Aktualności - Aktualne prace drogowo-mostowe

Ulice, mosty, inżynieria ruchu oraz uwagi i propozycje.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, Sirek1, MeehoweCK, Masmix

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3934
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 14 grudnia 2013, o 08:53

Warszawska jest już przejezdna

Można już jeździć wyremontowanym odcinkiem ulicy Warszawskiej w Kielcach. Rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg- Jarosław Skrzydło informuje, że na odcinku od kościoła Ojców Kapucynów, do alei IX Wieków Kielc zostały oddane do użytku trzy pasy ruchu. Można tam jeszcze spotkać drogowców, którzy sprzątają po remoncie.

Remont 400-metrowego odcinka ulicy rozpoczął się w pierwszej połowie listopada. Wymieniono podbudowę i nawierzchnię buspasa oraz asfalt na pozostałej części jezdni zachodniej. Prace kosztowały 700 tysięcy złotych. Zakończono je na tydzień przed zakładanym terminem.

Kolejny etap modernizacji ulicy Warszawskiej planowany jest na przyszły rok. Przebudowane ma zostać skrzyżowanie z aleją Tysiąclecia Państwa Polskiego i ulicą Pocieszka.

:arrow: posting.php?mode=reply&t=2548

gawelek13
Posty: 53
Rejestracja: 28 września 2006, o 22:10
Lokalizacja: Kielce

Post autor: gawelek13 » 25 kwietnia 2014, o 13:28

Rewolucja na skrzyżowaniu w centrum. Warszawska w części zamknięta
Marcin Sztandera 24.04.2014 , aktualizacja: 24.04.2014 18:31

Rozpoczyna się jeden z najbardziej uciążliwych remontów ostatnich lat - modernizacja skrzyżowania ul. Warszawskiej i Pocieszka. Już dziś w nocy - z piątku na sobotę - drogowcy zmienią tam organizację ruchu, i to znacznie. Zachodnia jezdnia zostanie zamknięta.

- To będzie bardzo uciążliwy remont ze względu na ilość samochodów, które tamtędy jeżdżą - nie kryje Jarosław Skrzydło, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach. Chodzi o przebudowę skrzyżowania ulic Warszawskiej i Pocieszka. Inwestycja realizowana jest przez firmę Skanska, w ramach tzw. schetynówek, obejmuje m.in. wzmocnienie nawierzchni i przebudowę lewoskrętów, będzie kosztować 4,3 mln zł.

I właśnie się rozpoczyna. W związku z tym już dzisiejszej nocy - z piątku na sobotę, wprowadzona zostanie nowa organizacja ruchu. W obrębie skrzyżowania zamknięta będzie zachodnia jezdnia ul. Warszawskiej - czyli ta od strony os. Sady, oraz ulica Pocieszka na odcinku od skrzyżowania z ul. Toporowskiego do Warszawskiej.

Ruch samochodów w obie strony będzie odbywał się wschodnia jezdnią Warszawskiej. Ponadto na skrzyżowaniu z al. Tysiąclecia wytyczone zostanie małe rondo. - Sygnalizacja świetlna podczas przebudowy będzie wyłączona, a rondo pozwoli na wyjazd z al. Tysiąclecia np. autobusów. Bez takiego rozwiązania jakiekolwiek włączenie się w ulicę Warszawską byłoby bardzo trudne - mówi rzecznik MZD.

Zlikwidowane będzie też przejście dla pieszych przez ul. Warszawską na wysokości politechniki. Piesi będą mogli przejść od strony południowej skrzyżowania w sąsiedztwie banku NBP. Zmieni się też pierwszeństwo przejazdu na skrzyżowaniu ulic Pocieszka, Targowej i Toporowskiego. Pierwszeństwo będą miały auta jadące ulicą Targową i Toporowskiego. - Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała przez około pięć tygodni. Na pewno nie będzie łatwo, dlatego apelujemy do kierowców o zwracanie uwagi na nowe oznakowanie - podkreśla Jarosław Skrzydło.

Z powodu remontu od soboty inaczej będą też kursowały autobusy komunikacji miejskiej. Linie nr 50 i 51 poprowadzono ul. Warszawską z pominięciem ul. Toporowskiego i ul. Pocieszka. Z ruchu wyłączono też przystanek Warszawska/Politechnika od strony pawilonów handlowych oraz planowane jest przesunięcie przystanku zlokalizowanego obok klasztoru Kapucynów w kierunku al. IX Wieków Kielc.

