GDDKiA Kielce - [S7] Skarżysko - granica województwa

Ulice, mosty, inżynieria ruchu oraz uwagi i propozycje.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, Sirek1, MeehoweCK, Masmix

Awatar użytkownika
Adasiek CK
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1141
Rejestracja: 4 stycznia 2008, o 03:03
Lokalizacja: Kielce <-> Warszawa

Post autor: Adasiek CK » 21 września 2010, o 10:37

Poczekamy zobaczymy... i tak prawdy się nie dowiemy.

Awatar użytkownika
tomasz2719
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 867
Rejestracja: 8 marca 2008, o 00:19
Lokalizacja: Kielce

Post autor: tomasz2719 » 25 września 2010, o 10:45

Obrazek
Motyle, wilki, łosie. Ekolodzy oprotestowali budowę "siódemki"

Budowa ekspresowej "siódemki" ze Skarżyska do granicy województwa poważnie zagrożona. Na drodze stanęli ekolodzy, którzy twierdzą, że zaszkodzi to m.in. trzem gatunkom motyli i przecina trasę wędrówek wilków oraz łosi.

Siedmiokilometrowy odcinek drogi ekspresowej ma być gotowy na Euro 2012. Drogowcy byli nawet mile zaskoczeni wynikami przetargu, bo zgłosiło się aż 15 firm. I oferty były przyzwoite - najtańszą wycenioną na 233 mln zł złożyło przedsiębiorstwo NDI z Sopotu.

Ale okazuje się, że inwestycja jest zagrożona z innego powodu. Zgodę wojewody jej na realizacje oprotestowało m.in. Stowarzyszenie "Pracownia na rzecz Wszystkich Istot".

- Stowarzyszenie jest stroną postępowania. W odwołaniu twierdzi, że obecna lokalizacja węzła Skarżysko Północ spowoduje nieodwracalne zmiany środowiskowe i zagraża siedliskom trzech gatunków chronionych motyli. To przeplatka aurinia, modraszek telejus i modraszek alkon - informuje Agata Wojda, rzecznik prasowy wojewody świętokrzyskiego.

Wyjaśnia, że odwołanie przekazano już Ministrowi Infrastruktury. - Zgoda na realizację inwestycji drogowej ma rygor natychmiastowej wykonalności, więc teoretycznie możną ją rozpoczynać. Ale decyzja czy to zrobić, czy poczekać na ostateczne rozstrzygnięcie w tej sprawie należy do inwestora - dodaje rzeczniczka.

- To tylko wierzchołek góry lodowej. Sprawą zajmujemy się od lat - mówi Radosław Ślusarczyk, prezes Stowarzyszenia "Pracownia na rzecz Wszystkich Istot".

Podkreśla, że nie chcą zablokować inwestycji, ale chronić tereny cenne przyrodniczo. - Ale już raport środowiskowy, czyli dokument poprzedzający wydanie decyzji środowiskowej, był wadliwy. Nie uwzględniał w dostateczny sposób faktu, że "siódemka" na tym odcinku przecina paneuropejski korytarz migracyjny dla wilków i łosi, które wędrują ze wschodu w stronę Niemiec. Zdaniem naukowców z Zakładu Badania Ssaków Polskiej Akademii Nauk to najważniejszy taki korytarz pomiędzy Warszawą i Krakowem. Kolejne oceny ekspertów wykazują, że żyje tam wiele innych cennych gatunków - podkreśla Ślusarczyk.

Wylicza, że gdy stowarzyszenie oprotestowało przebieg drogi Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała porozumienia i zobowiązała się, że zastosuje dodatkowe zabezpieczenia ekologiczne dla tego obszaru.

- Wycofaliśmy więc nasz protest. Ale, niestety, GDDKiA zignorowała ustalenia ekspertów i na miejscu przejścia dla zwierząt zaprojektowała węzeł drogowy Skarżysko-Północ. To praktycznie blokuje korytarz migracyjny i niszczy tereny, które bogactwem można porównywać z doliną Rospudy - przekonuje Ślusarczyk.

GDDKiA twierdzi, że nie złamała ustaleń i przypomina, że raport wpływu, na podstawie którego wydano decyzje środowiskową był przygotowany przez niezależnych ekspertów.

