MZD Kielce - pl. Piłsudskiego / przebudowa skrzyżowania

Ulice, mosty, inżynieria ruchu oraz uwagi i propozycje.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, Sirek1, MeehoweCK, Masmix

Awatar użytkownika
michal_ck
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2682
Rejestracja: 18 stycznia 2007, o 00:20
Lokalizacja: Kielce-Dąbrowa

MZD Kielce - pl. Piłsudskiego / przebudowa skrzyżowania

Post autor: michal_ck » 13 marca 2009, o 11:54

Obrazek
Zobacz jak będzie wyglądał plac przed Wojewódzkim Domem Kultury w Kielcach (zdjęcia)

dodano: 13 marca 2009, 10:53

Lidia Cichocka


Jako pierwsi publikujemy zdjęcia otoczenia Wojewódzkiego Domu Kultury według koncepcji architektów. Dopiero za parę godzin zobaczą je władze miasta i województwa oraz radni.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Na planie i zdjęciach widać, że cały plac przed Wojewódzkim Domem Kultury zostanie wyrównany a miejsca parkingowe wyznaczono kostką o innym kolorze. Przesunięty pomnik znajdzie się na tle drzew odgradzających plac od ulicy Krakowskie. Nowy wygląd uzyska też przystanek autobusowy. Prezentujemy też widok sprzed budynku na plac.

Toczy się też dyskusja na forum WWW.ECHODNIA.EU. W internetowej sondzie w której głosowanie już się zakończyło na portalu "echa” 54 procent odpowiadających ( z 460 osób) było za zmianami a głównym powodem ( tak wynika z licznych telefonów do redakcji i wpisów na forum) ich odrzucenia wśród 30 procent głosujących była chęć zachowania zieleni w tym miejscu. Jednak, jak widać z projektu, który publikujemy obok spora część zieleni ocaleje.

Przypomnijmy: w zawiązku z planami zbudowania połączenia ulic Krakowskiej z Wojska Polskiego i budowy nowego skrzyżowania ruszyły prace przy modernizacji placu przed Wojewódzkim Domem Kultury. Architekt Regina Kozakiewicz-Opałko przygotowała wstępny projekt. I chociaż trwa jeszcze dyskusja już widać najważniejsze kierunki zmian.

Dopiero dziś, w piątek 13 marca z projektem zapoznają się radni komisji kultury sejmiku wojewódzkiego i rady miasta. Będą też opinie architektów i urbanistów
Ma cały czas czekamy na opinie mieszkańców. Jak wam się podoba ta koncepcja? Na uwagi czekamy pod numerem telefonu 0801 164 279 , można też pisać e-maile na adres smorawska@echodnia.eu. Można się też wypowiedzieć na forum WWW.ECHODNIA.EU

Koncepcja zagospodarowania terenu wokół Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach (Plik PDF)

źródło: http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/ar ... /209905683

Komentarz:

Nie przekonuje mnie to rozwiązanie. Dlaczego?
1. Nie podoba mi się parking (miejsca postojowe) na środku placu, który będzie go dzielił na 2 części.
2. Połączenie Krakowskiej z Wojska Polskiego mogłoby nastąpić bez ingerencji w skwer (bez wycięcia drzew).
Uważam, że skwer powinien pozostać w obecnym kształcie, zamontować tam ławeczki, latarnie, utworzyć alejki, a plac zajmowałby miejsce obecnego klombu przed WDK.
Czyli reasumując miasto powinno urządzić piękny skwer bez wycinania okazałych, zdrowych drzew, a plac połączony ze skwerem stworzyć przed WDK.
Początkowo byłem w stanie się zgodzić na częściową likwidację skweru, ale z tego co miasto mówiło, trzeba było wyciąć te drzewa, żeby połączyć Krakowską z Prostą, a z koncepcji wynika, że wcale nie...

andrzej
Posty: 259
Rejestracja: 28 maja 2007, o 18:43

Post autor: andrzej » 13 marca 2009, o 12:10

Tych miejsc parkingowych to więcej się nie dało? Założę się, że jak nie postawią żadnych słupków (nawet jak postawią, to znając ZDM dadzą jakieś wyjątkowo "piękne") to przecież cały ten plac będzie zastawiony samochodami. Moim skromnym zdaniem ta koncepcja nie wnosi absolutnie nic nowego - wybrukować i zastawić samochodami, a w tym miejscu mógłby i powinien powstać jakiś fajny miejski plac.

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 13 marca 2009, o 12:11

Jak dla mnie za duzo powierzchni parkingowej, ale podoba mi sie powstala przestrzen.

Boss
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1165
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 21:21
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Boss » 13 marca 2009, o 12:52

jestem wręcz rozczarowany tym co zobaczyłem... oglądajac te "kolorowe obrazki" stwierdzam że teraz wygląda to lepiej niż będzie to wyglądało w przyszłości... :roll:
CK|PL|EU

Awatar użytkownika
ice
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5738
Rejestracja: 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Post autor: ice » 13 marca 2009, o 12:55

A mnie się nawet podoba.

