GDDKiA Kielce - [S7] Jędrzejów - Chęciny

Ulice, mosty, inżynieria ruchu oraz uwagi i propozycje.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, Sirek1, MeehoweCK, Masmix

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3936
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 29 października 2013, o 19:22

Spore zainteresowanie budową kolejnego odcinka S7

18 firm i konsorcjów z kraju i zagranicy chce budować kolejny odcinek drogi ekspresowej S7 z Chęcin do Jędrzejowa. Inwestycja ma się rozpocząć w przyszłym roku.
Dwuetapowy przetarg na budowę drogi ekspresowej od węzła Chęciny do węzła Jędrzejów kielecki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad ogłosił we wrześniu. Zgłosiło się w sumie 18 firm i konsorcjów, m.in. z Polski, Niemiec, Austrii i Portugalii. Teraz złożone przez nie wnioski będą weryfikowane, a w pierwszym kwartale przyszłego roku wykonawcy złożą oferty cenowe.

- Nowa dwujezdniowa droga ekspresowa od węzła Chęciny do węzła Jędrzejów będzie miała długość ok. 21,5 km i połączy wybudowaną obwodnicę Kielc z istniejącą obwodnicą wschodnią Jędrzejowa - informuje Małgorzata Pawelec, rzeczniczka kieleckiego GDDKiA. W ramach inwestycji powstaną trzy dwupoziomowe węzły drogowe: Tokarnia, Brzegi i Mnichów, oraz dwa miejsca obsługi podróżnych. Budowa ma się rozpocząć w przyszłym roku.

Cały tekst: http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,47262, ... z2j8WqmHlC

Awatar użytkownika
jaromlody
Posty: 482
Rejestracja: 25 grudnia 2008, o 11:34
Lokalizacja: Kielce

Re: GDDKiA Kielce - [S7] Jędrzejów - Chęciny

Post autor: jaromlody » 21 marca 2014, o 21:20

Jest pozwolenie na budowę drogi ekspresowej S7 na odcinku Chęciny - Jędrzejów

Decyzję o zezwoleniu na realizację drogi ekspresowej S7 od Chęcin do Jędrzejowa wydał wojewoda świętokrzyski. Trwa przetarg na budowę trasy.

Nowa dwujezdniowa droga ekspresowa S& od węzła Chęciny do węzła Jędrzejów będzie miała długość 21,5 km i połączy obwodnicę Kielc z obwodnicą wschodnią Jędrzejowa. W ramach zadania powstaną trzy węzły drogowe: „Tokarnia", „Brzegi", „Mnichów", a także dwa miejsca obsługi podróżnych - „Smyków" i „Podlesie".

Wybudowane zostaną także przejścia dla zwierząt dużych. Powstanie również sieć dróg dojazdowych umożliwiająca obsługę przyległych nieruchomości. Wykonawca w ramach robót przebuduje urządzenia techniczne takie jak linie telekomunikacyjne, sieci i urządzeń elektroenergetyczne, gazociągi, sieci wodociągowe, kanalizację deszczową, kanalizację sanitarną, urządzenia melioracyjne, urządzenia infrastruktury kolejowej i oświetlenie. W ramach inwestycji powstanie 11 wiaduktów w ciągu drogi ekspresowej, 4 wiadukty nad drogą ekspresową, 6 mostów.

Dwuetapowy przetarg na budowę kolejnego odcinka drogi ekspresowej S7 został ogłoszony w ubiegłym roku. Do drugiego etapu postępowania przetargowego zakwalifikowanych 18 wykonawców czyli 7 firm i 11 konsorcjów między innymi z Polski, Niemiec, Austrii, Czech, Portugalii, Turcji i Hiszpanii. Rozpoczęcie realizacji inwestycji planowane jest w 2014 roku.

Regiomoto

moje pytanie: ile czasu wykonawca będzie maił na wybudowanie tego odcinka???

