Kielce - Plany i przyszłość na drogach (ogólnie)

Ulice, mosty, inżynieria ruchu oraz uwagi i propozycje.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, Sirek1, MeehoweCK, Masmix

Awatar użytkownika
Nowak
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1647
Rejestracja: 29 maja 2006, o 20:09
Lokalizacja: Kraków / Kielce

Post autor: Nowak » 12 maja 2008, o 14:52

Pieszych nie spycha sie do podziemi tylko sobie spokojne beda mogli zejsc, i ja widze w tym bardzo dobre rozwiazanie. DLatego nie mozna samochodow puscic pod ziemie bo taka inwestycja byla by kilka razy drozsza niz tunelik dla pieszych, dziwne ze o tym nie pomyslales, pozatym jest juz projekt co do tego terenu (rondo). Tunel dla samochodow zeby sobie pieszy spokojnie mogl przejsc to przesada..

andrzej
Posty: 259
Rejestracja: 28 maja 2007, o 18:43

Post autor: andrzej » 12 maja 2008, o 17:48

Wiadomo, że w tej chwili lepiej "wyrzucić" pieszych pod ziemię, jest to łatwiejsze i tańsze, ale rozumiem, że równocześnie jest to konsekwencją decyzji o pozostawieniu ronda. Żałuję tylko szansy, szansy na stworzenie fajnego miejskiego skrzyżowania, tyle.
Naos pisze:Tunel dla samochodow zeby sobie pieszy spokojnie mogl przejsc to przesada..
Jak dla mnie to żadna przesada tylko ułatwienie dla samochodów i dla pieszych.

Awatar użytkownika
Michał
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1258
Rejestracja: 29 grudnia 2005, o 01:09

Post autor: Michał » 12 maja 2008, o 19:35

Najlepiej by było gdyby pod rondem nie było kilku pojedynczych tuneli tylko duża przestrzeń z oznakowanymi wyjściami na poszczególne ulice i sklepikami/kioskami w środku.

Awatar użytkownika
ice
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5738
Rejestracja: 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Post autor: ice » 12 maja 2008, o 23:17

andrzej pisze: Żałuję tylko szansy, szansy na stworzenie fajnego miejskiego skrzyżowania, tyle.
Tez wolal bym w tym miejscu duze skrzyzowanie z sygnalizacja swietlna niz rondo turbinowe :?
Michał pisze:Najlepiej by było gdyby pod rondem nie było kilku pojedynczych tuneli tylko duża przestrzeń z oznakowanymi wyjściami na poszczególne ulice i sklepikami/kioskami w środku.
Bylo by fajnie, tylko oczywiscie nie takie sklepiki jak pod dworcem :lol:

Awatar użytkownika
cm
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1665
Rejestracja: 19 stycznia 2007, o 14:22
Lokalizacja: Sienkiewicza - centrum świata ;-)

Post autor: cm » 13 maja 2008, o 07:26

ice pisze:
andrzej pisze: Żałuję tylko szansy, szansy na stworzenie fajnego miejskiego skrzyżowania, tyle.
Tez wolal bym w tym miejscu duze skrzyzowanie z sygnalizacja swietlna niz rondo turbinowe :?
Dlaczego? Ja zdecydowanie wolę jazdę przez rondo, niż przez skrzyżowanie ze światłami. Jest faktem, że spora część kieleckich kierowców nie potrafi poruszać się na rondzie, ale jestem w tej kwestii optymistą i wierzę, że z czasem to się zmieni. Nie wiem co prawda, jak będzie ostatecznie wyglądało słynne rondo "turbinowe" i jakie przyniesie skutki, ale nie nastawiam się negatywnie - pożyjemy, zobaczymy.

Awatar użytkownika
Jezpir
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1130
Rejestracja: 7 sierpnia 2007, o 14:24
Lokalizacja: Kielce, KSM Nord

Post autor: Jezpir » 13 maja 2008, o 07:43

MeehoweCK pisze:Swoją drogą, zastanawiam się czemu artykuł ukazuje się dopiero teraz. Pisałem o tunelach już kilka miesięcy temu...
Bo o czymś trzeba pisać....
Jeżpir

petermks
Posty: 68
Rejestracja: 5 stycznia 2006, o 21:54

Post autor: petermks » 13 maja 2008, o 09:01

Trzeba udawać że się cos robi .Szkoda że zamiat budować drogi cały czas słyszymy o nowych wizjach koncepcjach ,konsultacjach społecznych a konkretow zero. Może skoro budowa dróg nie wychodzi niech zajmą sie chociaz chodnikami. Jest tyle miejsc w których aż prosza się one o remont.
Miejski Zaklad Dróg Wirtualnych- tylko stanowiska ,pensyjki i stracony czas jak najbardziej rzeczywiste.

