Kielce - Parkowanie w centrum

Ulice, mosty, inżynieria ruchu oraz uwagi i propozycje.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, Sirek1, MeehoweCK, Masmix

Awatar użytkownika
michal_ck
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2682
Rejestracja: 18 stycznia 2007, o 00:20
Lokalizacja: Kielce-Dąbrowa

Post autor: michal_ck » 21 stycznia 2010, o 22:59

Nie, lepiej obniżyć cenę na parkingu wielopoziomowym.

Awatar użytkownika
MeehoweCK
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3317
Rejestracja: 25 września 2005, o 17:41
Lokalizacja: Warszawa / Kielce
Kontakt:

Post autor: MeehoweCK » 22 stycznia 2010, o 00:13

Cena na parkingu wielopoziomowym jest zbliżona do tych w innych miastach. Dlaczego u nas ma być taniej? Poza tym cena parkowania powinna być ustalona na takim poziomie, aby zachęcić mieszkańców do korzystania z komunikacji miejskiej. Bardzo podoba mi się rozwiązanie z wielu miast hiszpańskich (i pewnie nie tylko hiszpańskich): przy pętlach autobusowych, tramwajowych i pierwszych stacjach metra można zostawić samochód na parkingu za 1-2 euro na dzień, a w centrum za to samo trzeba zapłacić 2-3 euro za godzinę. Co byście wybrali?
Ambicja to coś co prowadzi ludzkość do postępu, a ludzi do depresji

Awatar użytkownika
sueno
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4907
Rejestracja: 31 maja 2006, o 21:56
Lokalizacja: Świat czerwonego smoka
Kontakt:

Post autor: sueno » 22 stycznia 2010, o 00:35

Ja bym wybrał hiszpańską komunikację miejską ale niestety mamy kielecką :P
Najlepsza gra w sieci: http://www.reddragon.pl

"Są fachowcy i nie widzę potrzeby, żeby nauczyciel dyktował, jak ma się budować drogi" - autor znany :D

Awatar użytkownika
AR
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5704
Rejestracja: 15 listopada 2005, o 19:01
Lokalizacja: QKI
Kontakt:

Post autor: AR » 22 stycznia 2010, o 08:16

Może wreszcie wezmą się za wszystkich wygodnickich szanownych kierowców jego mać...

Awatar użytkownika
michal_ck
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2682
Rejestracja: 18 stycznia 2007, o 00:20
Lokalizacja: Kielce-Dąbrowa

Post autor: michal_ck » 22 stycznia 2010, o 19:51

Ale w innych miastach jest inna kultura i przyzwyczajenia kierowców. Taka cena to może być ale po min. roku funkcjonowania takiego parkingu. Przez rok lub 2 powinna obowiązywać dużo niższa stawka zachęcająca kierowców do korzystania z parkingu. Potem ( w drugim roku przez ten rok) można sukcesywnie podnosić o 50 groszy aż do ceny (2) 3 zł za h

Awatar użytkownika
Jezpir
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1130
Rejestracja: 7 sierpnia 2007, o 14:24
Lokalizacja: Kielce, KSM Nord

Post autor: Jezpir » 22 stycznia 2010, o 20:39

A ja powiem Wam, że kierowcy i tak będą woleli parkować w tłoku na ulicy niż na parkingu Centrum, nawet jeżeli cena za parkowanie będzie taka sama. Wynika to z faktu, iż systemu pobierania opłat na parkingu się nie "oszuka" naginając czasoprzestrzeń o 5 czy 10 minut stawiając krzyżyk na karcie parkingowej. Na takiej operacji można sobie dodać czasu parkowania do 20 minut, a automat skasuje kolejne 3zł. Wyjściem byłyby parkomaty, ale przecież likwiduje się SPP.
Jeżpir

Awatar użytkownika
kamilkw
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1458
Rejestracja: 25 czerwca 2007, o 09:48
Lokalizacja: Morawica/Kielce

Post autor: kamilkw » 22 stycznia 2010, o 22:01

Podnieśmy cene za parkowanie a kieleckie galerie handlowe będą miały jeszcze większy utarg :)
pletwa

Awatar użytkownika
ice
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5738
Rejestracja: 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Post autor: ice » 23 stycznia 2010, o 09:00

A kto dzisiaj jeździ na zakupy do centrum :?: :roll:

Awatar użytkownika
kamilkw
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1458
Rejestracja: 25 czerwca 2007, o 09:48
Lokalizacja: Morawica/Kielce

Post autor: kamilkw » 23 stycznia 2010, o 10:49

No u nas w centrum tylko sklepy i banki więc ktoś chyba jednak chodzi.
pletwa

fazeusz
Posty: 72
Rejestracja: 20 marca 2009, o 17:10
Lokalizacja: Kielce/Miedziana Góra

Post autor: fazeusz » 24 stycznia 2010, o 00:47

Niech sie wezma za remonty drog bo sa w fatalnym stanie, chodniki niech zbuduja, ciagle tylko temat parkowania, niech kazdy parkuje gdzie mu najlepiej pasuje, jak mam korzystac z komunikacji miejskiej, jak wysiadam na ulicy IX Wiekow i musze isc przez jakies bagna zeby dojsc do ulicy Sienkiewicza. Z parkingu tez nie korzystam bo jest idiotycznie zaprojektowany, automaty sa zle ulokowane i ciagle zepsute. Po za tym stoje 20 min nie bede placil za godzine!! Jak zrobia rozliczanie co 15 min to bede parkowal nawet za 3 zl za godzine.