Awatar użytkownika
Baranówczanin
Posty: 91
Rejestracja: 14 listopada 2012, o 18:12

Re: GDDKiA Kielce - [S7] Jędrzejów - Chęciny

Post autor: Baranówczanin » 22 marca 2014, o 06:27

Ja sprzelam w ciemno, że pewnie 2 lata. Gaziorem. 8) Oby tak się nie skończyło jak z podobnej długości odcinkiem Żywiec-Bielsko. Który zaczęli w 2010 i do dzisiaj nie ukończyli. :mrgreen:
Baranówek od 1929 roku w Kielcach. :-)

Awatar użytkownika
jaromlody
Posty: 482
Rejestracja: 25 grudnia 2008, o 11:34
Lokalizacja: Kielce

Re: GDDKiA Kielce - [S7] Jędrzejów - Chęciny

Post autor: jaromlody » 22 kwietnia 2014, o 15:38

Czy ma ktoś może aktywny link do mapy z wybranym wariantem bo ten co na pierwszej stronie nie działa.

pacholekck
Posty: 13
Rejestracja: 20 listopada 2012, o 11:28
Lokalizacja: Kielce / Kraków

Re: GDDKiA Kielce - [S7] Jędrzejów - Chęciny

Post autor: pacholekck » 3 lipca 2014, o 11:33

Wie ktoś coś na temat dwóch odcinków S7 Chęciny-Jędrzejów i Jędrzejów-granica woj.? Z tego co wiem roboty miały ruszyć wiosną 2014r? Póki co wycieli jakieś drzewa i raczej cisza w temacie.

Awatar użytkownika
cm
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1665
Rejestracja: 19 stycznia 2007, o 14:22
Lokalizacja: Sienkiewicza - centrum świata ;-)

Re: GDDKiA Kielce - [S7] Jędrzejów - Chęciny

Post autor: cm » 5 lipca 2014, o 07:13

Odpowiedź poniżej:

http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,47262, ... emki_.html
kielce.gazeta.pl pisze: Za nieco ponad dwa lata od granicy Świętokrzyskiego do Radomia pojedziemy już nową ekspresową "siódemką". Umowę na jej budowę podpisano w czwartek, a w kolejce czekają następne odcinki. - Paradoksalnie najpóźniej rozpocznie się budowa tego najkrótszego, koło Skarżyska-Kamiennej - mówi szefowa kieleckiego oddziału GDDKiA.
Artykuł otwarty
- To ważny moment także dla nas. Wykorzystamy całe doświadczenie i pasję, żeby z sukcesem wykonać ten projekt - zapewniał wczoraj w Kielcach Andres Gonzalez Lopez, dyrektor regionalny firmy Dragados. To ona zbuduje odcinek S7 za 682,2 mln zł.

To realizacja przetargu unieważnionego w 2011 roku. Już wtedy Dragados złożył najlepszą ofertę, ale zabrakło pieniędzy. Wykonawca poszedł do sądu, a ten uznał, że przetarg należy kontynuować.

Wczoraj o tym już nie mówiono, wszyscy cieszyli się z podpisania umowy. Burmistrz Szydłowca zanotował sobie nawet godzinę złożenia podpisów. - Dla nas obwodnica oznacza dalszy rozwój - tłumaczył Andrzej Jarzyński.

Przemysław Zieliński, dyrektor kontraktu z Dragados, poinformował, że przygotowania rozpoczęto jeszcze przed podpisaniem umowy. - Zaplecze i biuro. Roboty rozpoczną się od wycinki drzew i wyburzania budynków. W sierpniu powinny zacząć się prace ziemne, a jesienią powinny być już zjazdy ze starej "siódemki" na plac budowy nowej - wyliczał. Nie ukrywał, że kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami. - Spora część inwestycji będzie przebiegała równolegle do starej drogi. Możliwy jest m.in. ruch wahadłowy - mówił Zieliński.

Budowa potrwać ma dwa lata. Powstanie także 14 wiaduktów, 4 mosty, dwie kładki dla pieszych i dwa przejścia dla dużych zwierząt. Najdłuższy most, nad rzeką Oronką, ma mieć 325 m.

Na budowę czekają jeszcze cztery odcinki "siódemki" realizowane przez kielecki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Latem ma być podpisana umowa na fragment od Jędrzejowa do granicy małopolski, a jesienią na odcinki od Chęcin do Jędrzejowa oraz obwodnicę Radomia.

- Paradoksalnie najpóźniej rozpocznie się budowa najkrótszego, ok. 8-kilometrowego odcinka od Skarżyska-Kamiennej do Mazowsza. Ale spodziewamy się że umowa zostanie podpisana na koniec roku - mówi Ewa Sayor, szefowa kieleckiego oddziału GDDKiA. To efekt sporu z ekologami, którzy oprotestowali decyzję środowiskową oraz zgodę na realizację inwestycji drogowej.

