Strona 1 z 45

Kielce - Parkowanie w centrum

: 24 października 2007, o 14:52
autor: hey
Wątek na temat wszystkiego związanego z miejscami parkingowymi w centrum Kielc.
Gdzie według was można wyznaczyć nowe miejsca parkingowe a które powinny zostać zlikwidowane?
Co sądzicie na temat blokowania chodników przez samochody (np. Staszica przy Puchatku)?

Obecnie jestem w trakcie zakładania parkingu w centrum Kielc (nie na Leonarda,nie) i chciałbym poznać wasze opinie na następujące pytania:
1.Czy zwykle parkujecie w strefie płatnego parkowania czy wolicie wyszukiwać miejsca,gdzie nie trzeba płacić(np.w bramie,podwórka,itp)

2.Czy wolicie zaparkować na parkingu (oficjalnie niestrzeżonym,w praktyce parkingowy cały czas dogląda samochodów) ) w tej samej cenie (1,50zł) co w strefie PP czy lepiej stanąć na miejscu parkingowym przy ulicy i szukać kiosku aby kupić bilet,wypisać go i wrócić do samochodu?

3.Czy będziecie u mnie parkować? :lol:


Prosze o opinie.Jeśli na forum nie można zadawać pytań na temat prywatnej działalności to zostaną usunięte...

: 24 października 2007, o 16:32
autor: Sebastian
Witam!Ja w sprawie parkowania w centrum Kielc :D Fakt.Porządny parking powinien się znaleźć w centrum Kielc i chętnie z niego bym skorzystał :lol: Powiem szczerze, że sam byłem przez ostatnie 4 lata kontrolerem parkingowym i wierz mi lub nie ale wcale nie jest to wdzięczna praca, a skoro mowa o biletach parkingowych to kierowca jest zobowiązany to posiadania przy sobie biletu tuż po zaparkowaniu (tak jest bynajmniej w regulaminie), a to że kierowca dostaje tzw.czas na zakup biletu jest tylko dobrą wolą kontrolującego, bo MZD nie zezwala na takie "czasowe kupowanie".Pozdrawiam :D

Re: Parkowanie w centrum

: 24 października 2007, o 19:26
autor: AR
hey pisze:3.Czy będziecie u mnie parkować? :lol:
Jeśli parking będzie w ścisłym centrum to czemu nie. Ja osobiście rzadko jade samochodem do centrum bo mam blisko na piechotę.
Z takich parkingów korzystam za to najczęściej w innych miastach.
W Kielcach staram się zaparkować blisko punktu do którego się udaję.

Ja zwracam uwagę na przestrzeń między samochodami. Czasem są poustawiane za blisko, tak, że nieuważni obijają drzwiami samochód sąsiada. Na pewno powierzchnia parkingu musi być wyasfaltowana lub wybrukowana. Nie może tam być żwiru lub błota - tragedia! Musi być oświetlenie oraz miły parkingowy :) Czasem można spotkać, delikatnie mówiąc, tak nie uprzejmych parkingowych, że szkoda gadać. Nie zostawię wtedy tam samochodu.

Re: Parkowanie w centrum

: 24 października 2007, o 21:53
autor: cm
hey pisze:3.Czy będziecie u mnie parkować? :lol:
A gdzie ten parking będzie? Czy będą zniżki dla stałych klientów? Czy będą dodatkowe zniżki dla forumowiczów? :wink:
Teoretycznie temat mnie nie powinien interesować, bo mieszkam w centrum, więc i tak parkuję za darmo pod domem - tyle, że mam z tym coraz większy kłopot (liczba samochodów wzrasta, liczba miejsc parkingowych - jakoś nie chce). Do tego dochodzą ludzie, którzy nie powinni parkować pod moim domem, ale i tak parkują... Zawsze mam lekki stres wracając z pracy, czy aby znajdę jakieś miejsce. Na razie przeważnie znajduję, ale co będzie za rok - dwa? Kto wie, czy potencjalnie nie zastanowiłbym się nad wynajęciem stałego miejsca na jakimś strzeżonym parkingu (o ile będzie tanio i blisko).

: 26 października 2007, o 19:16
autor: Grzegorz
Jeśli już mówimy o nowych parkingach to w najbliższych latach ma ich trochę powstać :-) Są plany do budowy dużych wielopoziomowych parkingów na: Placu Konstytucji 3 Maja, przy ulicy Solnej, przy dawnym kinie Romantica, pod Placem Wolności, obok nowego stadionu piłkarskiego przy ulicy Ściegiennego i przy nowej hali przy ulicy Bocznej. Myślę, że szczególnie te cztery duże parkingi, wypisane przeze mnie na początku rozwiążą w bardzo dużym stopniu problem miejsc parkingowych w centrum Kielc. Po ich otwarciu wskazane by było karanie za pozostawianie samochodów na chodnikach! Co do parkingu Hey'a to ja nie mam nic przeciwko o ile jak już poprzednicy pisali będzie zadbany, będzie miał róną nawierzchnię, w miarę ładną "budkę" dla parkingowego, estetyczne ogrodzenie i nie będzie usytuowany przy zabytkowych kamieniczkach, jak np. te na Leonarda, czy Wesołej...