Awatar użytkownika
Adasiek CK
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1141
Rejestracja: 4 stycznia 2008, o 03:03
Lokalizacja: Kielce <-> Warszawa

Post autor: Adasiek CK » 24 stycznia 2010, o 01:16

fazeusz pisze:Niech sie wezma za remonty drog bo sa w fatalnym stanie, chodniki niech zbuduja
no fakt, NIC się nie buduje/remontuje... :roll:
fazeusz pisze:ciagle tylko temat parkowania, niech kazdy parkuje gdzie mu najlepiej pasuje,
jak mi zaparkujesz na środku chodnika tak, żebym nie mógł normalnie przejść to Ci osobiście blacharkę kluczem porysuję, a zdjęcie Twojej gabloty rzucę tu:

http://www.swietekrowy.pl/

http://www.swietekrowy.pl/ranking.php?r ... ity=Kielce

aha i polecam jeszcze to: http://mru.pinger.pl/m/1874207/nie-parkuj-jak-kutas-
<klawy tekścik w tym miejscu>

Awatar użytkownika
ice
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5738
Rejestracja: 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Post autor: ice » 24 stycznia 2010, o 08:35

fazeusz pisze: Z parkingu tez nie korzystam bo jest idiotycznie zaprojektowany, automaty sa zle ulokowane i ciagle zepsute.
:?: :!: :idea: :roll:

Byłeś na parkingu czy swoją wiedzę opierasz na artykułach Echa Dnia?
fazeusz pisze:niech kazdy parkuje gdzie mu najlepiej pasuje.
Tak to można furmanką na wsi.

Awatar użytkownika
Ahmed
Posty: 239
Rejestracja: 19 maja 2008, o 17:56

Post autor: Ahmed » 24 stycznia 2010, o 12:56

Ciekawe dlaczego nie wprowadzili systemu takiego jak np. na Okęciu. Płacisz za czas spędzony na parkingu od momentu wjazdu do chwili zapłaty. Po zapłaceniu w automacie jest 15 min. na jego opuszczenie. Czas rozliczany jest minutowo. Czy to aż taki wielki problem?
Mam jeszcze pytanie, co mają zrobić kierowcy z pojazdami wyposażonymi w instalację gazową? Według obowiązujących przepisów wjazd do tego typu obiektów pojazdem z taką instalacją grozi ukaraniem mandatem.
Na Okęciu jest absolutny zakaz. Można tam parkować wyłącznie na najwyższym odkrytym poziomie.
Mój kraj Polska, moja Ojczyzna Świętokrzyskie, mój Dom Kielce

Awatar użytkownika
sueno
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4907
Rejestracja: 31 maja 2006, o 21:56
Lokalizacja: Świat czerwonego smoka
Kontakt:

Post autor: sueno » 24 stycznia 2010, o 13:13

Minutowe rozliczanie byłoby kłopotliwe ze względu na grosze które by musiały być płacone i wydawane. Nie wiem jak to jest na Okęciu więc jakbyś mógł przybliżyć :)
Wg mnie 10 minutowe rozliczenia byłyby OK biorąc pod uwagę 3 zeta za każdą następną godzinę. Wychodziłoby 50 gr za 10 minut.
Najlepsza gra w sieci: http://www.reddragon.pl

"Są fachowcy i nie widzę potrzeby, żeby nauczyciel dyktował, jak ma się budować drogi" - autor znany :D

Awatar użytkownika
Ahmed
Posty: 239
Rejestracja: 19 maja 2008, o 17:56

Post autor: Ahmed » 24 stycznia 2010, o 17:30

Rozliczanie jest do pełnych dziesiątek groszy. Automaty przyjmują bilon jak i banknoty, możliwe jest płacenie w nich kartami kredytowymi i płatniczymi. Znajdują się one przy wejściach na teren parkingu od strony terminala.
Wjeżdżając na parking pobiera się bilet z oznaczoną datą, godziną i nr rejestracyjnym pojazdu. Przed wyjazdem należy wnieść opłatę w w/w automacie, wkładając do niego m.in. bilet pobrany przy wjeździe. Otrzymuje się go ponownie z naniesioną godziną uiszczenia opłaty. Należy go w ciągu 15 minut wsunąć w automat otwierający bramkę wyjazdową. Ot i cała filozofia.
Trochę zajęcia dla zdolnego programisty, OCR do przekształcania obrazy z tablicą rejestracyjną i po problemie.
Rozliczenie takie jest możliwe, a cena 1 godz. to 8 zł, drogo, ale na Okęciu kawa z automatu to wydatek 5 zł.
Mój kraj Polska, moja Ojczyzna Świętokrzyskie, mój Dom Kielce

ODPOWIEDZ