Aktualności - Aktualne prace drogowo-mostowe

Ulice, mosty, inżynieria ruchu oraz uwagi i propozycje.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, Sirek1, MeehoweCK, Masmix

Awatar użytkownika
AR
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5704
Rejestracja: 15 listopada 2005, o 19:01
Lokalizacja: QKI
Kontakt:

Post autor: AR » 6 marca 2012, o 20:48

AR pisze:Czy pomiędzy wjazdem w zawrotkę a pasem do skrętu w lewo, nie powinno byc przypadkiem jakiegoś znaku drogowego?
Obrazek
O, i jest już znak z biało-czerwonymi paskami :)
andrzeej pisze:2012.03.05
Obrazek
Wszystkim się podoba, a tobie się nie podoba

Awatar użytkownika
inwestor
Posty: 168
Rejestracja: 9 marca 2009, o 22:25
Lokalizacja: Kielce

Post autor: inwestor » 25 marca 2012, o 13:48

robią nowy wyjazd z Bocianka na wysokości Kasprowicza w Radomską
Obrazek
Obrazek
tylko nie widać, żeby przy okazji chcieli przedłużyć ścieżkę rowerową
pionki są w pionie, a poziomki w poziomie

Croopniock
Posty: 9
Rejestracja: 7 marca 2012, o 10:24
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Croopniock » 25 marca 2012, o 14:35

A po co komu ścieżka rowerowa? "Przecież tam nikt nie jeździ"

Awatar użytkownika
Jezpir
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1130
Rejestracja: 7 sierpnia 2007, o 14:24
Lokalizacja: Kielce, KSM Nord

Post autor: Jezpir » 25 marca 2012, o 17:51

A jak ma jeździć, jak nie ma ścieżki.
Jeżpir

Awatar użytkownika
inwestor
Posty: 168
Rejestracja: 9 marca 2009, o 22:25
Lokalizacja: Kielce

Post autor: inwestor » 25 marca 2012, o 18:23

szkoda bo akurat ten odcinek ścieżki pomiędzy Warszawską a Radomską wydaje mi się najfajniejszy w Kielcach i gdyby jakoś pociągnęli go np do osamotnionego odcinka przy Bęczkowskiej byłoby super (wylot eski na Cedzynę raczej odpada, bo skoro w trakcie budowy nic nie zrobili to teraz tym bardziej nic tam dalej nie pociągną ) no i taka wycieczka stadion via centrum do Cedzyny lub Masłowa to byłoby coś
pionki są w pionie, a poziomki w poziomie

Croopniock
Posty: 9
Rejestracja: 7 marca 2012, o 10:24
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Croopniock » 25 marca 2012, o 19:49

Jezpir pisze:A jak ma jeździć, jak nie ma ścieżki.
Jezpir, to była ironia z mojej strony. Dla mnie również ten argument jest śmieszny...

grzebo
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1434
Rejestracja: 12 stycznia 2009, o 14:20
Lokalizacja: Kielce

Post autor: grzebo » 25 marca 2012, o 23:46

To jest inwestycja analogiczna do skrzyżowania Starej / Konopnickiej, też prowadzona przez MZD.
SKI pisało do nich a propos tamtego skrzyżowania, żeby przypomnieć, że skoro według ich własnych zapowiedzi MZD będzie wkrótce budować DDR wzdłuż Warszawskiej, to powinni przy okazji budowy skrzyżowania wytyczyć kawałek DDR na odcinku objętym robotami (w tym zrobić światła). Odpowiedzieli, że nie zamierzają.

Ta inwestycja (wyjazd na Solidarności) jest prowadzona przez MZD, ale pobliska DDR była robiona przez WGK (obecnie WŚUK - kto im wymyśla te skróty...). Ta DDR jest tak naprawdę częścią inwestycji o nazwie "Budowa ścieżki rowerowej od ul. Klonowej do granic miasta w kierunku Cedzyny", która jak na razie była jak na kieleckie standardy wzorcowa - bez przerw i z asfaltu (chociaż bez sensu przebieg i meandry, bez sensu stojaki rowerowe przy ławeczkach). Niestety, skoro zrobili ostatnio kawałeczek na Ciekockiej, to chyba znaczy, że poddali się z ciągłością przez Solidarności.

Jakie są szanse, że MZD zrobi kawałek DDR dla WŚUKa, skoro nawet sami dla siebie nie chcieli zrobić? Żadne.

Argument z "Przecież tam nikt nie jeździ" MZD stosuje nagminnie - m.in. dlatego nie zamierzają robić DDR na Krakowskiej Rogatce.

Awatar użytkownika
Jezpir
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1130
Rejestracja: 7 sierpnia 2007, o 14:24
Lokalizacja: Kielce, KSM Nord

Post autor: Jezpir » 26 marca 2012, o 08:27

Croopniock pisze:
Jezpir pisze:A jak ma jeździć, jak nie ma ścieżki.
Jezpir, to była ironia z mojej strony. Dla mnie również ten argument jest śmieszny...
Zrozumiałem Twoją wypowiedź i stąd był mój (miałem nadzieję, że równie równie ironiczny) komentarz.

