Stadion piłkarski - ul. Ściegiennego

Wszystko na temat nowych inwestycji w Kielcach.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, Sirek1

PawełW
Posty: 54
Rejestracja: 22 października 2005, o 17:48

Stadion piłkarski - ul. Ściegiennego

Post autor: PawełW » 27 października 2005, o 21:08

Przyznam,że mnie zatkało .Zwłaszcza,że napisałem niedawno,że Kilce to dziura.To jeśli ta inwestycja zostanie zrealizowana to będę to musiał odszczekać.

Kadra Janasa zagra na nowoczesnym stadionie w Kielcach

Przygotowująca się do występu w mistrzostwach świata piłkarska reprezentacja Polski rozegra wiosną przyszłego roku jedno ze spotkań na nowym stadionie w Kielcach - poinformował prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Michał Listkiewicz.

"Obiecuję, że jeśli jeszcze będę prezesem, to na otwarcie stadionu zagra tu reprezentacja przed wyjazdem na mistrzostwa do Niemiec" - powiedział Listkiewicz podczas odbywającej się w Kielcach 5. Międzynarodowej Konferencji "Bezpieczny Stadion".

Stadion w Kielcach będzie najnowocześniejszym obiektem piłkarskim w Polsce. Trybuny na 15,5 tys. widzów będą całkowicie zadaszone. Zakończenie prac przewidziano na 31 marca 2006 roku i wykonawca zapewnia, że ten termin zostanie dotrzymany. Oznacza to, że już w rundzie wiosennej piłkarze Kolportera Korony Kielce będą rozgrywali mecze na nowym stadionie. Koszt budowy, 45 mln złotych, niemal w całości ponosi miasto.

Kielecki stadion ma wiele nowoczesnych rozwiązań, wcześniej niestosowanych w Polsce. Został zaprojektowany jako obiekt typowo piłkarski, z dwupoziomowymi trybunami znajdującymi się bardzo blisko boiska. Zainstalowany zostanie pełny monitoring, a wszyscy widzowie będą przed wejściem na trybuny poddani kontroli. Nie będzie natomiast wysokich ogrodzeń i krat. Kibiców od murawy oddzieli jedynie niski płotek, podobnie jak na stadionach angielskich. Nie będzie także "klatki" dla kibiców gości. Sympatycy drużyny przyjezdnej zasiądą w oddzielnym sektorze, na który wejdą osobnym wejściem. W punkcie dowodzenia policja będzie miała możliwość śledzenia obrazu z siedemdziesięciu kamer. Zapisywany będzie nie tylko obraz, ale także dźwięk z trybun.

Stadion w Kielcach charakteryzuje się także innymi ciekawymi rozwiązaniami. Nowością w Polsce będzie podgrzewanie otwartej trybuny dla vip-ów. Gospodarze zapewniają, że takie możliwości oferują tylko niektóre obiekty w Europie - m.in. Realu Madryt i VfB Stuttgart.

"W Kielcach postawiliśmy na sport, bo ma on znaczenie wychowawcze. Szczególną opieką otoczyliśmy trzy dyscypliny - piłkę nożną, piłkę ręczną i lekkoatletykę. Z prezesem Kolportera, Krzysztofem Klickim zawarliśmy umowę - my budujemy stadion, a on zapewnia awans zespołu do pierwszej ligi. Jak widać obie strony dotrzymały słowa" - powiedział wiceprezydent Kielc, Andrzej Sygut.

Sygut zapewnia, że na tym nie koniec. "Trochę się obawialiśmy jak nasz zespół poradzi sobie w ekstraklasie. Okazuje się, że to nie takie trudne. Dlatego trochę zmodyfikowaliśmy cele i teraz chcemy grać w międzynarodowych pucharach. Stadion już mamy na europejskim poziomie".