Awatar użytkownika
Nowak
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1647
Rejestracja: 29 maja 2006, o 20:09
Lokalizacja: Kraków / Kielce

Re: GDDKiA Kielce - [S7] Jędrzejów - Chęciny

Post autor: Nowak » 5 sierpnia 2014, o 09:36

Siedmiu wykonawców chętnych do budowy drogi ekspresowej S7 na odcinku Chęciny - Jędrzejów

Siedem firm i konsorcjów złożyło oferty w przetargu na budowę drogi ekspresowej S7 na liczącym ponad 21 km odcinku Chęciny – Jędrzejów. Podpisanie Umowy na realizację inwestycji z wyłonionym w przetargu Wykonawcą planowane jest w tym roku.
Komisja przetargowa zbada oferty

Najkorzystniejszą ofertę wybierze Komisja Przetargowa, która oceniać będzie oferty według kryteriów: ceny (90%), okresu realizacji inwestycji (5%) i okresu udzielonej gwarancji (5%). Wszystkie firmy i konsorcja, biorące udział w przetargu, zaoferowały wykonanie robót w okresie 22 miesięcy z wyłączeniem okresów zimowych oraz 10-letnią gwarancję. Najniższa kwota, jaką zaoferowano za wykonanie robót, to niecałe 586 mln złotych.

21 kilometrów nowej drogi ekspresowej

Nowa dwujezdniowa droga ekspresowa od węzła Chęciny do węzła Jędrzejów będzie miała długość około 21,5 km i połączy wybudowaną w 2013 roku obwodnicę Kielc z istniejącą obwodnicą wschodnią Jędrzejowa. Nowa trasa przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego i komfortu jazdy.
W ramach inwestycji powstaną 3 dwupoziomowe węzły drogowe: „Tokarnia”, „Brzegi”, „Mnichów”, a także infrastruktura zapewniająca bezpieczeństwo podróżujących, jak również związana z ich obsługą, w tym 2 miejsca obsługi podróżnych: MOP „Smyków” i MOP „Podlesie”. Wybudowane zostaną także 3 samodzielne przejścia dla zwierząt dużych nad drogą ekspresową, przejścia pod drogą dla zwierząt mniejszych oraz inne urządzenia ochrony środowiska. Powstanie również sieć dróg dojazdowych umożliwiająca obsługę przyległych nieruchomości. Wykonawca w ramach robót przebuduje urządzenia techniczne takie jak linie telekomunikacyjne, sieci elektroenergetyczne, gazociągi, sieci wodociągowe, kanalizację deszczową, kanalizację sanitarną, urządzenia melioracyjne, urządzenia infrastruktury kolejowej i oświetlenie. W ramach inwestycji powstanie 11 wiaduktów w ciągu drogi ekspresowej, 4 wiadukty nad drogą ekspresową i 6 mostów.

Zestawienie ofert zamieszczono na stronie internetowej GDDKiA O/Kielce w zakładce „zamówienia publiczne”.
http://www.gddkia.gov.pl/pl/d/1985dd992 ... 8d506a3015 - link do PDF z przebiegiem

źródło: GDDKiA Kielce

Awatar użytkownika
kowalskijohn
Posty: 117
Rejestracja: 7 czerwca 2006, o 09:08

Re: GDDKiA Kielce - [S7] Jędrzejów - Chęciny

Post autor: kowalskijohn » 17 listopada 2014, o 15:06

Obrazek
Salini wygrało przetarg na S7 za prawie 0,6 mld zł
Autor: wnp.pl (TE) | 14-11-2014 16:17
Oferta konsorcjum Salini Polska została wybrana przez kielecki oddział GDDKiA jako najkorzystniejsza w przetargu na budowę odcinka drogi ekspresowej S7 od węzła Chęciny do węzła Jędrzejów. Wartość oferty wynosi blisko 0,6 mld zł brutto.

Skład konsorcjum Salini Polska uzupełniają Salini Impregilo oraz Todini Costruzioni Generali. Dokładna wartość oferty wynosi 585,69 mln zł brutto. Budżet inwestora opiewa na 625,73 mln zł brutto.

W przetargu ocenie podlegały jeszcze dwie kolejne oferty pod względem ceny, które zostały złożone przez Intercor (602,70 mln zł ) oraz konsorcjum Budimeksu (628,72 mln zł brutto). Pozostali oferenci zostali wykluczeni, gdyż nie przedłużyli terminu związania ofertą.

