MZD Kielce - ul. Sandomierska

Ulice, mosty, inżynieria ruchu oraz uwagi i propozycje.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, Sirek1, MeehoweCK, Masmix

Marcinus
Posty: 388
Rejestracja: 13 września 2007, o 23:20
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Marcinus » 16 lipca 2008, o 22:53

Myślę, że powinni je poszerzyć, lub wymienić na nowe;) nie tylko dla tego że są jednymi z nielicznych, ale głównie dla tego, że ułatwiają orientację w mieście i przejechanie przez nie zwłaszcza przyjezdnym;)

Awatar użytkownika
pawel_ŚLV
Posty: 300
Rejestracja: 14 marca 2008, o 22:44
Lokalizacja: Kielce\Skarżysko
Kontakt:

Post autor: pawel_ŚLV » 18 lipca 2008, o 16:09

kto wpadł na pomysł żeby tak rozkopać ulice dojazdowe a następnie zasypać ziemią która utworzyła progi zwalniające :?:
Waleczne Serce Korona Kielce

Awatar użytkownika
ice
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5738
Rejestracja: 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Post autor: ice » 18 lipca 2008, o 16:12

No coraz większe utrudnienia na skrzyżowaniu.

Patol
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1064
Rejestracja: 10 września 2007, o 12:36
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Patol » 18 lipca 2008, o 20:37

pawel_ŚLV pisze:kto wpadł na pomysł żeby tak rozkopać ulice dojazdowe a następnie zasypać ziemią która utworzyła progi zwalniające :?:
No progi zajebiaszcze :wink: dziś w nocy będą chyba kontynuować te wykopki.

Awatar użytkownika
Sebastian
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 535
Rejestracja: 23 sierpnia 2007, o 13:19
Lokalizacja: WIETRZNIA

Post autor: Sebastian » 18 lipca 2008, o 20:58

No powiem Wam,że wcale tak różowo to nie wygląda.Jechałem dziś 34 i przejazd spod Exbudu do remontowanego skrzyżowania zajął mi 25 minut :( :( :cry: Chyba przesiądę się na rower :lol: :lol: :lol:

Awatar użytkownika
Daniel
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2750
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:35
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Daniel » 18 lipca 2008, o 21:50

Sebastian pisze:No powiem Wam,że wcale tak różowo to nie wygląda.Jechałem dziś 34 i przejazd spod Exbudu do remontowanego skrzyżowania zajął mi 25 minut :( :( :cry: Chyba przesiądę się na rower :lol: :lol: :lol:
Faktycznie dzisiaj ograniczono zachodnią jezdnię Alei Solidarności do jednego pasa, co w efekcie wywołało olbrzymie zatory w okolicy skrzyżowania. Z ulic które dzisiaj pokonałem potwierdzam, że Tysiąclecia też stanęła w w korku.

Awatar użytkownika
ice
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5738
Rejestracja: 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Post autor: ice » 19 lipca 2008, o 11:59

Rekordowy korek w Kielcach

Kielecka aleja Solidarności i ulice Sandomierska, Źródłowa, Świętokrzyska były zakorkowane w piątek już od świtu.


Ale to, co się działo wczesnym popołudniem, przerosło najśmielsze oczekiwania. Koło galerii "Echo” kierowcy stali godzinę, aby przemieścić się kilkadziesiąt metrów. To chyba dla Kielc nowy korkowy rekord.

- Korek jest chyba od Miedzianej Góry. Na Świętokrzyskiej stoję od 40 minut i mam ochotę wyć, choć nigdzie się nie spieszę. Chcę się tylko dostać do banku na 1000-lecia, ale chyba jeszcze zejdzie, bo na alei Solidarności jest jeszcze gorzej. Żona dzwoniła, że tam auta w ogóle nie jadą - mówi pan Stefan.

BYŁY NERWY

- To jest nie do opisania - denerwuje się pan Krzysztof. Ma pretensje do drogowców, że rozkopali ulicę akurat w piątek, gdy ruch jest największy, do policji, że nie kieruje ruchem, ale także do kierowców, którzy utrudniają życie innym. Robią sobie na złość, zajeżdżają drogę, nie stosują się do zaleceń pracowników, którzy próbują ułatwić wyjazd z Tesco. Jak można wyzywać człowieka, któremu pękła chłodnica? W korku zdarzają się awarie i trzeba sobie pomóc.


Problemy z przejechaniem przez Sandomierską, Solidarności, IX Wieków i Źródłową (ważne ulice tranzytowe przez miasto) pojawiły się już rano, ponieważ drogowcy przekopali rowki w poprzek jezdni tych ulic, ograniczyli prędkość do 30 kilometrów w rejonie skrzyżowania, a na Solidarności zamknęli dwa pasy ruchu.

- To są utrudnienia wynikające z przebudowy skrzyżowania i nie da się ich uniknąć. W nocy sfrezowaliśmy asfalt, a przez najbliższe dni wprowadzimy w ziemię rury osłonowe, które posłużą do wymiany instalacji zasilającej sygnalizację świetlną oraz sieci elektrycznej i telekomunikacyjnej - informuje kierownik budowy Marek Badziński. - Najbliższe dni będą trudne dla kierowców.

BĘDZIE GORZEJ

Od soboty utrudnienie będą jeszcze większe, ponieważ drogowcy będą także zamykali pasy ruchu na wszystkich drogach dojazdowych do skrzyżowania. Te utrudnienia potrwają około 2 tygodni, ale potem będą następne. Choć to może się wydawać nieprawdopodobne, ale korki na kieleckich ulicach z powodu remontu mogą być jeszcze większe.