Awatar użytkownika
MeehoweCK
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3317
Rejestracja: 25 września 2005, o 17:41
Lokalizacja: Warszawa / Kielce
Kontakt:

Post autor: MeehoweCK » 13 marca 2009, o 13:43

Mnie się wizualnie podoba... Tylko po cholerę te miejsca parkingowe? To ma być parking czy plac?
Ambicja to coś co prowadzi ludzkość do postępu, a ludzi do depresji

Awatar użytkownika
AR
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5704
Rejestracja: 15 listopada 2005, o 19:01
Lokalizacja: QKI
Kontakt:

Post autor: AR » 13 marca 2009, o 13:50

Mnie ten skwer w obecnej postaci się nie podoba.
Wg mnie znajduje się tam za dużo drzew i przypadkowych krzaków.
Jest nieładny przystanek i kwiaciarnia.
Zniszczona ulica między skwerema WDK.

Na wizualce wygląda dużo lepiej.
Byc może trochę chaosu wprowadza duza ilośc miejsc parkingowych ale to nie musi byc wiażący projekt, poza tym pojawia się fajna, zadbana i nieprzypadkowa przestrzeń.
Wszystkim się podoba, a tobie się nie podoba

tk3008
Posty: 177
Rejestracja: 10 maja 2007, o 17:11
Lokalizacja: Kielce/ Kraków

Post autor: tk3008 » 13 marca 2009, o 14:37

parking ;/ ... beznadziejnie ... zgadzam sie z opiniami, ze powinien tam powstan plac zlaweczkami i klombami zieleni, a moze nawet fontanna ... ale parking ;/ ... nie mozna jakos zaprostestowac i zmienic jeszcze te plany???!

Awatar użytkownika
michal_ck
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2682
Rejestracja: 18 stycznia 2007, o 00:20
Lokalizacja: Kielce-Dąbrowa

Post autor: michal_ck » 13 marca 2009, o 15:41

AR pisze:Wg mnie znajduje się tam za dużo drzew i przypadkowych krzaków.Jest nieładny przystanek i kwiaciarnia.
Drzew jest w sam raz, a krzaki można wyciąć. Wystarczą alejki, oświetlenie i ławki. Co do przystanku to można zrobić nowy, a kwiaciarnia ma się stamtąd wynieść- wg zapowiedzi władz miasta.
1. Zastępca Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej SKI
2. Koordynator ds. zieleni miejskiej
3. Koordynator ds. zagospodarowania os. Dąbrowa II

Awatar użytkownika
sueno
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4907
Rejestracja: 31 maja 2006, o 21:56
Lokalizacja: Świat czerwonego smoka
Kontakt:

Post autor: sueno » 13 marca 2009, o 17:56

Zedytowałem pierwszego posta dodając oprócz zdjęć "Koncepcję zagospodarowania terenu wokół Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach (Plik PDF) " Nie przegapcie jej ;)
Najlepsza gra w sieci: http://www.reddragon.pl

"Są fachowcy i nie widzę potrzeby, żeby nauczyciel dyktował, jak ma się budować drogi" - autor znany :D

Awatar użytkownika
MAŁY
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1664
Rejestracja: 29 lipca 2006, o 21:43
Lokalizacja: KIELCE_oś.Świetokrzyskie

Post autor: MAŁY » 13 marca 2009, o 22:17

zagospodarowanie ok ale parking porażka :?
Kielce- Tu jest moje miejsce! Tu sie urodziłem i tu zakończyć żywot swój pragnę!
Obrazek

Awatar użytkownika
AR
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5704
Rejestracja: 15 listopada 2005, o 19:01
Lokalizacja: QKI
Kontakt:

Post autor: AR » 13 marca 2009, o 22:24

Przystanek autobusowy też niczego sobie :lol:
Wszystkim się podoba, a tobie się nie podoba

Awatar użytkownika
cm
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1665
Rejestracja: 19 stycznia 2007, o 14:22
Lokalizacja: Sienkiewicza - centrum świata ;-)

Post autor: cm » 13 marca 2009, o 22:32

Dziwny jest przebieg ul. Krakowskiej, myślałem, że zostanie przełożona bardziej na południe. Mam dziwne wrażenie, że ta wizualka w ogóle nie uzwględnia połączenia ul. Krakowskiej z Wojska Polskiego.

Awatar użytkownika
AR
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5704
Rejestracja: 15 listopada 2005, o 19:01
Lokalizacja: QKI
Kontakt:

Post autor: AR » 13 marca 2009, o 22:35

No tak, teraz Krakowska wychodzi dokladnie na wprost kamienicy - musi skręcić w prawo.
Twórca wg mnie nie wykazał się profesjonalizmem.
Przystanek położył projekt ;)
Wszystkim się podoba, a tobie się nie podoba

Awatar użytkownika
ice
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5738
Rejestracja: 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Post autor: ice » 13 marca 2009, o 22:44

cm pisze:Dziwny jest przebieg ul. Krakowskiej, myślałem, że zostanie przełożona bardziej na południe. Mam dziwne wrażenie, że ta wizualka w ogóle nie uzwględnia połączenia ul. Krakowskiej z Wojska Polskiego.
Wydaje mi się, że została uwzględniona co widać na PDF'ie, który wkleił sueno gdzie Krakowska mocno odbija w prawo.
Obecnie tak chyba nie jest.

ODPOWIEDZ