Przy wyborze najkorzystniejszej oferty brano pod uwagę: cenę (90 proc.), gwarancję (5 proc.) oraz termin realizacji (5 proc.). Wszyscy uczestnicy przetargu zadeklarowali 22-miesięczny czas realizacji i 10-latni okres gwarancji. Do czasu realizacji nie będą wliczane okresy zimowe (od 15 grudnia do 15 marca).

Dwujezdniowa droga ekspresowa z Chęcin do Jędrzejowa będzie miała długość ok. 21,5 km i połączy wybudowaną obwodnicę Kielc z istniejącą obwodnicą wschodnią Jędrzejowa. Zobacz mapę w dziale "multimedia"

W ramach zadania powstaną trzy dwupoziomowe węzły drogowe (Tokarnia, Brzegi i Mnichów), a także dwa miejsca obsługi podróżnych (MOP Smyków i MOP Podlesie).

Poniżej pełna lista ofert złożonych w tym przetargu (cena brutto):

1. Konsorcjum: Salini Polska, Salini Impregilo, Todini Costruzioni Generali - 585,69 mln zł

2. Konsorcjum: Mota-Engil Central Europe, Mota-Engil Engenharia e Construcao - 630,79 mln zł - wykluczona

3. Konsorcjum: Budimex, Ferrovial Agroman - 628,72 mln zł

4. Konsorcjum: Przedsiębiorstwo Robót Mostowych Mosty-Łódź, Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych Fart, Przedsiębiorstwo Inżynieryjne IMB-Podbeskidzie, Kieleckie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych - 672,09 mln zł - wykluczona

5. Konsorcjum: Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Erbedim, Budownictwo Drogowe Budar, Mirbud - 647,73 mln zł - wykluczona

6. Przedsiębiorstwo Usług Technicznych Intercor - 602,70 mln zł

7. Dragados - 650,95 mln zł - wykluczona
:arrow: http://budownictwo.wnp.pl/salini-wygral ... 1_0_0.html
--
To mówiłem ja...
Kowalski John

ToMi
Posty: 68
Rejestracja: 21 lutego 2009, o 11:36
Lokalizacja: wziąć na piwo ?

[S7] Chęciny - Jędrzejów

Post autor: ToMi » 17 listopada 2014, o 19:56

To kiedy rusza budowa :?: Jeszcze w tym roku...?

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3936
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Re: GDDKiA Kielce - [S7] Jędrzejów - Chęciny

Post autor: Sirek1 » 17 listopada 2014, o 21:20

Planowane podpisanie umowy to przyszły rok, mówili przy okazji podpisywania umowy na Jedrzejów-Granica województwa, czyli najwcześniej rozpoczęcie robót jak się nic nie wydarzy wiosna 2015r

Awatar użytkownika
Robert-Kowal
Posty: 152
Rejestracja: 28 listopada 2009, o 18:16
Lokalizacja: Jędrzejów/Kielce
Kontakt:

Re: GDDKiA Kielce - [S7] Jędrzejów - Chęciny

Post autor: Robert-Kowal » 17 listopada 2014, o 22:16

info z okolicy 12 listopada (wykonawce już mamy)
Wykonawca inwestycji „Budowa drogi ekspresowej S7 Chęciny – Jędrzejów” nie został jeszcze wyłoniony. Trwa drugi etap procedury przetargowej. Przy uwzględnieniu aktualnego etapu procedur odwoławczych, GDDKiA w chwili obecnej przyjmuje, że do końca bieżącego roku możliwe będzie wyłonienie Wykonawcy i podpisanie umowy.

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3936
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Re: GDDKiA Kielce - [S7] Jędrzejów - Chęciny

Post autor: Sirek1 » 18 listopada 2014, o 10:54

Bliżej budowy ekspresowej "siódemki". Wybrana oferta za blisko 0,6 mld

Włosko-polskie konsorcjum na czele z firmą Salini Polska złożyło najkorzystniejszą ofertę w przetargu na budowę drogi S7 z Chęcin do Jędrzejowa - uznała komisja przetargowa po sprawdzeniu dokumentacji.

- Wybór najkorzystniejszej oferty nie jest jednoznaczny z podpisaniem umowy - zaznacza Małgorzata Pawelec, rzecznik kieleckiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Teraz ewentualne protesty mogą składać pozostali oferenci.

