MZD Kielce - pl. Piłsudskiego / przebudowa skrzyżowania

Ulice, mosty, inżynieria ruchu oraz uwagi i propozycje.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, Sirek1, MeehoweCK, Masmix

Awatar użytkownika
lukas000
Posty: 204
Rejestracja: 7 marca 2011, o 15:41
Lokalizacja: mam to wiedzieć:)

Post autor: lukas000 » 1 sierpnia 2013, o 06:06

Jak KPRD będzie remontować ten plac to będzie tam pewnie skecz jak na węźle żytnia. Jeżeli będą mieli przywrócić historyczny wygląd placu to dzięki kunsztowi który wkładają w układanie kostki i jakość tej kostki, zanim oddadzą inwestycję będzie wyglądała jakby już miała kilkadziesiąt lat.

Awatar użytkownika
Petras
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 910
Rejestracja: 7 grudnia 2007, o 16:41
Lokalizacja: Kielce ŚLV

Post autor: Petras » 29 września 2013, o 12:46

Obrazek Nr 36, 29 września 2013

Rewitalizacja tuż, tuż

Okolice przed wojewódzkim Domem Kultury zmienią się nie do poznania.

Jeszcze w tym roku Miejski Zarząd Dróg w Kielcach rozpocznie kolejną ważną inwestycję – przebudowę placu marszałka Józefa Piłsudskiego wraz z przedłużeniem ulicy Krakowskiej do ulicy Zgoda.

Startuje realizacja projektu pn. "Rewitalizacja Miasta Kielce-przywrócenie przestrzeni publicznej i otwarcie komunikacyjne historycznego obszaru Stadion-Ogród". Chodzi o kompleksową przebudowę placu marszałka J. Piłsudskiego przed zabytkowym gmachem WDK. Miejski Zarząd Dróg w przetargu wyłonił już wykonawcę robót, którym zostało Kieleckie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych oraz przekazał tej firmie plac budowy.

Po przebudowie plac będzie bardziej funkcjonalny niż obecnie, zwłaszcza w kontekście odbywających się tam uroczystości państwowych. Na placu będzie mnóstwo zieleni, drzew, klombów, rabat oraz innych elementów małej architektury wraz z efektownym oświetleniem. Ciekawostką jest fakt, że nieco przesunięty zostanie Pomnik Czynu Legionowego, stanie on ostatecznie na osi alei Legionów

Inwestycja to nie tylko przebudowa placu. W jej ramach zostanie wybudowane zupełnie nowe połączenie drogowe - ulica Krakowska zostanie przedłużona do ulicy Zgoda i Wojska Polskiego. Na przebudowanym skrzyżowaniu ulicy Krakowskiej, Ściegiennego i Jana Pawła II będzie zainstalowana sygnalizacja świetlna, która przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa, i Identyczny cel zostanie osiągnięty poprzez budowę małego ronda, które powstanie w sąsiedztwie pływalni "Delfin".

Projekt całej inwestycji uzgadniany był z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków Ta zaś współfinansowana jest przez Unię Europejską w ramach Regionalnego Programu I Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2007-2013. Wartość robót budowlanych wynosi 11 mln 991 tys. zł. Inwestycja ma się zakończyć w październiku przyszłego roku.

Obrazek

http://www.plus.kielce.pl/images/tygodn ... .html#/12/
"Rzecznik MZD zapowiada, że mimo protestów inwestycja zostanie zrealizowana."

Awatar użytkownika
spidimarcin
Posty: 212
Rejestracja: 16 lipca 2013, o 14:27
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: spidimarcin » 29 września 2013, o 15:53

Wszystko pięknie tylko po co to rondo? :roll:

Awatar użytkownika
ice
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5698
Rejestracja: 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Post autor: ice » 30 września 2013, o 06:53

No i dla mnie super.
Pierwsze wizualki nie uwzględniały chyba tyle drzew.
Czy rewitalizacja obejmuje również teren przed pływalnią, obecnie zarośnięty chaszczami? Na zdjeciu widać tam jakieś zmiany, czy może one są tylko dla dobra wizualizacji :)

Awatar użytkownika
cm
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1665
Rejestracja: 19 stycznia 2007, o 14:22
Lokalizacja: Sienkiewicza - centrum świata ;-)

Post autor: cm » 30 września 2013, o 07:35

O ile wiem, jest to teren prywatny. Bez wywłaszczenia lub zakupienia przez miasto nie ma raczej szans na zmiany. Właściciele niestety niezainteresowani...

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11635
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 30 września 2013, o 08:57

Na wizualizacji jest przynajmniej jedno przekłamanie, bo tam, gdzie powstanie łącznik będzie parking, a drzew już dawno nie ma.

