Walka o drogę S7

Ulice, mosty, inżynieria ruchu oraz uwagi i propozycje.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, Sirek1, MeehoweCK, Masmix

Onio
Posty: 186
Rejestracja: 14 kwietnia 2008, o 16:18
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Onio » 12 lutego 2011, o 13:21

Mam do was takie pytanie: we wszystkich miejscach blokady skonczą się o godzinie 12 ?
Macie w planach ewentualne przedłużenie blokady ?

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 12 lutego 2011, o 13:29

Godzina to max.

Cyniczny Optymista
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 838
Rejestracja: 28 lipca 2008, o 11:16
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Cyniczny Optymista » 12 lutego 2011, o 17:07

Rewolucji ciąg dalszy :)
Możemy siedzieć i narzekać - że politycy niedobrzy, że spadamy w rankingach, że wszyscy nas olewają.
Ale możemy też próbować coś zmienić. Ja nie będę stał i tylko narzekał. Niech mnie uważają za krzykacza i nudziarza, ale ja będę się o tą drogę bił ile tylko będę mógł, bo dla naszego regionu nie ma nic ważniejszego.
Inwestorzy tu nie przyjdą za piękne oczy. Klienci do naszych galerii nie przylecą na skrzydłach. Studenci na nasze uczelnie nie wezmą się z powietrza.
Ale dobra, szybka droga łącząca nas z resztą kraju może to zmienić. Nie zrobi wszystkiego za nas (aż tak naiwny nie jestem nawet ja ;) ale jeśli ktoś będzie mógł dojechać z Warszawy o godzinę krócej, z Krakowa o dwie, to jednak będzie to znaczna różnica, prawda?

Na razie - największe w historii "siódemki" blokady.
http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,35255, ... udowe.html

Mad,
nie sądzisz chyba, że do protestów dołączy PO? :)
My i tak już mamy łatkę nie-peowego regionu. A jeśli rząd patrzy na drogi nie pod kątem dobowego ruchu samochodów lecz kto rządzi w miastach wzdłuż niego położonych, to może ja, jako rozczarowany wyborca PO dokonam całkowitej wolty i zagłosuję jednak na Kaczora?
Cynizm Optymizm i Ironia
Te trzy: z nich zas najwazniejszy jest dystans do samego siebie :)

Awatar użytkownika
MadMike
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1127
Rejestracja: 2 kwietnia 2007, o 13:09
Lokalizacja: Kielce/Warszawa

Post autor: MadMike » 12 lutego 2011, o 17:34

Problem w tym, że Kielce, to ziemia niczyja... Niby jesteśmy kojarzeni z Gosiewskim i z PiS, co wywołuje niechęć we władzach PO, z drugiej strony wcale nie jesteśmy bastionem PiS, wygrywają ty wyboru zazwyczaj PO i PSL, co z kolei rodzi ignorancję w komitecie politycznym PiS, czego dobitnym przykładem jest ostatnia akcja z Kempą...

Sądzę właśnie, że czysto pragmatycznie należałoby szukać wsparcia wśród ludzi związanych w regionie z takimi partiami jak PO, PSL czy SLD, bo wszystko wskazuje na to, że dwie z tych trzech partii będą rządzić po najbliższych wyborach...

Cyniczny Optymista
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 838
Rejestracja: 28 lipca 2008, o 11:16
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Cyniczny Optymista » 12 lutego 2011, o 17:52

Mad,

wy mnie, Towarzyszu w politykę nie wciągajcie :) Koalicja S7 była, jest i będzie apolityczna. Przypomnijmy sobie organizowany przez nas Zjazd Samorządowy - niewiele chyba jest przykładów w dziejach ziemi świętokrzyskiej, że obok siebie zasiedli parlamentarzyści PO, PIS, PSL i SLD i by mówili jednym głosem o tej samej sprawie i wszyscy (!) składali podpisy pod tą samą petycją. A nam się to udało zrobić. Mnie naprawdę nie interesuje kto i z jakich pobudek mi pomaga- jeśli dzięki temu przybliżamy się do jednej z najważniejszych inwestycji dla naszego regionu.

O naszych działaniach pisali lub mówili już m.in. Gazeta Wyborcza, TVN, TVP, Nasz Dziennik, Radio Kielce, Zet, RMF, ... Czy to oznacza, że wspierali nas Żydzi, liberały, komuchy, mochery? (w kolejności kto obiegowo rządzi lub do kogo kierowane są poszczególne media)
Nie, oni piszą z różnych może pobudek, ale dlatego, że rozsyłamy informacje do wszystkich mediów - nieważne czy są czarne czy czerwone, bo uważamy, że im głośniej będzie o naszych działaniach, tym większe szanse na pozyskanie dofinansowania.

Pzdr
A.

Ps: To nie jest personalnie do Ciebie, bo wiem, jak bardzo ci zależy na rozwoju naszego regionu. Ale chcę w ten sposób raz na zawsze przeciąć spekulacje, że chodzimy na czyimś pasku czy wspieramy jakikolwiek układ. W d... to mam tak naprawdę, kto ma jaką legitymację, kędziorki na głowie czy kogo posuwa - chłopca czy dziewczynkę, jeśli tylko chce, żeby świętokrzyskie się rozwijało...
Cynizm Optymizm i Ironia
Te trzy: z nich zas najwazniejszy jest dystans do samego siebie :)

Awatar użytkownika
MadMike
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1127
Rejestracja: 2 kwietnia 2007, o 13:09
Lokalizacja: Kielce/Warszawa

Post autor: MadMike » 13 lutego 2011, o 13:38

Od polityki nie uciekniesz... Nie wciągnę was w politykę, bo już w niej tkwicie... Polityką można bowiem nazwać każdą zorganizowaną działalność w interesie jakiejś społeczności...

