MZD Kielce - pl. Piłsudskiego / przebudowa skrzyżowania

Ulice, mosty, inżynieria ruchu oraz uwagi i propozycje.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, Sirek1, MeehoweCK, Masmix

kamil
Posty: 132
Rejestracja: 8 stycznia 2013, o 14:49

Re: MZD Kielce - pl. Piłsudskiego / przebudowa skrzyżowania

Post autor: kamil » 13 listopada 2014, o 13:25

ice pisze:To po co w ogóle budować drogi rowerowe skoro można rowerem jeździć po ulicy?
No właśnie o to chodzi - nie ma sensu budować czegoś co będzie wybudowane źle i nadaje się tylko do poprawy. Szkoda pieniędzy, ich czasu, mojego czasu i mojego wkurwienia podczas kolejnej próby teleportacji albo tłuczenia się po kostce. Dopóki nie zmieni się rządząca ekipa wraz z tymi baranami z MZD to jestem za tym, by infrastruktury rowerowej nawet nie próbowali budować bo po prostu nie potrafią. To tak jak próba przeprowadzenia operacji przez pierwszego lepszego człowieka - zamiast uleczyć pacjenta to jeszcze mu zaszkodzi.

Naprawdę ja już nie mam siły patrząc na to co się odwala w tym mieście i po sondażach widać, że będzie się odwalało przez kolejne 4 lata. Zamiast czerpać ze sprawdzonych wzorców nawet z pobliskiego Radomia, gdzie DA SIĘ wybudować prawdziwą i wysokiej jakości drogę rowerową po której aż chce się jechać, gdzie da się wprowadzić kontraruch na wszystkich ulicach jednokierunkowych, wyznaczać pasy rowerowe i śluzy. Tam przedewszystkim DA SIĘ rozmawiać ze środowiskami rowerowymi które najlepiej wiedzą jakie rozwiązania w danym miejscu są dla nich najlepsze. A u nas? Żadnego myślenia, żadnego dialogu, buduje się jakiś ogryzek bez sensu w jednej relacji w której i tak jest bezużyteczny i zbija się argument, że nie powstaje żadna infrastruktura rowerowa.

Kurwica bierze jak się widzi jak marnowane są pieniądze i kolejne szanse. Węzeł Żytnia, Żelazna a teraz plac pod WDK. Czekamy na kolejne buble w postaci przewymiarowanej ul. Armii Ludowej, Witosa itd. Nie ma ŻADNYCH NADZIEI NA PRZYSZŁOŚĆ. Szczególnie będzie bolała ul. Witosa gdzie mimo fatalnej nawierzchni rowerem jedzie się super. Wystarczy remont nawierzchni i wymalowanie pasów rowerowych. A co dostaniemy? Kolejną ul. Gosiewskiego...

suchy
Posty: 168
Rejestracja: 6 stycznia 2009, o 22:51
Lokalizacja: Kielce/Baranówek

Re: MZD Kielce - pl. Piłsudskiego / przebudowa skrzyżowania

Post autor: suchy » 13 listopada 2014, o 16:23

Święta prawda. Ale ja np nie przejmuję się tym, jeżdzę, tak jak się nauczyłem od lat i tyle. Bez zmian.

Blitzer
Posty: 8
Rejestracja: 6 lutego 2009, o 22:52

Re: MZD Kielce - pl. Piłsudskiego / przebudowa skrzyżowania

Post autor: Blitzer » 17 listopada 2014, o 11:26

Doskonale widoczna strzałka warunkowa :D

Obrazek

Awatar użytkownika
AR
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5704
Rejestracja: 15 listopada 2005, o 19:01
Lokalizacja: QKI
Kontakt:

Re: MZD Kielce - pl. Piłsudskiego / przebudowa skrzyżowania

Post autor: AR » 17 listopada 2014, o 13:26

Tak jest w Kielcach:
:arrow: Teraz przestawią znak i pozostanie dziura albo odcięty kikut słupka.
Znak w nowym miejscu będzie wkopany bardzo płytko więc za kilka dni się przekrzywi, kostka przy słupku będzie usunięta młotem pneumatycznym, ubytki zasypane piaskiem, a pół chodnika w tym miejscu zababrane zaprawą.
Wszystkim się podoba, a tobie się nie podoba

Awatar użytkownika
bakerinho
Posty: 43
Rejestracja: 4 sierpnia 2013, o 14:47
Lokalizacja: Śródmieście

Re: MZD Kielce - pl. Piłsudskiego / przebudowa skrzyżowania

Post autor: bakerinho » 18 listopada 2014, o 15:57

Informujemy, że w związku z zakończeniem remontu na skrzyżowaniu ul. Krakowskiej z ul. Jana Pawła II, od dnia 15.11.2014r. linie autobusowe nr 2, 4, 6, 19, 27, 29, 30, 34, 44 powrócą do kursowania przez al. Legionów - ul. Krakowską i Jana Pawła II.
http://ztm.kielce.pl/aktualnosci/680-in ... owska.html

Wreszcie! :D

Blitzer
Posty: 8
Rejestracja: 6 lutego 2009, o 22:52

Re: MZD Kielce - pl. Piłsudskiego / przebudowa skrzyżowania

Post autor: Blitzer » 21 listopada 2014, o 13:49

Problem ze strzałką kierunkową rozwiązali trochę mniej drastycznie. Ale i tak jest komicznie.
Obrazek

Awatar użytkownika
AR
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5704
Rejestracja: 15 listopada 2005, o 19:01
Lokalizacja: QKI
Kontakt:

Re: MZD Kielce - pl. Piłsudskiego / przebudowa skrzyżowania

Post autor: AR » 21 listopada 2014, o 13:53

o, jak ślicznie :)
Wszystkim się podoba, a tobie się nie podoba

Awatar użytkownika
Thermalcake
Posty: 349
Rejestracja: 24 czerwca 2011, o 00:45
Lokalizacja: Kielce

Re: MZD Kielce - pl. Piłsudskiego / przebudowa skrzyżowania

Post autor: Thermalcake » 28 listopada 2014, o 14:00

Byłem w tej okolicy ostatnio i muszę powiedzieć, że żeby przejść na drugą stronę ulicy trzeba sobie nieźle odstać na czerwonym. Kto te światła tak ustawiał? Św. Przepustowość?

suchy
Posty: 168
Rejestracja: 6 stycznia 2009, o 22:51
Lokalizacja: Kielce/Baranówek

Re: MZD Kielce - pl. Piłsudskiego / przebudowa skrzyżowania

Post autor: suchy » 28 listopada 2014, o 16:18

Ja tak samo, wniosek- nie przechodzić tam przez Ścieginnego, tylko gdzie indziej. :?

Awatar użytkownika
Grzegorz
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3006
Rejestracja: 31 maja 2006, o 17:10

Re: MZD Kielce - pl. Piłsudskiego / przebudowa skrzyżowania

Post autor: Grzegorz » 4 grudnia 2014, o 13:04

Obrazek
Dawno nie widziałem takiego kretynizmu... Którędy ten pieszy ma przejść pomiędzy znakiem a drogą rowerową? Przecież może wpaść pod samochód...

ODPOWIEDZ