A wracając... czy nie uważacie, że w związku z włączeniem nowej ulicy do Al. Solidarności nie należałoby zmienić organizacji ruchu w tym rejonie? Sądzę, że ze względu na natężenie ruchu należy zrobić pas prawoskrętu w ul. Kasprowicza i pas włączenia z ul. Kasprowicza w Al. Solidarności. A przy okazji przenieść zwężenie jezdni w rejonie przejścia dla pieszych z lewego skrajnego pasa na prawy skrajny. Przed zwężeniem kończyłby się pas włączenia, a za zwężeniem zaczynał pas do prawoskrętu do stacji Orlen i w ul. Świętokrzyską.
Jeżpir

Awatar użytkownika
Sebastian
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 535
Rejestracja: 23 sierpnia 2007, o 13:19
Lokalizacja: WIETRZNIA

Post autor: Sebastian » 26 marca 2012, o 09:13

Z tego co pamiętam to prawoskręt z Al.Solidarności w Kasprowicza ma być poprzez wydłużenie istniejącej już zatoki autobusowej.Co do kolejnych zmian to popieram,tylko nie wiem jakby było z zawrotką na wysokości Exbud-u.Już czasami jest się ciężko z niej włączyć w Al.Solidarności,bo sznur aut ciągnących się z góry czasami nie ma końca
...stryjeczny mąż szwagra mojego drugiego męża...

Awatar użytkownika
tomasz2719
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 867
Rejestracja: 8 marca 2008, o 00:19
Lokalizacja: Kielce

Post autor: tomasz2719 » 28 marca 2012, o 16:49

Po zimowej przerwie ruszyły inwestycje drogowe

Już w maju kierowcy będą się cieszyć z mniejszych inwestycji. Gotowa będzie m.in. ulica Gustawa Morcinka, która łączy ulicę Sandomierską z droga zbiorczą nowej trasy 74. Ulica przeszła gruntowny remont, właściwie została zbudowana od postaw.
Także do końca kwietnia ma być gotowe przebudowane skrzyżowanie ulicy Warszawskiej ze Starą i wyjazdem z Bocianka. Wybudowane lewoskręty i sygnalizacja świetlna ułatwią wyjazd i wyjazd z osiedli. Z drugiej strony Bocianka budowany jest fragment drogi, który pozwoli wyjechać z osiedla w aleje Solidarności.

Miesiąc później zostanie oddane do ruchu przebudowane skrzyżowanie ulicy Warszawskiej i Polnej. Tutaj również pojawią światła, które już są montowane. Lada dzień będą ustawiane ekrany akustyczne. Są one zaprojektowane na ulicy Polnej, wzdłuż domków jednorodzinnych, na Niskiej na wysokości szkoły oraz na Warszawskiej przy kościele świętego Franciszka z Asyżu i bloków w stronę ulicy Przecznica.

Przed wakacjami kierowcy mogą się spodziewać rozpoczęcia jednej inwestycji i kolejnych utrudnień. Chodzi o budowę buspasa w ulicy Grunwaldzkiej, do Jagiellońskiej do Mielczarskiego. Pod tym hasłem kryje się bardziej skomplikowana inwestycja, remont tego fragmentu ulicy Grunwaldzkiej. Kosztem części pasa zieleni droga zostanie poszerzona a istniejące jezdnie będą wymienione aż do podbudowy. – Ta ulica nie była nigdy remontowana od powstania, od lat 70-tych. Stara nawierzchnia kwalifikuje się do całkowitej modernizacji, aby mogła wytrzymać istniejące natężenie ruchu – informuje Jarosław Skrzydło, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach.

Przebudowa niestety będzie wymagała zamykania fragmentów jezdni. - Te utrudnienia chcemy połączyć z zmianami organizacji ruchu w ramach budowy węzła Żytnia, bo część z nich będzie się pokrywała – dodaje.

:arrow: http://www.mmkielce.eu/artykul/po-zimow ... je-drogowe

Nie byłem pewien gdzie to wkleić ze względu na dużą rozbieżność tematu. Zdziwiła mnie ta masa ekranów akustycznych wokół GK. W końcu tuż za Warszawską są bloki. Dosłownie z 10 kroków i okna.
Ostatnio zmieniony 28 marca 2012, o 20:07 przez tomasz2719, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
MAŁY
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1664
Rejestracja: 29 lipca 2006, o 21:43
Lokalizacja: KIELCE_oś.Świetokrzyskie

Post autor: MAŁY » 28 marca 2012, o 19:03

Lada dzień będą ustawiane ekrany akustyczne. Są one zaprojektowane na ulicy Polnej, wzdłuż domków jednorodzinnych, na Niskiej na wysokości szkoły oraz na Warszawskiej przy kościele świętego Franciszka z Asyżu i bloków w stronę ulicy Przecznica.
TO JAKIŚ ŻART??
Kielce- Tu jest moje miejsce! Tu sie urodziłem i tu zakończyć żywot swój pragnę!
Obrazek

Awatar użytkownika
RZ
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3623
Rejestracja: 29 marca 2006, o 20:48

Post autor: RZ » 28 marca 2012, o 19:11

to smutna prawda
Nie należy lekceważyć drobnostek, bo od nich zależy doskonałość (Michał Anioł)

Awatar użytkownika
Jezpir
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1130
Rejestracja: 7 sierpnia 2007, o 14:24
Lokalizacja: Kielce, KSM Nord

Post autor: Jezpir » 28 marca 2012, o 19:39

A choć przezroczyste?
Jeżpir

Awatar użytkownika
AR
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5704
Rejestracja: 15 listopada 2005, o 19:01
Lokalizacja: QKI
Kontakt:

Post autor: AR » 28 marca 2012, o 19:45

Chore...
Wszystkim się podoba, a tobie się nie podoba

Aphex1
Posty: 190
Rejestracja: 4 września 2011, o 18:55
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Aphex1 » 28 marca 2012, o 19:51

chyba tylko przy Warszawskiej przezroczyste
Cycle chic!

ODPOWIEDZ