Urząd Marszałkowski - Nowa siedziba

Wszystko na temat nowych inwestycji w Kielcach.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, Sirek1

hey
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1475
Rejestracja: 24 kwietnia 2006, o 13:47

Post autor: hey » 2 października 2007, o 18:18

Zamiana pod budynek
Nowa siedziba Urzędu Marszałkowskie powstanie prawdopodobnie przy ulicy Niskiej. Marszałek porozumiał się w tej sprawie z prezydentem Kielc.


W tym miejscu, na działce obok szpitali miejskiego i zakaźnego, może stanąć biurowiec Urzędu Marszałkowskiego. (Ł. Zarzycki)

Urząd Marszałkowski zamieni się z Urzędem Miasta w Kielcach na działki. Marszałek województwa chce budować siedzibę, bo nie dogadał się z wojewodą
Dosyć długo trwały starania Urzędu Marszałkowskiego o przejęcie budynku C2, w którym urząd się znajduje a którym zarządza wojewoda świętokrzyski.

WARUNKI, ŻE AŻ WSTYD

Warunki w nim nie są najlepsze (wiele okien pozabijanych), jest ciasno - lada dzień wyprowadza się Departament Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki, więc marszałek chciał siedzibę rozbudować.


- Wystąpiliśmy do wojewody o skomunalizowanie budynku C2, ale właśnie dostaliśmy ostateczną odpowiedź, że nie ma takiej możliwości - wyjaśnia Marcin Perz, członek Zarządu Województwa. - Nasze plany, by dobudować skrzydło i wspólnie z miastem wznieść wielopoziomowy parking nad obecnym parkingiem, rozsypały się - dodaje.

Ponieważ warunki w budynku są takie, że urząd, który zarządza miliardem euro, może mieć problemy z przejściem przez audyt, postanowiono poszukać miejsca pod nową siedzibę.

- Samorząd województwa dysponuje działką przy ulicy Jagiellońskiej, ale uważamy, że dla naszych klientów dotarcie tam byłoby zbyt kłopotliwe. Najlepiej, by Urząd Marszałkowski mieścił się w pobliżu Urzędu Wojewódzkiego i starostwa - mówi Marcin Perz.

O działkę odpowiedniej wielkości w centrum Kielc jest jednak bardzo trudno. - Zwłaszcza że nam zależy raczej na zamianie ziemi niż na kupnie - podkreśla.

ZNALEŹLI ROZWIĄZANIE

Wspólnie z Urzędem Miasta znaleziono jednak rozwiązanie, które zadowala obie strony.


W zamian za grunt przy Jagiellońskiej i budynek przychodni przy ulicy Karczówkowskiej, w którym miasto chce zrobić przedszkole, Urząd Marszałkowski może dostać działkę między szpitalem miejskim a wojewódzkim zakaźnym przy ulicy Niskiej. Otrzyma też lądowisko dla helikopterów przy szpitaliku i łącznik w Wojewódzkim Ośrodku Medycyny Pracy.

Teraz zamianę w takim kształcie muszą zaaprobować radni miejscy i wojewódzcy. Jeśli oni wyrażą zgodę, marszałek zleci opracowanie koncepcji na zabudowanie działki.

- I wtedy okaże się, czy miejsce to jest wystarczające pod biurowiec, jeśli nie - będziemy szukać dalej terenu, a ta ziemia i tak nam się przyda - mówi Marcin Perz. - Musimy pospieszyć się także dlatego, że teraz mamy możliwość wyposażenia naszej siedziby za pieniądze unijne - podkreśla.


Echo dnia

Awatar użytkownika
Grzegorz
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3006
Rejestracja: 31 maja 2006, o 17:10

Post autor: Grzegorz » 3 października 2007, o 18:38

hey pisze:Zamiana pod budynek
...W tym miejscu, na działce obok szpitali miejskiego i zakaźnego, może stanąć biurowiec Urzędu Marszałkowskiego. (Ł. Zarzycki)...
Echo dnia
Można linka do tego artukułu - chcę zobaczyć zdjęcie tej działki.

hey
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1475
Rejestracja: 24 kwietnia 2006, o 13:47

Post autor: hey » 3 października 2007, o 18:54

Na tym zdjęciu nic nie widać. Myślałem,że chodzi o działkę przy Radiowej,tuż przy IX wieków. A jesli to ma być Niska to nie wiem co oni tu zmieszczą.Z jednej strony jest szpital zakaźny a z drugiej budynek dwupiętrowy należący do szpitala miejskiego, który obecnie jest pusty a planowane są tu nowe oddziały.W głębi działki są też jakieś zabudowania ale nie wiem co to jest. Podsumowując działka jest wąziutka ale teoretycznie można budować w głąb działki,aż do tyłów budynku Aś przy IX wieków.
Nadal jednak myślę,że chodzi o działkę przy Radiowej a nie Niskiej...

