podklasztornej do Massalskiego, łącznie z tymi skrzyżowaniami"

Z Kielc na Ślichowice - super tytuł.
Wszystkim się podoba, a tobie się nie podoba

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3934
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 31 grudnia 2013, o 09:08

Ostatni taki duży przetarg drogowy. Lidl już protestuje

Ostatni miejski przetarg na dużą inwestycję drogową z tego unijnego rozdania został wczoraj ogłoszony. Prace przy modernizacji ul. Grunwaldzkiej powinny rozpocząć się wiosną i już wiadomo, że nie obędzie się bez kłopotów, bo inwestycję oprotestował dyskont Lidl.
Prace obejmą modernizację ulicy Grunwaldzkiej i alei Szajnowicza-Iwanowa na odcinku od Podklasztornej do Massalskiego. Zbudowana zostanie dwujezdniowa droga z trzema pasami ruchu w obie strony, w tym z buspasem.

Powstaną też dwa ronda turbinowe oraz estakada łącząca ulice Grunwaldzką i Piekoszowską. Co prawda zaplanowano ekrany akustyczne, ale będzie ich stosunkowo niewiele, 150 metrów. To efekt m.in. zmiany norm, ale też konsultacji społecznych.

Już są protesty. Chodzi o przebudowę skrzyżowania ul. Grunwaldzkiej i Piekoszowskiej. Teraz jadąc od strony os. Ślichowice, można skręcić w lewo, bezpośrednio pod sklep tej marki. Po przebudowie takiej możliwości nie będzie. - Stanie tam estakada, dzięki której co prawda będzie można skręcić bezkolizyjnie w lewo, ale dotyczyć to będzie tylko komunikacji publicznej i rowerzystów - informuje Jarosław Skrzydło, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach.

Zdaniem przedstawicieli dyskontu to ograniczy dostęp do sklepu, bo kierowcy będą musieli jechać do następnego skrzyżowania, ul. Grunwaldzkiej i Podklasztornej. Lidl oprotestował zgodę na realizację inwestycji drogowej. - To jednak nie blokuje prac, bo decyzja zezwalająca na ich prowadzenie ma rygor natychmiastowej wykonalności - mówi Skrzydło.

Dlaczego na estakadę dopuszczono tylko autobusy i rowery? - Pierwotnie tam w ogóle miało nie być zjazdu, bo w ramach prac droga będzie znacznie poszerzona. Ale podczas konsultacji okazało się, że autobusy powinny tamtędy wjeżdżać. Inwestycja jest realizowana w ramach programu unijnego "Rozwój systemu komunikacji publicznej" i wpuszczenie tam samochodów osobowych nie powinno tam mieć miejsca - mówi Skrzydło. Prace powinny zakończyć się 30 maja 2015 roku. To ostatnia duża inwestycja drogowa realizowana w ramach środków unijnych na lata 2007-2013. W tym czasie m.in. zrewitalizowano centrum Kielc, zmodernizowano ul. Krakowską, wybudowano węzeł Żytnia i węzeł Żelazna. Modernizacja ul. Grunwaldzkiej jest zresztą realizowana z oszczędności m.in. na tej ostatniej inwestycji, która powstawała z programu "Rozwój systemu komunikacji publicznej w Kieleckim Obszarze Metropolitalnym".

W ramach tych samych oszczędności m.in. wybudowane jeszcze będą buspas wzdłuż ul. Źródłowej, dwie pętle autobusowe na ul. Sikorskiego i Bukówce oraz zmodernizowana będzie ul. Olszewskiego. - Te przetargi będą dopiero ogłoszone, ale same zadania są już mniejsze. Z kolejnym tak dużym przetargiem jak na Grunwaldzką trzeba będzie poczekać do 2015 roku, gdyż liczymy na rozpoczęcie inwestycji w ramach kolejnego programu unijnego na lata 2014-2020 - mówi rzecznik MZD.


Cały tekst: http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,35255, ... stuje.html

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3934
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 5 stycznia 2014, o 11:26

Przetarg ogłoszony. Niedługo w Kielcach ruszy wielka rozbudowa ulic prowadzących na osiedle Ślichowice

Miejski Zarząd Dróg w Kielcach ogłosił przetarg rozbudowę ulicy Grunwaldzkiej i Szajnownicza - Iwanowa w Kielcach, która pozwoli usprawnić dojazd do i z osiedla Ślichowice. 11 lutego zostaną otwarte oferty od wykonawców.
Przetarg ogłoszony. Niedługo w Kielcach ruszy wielka rozbudowa ulic prowadzących na osiedle Ślichowice
Inwestycja obejmuje budowę buspasa o długości 2,5 kilometra na ulicy Grunwaldzkiej i Szajnowicza – Iwanowa, na odcinku od Podklasztornej do Massalskiego. Powstanie także druga jezdnia, tam, gdzie jej nie ma.

