MZD Kielce - ul. Rotmistrza Witolda Pileckiego

Ulice, mosty, inżynieria ruchu oraz uwagi i propozycje.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, Sirek1, MeehoweCK, Masmix

Awatar użytkownika
Sebastian
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 535
Rejestracja: 23 sierpnia 2007, o 13:19
Lokalizacja: WIETRZNIA

MZD Kielce - ul. Rotmistrza Witolda Pileckiego

Post autor: Sebastian » 18 lipca 2016, o 13:52

Czterech chętnych do budowy ulicy Pileckiego
"Cztery firmy są zainteresowane budową nowej ulicy w Kielcach – rotmistrza Witolda Pileckiego. Ma ona połączyć skrzyżowanie ulic Wapiennikowej, Tarnowskiej i Popiełuszki z rondem Czwartaków. Rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg Jarosław Skrzydło informuje, że najkorzystniejszą pod względem finansowym propozycję złożyła firma Skanska. Jej oferta opiewa na niespełna 24,5 mln zł. Umowa z wykonawcą zostanie podpisana po analizie ofert przetargowych. Prace przygotowawcze, obejmujące między innymi rozbiórkę kilku nieruchomości, mają rozpocząć się jesienią tego roku. Do wiosny teren ma być przygotowany do budowy. Ulica ma być gotowa w maju 2018 roku. Jarosław Skrzydło informuje, że ulica rotmistrza Witolda Pileckiego ma mieć dwie jezdnie. Ponadto przebudowane zostanie rondo Czwartaków, a na skrzyżowaniu ulic Popiełuszki, Wapiennikowej i Tarnowskiej będzie sygnalizacja świetlna. Dodatkowo nieopodal Centrum Produkcyjnego Pneumatyki "PREMA" wybudowana zostanie pętla autobusowa. Nowa droga ma odciążyć ruch pojazdów na ulicy Wrzosowej..."

Autor: Robert Felczak

:arrow: http://www.radio.kielce.pl/pl/post-44732

Jak można wybudować drogę za niespełna 24,5 mln zł, skoro przewidziane było na nią 40 mln zł? Rozumiem "błąd rachunkowy" o 1 mln, chociaż dla mnie to i tak dużo,a tu aż 16 mln zł :!:
...stryjeczny mąż szwagra mojego drugiego męża...

Awatar użytkownika
Sebastian
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 535
Rejestracja: 23 sierpnia 2007, o 13:19
Lokalizacja: WIETRZNIA

Re: MZD Kielce - ul. Rotmistrza Witolda Pileckiego

Post autor: Sebastian » 19 lipca 2016, o 08:06

Cztery firmy chcą budować ulicę Pileckiego. Budowa w przyszłym roku
Marcin Batóg

Nowa droga będzie dwupasmowa, z buspasami i ścieżkami rowerowymi. Zyska również status drogi wojewódzkiej. Taka będzie ulica Pileckiego w Kielcach. Chętne, by ją zbudować, są cztery firmy
Ulica Pileckiego powstanie w ramach projektu "Budowa nowego przebiegu drogi wojewódzkiej nr 764 w Kielcach na odcinku od skrzyżowania ul. Tarnowskiej z ul. Wapiennikową do ronda Czwartaków". Kilka dni temu Miejski Zarząd Dróg otworzył oferty w ogłoszonym wiosną przetargu na jej budowę. - Najniższą, opiewającą na 24 mln 460 tys. zł złożyła Skanska - informuje Jarosław Skrzydło, rzecznik MZD. Chęć budowy ul. Pileckiego zgłosiły także trzy inne firmy: Strabag za niecałe 24,8 mln zł, a także Fart i Trakt - obie za niewiele ponad 27,6 mln zł. Wszystkie firmy zagwarantowały siedmioletnią gwarancję.

- Prace przygotowawcze rozpoczną się jeszcze w tym roku, ale większość robót przypadnie na przyszły rok. Planowany koniec inwestycji to maj 2018 r. - dodaje Skrzydło.