hey
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1475
Rejestracja: 24 kwietnia 2006, o 13:47

Post autor: hey » 7 października 2007, o 19:40

Urząd marszałkowski przy ul. Niskiej?
Ziemowit Nowak
2007-10-07, ostatnia aktualizacja 2007-10-07 17:31

Urząd marszałkowski będzie miał własną siedzibę na działce przy ul. Niskiej. Czy parkujące samochody całkowicie rozjadą okolicę?
Marszałek, adres: ul. Niska

Urząd marszałkowski będzie miał własną siedzibę na działce przy ul. Niskiej. Czy parkujące samochody całkowicie rozjadą okolicę?

Przedstawiciele marszałka kończą negocjacje z miastem w sprawie zamiany działek. Marszałek chce od miasta prawie hektarową nieruchomość przy ul. Niskiej, między Technikum Elektrycznym a Liceum Sztuk Plastycznych. Ma tam stanąć nowa siedziba urzędu marszałkowskiego. Jeszcze nie wiadomo, jak duży będzie budynek i jego infrastruktura. - Szykujemy wytyczne dla projektantów - mówi Marcin Perz, członek zarządu województwa. Przyznaje, że w tym rejonie trzeba przede wszystkim zapewnić odpowiednią liczbę miejsc parkingowych, bo będą ich potrzebować urzędnicy i petenci. - Jeszcze nie wiem, jak to rozwiązać, bo nieruchomość nie jest duża. Może zbudujemy parking wielopoziomowy - zastanawia się.

Obecnie marszałek wynajmuje biura w skrzydle C2 od wojewody, ale warunki są tam fatalne. Jest ciasno, budynek wymaga remontu. - Latem jak podłączyliśmy nowoczesną kserokopiarkę, to siadła nam sieć komputerowa. Urząd, który służy obywatelom m.in. przez internet, przez wiele godzin nie miał do niego dostępu - opowiada Perz. Ale marszałek nie może inwestować w nie swój budynek, bo zabrania mu tego ustawa o finansach publicznych. Tymczasem wciąż rosną kompetencje, a więc i potrzeby jego urzędu. - Nie mamy absolutnie warunków na zwiększenie personelu nawet o kilka nowych etatów. A wymogi, jakie narzuca nam na przykład Ministerstwo Rozwoju Regionalnego, zmuszają nas do przyjęcia 28 osób do Departamentu Funduszy Strukturalnych. A to jest dopiero początek - tłumaczy Perz.

Bez spełniającego odpowiednie standardy biurowca zagrożona jest również realizacja największego przedsięwzięcia inwestycyjnego w nowoczesnej historii województwa - Regionalnego Programu Operacyjnego. Unia wymaga przechowywania dokumentów i ich opracowywania w odpowiednich warunkach. - Bez tego nie przejdziemy audytu - zauważa Perz.

Do nowego biurowca mają się przeprowadzić z czasem wszystkie rozrzucone obecnie po mieście instytucje podległe marszałkowi, a więc np. Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych z ul. Witosa, WUP, Departament Edukacji wyprowadzany właśnie na ul. Paderewskiego.

Miasto ma jeszcze dwie alternatywne propozycje terenów na zamianę dla marszałka, gdyby nie udało się osiągnąć porozumienia w sprawie działki przy ul. Niskiej. W zamian miasto ma otrzymać od marszałka budynek przychodni zaopatrzenia ortopedycznego przy ul. Karczówkowskiej (obok skrzyżowania z Chęcińską). Planowało przenieść tam przedszkole samorządowe z ul. Kapitulnej.

Źródło: Gazeta Wyborcza Kielce




Między Elektrykiem a Plastykiem? Coś im się pomyliło,przeciez nie zabudują boiska przy Elektryku...

Awatar użytkownika
AR
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5704
Rejestracja: 15 listopada 2005, o 19:01
Lokalizacja: QKI
Kontakt:

Post autor: AR » 7 października 2007, o 20:42

hey pisze:Między Elektrykiem a Plastykiem? Coś im się pomyliło,przeciez nie zabudują boiska przy Elektryku...
No właśnie też nie wiem o co chodzi :shock: Może się omylili?