Awatar użytkownika
inwestor
Posty: 168
Rejestracja: 9 marca 2009, o 22:25
Lokalizacja: Kielce

Post autor: inwestor » 30 września 2013, o 12:52

przydały by się linie przerywane dla jadących na wprost z Krakowskiej do Wojska Polskiego , to oczywiście tylko wizualka, ale znając życie część osób będzie miała problem z trafieniem w odpowiedni wjazd
pionki są w pionie, a poziomki w poziomie

Awatar użytkownika
Petras
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 910
Rejestracja: 7 grudnia 2007, o 16:41
Lokalizacja: Kielce ŚLV

Post autor: Petras » 30 września 2013, o 16:41

Nie no, da się strzałkę C-9 i po sprawie. Co innego program sygnalizacji - straty czasu będą makabryczne, bo czas kiedy wszyscy mają czerwone musi zapewnić przejazd (ewakuację) ostatniego pojazdu przez całe skrzyżowanie (od linni warunkowego zatrzymania), a rozmiary tego skrzyżowania będą większe od tego na IX wieków. PS. Zabawna ścieżka rowerowa, jakby dorysowana. Chociaż tu nic zabawnego nie ma.
"Rzecznik MZD zapowiada, że mimo protestów inwestycja zostanie zrealizowana."

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3934
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 18 października 2013, o 07:30

Umowa podpisana, a inwestycja wciąż stoi w miejscu

Umowę na przebudowę placu przed Wojewódzkim Domem Kultury w Kielcach podpisano ponad miesiąc temu, a mimo to żadne prace jeszcze się nie rozpoczęły. - W przyszłym tygodniu będziemy startować - zapewnia wykonawca.
Wart prawie 12 mln zł unijny projekt "Rewitalizacja miasta Kielce - przywrócenie przestrzeni publicznej i otwarcie komunikacyjne historycznego obszaru Stadion-Ogród", bo taka jest oficjalna nazwa inwestycji, zakłada m.in. przebudowę placu i skweru przed WDK oraz przebicie ulicy Krakowskiej do Wojska Polskiego. W efekcie powstanie łącznik, który odciążyć ma ruch z ulicy Seminaryjskiej.

Inwestycję realizować będzie Kieleckie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych. Od początku towarzyszyły jej liczne protesty, obawiano się nawet, czy uda się ją skończyć w terminie. Wreszcie 11 września podpisano umowę z KPRD.

Od tego czasu minął ponad miesiąc, pogoda sprzyjała pracom budowlanym, ale w tym rejonie nie dzieje się nic. - Wykonawca poinformował, że aby nie powodować utrudnień, 4 listopada, już po Wszystkich Świętych, rozpocznie prace wyburzeniowe od strony ulic Wojska Polskiego i Zgody - informuje Jarosław Skrzydło, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach. Na uwagę, że przez te kilka tygodni można było już sporo zrobić, odpowiada: - Też na to zwróciliśmy uwagę i dlatego poprosiliśmy wykonawcę o wyjaśnienia. Ta firma realizuje także przebudowę m.in. ul. Mickiewicza. Mamy zapewnienia, że teraz prace już ruszą.

- Roboty nie mogły się rozpocząć, bo bardzo długo trwało uzgadnianie nowej organizacji ruchu, która w tym przypadku jest też mocno rozbudowana. Ale myślę, że w przyszłym tygodniu będziemy już powoli startować - mówi Tomasz Biały, wiceprezes KPRD. Dodaje, że w pierwszej kolejności prace prowadzone będą na łączniku pomiędzy ulicami Ściegiennego i Zgody. Inwestycja ma się zakończyć w październiku 2014 roku


Cały tekst: http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,47262, ... z2i3Jv7qSp

Awatar użytkownika
jaromlody
Posty: 482
Rejestracja: 25 grudnia 2008, o 11:34
Lokalizacja: Kielce

Post autor: jaromlody » 18 października 2013, o 18:02

dla mnie to żadne wytłumaczenie. nie chcą utrudniać przejazdu na wszystkich świętych - żenada przecież mogą pracować na fragmencie między Ściegiennego a Zgody. można było za ten czas przygotowywać terem pod nową drogę zebrać humus przygotowywać instalację deszczową. tylko KPRD nawygyrwał przetargów, a nie mają na tyle sprzętu i ludzi by prowadzić wszystkie roboty, a w październiku 2014 będą prosić o przesuniecie terminu bo się nie wyrobią.