Awatar użytkownika
MeehoweCK
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3317
Rejestracja: 25 września 2005, o 17:41
Lokalizacja: Warszawa / Kielce
Kontakt:

Post autor: MeehoweCK » 28 października 2005, o 14:36

Z choinki się urwałeś? 8) Przecież stadion już właściwie stoi :D
Ambicja to coś co prowadzi ludzkość do postępu, a ludzi do depresji

Gość

Post autor: Gość » 28 października 2005, o 16:31

Stadion stoi ale i parking zaczyna sie chyba tworzyc :) dzis przypadkiem przejezdzajac Sciegiennego to poniedzy WDK a STADIONEM zostaje wywozona ziemia :) .... ale i tak pozostane przy swoim ze ten stadion tam nie powinien stac... nie ma dojazdow i jest w centrum miasta:||

halny
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1807
Rejestracja: 27 września 2005, o 20:15
Lokalizacja: Kielce

Post autor: halny » 10 listopada 2005, o 21:31

Prasa doniosła że są juz na obiekcie gotowe ubikacje :D - a tyle było strachu :lol:

halny
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1807
Rejestracja: 27 września 2005, o 20:15
Lokalizacja: Kielce

Post autor: halny » 15 listopada 2005, o 20:55

25 listopada 200 osób :shock: będzie mogło zwiedzić stadion / G.W. /

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11669
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 15 listopada 2005, o 21:06

A jak mozna sie zalapac? :D bo akurat na 25 planuje przyjazd :P

halny
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1807
Rejestracja: 27 września 2005, o 20:15
Lokalizacja: Kielce

Post autor: halny » 15 listopada 2005, o 21:16

W piatek w gazecie w. ma być info / o tym pisze w g.w dzisejszej /

Awatar użytkownika
BziQ76
Posty: 174
Rejestracja: 8 października 2005, o 11:21
Lokalizacja: Kielce - Sieje
Kontakt:

Post autor: BziQ76 » 16 listopada 2005, o 12:24

Wczoraj przejeżdżałem wieczorem obok stadionu i większość lamp oświetlających trybuny były pozapalene. Bardzo fajnie to wyglądało.

A może zamiast białych świetlówek wstawić wszędzie żółte albo zielone? :D

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11669
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 17 listopada 2005, o 18:33

Obrazek

Wyjątkowa wycieczka z "Gazetą Wyborczą", Radiem Kielce i Skanską S.A.

Tylko z nami będziesz mógł to wszystko zobaczyć już teraz z bliska, dotknąć, poczuć klimat wielkiego meczu, a być może wybrać miejsce, które będziesz zajmować na trybunach. No i jako pierwszy zobaczyć jak ten wielki stadion wygląda w świetle reflektorów.

Na wyjątkową wycieczkę po stadionie "Gazeta Wyborcza", Radio Kielce i Skanska S.A. - generalny wykonawca budowy - zapraszają w piątek 25 listopada o godzinie 16. Na zwiedzanie połączone z krótką prezentacją obiektu możemy zabrać tylko 200 osób. Każda z nich otrzyma dodatkowo pamiątkę wydarzenia.

Jak zdobyć wejściówkę na to niecodzienne wydarzenie?

Codziennie od piątku, 18 listopada do środy, 23 listopada (oprócz niedzieli) rozdajemy po 20 podwójnych wejściówek. By je otrzymać należy przesłać SMS na numer 72007 (2,44 zł z VAT) od piątku do środy w godzinach 7-19.

Wiadomość musi być sformułowana według wzoru: KI.STADION imię i nazwisko np. KI.STADION Jan Kowalski. Codziennie rozdamy 20 podwójnych zaproszeń na wycieczkę. Otrzymają je osoby, których SMS-y zostaną zarejestrowane jak pierwsze każdego dnia konkursu. Zwycięzcy otrzymają wiadomość potwierdzającą wygraną (najpóźniej do czwartku 24 listopada do godz. 9). Ważne są tylko SMS-y wysłane z telefonów komórkowych.