Awatar użytkownika
cm
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1665
Rejestracja: 19 stycznia 2007, o 14:22
Lokalizacja: Sienkiewicza - centrum świata ;-)

Post autor: cm » 8 października 2007, o 07:30

Marszałek chce od miasta prawie hektarową nieruchomość przy ul. Niskiej, między Technikum Elektrycznym a Liceum Sztuk Plastycznych.
Chwila, od kiedy Liceum Sztuk Plastycznych jest przy ul. Niskiej :?:
Dawno mnie tam nie było, więc może coś się pozmieniało, albo o czymś nie wiem, ale za moich czasów Plastyk to był przy ul. ZWM, czyli obecnej Radiowej... Kolejna dziennikarska dezinformacja?

Awatar użytkownika
Jezpir
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1130
Rejestracja: 7 sierpnia 2007, o 14:24
Lokalizacja: Kielce, KSM Nord

Post autor: Jezpir » 8 października 2007, o 14:00

To tylko dziennikarz. Kieleccy nie bardzo się zastanawiają nad tym co piszą. Wg mnie przy u. Niskiej nie ma niezabudowanej hektarowej działki. No bo gdzie: koło szpitala zakaźnego?, koło przedszkola zakonnic? Nie widzę, ale może oślepłem.
Jeżpir

Awatar użytkownika
Grzegorz
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3006
Rejestracja: 31 maja 2006, o 17:10

Post autor: Grzegorz » 8 października 2007, o 17:53

Potwierdzam - czwarty rok tam chodzę i Plastyk nadal jest przy Radiowej 8)

hey
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1475
Rejestracja: 24 kwietnia 2006, o 13:47

Post autor: hey » 8 października 2007, o 17:59

Jezpir pisze:To tylko dziennikarz. Kieleccy nie bardzo się zastanawiają nad tym co piszą. Wg mnie przy u. Niskiej nie ma niezabudowanej hektarowej działki. No bo gdzie: koło szpitala zakaźnego?, koło przedszkola zakonnic? Nie widzę, ale może oślepłem.

Przyjrzałem się i działka jest nawet spora i na szerokość i na długość.Tylko,że trzeba będzie wyburzyć jakieś parterowe zabudowania widoczne nawet z Niskiej,nie wiem co tam jest...

Awatar użytkownika
Jezpir
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1130
Rejestracja: 7 sierpnia 2007, o 14:24
Lokalizacja: Kielce, KSM Nord

Post autor: Jezpir » 8 października 2007, o 20:35

Do hey'a. A konkretnie w którym miejscu.
Jeżpir

hey
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1475
Rejestracja: 24 kwietnia 2006, o 13:47

Post autor: hey » 8 października 2007, o 21:44

Pomiędzy szpitalem zakaźnym róg Radiowa/Niska a budynkiem należącym do szpitala na rogu Niska/Kościuszki.Dokładnie na wprost wejścia do Elektryka,tylko po drugiej stronie ulicy...

Awatar użytkownika
Jezpir
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1130
Rejestracja: 7 sierpnia 2007, o 14:24
Lokalizacja: Kielce, KSM Nord

Post autor: Jezpir » 9 października 2007, o 10:23

To tam ni chole... (sorki) nie ma hektara. A jeszcze trzeba zachować odległość sanitarną od szpitala zakaźnego. Nie sądzę, żeby tam budynek szerszy niż 6m się zmieścił.
Jeżpir

Awatar użytkownika
ice
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5738
Rejestracja: 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Post autor: ice » 9 października 2007, o 10:37

Obrazek

Chodzi o ta dzialke?
Wydaje sie byc mala, ale czesto tak bywa ze przed wybudowaniem obiektu dziala wydaje sie zbyt mala na planowana inwestycje a pozniej sie okazuje ze miejsca bylo pod dostatkiem i znalazlo sie jeszcze miejsce na duzy parking :)

hey
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1475
Rejestracja: 24 kwietnia 2006, o 13:47

Post autor: hey » 9 października 2007, o 11:59

Myślę,że w skład tej działki wejdzie jeszcze ten długi budynek,jest parterowy,jeśli szpital go nie potrzebuje to można będzie wyburzyć. Trochę za duże to koło zatoczyłeś, bo wszedłeś na teren szpitala zakaźnego...Ruch się w okolicy znacznie zwiększy a nie zapominajmy,że tuż obok ma powstać Galeria IX wieków...

Awatar użytkownika
Jezpir
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1130
Rejestracja: 7 sierpnia 2007, o 14:24
Lokalizacja: Kielce, KSM Nord

Post autor: Jezpir » 9 października 2007, o 12:15

No może faktycznie.. Jak się patrzy z góry to to nieco inaczej wygląda, ale i tak uważam, że działka ma 0,7ha max 0,8ha.
Jeżpir

ODPOWIEDZ