- Dopełniliśmy wszystkich wymogów. Sama sprawa toczy się od 2008 roku. Stowarzyszenie argumentowało wtedy, że konieczne jest zrobienie przejścia dla dużych zwierząt na terenie województwa mazowieckiego, oraz dostosowanie mostu na rzece Oleśnicy na potrzeby zwierząt średnich. Oba wymogi spełniono. W efekcie na siedmiokilometrowym odcinku w naszym regionie drogi jest siedem przejść dla zwierząt. Teraz pojawiają się nieoczekiwanie kolejne żądania w sytuacji, gdy inwestycja jest bardzo zaawansowana - podkreśla Małgorzata Pawelec, rzecznik prasowy kieleckiego oddziału GDDKIA.

- To nie jest kwestia liczby przejść, ale ich lokalizacji - odpowiada Ślusarczyk. Zapowiada, że jeżeli nie pomoże odwołanie do wojewody, stowarzyszenie będzie interweniowało w Komisji Europejskiej. - To inwestycja realizowana ze środków unijnych, a oni nie dają pieniędzy na prace łamiące ich przepisy. Myślę, że w tym przypadku łatwo będzie to udowodnić - dodaje.

Węzeł Skarżysko-Północ to jeden z dwóch takich obiektów na odcinku "siódemki" w okolicach Skarżyska. Powstał na wniosek samorządu miasta. - To zapewni sprawną komunikację dla rejonów przemysłowych w tym mieście i odblokuje tereny inwestycyjne. Inaczej tiry będą musiały jeździć przez miasto - mówi Roman Wojcieszek, prezydent Skarżyska. Na ekologach nie zostawia suchej nitki. - Kocham przyrodę, ale to smutne i żałosne, że człowiek jest dla nich tak mało ważny - podkreśla.

Czy inwestycja będzie wstrzymana? - Na razie mamy tylko informację o odwołaniu, nie znam jej treści. Na rozstrzygnięcie przetargu mamy 90 dni i na razie trudno powiedzieć jakie mogą być konsekwencje tego odwołania - odpowiada Małgorzata Pawelec.

:arrow: http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,88614, ... udowe.html

halny
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1807
Rejestracja: 27 września 2005, o 20:15
Lokalizacja: Kielce

Post autor: halny » 25 września 2010, o 21:52

A co z linią kolejową ? Należy ją zamknąć ?

Marcinus
Posty: 388
Rejestracja: 13 września 2007, o 23:20
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Marcinus » 29 grudnia 2010, o 16:14

Uwaga kierowcy! Trwa protest na "siódemce” w Skarżysku. Tworzą się korki!

JaS

Grupa około 100 osób, mieszkańców osiedla Pogorzałe w Skarżysku zablokowała trasę E7. Tworzą się korki.

Protestujący trzymają wiele transparentów. Czytamy na nich: "Nie róbcie polityki budujcie drogi”, "Grabarczyk grabarzem inwestycji drogowych”, "Chcemy obwodnicy a nie obietnicy”. Mieszkańcy protestują przeciw wstrzymaniu budowy trasy E7 ze Skarżyska do granicy z Mazowszem. Chodzą po przejściu dla pieszych blokując ruch. Jak mówią organizatorzy protestu ma on potrwać pół godziny. Na trasie E7 tworzą się korki.

Wkrótce kolejne informacje
Czy nie powinno być E77, albo DK7?

Awatar użytkownika
MeehoweCK
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3317
Rejestracja: 25 września 2005, o 17:41
Lokalizacja: Warszawa / Kielce
Kontakt:

Post autor: MeehoweCK » 29 grudnia 2010, o 18:25

Jasne, że powinno. Nie ma takiej drogi jak E7. Jest E-07, ale ona biegnie z Hiszpanii do Francji.
Ambicja to coś co prowadzi ludzkość do postępu, a ludzi do depresji

hey
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1469
Rejestracja: 24 kwietnia 2006, o 13:47

Post autor: hey » 23 lutego 2011, o 12:20

Już po "siódemce”. Anulowano przetargi

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad unieważniła dwa trwające przetargi na budowę ekspresowej "siódemki” od Skarżyska do granicy z Mazowszem oraz od Jędrzejowa do granicy z Małopolską. Nie wiadomo kiedy rozpocznie się budowa drogi.