Cały tekst: http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,47262, ... z2ztsQNrso

Awatar użytkownika
Nowak
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1647
Rejestracja: 29 maja 2006, o 20:09
Lokalizacja: Kraków / Kielce

Re: Aktualności - Aktualne prace drogowo-mostowe

Post autor: Nowak » 4 maja 2014, o 18:35

Obrazek
Obrazek
Pod asfaltem "starowarszawski bruk" pamiętający czasy, które?

gawelek13
Posty: 53
Rejestracja: 28 września 2006, o 22:10
Lokalizacja: Kielce

Re: Aktualności - Aktualne prace drogowo-mostowe

Post autor: gawelek13 » 14 czerwca 2014, o 07:55

Chaos komunikacyjny przed dworcem PKP. Przez budowę świateł

Chaos komunikacyjny na placu Niepodległości w Kielcach, dziś rano nawet interweniowała tam straż miejska. Wszystko przez budowę świateł na feralnym skrzyżowaniu Czarnowskiej i Gosiewskiego.

Chaos komunikacyjny na placu Niepodległości w Kielcach, wczoraj rano interweniowała tam straż miejska. Wszystko przez budowę świateł na feralnym skrzyżowaniu Czarnowskiej i Gosiewskiego.

- To, co tu się dzieje, to koszmar, nie da się tego opisać słowami. Nasi klienci nie mają gdzie zaparkować, a my stawiamy samochody służbowe w poprzek, żeby inni w ogóle mogli przejechać. Wszyscy się denerwują, klną na czym świat stoi - irytują się przedsiębiorcy z biurowca Apolloplast przy dworcu PKP. Rzeczywiście, jeśli chodzi o organizację ruchu, to na placu przed biurowcem panuje totalny bałagan: kierowcy parkują na zakazach, na drodze dojazdowej, jeżdżą pod prąd. Rano musiała interweniować straż miejska. - Okazało się, że brakuje tam oznakowania. Wystąpimy w tej sprawie do Miejskiego Zarządu Dróg, inspektorzy będą musieli przyjechać i je uzupełnić - mówi Władysław Kozieł, komendant Straży Miejskiej w Kielcach.

Taka sytuacja to konsekwencja budowy sygnalizacji świetlnej na feralnym skrzyżowaniu ulic Czarnowskiej i Gosiewskiego. - Ta inwestycja obejmuje też częściową przebudowę placu przed biurowcem Apolloplast. Trzeba bowiem wydłużyć wyjazd stamtąd na ulicę Żelazną i skanalizować pojazdy w ściśle określonym miejscu, aby kamery sygnalizacji mogły je wychwycić. Być może część oznakowania została zdemontowana, bo kolidowała z robotami. Sprawdzimy to - mówi Jarosław Skrzydło, rzecznik MZD.

Podkreśla natomiast, że przy okazji przebudowy drogowcy uporządkują organizację ruchu na całym placu przed dworcem PKP. - Nowy układ będzie na pewno bardziej czytelny i przejrzysty - zapowiada rzecznik Skrzydło. Dodaje, że wszystkie prace powinny się zakończyć za około dwa tygodnie.

Obrazek
:arrow: Cały tekst: http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,47262, ... z34ashdmGa

Awatar użytkownika
AR
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5704
Rejestracja: 15 listopada 2005, o 19:01
Lokalizacja: QKI
Kontakt:

Re: Aktualności - Aktualne prace drogowo-mostowe

Post autor: AR » 14 czerwca 2014, o 08:48

Skrzydło pisze:Być może część oznakowania została zdemontowana, bo kolidowała z robotami. Sprawdzimy to - mówi Jarosław Skrzydło, rzecznik MZD.
Sprawdzimy to?
Żart!
MZD powinien być codziennie na każdej budowie którą zleca!
Wszystkim się podoba, a tobie się nie podoba

Awatar użytkownika
CubaSh
Posty: 54
Rejestracja: 4 marca 2012, o 15:45
Lokalizacja: CK

Re: Kielce - infrastruktura rowerowa

Post autor: CubaSh » 21 czerwca 2014, o 17:24

Remont na Okrzei. Kilkanaście autobusów pojedzie inaczej

Zmiany w kursowaniu autobusów. Od piątku kilkanaście linii autobusowych pojedzie po zmienionych trasach.
Zmiany spowodowane są zamknięciem dla ruchu ul. Okrzei. Od piątku autobusy linii numer: 6, 7, 12, 33, 34, 37, 44 oraz 51 kursują od ul. Czarnowskiej przez 1 Maja, ul. Zagnańską do Łódzkiej. Z kolei linie 9, 32, 36 i 111 zostały skierowane od ul. Paderewskiego przez ul. 1 Maja do Zagnańskiej. Autobusy na linii nr 50 jeżdżą natomiast od ul. Jesionowej przez Zagnańską i 1 Maja do Czarnowskiej. Na trasie linii nr 53 pojedziemy z kolei od al. IX Wieków Kielc przez 1 Maja, Zagnańską do ul. Łódzkiej. Zmiany obowiązywać będą do odwołania.