Zaproszenia będzie można odbierać osobiście w czwartek 24 listopada w siedzibie kieleckiej "Gazety Wyborczej" przy ul. Sienkiewicza 14.

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11669
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 20 grudnia 2005, o 23:29

http://www.slowo.com.pl/?id=3443

Słowo, 24.11.2005

Stadion ogromny

Podgrzewane trybuny dla VIP-ów, deszczówka do podlewania, 70 kamer, osiem masztów z lampami, które rozbłysną już dzisiaj to tylko niektóre ciekawostki nowego stadionu przy ul. Ściegiennego w Kielcach.

Supernowoczesny obiekt rośnie jak na drożdżach. Wizyta na placu budowy robi ogromne wrażenie. Tym większe jeśli się wie, że prace rozpoczęto dokładnie rok temu. A właśnie zakończono montaż stalowej konstrukcji zadaszenia dwukondygnacyjnych trybun. Zasiądzie na nich ponad 15,5 tys. widzów.

- Konstrukcja zadaszenia waży około 670 ton - informuje Jerzy Jończyk, dyrektor Wytwórni Konstrukcji Stalowych Exbud Skanska SA z Kielc. - Montaż był niezwykle skomplikowanym przedsięwzięciem, zarówno pod względem technicznym jak i organizacyjnym. Duże gabaryty dźwigarów w połączeniu z ogromną ilością drobnych elementów wymagały wielkiej precyzji w złożeniu składającej się z ponad 4500 elementów konstrukcji.

Bez płotów i krat

Oprócz efektownego wyglądu obiekt z pewnością zadziwi kibiców rozwiązaniami technicznymi. Piłkarze będą dosłownie na wyciągnięcie ręki, bowiem trybuny bezpośrednio sąsiadują z mierzącą 105x68 m murawą. Kibiców od boiska odgradzał będzie jedynie niewielki płotek. Nie będzie także "klatki" dla sympatyków drużyn goszczących w Kielcach - wejdą osobnym wejściem, zasiądą w oddzielnym sektorze.

- To pierwsze rozwiązania tego typu na polskich stadionach, trzeba przyznać, że bardzo odważne - mówi Andrzej Sygut, wiceprezydent Kielc. - Zastąpienie płotów i krat monitoringiem doskonale sprawdziło się na angielskich boiskach. Tam kibice byli znacznie mniej zdyscyplinowani niż w Polsce, a udało się ich okiełznać. Tak więc u nas również nie powinno być z tym problemów. Nowoczesny monitoring umożliwi zidentyfikowanie każdego kibica, który będzie nieodpowiednio zachowywał się na stadionie - dodaje.

Samo wejście na zajmujący 21 tys. metrów kwadratowych obiekt również jest ciekawe. Główna brama została usytuowana przy ul. Ściegiennego, poza tym będą jeszcze trzy wejścia przez które 15,5 tysiąca kibiców wejdzie w kilkadziesiąt minut, znacznie szybciej niż na mogący pomieścić o ponad połowę widzów mniej stadion przy ul. Szczepaniaka. Zupełną nowością będą także podgrzewane trybuny dla vip-ów.

Wykorzystać deszcz

Obiekt przy ul. Ściegiennego będzie obfitował w premierowe rozwiązania, nie znane dotąd na innych polskich stadionach piłkarskich. Najciekawsze są związane z konstrukcją murawy i sposobem jej nawadniania oraz ze sztucznym oświetleniem.

Płyta boiska będzie podgrzewana, zostanie zaopatrzona w stacjonarny system nawadniania i odwadniania.

- W tym celu wykorzystywane będą opady deszczu - wyjaśnia Benedykt Sobański, menedżer projektu budowy stadionu.- Z dachu poprzez system rur deszczówka będzie spływała do trzech zbiorników retencyjnych mogących pomieścić prawie 300 metrów sześciennych wody. Zgromadzona w ten sposób woda zostanie wykorzystana do celów sanitarnych oraz do nawadniania murawy boiska.