Przebudowane zostaną wszystkie skrzyżowania znajdujące się na tym odcinku, przy Podklasztornej i Szajnowicza powstaną ronda turbinowe, a na wysokości "Lidla” wiadukt dla autobusów i rowerzystów. Po obu stronach jezdni zaprojektowano trasy rowerowe.

Miejscami zaprojektowano ekrany akustyczne, ale będzie ich znacznie mniej niż początkowo zakładano, ponieważ zmieniły się normy o poziomie hałasu. Przebudowa ma kosztować około 50 milionów złotych, z tego Unia Europejska pokryje 85 procent kosztów. Prace rozpoczną się wiosną i potrwają do kwietnia 2015 roku.

:arrow: http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/ar ... /140109621

Koz
Posty: 19
Rejestracja: 16 grudnia 2013, o 20:04
Lokalizacja: Kielce

Re: MZD Kielce - Przebudowa ul. Grunwaldzkiej / Szajnowicza

Post autor: Koz » 9 stycznia 2014, o 23:56

Na początku ciekawostka: dzisiaj w okolicach inwestycji kręcili się panowie z firmy SKANSKA. W zasłyszanej rozmowie padły stwierdzenia, że inwestycja musi być ich, więc można liczyć na dobrą ofertę.

Dziwi mnie natomiast stwierdzenie "Inwestycja jest realizowana w ramach programu unijnego "Rozwój systemu komunikacji publicznej" i wpuszczenie tam samochodów osobowych nie powinno tam mieć miejsca - mówi Skrzydło." Nie rozumiem, dlaczego nie wykorzystać tej estakady dla wielu mieszkańców Ślichowic, Czarnowa i os. Dalnia, którzy korzystają z obecnego lewoskrętu. Przecież nie ma mowy tam o korkach, czy innych problemach komunikacyjnych.

grzebo
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1434
Rejestracja: 12 stycznia 2009, o 14:20
Lokalizacja: Kielce

Re: MZD Kielce - Przebudowa ul. Grunwaldzkiej / Szajnowicza

Post autor: grzebo » 10 stycznia 2014, o 00:02

Ależ wszyscy mieszkańcy "Ślichowic, Czarnowa i os. Dalnia" będą mogli korzystać z tej estakady, jeśli tylko pojadą autobusem albo rowerem.

Niestety tak się kończą nieprzemyślane pomysły MZD na poprawę komunikacji zbiorowej. Jakby za te pieniądze porobili buspasy, to byłyby one łatwiejsze do obrony. A ta estakada w najlepszym razie będzie z zakazem, ale wąsacze i tak pojadą (jak w Czarnowską).

Koz
Posty: 19
Rejestracja: 16 grudnia 2013, o 20:04
Lokalizacja: Kielce

Re: MZD Kielce - Przebudowa ul. Grunwaldzkiej / Szajnowicza

Post autor: Koz » 10 stycznia 2014, o 00:39

Tak, masz racje z jazdą komunikacją. Weź jednak pod uwagę, że poza dyskontem na literę L, w pobliżu jest bardzo duży hipermarket w Pasażu Świętokrzyskim, z usług którego korzysta bardzo dużo mieszkańców osiedla Dalnia - wg danych które otrzymałem blisko 2300 mieszkańców- odejmijmy od tego połowę, która ma bliższy dojazd od ulicy Szajnowicza-Iwanowa i nagle pojawia się problem dla ponad tysiąca mieszkańców, którzy będą musieli teraz nadrabiać drogi do ul. Podklasztornej i przy okazji będą mieli wątpliwą przyjemność korzystania z części ul. Piekoszowskiej na od ul. Działkowej do ul. Meissnera - która o ile mnie pamięć nie myli, nie będzie w ramach tej inwestycji przebudowywana - ogólnie odcinek ul. Piekoszowskiej od dworca nie jest brany pod uwagę przy okazji jakichkolwiek inwestycji od dziesięcioleci.

Pomijam również to, że z uporem maniaka torowany jest pomysł utrzymania ul. Piekoszowskiej jako drogi wojewódzkiej. Zamiast remontować ją do granic miasta, powinni zastanowić się nad przebiciem ul. Szajnowicza przez ul. Malików do ul. Stawki, która łączy się z Piekoszowską już w okolicach granic miasta. Ja po prostu nie wyobrażam sobie ciężarówek i sznureczka aut, zawracających na rondzie przy Szajnowicza i wjeżdzających w Piekoszowską - każdy chyba pojedzie prosto i przy ul. Malików zrobi się problem - i znów będzie trzeba światła montować(oby nie te z wiszącymi kablami), bo będzie za dużo kolizji.