Ulica Pileckiego (dawna Armii Ludowej) będzie przedłużeniem Wapiennikowej. Dziś w dużej mierze to nieużytki.

Miasto zakłada, że trasa ta zyska status drogi wojewódzkiej nr 764 na odcinku od skrzyżowania ulic Tarnowskiej i Wapiennikowej do ronda Czwartaków. Tym samym drogą wojewódzką przestanie być ul. Wrzosowa.

Pileckiego ma być dwujezdniowa z buspasami, zbudowane zostaną też chodniki i asfaltowa ścieżka rowerowa. W okolicach Premy planowana jest pętla autobusowa, obok której mają być miejsca parkingowe. Równocześnie drogowcy wyremontują szereg ulic m.in. Wrzosową, Grota Roweckiego, Świerkową czy Brzechowską. Na tę budowę miasto ma zagwarantowane finansowanie unijne, które sięgnie 85 proc.

A już w sierpniu rozpoczną się prace związane z inną ważną inwestycją drogową w Kielcach. W ubiegłym tygodniu MZD podpisał umowę na rozbudowę skrzyżowania ulic Piekoszowskiej, Malików oraz Białogońskiej. To element przebudowy ul. Piekoszowskiej na odcinku od ul. Grunwaldzkiej do granic miasta. - Wpłynęły dwie oferty, wybrana została ta złożona przez firmę Trakt opiewająca na kwotę 1 mln 668 tys. zł - mówi Jarosław Skrzydło. Dodaje, że jeszcze w tym tygodniu rozpoczną się prace przygotowawcze (m.in. plany tymczasowej organizacji ruchu), natomiast budowa ruszy w połowie sierpnia. Prace mają się zakończyć w listopadzie tego roku.

Cały tekst: http://kielce.wyborcza.pl/kielce/1,3525 ... z4Epsqnn5n
...stryjeczny mąż szwagra mojego drugiego męża...

Awatar użytkownika
Sebastian
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 535
Rejestracja: 23 sierpnia 2007, o 13:19
Lokalizacja: WIETRZNIA

Re: MZD Kielce - ul. Rotmistrza Witolda Pileckiego

Post autor: Sebastian » 29 września 2016, o 07:31

Ruszy budowa ważnej drogi w Kielcach. Usprawni wyjazd na Staszów i Połaniec
Agata Kowalczyk

Od wycinki kilku tysięcy drzew rozpocznie się budowa ulicy Pileckiego, od skrzyżowania Tarnowskiej, Popiełuszki i Wapiennikowej do ronda Czwartaków. Nie ma już przeszkód, aby inwestycja mogła ruszyć.

Przetarg na budowę ulicy wygrała spółka Skanska, -Startowały w nim cztery firmy. Jedna oferta została odrzucona. Obawialiśmy się odwołań i zablokowania inwestycji na kilka miesięcy, ale nie było ich. Wyniki konkursu są prawomocne i w październiku podpiszemy umowę z wykonawcą – informuje Jarosław Skrzydło, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg.

Prace rozpoczną się tak jak wcześniej zakładano w listopadzie.

– Na ten rok zaplanowaliśmy przygotowanie terenu. Grunt przewidziany pod drogę jest porośnięty chaszczami. Do wycięcia jest ponad 4 tysiące drzew i 7879 metrów kwadratowych krzewów. Są to głównie samosiejki i drzewa owocowe, a wśród nich są dorodne 30 letnie jabłonki. W zamian, przy nowej drodze posadzimy inne szlachetne gatunki jak klony i jesiony. W sumie będzie to 156 drzew i 3519 krzewów.

Budowa drogi koliduje z kilkoma budynkami gospodarczymi, które zostaną wyburzone w tym roku. Wiosną ruszą właściwe prace budowlane i potrwają do maja 2018 roku. Ulica Pileckiego będzie dwujezdniowa z buspasami. Rondo Czwartaków zostanie przebudowane na turbinowe w kształcie ósemki. Gruntowny remont przejdzie skrzyżowanie ulic Wapiennikowej, Tarnowskiej i Popiełuszki, choć kształtu i wielkości nie zmieni.