Płyta boiska także jest szczególna. Murawa, która na niej rośnie jest dodatkowo wzmocniona specjalnym włóknem, dzięki czemu trawa jest znacznie trwalsza, mniej podatna na ścieranie i wyrywanie.

Kolejną nowością na spełniającym wymogi Światowej Federacji Piłkarskiej (FIFA) obiekcie będzie sztuczne oświetlenie. Na wszystkich polskich stadionach piłkarskich boisko oświetlane jest z czterech słupów stojących w rogach. W Kielcach światła rozbłysną z ośmiu masztów wystających z dachu, po raz pierwszy dzisiaj po południu.

- Maszty są umieszczone na wspornikach nad krawędzią zadaszenia trybun, na wysokości 26 metrów - opowiada Benedykt Sobański. - Oświetlenie o mocy 1500 umożliwi rozgrywanie i transmisję telewizyjną meczów międzynarodowych.

Na przełomie lutego i marca na stadionie rozpocznie się montaż nowoczesnego nagłośnienia i monitoringu (70 kamer i kilkadziesiąt mikrofonów) oraz tysięcy wygodnych krzesełek. Powstaną również szatnie oraz pomieszczenia przeznaczone na biura, fitness club, gabinet odnowy biologicznej, saunę i punkty gastronomiczne.

Egzamin przed mundialem

Zakończenie prac, które pochłoną około 45 milionów złotych zaplanowano na 31 marca przyszłego roku. Pierwszym meczem na nowym stadionie będzie ligowy pojedynek Kolportera Korony Kielce. Beniaminek ekstraklasy prawdopodobnie zmierzy się z Pogonią Szczecin. Nieco później na nowym stadionie zagra przygotowująca się do występu w mistrzostwach świata reprezentacja Polski. Taką deklarację złożył niedawno Michał Listkiewicz, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

- Chcemy, aby był to ostatni mecz przed wyjazdem "biało-czerwonych" na mistrzostwa do Niemiec - zapowiedział Listkiewicz. Premierowym meczem może być pojedynek z Paragwajem, Chorwacją lub z Arabią Saudyjską ponieważ prawdopodobnie właśnie z tymi zespołami zmierzą się w przyszłym roku podopieczni Pawła Janasa.

Szósty w Polsce

Stadion w Kielcach będzie jednym z największych w Polsce. Pojemniejsze są jedynie trybuny obiektów w Chorzowie (50 tys.), Poznaniu (23 tys.), Zabrzu i Szczecinie (17,5 tys.) oraz w Krakowie (16 tys.; stadion Wisły). Pod względem rozwiązań technologicznych obiekt przy ul. Ściegiennego nie będzie miał jednak sobie równych.

W porównaniu ze światową czołówką kielecki obiekt jest jednak "maluchem". Na największym stadionie w Europie może zasiąść 98,5 tys. widzów (Camp Nou w Barcelonie). We Włoszech największy jest San Siro w Mediolanie (85,5 tys.), w Anglii Old Trafford w Manchesterze (68 tys.), w Niemczech obiekt w Dortmundzie (83 tys.), a we Francji Stade de France w Saint-Denis (47 tys.). W każdym z tych państw najmniejsze stadiony mają minimum 20 tys. miejsc, mniej więcej tyle co... hale sportowe w USA.