Odchodząc od krytykowania osób decyzyjnych, zastanawiam się w jakim celu dawno temu wykupione zostały tereny za zabudowaniami ul.Piekoszowskiej (w kierunku Karczówki). W planach miała tam być właśnie droga wojewódzka, obecnie pomysł zbudowania Gwiazdy Śmierci jest bardziej prawdopodobny do zrealizowania, niż ta droga.
A wystarczyło zaplanować taką ewentualność przy okazji obecnej drogi.

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3934
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Re: MZD Kielce - Przebudowa ul. Grunwaldzkiej / Szajnowicza

Post autor: Sirek1 » 4 lutego 2014, o 09:05

Początek przebudowy Grunwaldzkiej. Wycinka drzew i już kontrowersje

Od wycinki drzew rosnących przy ul. Podklasztornej rozpoczęły się przygotowania do przebudowy ul. Grunwaldzkiej w Kielcach. Prace już budzą kontrowersje.
Robotnicy od kilku dni usuwają drzewa i krzewy w miejscu, gdzie poprowadzone ma być przedłużenie ul. Starowiejskiej.

- Nowa jezdnia będzie równoległa do ul. Grunwaldzkiej i połączy Piekoszowską i Podklasztorną. Pozwoli ona na obsługę ruchu lokalnego ze stojących w tamtej okolicy domów - tłumaczy Jarosław Skrzydło, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg.

To część dużej inwestycji unijnej, która obejmuje wybudowania nowego buspasa i wiaduktu na ul. Grunwaldzkiej. Zaplanowano też m.in. likwidację niebezpiecznego wyjazdu z ul. Gwarków na Grunwaldzką.

Wycinką drzew zaniepokojeni są mieszkańcy. "Jest tam ponad 100 drzew, w planie budowy drogi nie są one uwzględnione, są opisane jako krzaki, nie uwzględniono też żyjących tam zwierząt, wszystko po to, aby rozpocząć budowę drogi oprotestowanej przez mieszkańców (...). Na tej działce jest też wiele gatunków ptaków, żyją jeże i wiewiórki. Wycinane właśnie drzewa chronią mieszkańców Kielc przed pyłami z położonej tuż za działką ciepłowni (...)" - pisze w e-mailu jedna z mieszkanek. Twierdzi, że to podobno przygotowania pod budowę kolejnego marketu. Oburza ją, że przeniesiony będzie też drewniany krzyż, który tam stoi od ponad 100 lat.

- Usuwane są stosunkowo niewielkie drzewa o średnicy 15-25 cm oraz drzewa owocowe - mówi rzecznik MZD. Zaznacza, że przed rozpoczęciem prac uzyskali wszystkie pozwolenia. Okazuje się, że akurat na wycinanie drzew drogowcy nie musieli mieć zgody.

- Inwestycja jest realizowana w ramach tzw. specustawy drogowej, a zgodnie z nią nie ma obowiązku uzgadniania takich robót - mówi Robert Urbański, dyrektor wydziału środowiska w kieleckim ratuszu.

Zaznacza, że wycinka odbywa się poza sezonem ochronnym ptactwa, a inwestor zobowiązał się do nasadzeń kompensacyjnych. - Wiem, że takie inwestycje budzą dyskusję, ale to kwestia wyboru, czy chcemy wygodnie i bezpiecznie jeździć - komentuje Urbański. Początek przebudowy ul. Grunwaldzkiej planowany jest wiosną.


Cały tekst: http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,35255, ... zew_i.html

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3934
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Re: MZD Kielce - Przebudowa ul. Grunwaldzkiej / Szajnowicza

Post autor: Sirek1 » 20 lutego 2014, o 09:14

Rozpoczęto wycinkę drzew

Trwają przygotowania do przebudowy ulicy Grunwaldzkiej w Kielcach. Rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg Jarosław Skrzydło mówi, że prace rozpoczęły się od wycinki drzew rosnących w miejscu, w którym po zakończeniu inwestycji będzie przebiegała ulica Starowiejska. W sumie, w związku z rozbudową ulicy Grunwaldzkiej, wyciętych zostanie ponad 170 drzew. W zamian nasadzonych ma być 200 drzew i 5 tysięcy krzewów.

Jak informowaliśmy ulica Grunwaldzka ma zostać przebudowana na odcinku od Podklasztornej do Massalskiego. Zostanie poszerzona o jezdnię, ponieważ będą na niej buspasy. MZD ogłosiło już przetarg, który ma wyłonić wykonawcę inwestycji, której koszt jest szacowany na 40 milionów złotych. Prace drogowe mają się rozpocząć się wiosną. Potrwają do kwietnia przyszłego roku

:arrow: http://www.radio.kielce.pl/pl/post-20757

ODPOWIEDZ