Hokky
Posty: 157
Rejestracja: 10 listopada 2007, o 17:58

Post autor: Hokky » 13 maja 2008, o 09:05

petermks pisze:Trzeba udawać że się cos robi .Szkoda że zamiat budować drogi cały <b>czas słyszymy o nowych wizjach koncepcjach ,konsultacjach społecznych <u>a konkretow zero</b></u>. Może skoro budowa dróg nie wychodzi niech zajmą sie chociaz chodnikami. Jest tyle miejsc w których aż prosza się one o remont.
Miejski Zaklad Dróg Wirtualnych- tylko stanowiska ,pensyjki i stracony czas jak najbardziej rzeczywiste.

to samo widze na forum, z niewielkimi wyjatkami,
...teraz o bede miec wrogow uhuhu
no ale forum to forum, tu sie gada a nie dziala ;)

Awatar użytkownika
Jezpir
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1130
Rejestracja: 7 sierpnia 2007, o 14:24
Lokalizacja: Kielce, KSM Nord

Post autor: Jezpir » 15 maja 2008, o 09:36

Rowerzyści pojadą pod mostem na ul. Ogrodowej
Miasto wykona bród dla rowerzystów pod Ogrodową. OK, jestem za. Ale co z pieszymi? Przecież miało być przejście podziemne, a tu pozostanie jak jest i nadal piesi będą musieli być bardzo czujni na przejściu, a kierowcy niezadowoleni, bo im się ruch blokuje. I co najgorsze i jedni, i drudzy będą mieli rację.
Jeżpir

petermks
Posty: 68
Rejestracja: 5 stycznia 2006, o 21:54

Post autor: petermks » 15 maja 2008, o 12:55

Robią chodnik na Jesionowej.... dwóch panów i trzy barierki... Yes yes yes .... dzieje się .

Awatar użytkownika
MeehoweCK
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3317
Rejestracja: 25 września 2005, o 17:41
Lokalizacja: Warszawa / Kielce
Kontakt:

Post autor: MeehoweCK » 15 maja 2008, o 16:40

no to prawda... dzisiaj przechodziłem i stwierdzam, że ten chodnik już jest krzywy... :?
Ambicja to coś co prowadzi ludzkość do postępu, a ludzi do depresji

shogun2111
Posty: 182
Rejestracja: 10 czerwca 2008, o 14:33
Lokalizacja: kielce
Kontakt:

Post autor: shogun2111 » 15 czerwca 2008, o 16:22

Ma ktos moze mapke z zaznaczona trasa jaka ma przebiegac ulica nowosciegiennego??dzieki

Awatar użytkownika
ice
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5738
Rejestracja: 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Post autor: ice » 15 czerwca 2008, o 23:47

petermks pisze:Robią chodnik na Jesionowej.... dwóch panów i trzy barierki... Yes yes yes .... dzieje się .
W ktorym miejscu?
A tam wczesniej nie bylo chodnika?
Czy poprostu wymieniaja na nowy?

Odniosnie ulic to Kosciuszki chyba doczeka sie nowej nawierzchni.
Narazie wymieniaja krawezniki.

pk5
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1436
Rejestracja: 18 lutego 2008, o 17:30

Post autor: pk5 » 18 czerwca 2008, o 12:27

Rozpoczął się remont ul. Malików... autobusy 25 nie jeżdża już Piekoszowską ( od Grunwaldzkiej do Malików) i samą Malików (od Piekoszowskiej do Szjnowicza-Iwanowa) i ustawiono znaki z objazdami

\nie wiel tam sie dziej, po za zamknięciem odcinka i ustawieniem znaków i słupków.. zdejmują kawałeczek chodnika..jak tam byąłem to panowie obotnicy (tylko 3) lenili sie paląc papieroski... :/

Awatar użytkownika
ice
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5738
Rejestracja: 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Post autor: ice » 3 lipca 2008, o 22:44

Na ul. Kościuszki układana jest nowa kostka na chodnikach.
Narazie krótki odcinek przy skrzyżowaniu z Bodzentyńską.

ODPOWIEDZ