Autor artykułu: ROBERT FELCZAK
Ostatnio zmieniony 20 grudnia 2005, o 23:45 przez Autor, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11669
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 20 grudnia 2005, o 23:41

Obrazek
Uczestnicy wycieczki zachwyceni stadionem

Obrazek lech 25-11-2005

- Nawet nie przypuszczałem, że doczekamy czegoś takiego w Kielcach - mówił zachwycony Jakub Nowak. Z żoną Irminą i 16-miesięcznym synem Wojtkiem był wśród ponad 200 kibiców, którzy jako pierwsi mieli okazję pospacerować po trybunach budowanego stadionu przy ul. Ściegiennego. Wycieczkę zorganizowały wraz z wykonawcą inwestycji, firmą Skanska, redakcje "Gazety Wyborczej" i Radia Kielce. Specjalnie dla naszych czytelników i radiosłuchaczy po raz pierwszy zapalono na stadionie światła. - Robi niesamowite wrażenie. Teraz, jak już wiem, jak wygląda, jeszcze trudniej będzie mi wytrzymać do pierwszego meczu - mówił Michał, kolejny z kibiców. - Mamy z czego być dumni - podkreślił prezydent Kielc Wojciech Lubawski.

Uczestnicy wycieczki wysłuchali opowieści menedżera budowy Benedykta Sobańskiego z firmy Skanska o tym, jak powstawał (i powstaje jeszcze) stadion i mieli możliwość zadawania mu pytań. Okazało się, że to był najdłuższy punkt programu, bo kielczanie chcą wiedzieć o stadionie absolutnie wszystko: jaką długość mają przęsła dachu, ile luksów będzie miało pełne oświetlenie, a nawet... ile będą kosztować bilety i co będzie, jak zima przytrzyma aż do kwietnia. Benedykt Sobański ciekawie i w przystępny sposób opowiadał o wspornikach trzyrurowych i innych technicznych szczegółach.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Fot. Paweł Małecki / AG

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11669
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 20 grudnia 2005, o 23:44

http://www.slowo.com.pl/?id=3617

Słowo, 04.12.2005

Runął dom, będzie parking

Z powierzchni ziemi zniknął ostatni dom, przeszkadzający w budowie parkingu dla kibiców piłki nożnej.

Przy ulicy Ściegiennego trwają prace związane z budową nowoczesnego stadionu piłkarskiego. Tuż obok powstaje nowy parking. Do tej pory pomiędzy dwoma tymi inwestycjami stał drewniany domek wraz z przybudówkami. Ta sytuacja komplikowała prace wykonawcy, którego sprzęt musiał objeżdżać budynek.

Właściciel wybudowanego na początku XX wieku domku na początku nie chciał się zgodzić na wyburzenie, tym bardziej na przeprowadzkę. - Proponowaliśmy właścicielowi różne mieszkania zastępcze, ale nie zyskały jego akceptacji. Dopiero sam zaproponował, że może się wyprowadzić, jak otrzyma nowe mieszkanie w bloku komunalnym na rogu ulic Jagiellońskiej i Grunwaldzkiej. Sporządziliśmy umowę notarialną - mówi Andrzej Kędra, dyrektor Wydziału Gospodarki Przestrzennej i Administracji Budowlanej.

Ponieważ blok przy Jagiellońskiej będzie oddany do użytku dopiero pod koniec roku, inwestor postanowił, że do tego czasu przekwateruje rodzinę z ul. Ściegiennego do tymczasowego mieszkania zastępczego. - Nie ukrywam, że bardzo zależało nam na czasie. Budowę parkingu już zaczęliśmy. Teraz porządkujemy plac, a od poniedziałku ruszymy pełną parą - powiedział Wojciech Dębski, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Autor artykułu: Agnieszka Białek

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11669
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 20 grudnia 2005, o 23:47

http://www.slowo.com.pl/kielce/?dz=1&l=3&id=3855

Słowo, 14.12.2005

Brazylia na stadionie

Kielecki samorząd przesłał zaproszenia do osiemnastu drużyn, które będą brały udział w czerwcowych Mistrzostwach Świata w Piłce Nożnej w Niemczech. Być może, któraś z nich będzie przygotowywać się do rozgrywek na naszym stadionie.

Zaproszenia otrzymały najlepsze reprezentacje - m.in. Brazylii, Argentyny i Meksyku, a także bardziej egzotyczne - z Ghany czy Korei Południowej. Wszystkie z krajów leżących poza Europą i o zupełnie innych niż Polska i Niemcy warunkach klimatycznych.