To będzie pierwsza inwestycja w Kielcach realizowana w ramach nowego rozdania unijnych pieniędzy. Inwestycja zostanie wykonana za 24 miliony 460 tysięcy złotych, ale miasto otrzyma 85 procent dofinansowania.

http://www.echodnia.eu/swietokrzyskie/m ... ,10680864/
...stryjeczny mąż szwagra mojego drugiego męża...

Awatar użytkownika
Sebastian
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 535
Rejestracja: 23 sierpnia 2007, o 13:19
Lokalizacja: WIETRZNIA

Re: MZD Kielce - ul. Rotmistrza Witolda Pileckiego

Post autor: Sebastian » 29 września 2016, o 13:15

Budowa ulicy Pileckiego. Trzeba przesunąć pieniądze z budżetu
Autor: Robert Szumielewicz

Dodatkowe 8 milionów złotych trzeba będzie przeznaczyć w tegorocznym budżecie na wykup gruntów, pod budowę ulicy Pileckiego w Kielcach, na odcinku od ulicy Tarnowskiej do Ronda Czwartaków.

Rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg Jarosław Skrzydło tłumaczy, że większość pieniędzy na wypłaty odszkodowań zaplanowano na przyszły rok, ale w związku z szybkim rozpatrywaniem wniosków przez służby wojewody i wydawaniem postanowień odszkodowawczych, trzeba dokonać przesunięć w tegorocznym budżecie. W sumie pod budowę przejętych zostanie 165 działek.

Jarosław Skrzydło dodał, że w przyszłym tygodniu zostanie podpisana umowa z wykonawcą drogi. W październiku zostanie mu przekazany plac budowy. W listopadzie natomiast rozpoczną się prace przygotowawcze, czyli wycięcie drzew i wyburzenie kilku budynków gospodarczych.

Budowa ulicy Pileckiego ma kosztować blisko 24 miliony złotych. Natomiast na odszkodowania dla mieszkańców przeznaczone jest 17 milionów złotych. Zgodnie z projektem będzie to droga dwujezdniowa. Inwestycja zakończy się w maju 2018 roku.

http://www.radio.kielce.pl/pl/post-47024
...stryjeczny mąż szwagra mojego drugiego męża...

Awatar użytkownika
Sebastian
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 535
Rejestracja: 23 sierpnia 2007, o 13:19
Lokalizacja: WIETRZNIA

Re: MZD Kielce - ul. Rotmistrza Witolda Pileckiego

Post autor: Sebastian » 5 października 2016, o 06:39

Zaczną od wycinki i wyburzeń. Coraz bliżej budowy ważnej kieleckiej ulicy
Marcin Sztandera

Umowa na budowę ul. Pileckiego w Kielcach we wtorek została podpisana. Inwestycję zrealizuje firma Skanska.

To będzie pierwsza miejska inwestycja drogowa, która zostanie realizowana za środki unijne ma lata 2014-2020. W jej ramach powstanie m.in. dwujezdniowa ulica z buspasami pomiędzy Wapiennikową i przebudowanym rondem Czwartaków, a w rejonie Premy zbudowana zostanie pętla autobusowa.

- We wtorek podpisaliśmy umowę ze Skanską, która wygrała przetarg - mówi Jarosław Skrzydło, rzecznik MZD. Dodaje, że czekają jeszcze na rozstrzygnięcie przetargu, na tzw. inżyniera kontraktu. - Prace powinny zacząć się zgodnie z harmonogramem w listopadzie - twierdzi.

Na ten rok zaplanowano przygotowanie terenu obejmujące m.in. wycięcie ponad 4 tys. drzew i ok. 7,9 tys. m kw. krzewów. - To głównie samosiejki i drzewa owocowe. W zamian posadzimy inne, szlachetne gatunki. W sumie będzie to 156 drzew i ok. 3,5 tys. krzewów - wylicza rzecznik MZD.