To już koniec. Przetargi zostały anulowane, choć były w końcowe fazie a budowa dwóch fragmentów "siódemki” miałam się rozpocząć jeszcze w tym roku. Zaniechanie budowy to rezultat ogłoszonego przez rząd Programu Budowy Dróg i Autostrad na lata 2011 – 15. Dwa newralgiczne odcinki "siódemki” znalazły się w załączniku 1a, czyli w inwestycjach, które "mogą się rozpocząć do 2013 roku”. Jak wiadomo "mogą” wcale nie oznacza, że "muszą”. Jakie jest uzasadnienie?

"Zgodnie z informacjami zawartymi w Programie realizacja zadań wymienionych w załączniku 1a może być uruchamiana jedynie w wyniku uzyskania oszczędności na skutek kolejnych rozstrzygnięć przetargów. Z uwagi na obecną sytuację budżetową państwa zaangażowanie środków przewyższające ustalony.
Programem limit będzie możliwe w przypadku wyższego od zakładanego tempa wzrostu gospodarczego oraz w sytuacji kiedy deficyt będzie malał w tempie szybszym niż zakładano. W momencie wszczęcia postępowania przetargowego nie można było przewidzieć, że zmienią się okoliczności, w tym okoliczności finansowe Państwa. W wyniku zmiany w/w okoliczności kontynuowanie postępowania nie będzie leżało w interesie publicznym, gdyż w interesie publicznym nie leży zaciąganie zobowiązań, które wykraczałyby poza środki finansowe oraz zdolności pożyczkowe Państwa” – czytamy w uzasadnieniu."

http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/ar ... /525021163

Awatar użytkownika
MAŁY
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1664
Rejestracja: 29 lipca 2006, o 21:43
Lokalizacja: KIELCE_oś.Świetokrzyskie

Post autor: MAŁY » 23 lutego 2011, o 13:38

Koniec marzeń o szybkiej modernizacji S7

Drogowcy oficjalnie anulowali trwające przetargi na budowę dwóch odcinków drogi ekspresowej S7 - Skarżysko-Kamienna - granica województwa mazowieckiego oraz Jędrzejów - granica województwa małopolskiego.
To oznacza, koniec marzeń o szybkiej modernizacji krajowej "siódemki". Taka decyzja to konsekwencja nowelizacji "Krajowego programu budowy dróg krajowych". Obie inwestycje miały rozpocząć się w tym roku.

Więcej szczegółów w czwartek na kieleckich stronach "Gazety Wyborczej"
:arrow: http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,35255, ... ji_S7.html
...
Kielce- Tu jest moje miejsce! Tu sie urodziłem i tu zakończyć żywot swój pragnę!
Obrazek

Koval
Posty: 95
Rejestracja: 6 września 2006, o 21:38
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Koval » 25 lutego 2011, o 20:18

MAŁY pisze:Koniec marzeń o szybkiej modernizacji S7

Drogowcy oficjalnie anulowali trwające przetargi na budowę dwóch odcinków drogi ekspresowej S7 - Skarżysko-Kamienna - granica województwa mazowieckiego oraz Jędrzejów - granica województwa małopolskiego.
To oznacza, koniec marzeń o szybkiej modernizacji krajowej "siódemki". Taka decyzja to konsekwencja nowelizacji "Krajowego programu budowy dróg krajowych". Obie inwestycje miały rozpocząć się w tym roku.

Więcej szczegółów w czwartek na kieleckich stronach "Gazety Wyborczej"
:arrow: http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,35255, ... ji_S7.html
...
Nie róbmy polityki. Budujmy drogi.