- Kielce mogłyby być dla tych drużyn dobrym ośrodkiem aklimatyzacyjnym. Mamy sporo plusów: podobny do niemieckiego klimat, nowoczesny stadion piłkarski, hale, na których również mogą odbywać się treningi, niezłą bazę hotelową - wylicza Artur Sobolewski, dyrektor Wydziału Projektów Strukturalnych i Strategii Miasta UM, który wczoraj rozesłał klubom oferty.

- No i bardzo ważne jest to, że mamy własny zespół na wysokim poziomie, który ma dobrą bazę treningową.

Potwierdzeniem tego, że pomysł jest dobry są oferty pośredników, którzy zaoferowali magistratowi ściągnięcie do Kielc, którejś z drużyn na światowym poziomie. Kielce zyskałyby na takim przyjeździe bardzo wiele pod względem promocyjnym - gdyby na naszym stadionie trenowała reprezentacja z Brazylii (obecnie pierwsza w rankingach), to o mieście byłoby głośno w całym sportowym świecie.

- W przypadku drużyn z Brazylii i Argentyny my musielibyśmy pokryć koszty ich utrzymania. Równocześnie jednak wiemy, że za tymi ekipami jeździ cała rzesza dziennikarzy sportowych. Pozostałe drużyny, które są na dalszych miejscach w rankingach, musiałyby za swój pobyt w Kielcach zapłacić same - wyjaśnia A. Sobolewski.

Oferty zostały wysłane, a czy któraś z nich zostanie przyjęta przekonamy się w najbliższym czasie. Pewne jest, że w Polsce jesteśmy jedynym oprócz Warszawy i Krakowa miastem, które ma warunki odpowiednie do składania piłkarzom tego typu propozycji.

Autor artykułu: (and)

j'k
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 825
Rejestracja: 18 listopada 2005, o 17:36

Post autor: j'k » 21 grudnia 2005, o 10:00

RADIO KIELCE

stadion będzie dokończony

20-12-2005

Dzięki dotacji unijnej dokończona będzie budowa stadionu sportowego przy ulicy Ściegiennego w Kielcach. Zarządowi województwa udało się wynegocjować przesunięcie funduszy wspólnotowych na poziomie centralnym. Kwota dofinansowania z unijnego programu operacyjnego ZPORR to 4 mln złotych - poinformował nas dyrektor wydziału projektów strukturalnych Urzędu Miasta w Kielcach, Artur Sobolewski. Dodatkowo województwo otrzyma jeszcze około 3 milionów złotych z ministerstwa rozwoju regionalnego. Ma także szansę na pieniądze z ministerstwa sportu.
Umowa w sprawie finansowania prac, kończących budowę stadionu ma być podpisana pomiędzy MOSiR-em, a Urzędem Wojewódzkim w styczniu.

kampio1
Posty: 93
Rejestracja: 17 listopada 2005, o 21:27

Post autor: kampio1 » 23 grudnia 2005, o 01:15

Fajnie, że inwestycja dobiega już końca. Ciekawe kiedy zamontują krzesełka? Dzięki tej inwestycji miasto wiele zyskuję. Przypomnę, że jest to jedyny nowoczesny stadion w Polsce wybudowany od dobrych kilkudziesięciu lat od podstaw. Podoba mi się rozwiązanie z podgrzewaną lożą VIP. Ma go niewiele stadionów w Europie. Gdzieś podawali, że takie rozwiązanie można byłoby przenieść na wszystkie trybuny. Mam nadzieję, że tak zrobią w przyszłości. Jednak najbardziej podoba mi się to, że wybudowali go na styl angielski bez wielkich ogrodzeń i blisko boiska. Już nie mogę się doczekać meczów na nowym stadionie.

ODPOWIEDZ