Re: Parkowanie w centrum

: 26 października 2007, o 20:44
autor: Autor
AR pisze:W Kielcach staram się zaparkować blisko punktu do którego się udaję.
Ja tez i staje tylko w strefie, ale gdyby prywatny byl w tej samej cenie i strzezony, to czemu nie.

: 26 października 2007, o 21:21
autor: Daniel
No ale co ze zniżką dla forumowiczów?

: 30 października 2007, o 12:19
autor: hey
Parking będzie oficjalnie płatny niestrzeżony, ale oczywiście dozorowany przez parkingowego (czyli poczatkowo przeze mnie).
Przez pierwszy okres cena wyniesie prawdopodobnie 1,30 zł za godzinę,czyli nawet taniej niż w strefie.Parking zmieści maksymalnie 30 samochodów,nawierzchnia wymaga trochę wyrównania ale jest raczej utwardzona.Kto pierwszy zgadnie gdzie będzie parking dostanie dużą zniżkę....

Jak myślicie,czy cena 1,30 zł za godzinę a dodatkowo świadomość że ktoś patrzy na twój samochód przyciągnie klientów,czy będą nadal woleli parkować w strefie? Zniżki dla forumowiczów na hasło: ....no właśnie,jakie proponujecie ? :)

: 30 października 2007, o 12:55
autor: Nowak
Przyciagnie przyciagnie, ja zawsze szukam miejsca w centrum i przewaznie nie kupuje biletow pol godzinnych tylko min godzine bo wiadomo ze w 30 min malo sie zalatwi, a na 2 godzinki pewnie i wiecej osob bedzie spokojnie zostawiac. Mysle ze o klientow mozesz byc spokojny wobec ciaglego braku miejsc w centrum.

: 30 października 2007, o 13:47
autor: AR
hey pisze:Zniżki dla forumowiczów na hasło: ....no właśnie,jakie proponujecie ? :)
Proponuje winietki :wink:

: 30 października 2007, o 16:05
autor: hey
Dodam jeszcze,że wczoraj byłem po wpis do ewidencji działalności gospodarczej w urzędzie miasta, złożyłem wniosek a wpis będzie za tydzień w poniedziałek. Troche sie załamałem,bo z tego co czytam to w innych miastach taki wpis dostaje się tego samego dnia a nawet w ciągu godziny! Rozumiem,że czwartek święto, ale mają tyle dni na to...W dodatku w tym ciasnym pokoiku nawet nie ma krzesełka dla interesantów i trzeba stać nad panią siedzącą przy biurku...Porażka ten urząd.

: 31 października 2007, o 19:41
autor: Limp
Ja zawsze parkuję tak aby mieć jak najbliżej do wybranego celu. Ale prawda jest taka, że jadąc do centrum coś załatwić już wczesniej patrze na zearek i myślę gdzie o tej czy innej poże może być miejsce do zaparkowania :D
Ja uważam, że miejsca na staszica są potrzebne i to bardzo ale powinno to być inaczej zrobione, bo czasem naprawdę jest wkurzające jak trzeba iść gęsiego.
Ja wolę zaparkować na parkingu i zapłacić niż w strefie parkowania bo jadąc na parking mam 95% pewności, że będzie wolne miejsce i wogóle się czuję pewniej tak jak np. na tym parkingu na ul. panoramicznej.
Wydaje mi się, że za 1zł by było prkatyczniej i szybciej byś uzyskał rozgłos w naszym mieście takie jest moje zdanie 8) Każdy będzie mówił "eee.... 1zł co to jest zawsze można zapłacić" i już inne jest podejście klijenta :)
Ale cena 1,30 nie jest też taka zła :D
I chętnie będę u Ciebie parkował jeśli będzie to co poprzednicy pisali i za przeproszeniem jakiś cham nie będzie siedział w tej butce. Wiem, że Ty masz na razie tam być ale to tak na przyszłość :)

: 1 listopada 2007, o 11:53
autor: AR
hey pisze:wczoraj byłem po wpis do ewidencji
hey, to poprosimy o info jak parking będzie juz działał :)

: 1 listopada 2007, o 11:57
autor: ice
hey, a masz juz jakas budke, kiosk ruchu czy jakas inna pakamere? :P

: 1 listopada 2007, o 12:08
autor: AR
ice pisze:hey, a masz juz jakas budke, kiosk ruchu czy jakas inna pakamere? :P
hej, tylko nie stawiaj przyczepy campingowej...