Salini Polska swoją ofertę wyceniło na 585,7 mln zł. Na drugim miejscu jest warta 603 mln zł propozycja Przedsiębiorstwa Usług Technicznych Intercor, a na trzecim wyceniona na 629 mln zł propozycja konsorcjum stworzonego przez Budimex.

GDDKiA przy wyborze najlepszej oferty pod uwagę bierze również termin realizacji i okres gwarancji. Wszyscy uczestnicy przetargu zadeklarowali, że prace potrwają 22 miesiące i udzielą 10 lat gwarancji.

Podpisanie umowy jest planowane na przełomie grudnia i lutego.

Nowa dwujezdniowa droga ekspresowa z węzła Chęciny do węzła Jędrzejów będzie miała około 21,5 km i połączy wybudowaną obwodnicę Kielc z istniejącą obwodnicą Jędrzejowa. Powstaną tam m.in. trzy dwupoziomowe węzły drogowe: Tokarnia, Brzegi, Mnichów, a także dwa miejsca obsługi podróżnych: MOP "Smyków" oraz "Podlesie"

Cały tekst: http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,47262, ... z3JPd9oHsJ

Awatar użytkownika
AR
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5704
Rejestracja: 15 listopada 2005, o 19:01
Lokalizacja: QKI
Kontakt:

Re: GDDKiA Kielce - [S7] Jędrzejów - Chęciny

Post autor: AR » 15 czerwca 2015, o 13:25

Budowa ostatniego odcinka S7 później. "Umowa może w przyszłym roku"

Drogowcy oceniają, że dopiero w przyszłym roku podpiszą umowę na budowę ostatniego odcinka krajowej "siódemki" w regionie świętokrzyskim - od Skarżyska do Mazowsza. Za to w ciągu miesiąca rozpocznie się budowa fragmentu od Chęcin do Jędrzejowa.

O aktualnych terminach kielecki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad poinformowano w poniedziałek, przy okazji podpisywania umowy na budowę 21-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S7 od węzła Chęciny do węzła Jędrzejów. Tę inwestycję, wartą 585,7 mln zł zrealizuje włosko-polskie konsorcjum, na czele którego stoi firma Salini Polska. - Sama inwestycja nie jest zbyt skomplikowana. Na realizację mamy 22 miesiące z wyłączeniem okresów zimowych, czyli mniej więcej do końca 2017 roku - mówi Marcin Marciniak, dyrektor kontraktu. Zapowiada, że prace zgodnie z kontraktem zaczną się w ciągu 30 dni.

Niestety, GDDKIA podali kolejny termin podpisania umowy na budowę ostatniego odcinka "siódemki" w regionie świętokrzyskim - długiego na 7,6 km fragmentu w rejonie Skarżyska-Kamiennej. - Mamy już zarówno decyzję środowiskową, jak i zgodę na realizację inwestycji drogowych, ale nadal toczy się postępowanie odwoławcze po wnioskach Stowarzyszenia "Pracownia na rzecz Wszystkich Istot". Jedna z nich wróciła do ministerstwa [infrastruktury - red.] i czekamy na decyzję resortu - mówi Krzysztof Strzelczyk, dyrektor kieleckiego oddziału GDDKiA. - W takiej sytuacji, chociaż trwa już przetarg, nie spodziewamy się podpisania umowy z wykonawcą w tym roku - mówi dyrektor Strzelczyk.

To już kolejny termin. Budowa "skarżyskiego" odcinka S7 pierwotnie miała ruszyć już w 2010. Otwarto wtedy nawet oferty w przetargu, ale unieważniono go, bo nie było pieniędzy, a równolegle trwały protesty ekologów. Gdy pieniądze się znalazły, zapowiadano, że umowa będzie podpisana już na początku 2014 roku. - Bardzo byśmy się ucieszyli, gdyby podpisanie i tej umowy było możliwe jeszcze w tym roku, ale to mało prawdopodobne - mówi Strzelczyk.

Ekolodzy od dawna twierdzą, że budowa drogi w proponowanym przebiegu, a szczególnie węzła Skarżysko-Północ, zaszkodzi m.in. trzem gatunkom motyli i przetnie międzynarodową trasę wędrówek wilków oraz łosi.

Cały tekst: http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,47262, ... z3d8J4mKBf
Wszystkim się podoba, a tobie się nie podoba

ODPOWIEDZ