Krycho18
Posty: 155
Rejestracja: 20 stycznia 2009, o 15:07
Lokalizacja: Piekoszów

Post autor: Krycho18 » 26 lutego 2011, o 16:12

andrzeej pisze:Nie pracujmy na czarno. Płaćmy podatki.
(Wtedy będą pieniądze na drogi)
niekoniecznie. Ciekawy artykuł...
http://moto.onet.pl/1638123,1,lepsze-dr ... ml?node=15
jesli to prawda to gdzie sie podziały te pieniądze rzekomo na budowe dróg z podatku na paliwo :?: :roll:

Awatar użytkownika
andrzeej
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1786
Rejestracja: 12 maja 2009, o 12:34
Lokalizacja: KOM

Post autor: andrzeej » 26 lutego 2011, o 17:00

Trochę mi to pachnie teorią spiskową :lol:

Oskar
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1330
Rejestracja: 19 marca 2006, o 14:34
Lokalizacja: Śródmieście
Kontakt:

Post autor: Oskar » 11 marca 2011, o 06:53

Informacja z forum ssc:
"Dostałem pismo od Ministra Infrastruktury, że protest Orlenu i jakiegoś stowarzyszenia "Wszystkie Istoty" został odrzucony i droga będzie realizowana, na odcinku granica województwa świętokrzyskiego/mazowieckiego a węzłem kolejowym w Skarżysku-Kamiennej. Co to oznacza w praktyce?"

http://www.skyscrapercity.com/showthrea ... 39&page=50

j'k
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 825
Rejestracja: 18 listopada 2005, o 17:36

Post autor: j'k » 5 sierpnia 2011, o 11:56

Likwidacja Stacji Paliw w Skarżysku - Kamiennej przy ulicy Krakowskiej 255 w ramach robót przygotowawczych do Budowy drogi ekspresowej S-7 na odcinku granica województwa mazowieckiego/świętokrzyskiego – węzeł drogowo-kolejowy w Skarżysku- Kamiennej

Roboty obejmują fizyczną likwidację Stacji Paliw poprzez wykonanie robót rozbiórkowych i wyburzeniowych obejmujących w szczególności:
1. Demontaż dystrybutorów,
2. Rozbiórkę budynku handlowo usługowego Stacji Paliw wraz z rozbiórką fundamentów i wypełnieniem powstałego wykopu gruntem zagęszczonym warstwami,
3. Rozbiórkę wiaty wraz z likwidacją fundamentów,
4. Rozbiórkę nawierzchni z betonowej kostki brukowej wraz z jej utylizacją,
5. Rozbiórkę konstrukcji podbudowy wraz z jej utylizacją
6. Demontaż 5 stalowych zbiorników magazynowych paliw wraz z fundamentami oraz wypompowaniem i utylizacją wody, którą są zalane,
7. Wykonanie badań przez akredytowane laboratorium gruntu podłoża na ewentualność skażenia ziemi substancjami ropopochodnymi,
8. Wykonanie ewentualnej, w przypadku stwierdzenia w wykonanych badaniach zanieczyszczenia gruntu substancjami ropopochodnymi, wymiany gruntu z jego utylizacją,
9. Wypełnienie gruntem miejsc po zbiornikach z zagęszczeniem warstwami,
10. Wykonanie niwelacji terenu po likwidacji Stacji Paliw do poziomu przyległego terenu.


żródło: GDDKiA

Awatar użytkownika
Jezpir
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1130
Rejestracja: 7 sierpnia 2007, o 14:24
Lokalizacja: Kielce, KSM Nord

Post autor: Jezpir » 5 sierpnia 2011, o 12:48

Przetarg zapewne ma na celu wykonanie jakichkolwiek robót, żeby nie stracić ZRiD-u. Bardzo pozytywne, że myślą w kieleckiej gdace. Ale to jeszcze oznacza coś bardzo negatywnego: nieprędko zacznie się prawdziwa budowa.
Jeżpir

Awatar użytkownika
jaromlody
Posty: 482
Rejestracja: 25 grudnia 2008, o 11:34
Lokalizacja: Kielce

Post autor: jaromlody » 5 sierpnia 2011, o 19:27

stacja jest już opuszczona od jakiś 2-3 tygodni

halny
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1807
Rejestracja: 27 września 2005, o 20:15
Lokalizacja: Kielce

Post autor: halny » 5 sierpnia 2011, o 20:40

To stowarzyszenie " Wszystkie istoty " to bym pozwał do sądu o pokrycie wszystkich strat związanych z kolizjami , wypadkami i innymi zdarzeniami związanymi z blokowaniem inwestycji !! Najlepiej zamknąć całkiem istniejącą drogę i linię kolejową bo giną muchy . . . .np. na szybach aut . . ..

ODPOWIEDZ