- Wybraliśmy odkrywkową metodę wymiany instalacji, która nie wymaga zamknięcia całej jezdni na czas wymiany sieci. Gdybyśmy musieli zastosować tradycyjny sposób remontu, przejazd byłby jeszcze trudniejszy - informuje Zbigniew Czekaj, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach.

W korkach muszą stać także kierowcy, którzy chcą przejechać ulicą Jagiellońską, od mostów do Piekoszowskiej. Ta trasa jest oblegana z powodu zamknięcia ulicy Malików (do 26 lipca) na czas remontu.

http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/ar ... /220901322

Patol
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1064
Rejestracja: 10 września 2007, o 12:36
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Patol » 21 lipca 2008, o 09:14

ice pisze:Tak sobie pomyślałem, że ta inwestycja może zaszkodzić jedynym w mieście informatorom bramowym.
Jezdnia zostanie poszerzona ale czy "bramy" również?
A może powstana całkiem nowe kierunkowskazy także bramowe.
Dziś w nocy demontowali "bramę" na Źródłowej.

Marcinus
Posty: 388
Rejestracja: 13 września 2007, o 23:20
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Marcinus » 21 lipca 2008, o 09:16

"Najlepszze" w tym wszystkim jest to, że przez ten remont autobusy mają gigantyczne opóźnienia... W piątek czekałem na przystanku Źródłoea Merkury [koło skrzyżowania z Zagórską jadąc w kierunku Tesco] autobus miał być o 10:35. nie pojawił sie do 11:10, a gdy przyjechał, tokierowca spytany o której powinien być na przystanku o 9:50 czy coś koło tego, ale nie pozwolono mu wyjechać i jak wczześniej przez godzinę nie było autobusu, tak wtedy w jednej chwili podjechały 3... ZTM gdy zaadzwonilem stwierdził, że to przez remont, ale Potrwa on na tyle krótko, że nie zdążą przygotować rozkładów zastępczych... Pozdrawiam ZTM i ZDM. Życzę cierpliwości wszystkim kierowcom, bo takich korków jak w Kielcach niema nigdzie...

Awatar użytkownika
ice
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5738
Rejestracja: 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Post autor: ice » 25 lipca 2008, o 18:24

Wracając do gigantycznych korków.
Dziś miałem przyjemnośc podróżować przez miasto o godzinie 16.
Takich korków to jeszcze w Kielcach nie widziałem :!:
Nawet ulice, które zwykle są przejezdne w godzinach szczytu dziś były zakorkowane.
Jednym słowem carmagedon :shock:

Marcinus
Posty: 388
Rejestracja: 13 września 2007, o 23:20
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Marcinus » 25 lipca 2008, o 22:29

Najgorzej było po dzisiejszej ulewie, gdy stanęło dosłownie wszystko...Może nawet dałoby radę przejechać, gdyby nie hamstwo i cwaniactwo niektórych "kierowców", którzy kulturę mają głęboko w rurze wydechowej i wcinają się przed samą maskę nie patrząc na nic...
Dorzucam fotkę zrobioną kilka dni temu na Żródłowej przy skrzyżowaniu z Zagórską zrobione około 16. oba przedstawiają widok w kierunku bazarów.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Kiecu
Posty: 266
Rejestracja: 7 lutego 2008, o 16:33
Lokalizacja: okolice Kielc

Post autor: Kiecu » 26 lipca 2008, o 09:57

Moim zdaniem powinni zorganizować objazdy, zamknąć remontowany odcinek z wyjątkiem autobusów MPK. Ale to całkiem sparaliżowało by miasto , więc nic innego nam nie pozostaje ... :?

seba_ck
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1231
Rejestracja: 31 sierpnia 2006, o 14:01
Lokalizacja: KIELCE

Post autor: seba_ck » 28 lipca 2008, o 21:25

Nowe utrudnienia w centrum Kielc

Drogowcy kończą pierwszy etap prac na modernizowanym skrzyżowaniu ul. Sandomierskiej i Źródłowej. Ale kierowcy muszą się przygotować na jazdę "pod prąd" al. IX Wieków.

- Udało się już ułożyć przez jezdnię 18 z 28 osłon na przewody elektryczne i przebudować większość przykanalików odprowadzających wodę z ulic. Pozostałe prace, m.in. przy "zawrotkach" na pasie zieleni, też idą bardzo sprawnie - mówi Zbigniew Czekaj, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg. Ale dodaje, że kierowcy muszą się przygotować na kolejne, znacznie większe utrudnienia. - Trwają przygotowania do budowy kanału deszczowego pomiędzy ul. Winnicką i Kościuszki. Żeby przeprowadzić ten etap prac, konieczne będzie zamknięcie cześć al. IX wieków. Zakładamy, że stanie się to w sobotnią noc, gdy ruch jest najmniejszy. Samo przejście przez jezdnię powinno powstać w ciągu nocy, ale wtedy kierowcy będą musieli prawdopodobnie jeździć jedna jezdnią w dwóch kierunkach - tłumaczy Czekaj.

Źródło: http://miasta.gazeta.pl/kielce/1,35255, ... Kielc.html
marc
2008-07-28
Zmieniaj świat na taki, jaki sobie wymarzyłeś.

Awatar użytkownika
ice
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5738
Rejestracja: 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Post autor: ice » 28 lipca 2008, o 21:48

No prace idą pełną parą.
Wygląda to naprawde imponująco.
Tyle koparek w jednym miejscu chyba jeszcze nie widziałem.
W powietrzu aż biało od kurzu i pyłu.

Patol
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1064
Rejestracja: 10 września 2007, o 12:36
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Patol » 29 lipca 2008, o 08:25

Rozkopali zatokę przystankową na Sadomierskiej w str centrum przez co przystanek jest z 30 metrów przed skrzyżowaniem.

ODPOWIEDZ