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 13 lutego 2011, o 15:42

Walentynkowa ulotka. Podziekowania dla Mistrza AR za pomoc!!!

Obrazek

Awatar użytkownika
MeehoweCK
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3317
Rejestracja: 25 września 2005, o 17:41
Lokalizacja: Warszawa / Kielce
Kontakt:

Post autor: MeehoweCK » 13 lutego 2011, o 17:25

Dobra ulotka :twisted:
Ambicja to coś co prowadzi ludzkość do postępu, a ludzi do depresji

Awatar użytkownika
sueno
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4907
Rejestracja: 31 maja 2006, o 21:56
Lokalizacja: Świat czerwonego smoka
Kontakt:

Post autor: sueno » 13 lutego 2011, o 18:43

super :) lepiej się wymyślić nie da :)
Najlepsza gra w sieci: http://www.reddragon.pl

"Są fachowcy i nie widzę potrzeby, żeby nauczyciel dyktował, jak ma się budować drogi" - autor znany :D

Awatar użytkownika
rj
Posty: 50
Rejestracja: 11 stycznia 2009, o 14:47
Lokalizacja: Radom/Kraków
Kontakt:

Post autor: rj » 13 lutego 2011, o 19:55

krótki, prosty, czytelny przekaz.
świetna robota !

Awatar użytkownika
CKfan
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4200
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 20:56
Lokalizacja: Kielce os. Jagiellońskie

Post autor: CKfan » 13 lutego 2011, o 23:09

To rozumiem, że zbiórka o 10.00 pod dworcem PKP?
Sorry, takiego mamy prezydenta...

maciej
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 534
Rejestracja: 28 sierpnia 2006, o 17:41
Lokalizacja: Kielce

Post autor: maciej » 14 lutego 2011, o 07:05

Obrazek
"Siódemką" dziś nie przejedziesz

PROTEST I BLOKADA DROGI

Uwaga kierowcy! Dzisiaj mocno utrudniony będzie przejazd drogą nr 7. Mieszkańcy Radomia, Skarżyska-Kamiennej, Kielc i Jędrzejowa mają blokować trasę od godziny 11. Chcą w ten sposób nakłonić rząd do rozbudowy trasy, aby stała się drogą ekspresową.
Blokada ma się rozpocząć o 11.00 i trwać ok. dwóch godzin. Protestujący będą przechodzić po przejściach dla pieszych; co dziesięć minut mają przepuszczać samochody. Kierowcom będą rozdawali ulotki, informujące o celu akcji.

W Radomiu zostanie zablokowany wjazd do tego miasta od strony Warszawy, w pobliżu, tzw. ronda warszawskiego. W woj. świętokrzyskim planowane są blokady w Skarżysku-Kamiennej, w Wolicy k. Kielc i Łączynie k. Jędrzejowa. W małopolskim proteście zadeklarowało udział niewiele osób. Dlatego nie sprecyzowano, gdzie się odbędzie. Wstępnie zaplanowano go na przejściu dla pieszych w Węgrzcach lub w Michałowicach.

W akcję protestacyjną zaangażowała się Koalicja S7, którą tworzą organizacje pozarządowe z Kielc, Radomia i Krakowa. Z inicjatywy grupy prezydenci Radomia i Kielc podpisali w styczniu petycję do ministra infrastruktury, w której domagali się spełnienia przez rząd obietnic budowy drogi krajowej S7 na odcinku Radom-Kielce-Kraków.

Udział w blokadach zapowiedzieli: prezydent Radomia Andrzej Kosztowniak, samorządowcy i parlamentarzyści.

Zgodnie z przyjętym przez rząd Programem Budowy Dróg Krajowych na lata 2011-2015 realizacja ponad 100 inwestycji jest przewidywana po 2013 r., a ok. 30 może, ale nie musi, zacząć się przed 2013 r. Minister infrastruktury Cezary Grabarczyk zapewnił w grudniu 2011 r., że rząd nie rezygnuje z inwestycji, niektóre z nich przesuwa na inny termin, gdy będą pieniądze na ich realizację m.in. z unijnego budżetu na lata 2014-2020.

:arrow: TVN24

Cyniczny Optymista
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 838
Rejestracja: 28 lipca 2008, o 11:16
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Cyniczny Optymista » 14 lutego 2011, o 07:40

Zbiórka o 10ej :)
Cynizm Optymizm i Ironia
Te trzy: z nich zas najwazniejszy jest dystans do samego siebie :)

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 14 lutego 2011, o 07:53

O 8:00 informacje w Radiu Zet, a o 12:00 w Chili Zet.

Cyniczny Optymista
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 838
Rejestracja: 28 lipca 2008, o 11:16
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Cyniczny Optymista » 14 lutego 2011, o 08:00

Swoją obecność zapowiedziały m.in. Polsat, TVN i TVP :)
Cynizm Optymizm i Ironia
Te trzy: z nich zas najwazniejszy jest dystans do samego siebie :)

ODPOWIEDZ