Konieczne będzie wyburzenie kilku budynków gospodarczych. Żeby przejąć nieruchomości, miasto będzie musiało przesunąć na ten rok dodatkowe 8 mln złotych. - Większość wypłat planowaliśmy w 2017, ale okazało się, że służby wojewody szybciej niż się spodziewaliśmy rozpatrują wnioski o wypłatę pieniędzy, więc przesunięcie jest konieczne - twierdzi Skrzydło. Inwestycja ma się skończyć w maju 2018 roku.

Co ciekawe, już na etapie realizacji zmieni się projekt drogi rowerowej prowadzonej równolegle do nowej ulicy. Rowerzyści krytykowali obecny dokument. Twierdzili, że powstanie "tor przeszkód", który wymusza częste zatrzymywanie, a nawet zsiadanie z rowerów. - Na etapie realizacji jeszcze raz będziemy analizować ten projekt. W podobny sposób korygowaliśmy plany podczas przebudowy ul. Grunwaldzkiej i Szajnowaicza-Iwaniowa - mówi rzecznik MZD.

http://kielce.wyborcza.pl/kielce/1,4726 ... z4M8qZG3Ac
...stryjeczny mąż szwagra mojego drugiego męża...

oliwierdobrowolski
Posty: 2
Rejestracja: 30 października 2016, o 18:57
Lokalizacja: Kielce

Re: MZD Kielce - ul. Rotmistrza Witolda Pileckiego

Post autor: oliwierdobrowolski » 30 października 2016, o 19:01

Jak to boli "wycięcie ponad 4 tys. drzew"...

Awatar użytkownika
Sebastian
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 535
Rejestracja: 23 sierpnia 2007, o 13:19
Lokalizacja: WIETRZNIA

Re: MZD Kielce - ul. Rotmistrza Witolda Pileckiego

Post autor: Sebastian » 23 listopada 2016, o 08:24

Rozpoczyna się budowa ul. Pileckiego. Zimą wycinka, wiosną wjedzie ciężki sprzęt
Autor: marbat

MZD przekazał wykonawcy teren budowy, na którym powstanie zupełnie nowa ul. Pileckiego. To oznacza oficjalny początek inwestycji.
- We wtorek przekazaliśmy wykonawcy plac budowy. Od teraz nim zarządza, ustala harmonogram robót i tymczasową organizację ruchu - informuje Jarosław Skrzydło, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg.
Przypomnijmy, że wartą blisko 24,5 mln zł inwestycję zrealizuję Skanska. Za te pieniądze powstanie nowa droga od ul. Wapiennikowej do przebudowanego ronda Czwartaków. Ulica będzie dwupasmowa z buspasami po obu stronach, chodnikami oraz ścieżkami rowerowymi. Z kolei w pobliżu Premy zaplanowano pętlę autobusowa.
Na zimę zaplanowano prace przygotowawcze. - To będzie przede wszystkim wycinka drzew i krzewów, która potrwa około dwóch, trzech tygodni oraz rozbiórka kilku budynków gospodarczych - dodaje urzędnik. Zaplanowano wycięcie ponad 4 tys. drzew i ok. 7,9 tys. m kw. krzewów. Drogowcy zapowiadają, że na ich miejsca posadzą szlachetne gatunki roślin. Wiosną natomiast zaczną się już zasadnicze prace drogowe.

http://kielce.wyborcza.pl/kielce/1,4726 ... edzie.html
...stryjeczny mąż szwagra mojego drugiego męża...

Awatar użytkownika
Sebastian
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 535
Rejestracja: 23 sierpnia 2007, o 13:19
Lokalizacja: WIETRZNIA

Re: MZD Kielce - ul. Rotmistrza Witolda Pileckiego

Post autor: Sebastian » 3 grudnia 2016, o 10:22

Wycinaja drzewa i krzewy
...stryjeczny mąż szwagra mojego drugiego męża...