Awatar użytkownika
inwestor
Posty: 168
Rejestracja: 9 marca 2009, o 22:25
Lokalizacja: Kielce

Post autor: inwestor » 20 października 2013, o 10:59

a po święcie zacznie się śnieg i do tematu wrócimy w maju :) , dla przykładu na Szydłówek Górny postawili niedawno Biedronkę , zaczęli roboty w listopadzie zdaje się a skończyli w na początku czerwca, roboty to przerywali jak było poniżej - 15 chyba z tego co widziałem, no ale to oczywiście prywatny inwestor
pionki są w pionie, a poziomki w poziomie

Awatar użytkownika
spidimarcin
Posty: 212
Rejestracja: 16 lipca 2013, o 14:27
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: spidimarcin » 2 listopada 2013, o 12:53

Wizualizacje pod różnymi kątami :lol:

KLIK

Na żadnej niestety nie widać połączenia z Wojska Polskiego, a mają tam wyburzać jakieś kamienice. Start 5 listopada

artykul

Awatar użytkownika
bender
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 829
Rejestracja: 25 lipca 2011, o 21:11
Lokalizacja: Bo to Kielce, Kielce są bracie...

Post autor: bender » 13 listopada 2013, o 08:59

Wyburzono kamienicę na rogu Wojska Polskiego i Zgody. :wink:
Stowarzyszenie Blokujemy Kieleckie Inwestycje by T. Sayor

Awatar użytkownika
Tomasso
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 583
Rejestracja: 13 kwietnia 2006, o 17:47
Lokalizacja: Kielce - Sieje
Kontakt:

Post autor: Tomasso » 13 listopada 2013, o 16:21

AMEN

Jeszcze ta nowa-stara ceglana od strony centrum powinna zostać wyburzona bo syf straszny dookoła jej.

Awatar użytkownika
spidimarcin
Posty: 212
Rejestracja: 16 lipca 2013, o 14:27
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: MZD Kielce - pl. Piłsudskiego / przebudowa skrzyżowania

Post autor: spidimarcin » 28 lutego 2014, o 14:05

Znika słynny kielecki pomnik Czwórki Legionowej. Zobacz miejsce w które zostanie przeniesiony

Pełną parą ruszyły prace w rejonie skrzyżowania ulicy Krakowskiej i Ściegiennego w Kielcach w rejonie Wojewódzkiego Domu Kultury, które zostanie przebudowane.
Powstanie łącznik między ulicą Krakowską i Wojska Polskiego. Inwestycja obejmuje także modernizację placu przed Wojewódzkim Domem Kultury. W związku z tym trzeba przesunąć słynny pomnik Czwórki Legionowej.

Na placu przed Wojewódzkim Domem Kultury zaznaczono miejsce, w które zostanie przeniesiony pomnik Czwórki Legionowej. – Lada dzień zdemontujemy granitowe płyty, którymi jest obłożony cokół monumentu – informuje Grzegorz Niemiec kierownik budowy z Kieleckiego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych. - Zostaną one poddane renowacji. W tym czasie zajmiemy się budową nowego cokołu. Powstanie on w innym miejscu, kilkanaście metrów bliżej Krakowskiej. Za 2-3 miesiące pomnik zostanie przestawiony na nowy postument.

Na ulicy Ściegiennego i Krakowskiej, w rejonie ich skrzyżowania kierowcy odczuwają utrudnienia związane z jego przebudową. Przy dojeździe do niego, na każdej z jezdni został zdjęty asfaltu a ruch odbywa się jednym pasem ( na Ściegiennego w stronę cmentarzy, na Krakowskiej przy dojeździe do Ściegiennego). Te utrudnienia potrwają 2-3 tygodnie. W tym czasie w ulicach będzie układany kanał deszczowy.

Prace trwają także przy budowie łącznika między ulicą Krakowską i Wojska Polskiego. W wykopach kładzione jest uzbrojenie: wodociąg, kanalizacja i sieć energetyczna.

Budowa potrwa do października. W tym czasie drogowcy przebudują skrzyżowanie ulicy Krakowskiej i Ściegiennego, zostanie zamontowana sygnalizacja świetlna a na połączeniu Krakowskiej i alei Legionów rondo. Ulica Krakowska zostanie doprowadzona aż do Wojska Polskiego. Na placu przed Wojewódzkim Domem Kultury zostanie wymieniona nawierzchnia, pojawi się nowa zieleń, ławki i będzie więcej miejsca na uroczystości, które odbywają się przed pomnikiem.

Inwestycja ma kosztować 12 milionów złotych, część kosztów zostanie dofinansowana z unijnych funduszy.

LINK

ODPOWIEDZ