Żródło; http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,47262, ... LokKielTxt

Nie słyszałem nic o planowanym remoncie Okrzei, ktoś zna jakieś konkretne informacje o jaką skalę przebudowy ulicy chodzi?

Awatar użytkownika
ice
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5706
Rejestracja: 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Re: Aktualności - Aktualne prace drogowo-mostowe

Post autor: ice » 5 lipca 2014, o 14:45

Rozpoczyna się budowa bus pasów na Żródłowa-Solidarności.
Ustawione są już znaki oraz budowane przejazdy przez pas zieleni do przełożenia ruchu na jadną jezdnię w okolicach nowego Shella i Tysiąclecia.

Awatar użytkownika
Sebastian
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 535
Rejestracja: 23 sierpnia 2007, o 13:19
Lokalizacja: WIETRZNIA

Re: Aktualności - Aktualne prace drogowo-mostowe

Post autor: Sebastian » 5 lipca 2014, o 19:17

Takie same znaki ustawione po drugiej stronie w okolicach skrzyżowania Tarnowska/Seminaryjska.Nie wiem czy dobrze zauważyłem ale chyba jest znak "zmiana pierwszeństwa",który stoi na Tarnowskiej w stronę Centrum
...stryjeczny mąż szwagra mojego drugiego męża...

Awatar użytkownika
ice
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5706
Rejestracja: 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Re: Aktualności - Aktualne prace drogowo-mostowe

Post autor: ice » 6 lipca 2014, o 18:51

Ze znaków wynika, że na tym skrzyżowaniu będzie rondo.

Marcinus
Posty: 388
Rejestracja: 13 września 2007, o 23:20
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Aktualności - Aktualne prace drogowo-mostowe

Post autor: Marcinus » 13 lipca 2014, o 23:45

Serdecznie współczuję wszystkim, którzy będą tamtędy jeździć w czasie budowy bus pasów. Zwłaszcza przez rondo. Minie kilka dni, zanim wszyscy załapią jak się jeździ, zwłaszcza kierowcy jeżdżący często Tarnowską, która była drogą z pierwszeństwem przejazdu. Prace będą aż tak ingerować w drogę, że nie dało się zorganizować ruchu przez zwężenie do lewego pasa najpierw w jedną stronę, później w drugą zamykania całej jednej nitki?

Awatar użytkownika
bender
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 829
Rejestracja: 25 lipca 2011, o 21:11
Lokalizacja: Bo to Kielce, Kielce są bracie...

Re: Aktualności - Aktualne prace drogowo-mostowe

Post autor: bender » 14 lipca 2014, o 11:16

Zaraz przyjedzie grzebo i napisze Ci żebyś jeździł na rowerze.

I będzie miał rację. :wink:
Stowarzyszenie Blokujemy Kieleckie Inwestycje by T. Sayor

Koz
Posty: 19
Rejestracja: 16 grudnia 2013, o 20:04
Lokalizacja: Kielce

Re: Aktualności - Aktualne prace drogowo-mostowe

Post autor: Koz » 14 lipca 2014, o 12:04

Szukałem wątku na temat budowy buspasów Tarnowska-Źródłowa-al. Solidarności, ale nie znalazłem. Ma ktoś może projekt przebudowy?

Marcinus
Posty: 388
Rejestracja: 13 września 2007, o 23:20
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Aktualności - Aktualne prace drogowo-mostowe

Post autor: Marcinus » 14 lipca 2014, o 18:44

bender pisze:Zaraz przyjedzie grzebo i napisze Ci żebyś jeździł na rowerze.

I będzie miał rację. :wink:
A czy kiedyś powiedziałem, że nie jeżdżę :D
Nawet powiem więcej, z reguły w ogóle nie jeżdżę samochodem w tamtą cześć miasta, częściej wybieram rower, a najczęściej autobus :P

Awatar użytkownika
Thermalcake
Posty: 349
Rejestracja: 24 czerwca 2011, o 00:45
Lokalizacja: Kielce

Re: Aktualności - Aktualne prace drogowo-mostowe

Post autor: Thermalcake » 15 lipca 2014, o 00:38

Koz pisze:Ma ktoś może projekt przebudowy?
ftp://ftp.mzd.kielce.pl/2014/buspas_zro ... 0RUCHU.zip

Awatar użytkownika
kams333
Posty: 148
Rejestracja: 19 sierpnia 2013, o 22:55
Lokalizacja: Kielce

Re: Aktualności - Aktualne prace drogowo-mostowe

Post autor: kams333 » 19 lipca 2014, o 22:05

Ul. Pocieszka już prawie gotowa, wystarczy namalować resztę pasów i zrobić południową zatoczkę.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