Awatar użytkownika
Baranówczanin
Posty: 91
Rejestracja: 14 listopada 2012, o 18:12

Re: MZD Kielce - ul. Rotmistrza Witolda Pileckiego

Post autor: Baranówczanin » 4 grudnia 2016, o 13:28

Aby stymulować alternatywny transport, zwłaszcza z ,,parkingiem przesiadkowym" zapewne wzdłóż nowej ulicy będzie biegła ścieżka antyrowerowa. Jak zawsze w Kielcach. 8) Ciekawi mnie czy za mojego życia będa w naszym mieście normlane ścieżki rowerowe, czy już zawsze będą ścieżki tylko formalne.
Baranówek od 1929 roku w Kielcach. :-)

Awatar użytkownika
andrzeej
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1786
Rejestracja: 12 maja 2009, o 12:34
Lokalizacja: KOM

Re: MZD Kielce - ul. Rotmistrza Witolda Pileckiego

Post autor: andrzeej » 12 maja 2017, o 07:08

Obrazek

Awatar użytkownika
Sebastian
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 535
Rejestracja: 23 sierpnia 2007, o 13:19
Lokalizacja: WIETRZNIA

Re: MZD Kielce - ul. Rotmistrza Witolda Pileckiego

Post autor: Sebastian » 11 lipca 2017, o 12:07

Rozpoczęli układanie asfaltu na pętli autobusowej za Premą
...stryjeczny mąż szwagra mojego drugiego męża...

Awatar użytkownika
Kam
Posty: 6
Rejestracja: 4 czerwca 2013, o 20:28

Re: MZD Kielce - ul. Rotmistrza Witolda Pileckiego

Post autor: Kam » 2 sierpnia 2017, o 14:42

Sebastian pisze:Rozpoczęli układanie asfaltu na pętli autobusowej za Premą
A które linie tam będą kończyły swój kurs?

Awatar użytkownika
ice
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5726
Rejestracja: 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Re: MZD Kielce - ul. Rotmistrza Witolda Pileckiego

Post autor: ice » 3 sierpnia 2017, o 10:17

Te same co obecnie na pętli na Kochanowskiego.

j'k
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 831
Rejestracja: 18 listopada 2005, o 17:36

Re: MZD Kielce - ul. Rotmistrza Witolda Pileckiego

Post autor: j'k » 19 maja 2018, o 19:49

Dzis zmiana organizacji ruchu na Rondzie Czwartaków. Przejazd po nowym fragmencie.

kamil
Posty: 132
Rejestracja: 8 stycznia 2013, o 14:49

Re: MZD Kielce - ul. Rotmistrza Witolda Pileckiego

Post autor: kamil » 4 lipca 2018, o 17:07

Trochę informacji z rowerowej tragedii jaką jest ul. Pileckiego. Ulica budowana od zera w szczerym polu, gdzie znalazło się miejsce na dwie jezdnie z absurdalnie szerokim pasem rozdziału. Nie znalazło się za to miejsce na bezpieczną i wygodną infrastrukturę rowerową. Zamiast tego na siłę powciskano drogi dla rowerów po jednej stronie bez przejazdów dla rowerów.

Oficer rowerowy obiecał, że na etapie budowy uda się coś poprawić (dlaczego się nie dało od razu tego dobrze zaprojektować???)


Rondo Czwartaków - udało się wyznaczyć JEDEN przejazd dla rowerów, którego nie było w projekcie. Niewiarygodny sukces! Oczywiście innych relacji NIEDASIĘ, powodzenia w dojechaniu GDZIEKOLWIEK. Geometria też cudowna.
Obrazek

Skrzyżowanie z ul. Wojska Polskiego, też miało nie być przejazdu, ale jest. Z beznadziejną geometrią, tak jak cała DDR po złej stronie chodnika, ale jest.
Obrazek

Skrzyżowanie z ul. Jana Karskiego. Miało nie być przejazdu, ale będzie. Tylko co z tego, jak na odcinku kilkudziesięciu metrów będzie tylko chodnik.
Obrazek

Tu też chodnik, bo DDR się nie zmieściła, wszak strasznie tu ciasno i ledwo co udało się wcisnąć wąską jezdnię...
Obrazek

ODPOWIEDZ