Stadion piłkarski - ul. Ściegiennego

Wszystko na temat nowych inwestycji w Kielcach.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, Sirek1

tom

Post autor: tom » 23 grudnia 2005, o 08:06

mam nadzieje, ze jakoś wykonczą zewnetrzne elewacje, bo goły beton troche razi w oczy(choć podobno mają nie wykańczać :? )

kampio1

Post autor: kampio1 » 23 grudnia 2005, o 13:35

Jak to nie mają wykańczać. Porażka. Niby stadion nowoczesny i w ogóle, a tu taki klops. Beznadzieja. Mam nadzieję, że jednak coś z tym zrobią.

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Kontakt:

Post autor: Autor » 23 grudnia 2005, o 23:03

Wiekszosc stadionow ma takie rozwiazanie, bo stosuje sie przy budowie beton architektoniczny. To samo mozna zobaczyc na nowej czesci stadionu w chorzowie.

tom

Post autor: tom » 25 grudnia 2005, o 09:40

A czy jest przewidywana jakaś modernizacja hali "Błękitnych" obok nowego stadionu i hotelu "Stadion"? W końcu to najbliższe zaplesze nowobudowanego obiektu i powinno się jakoś prezentować. Mimo ograniczonych funduszy na budowę, to jednak powinno się zainwestować w te dwa przyległe obiekty.
I jeszcze pytanie na temat boiska treningowego na skrzyzowaniu Ściegiennego/Gagarina na terenie nowedo stadionu. Czy sa jakieś plany z nim związane? Bo z tego co widzę, to chyba pozostawią ten "trawnik" :D w niezmienionej formie. Miano tam budować boiska treningowe, ale nie ma ich zapisanych w kontrakcie ze Skanską, więc wątpie żeby w najblizszym czasie powstały.

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Kontakt:

Post autor: Autor » 25 grudnia 2005, o 11:21

Hala ma byc wyremontowana w 2006 roku, hotel z tego co gdzies tam czytalem to juz powinien byc po remoncie, boisko na razie zostaje w obecnej formie.

halny
Ranga: Inspektor nadzoru ;)

Post autor: halny » 25 grudnia 2005, o 11:32

Nigdzie nie czytałem czy na stadionie będą nowoczesne tablice elektroniczne :( / jak na Shalke :D np. /

tom

Post autor: tom » 25 grudnia 2005, o 11:34

Mają być dwie tablice świetlne i tyle. Dobre i to :) . Trzeba liczyć, że w przyszłosci stadion będzie konsekwentnie i stopniowo udoskonalany.

halny
Ranga: Inspektor nadzoru ;)

Post autor: halny » 25 grudnia 2005, o 11:38

Dwie świetlne ale czy świetne :lol: Tylko żeby nie przenosili tych ze Szczepaniaka !

talan

Post autor: talan » 25 grudnia 2005, o 17:46

Co prawda nie wiem jakie będą tablice, ale myślę, że zamontują bardzo fajne. Całość musi być robiona z głową. Nawet w takiej prostej sprawie jak wygląd tablic, należy trochę pomyśleć. Żaden drobny szczegół nie może Nam psuć wyglądu stadionu.

tom

Post autor: tom » 26 grudnia 2005, o 10:11

talan pisze:Co prawda nie wiem jakie będą tablice, ale myślę, że zamontują bardzo fajne. Całość musi być robiona z głową. Nawet w takiej prostej sprawie jak wygląd tablic, należy trochę pomyśleć. Żaden drobny szczegół nie może Nam psuć wyglądu stadionu.
Całośc musi być robiona z głową, ale ograniczone fundusze nie pozwalają na to, żeby wszystko zrobić najlepiej jak się da, tylko tak żeby wystarczyło na wszystko pieniędzy. Kwestią kilku nastepnych lat będzie stopniowe udoskonalanie i poprawa jakości obiektu. Wszystko będzie leżało w gestii Kolportera i władz miasta (lub ewentualnych sponsorów).

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Kontakt:

Post autor: Autor » 29 grudnia 2005, o 01:59

http://www.slowo.com.pl/kielce/?dz=1&id=4095

Słowo, 29.12.2005

Kawiarnia na stadionie

Są pierwsi chętni na wynajęcie powierzchni pod trybunami stadionu piłkarskiego. Wczoraj MOSiR podpisał umowę z inwestorem, który chce urządzić przy Alei Legionów sportową kawiarnię.

Pod trybunami nowego stadionu piłkarskiego jest około 1600 metrów powierzchni, którą trzeba zagospodarować. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji dwukrotnie ogłoszał przetarg dla firm, które same sfinansowałyby roboty wykonczeniowe miały za to umowę na 15 lat oraz niskie opłaty czynszowe. Znalazł się chętny na otwarcie kawiarni sportowej, gdzie stanie telebim do oglądania najciekawszych meczy i stoły bilardowe. Lokal, razem z zapleczami gospodarczymi, będzie miał 300 metrów powierzchni

- Jeden segment, mający 160 metrów powierzchni, bez przetargu przekażemy Świętokrzyskiemu Związkowi Piłki Nożnej. Na pozostałe trzy nie będziemy ogłaszać już przetargu, ale zaprosimy kilka firm do negocjacji. Bierzemy pod uwagę skierowanie pism także do inwestorów spoza Kielc - wyjaśnia Artur Sabat, wicedyrektor MOSiR.

Autor artykułu: (and)

tom

Post autor: tom » 29 grudnia 2005, o 09:20

Bardzo dobra informacja. Bedzie można wejsć i pooglądać inne mecze :lol: . Chociaż z tym wejsciem to tak nie do końca, bo na początku jak się wszyscy na to rzucą to sie raczej nie wepchnie :lol: .

talan

Post autor: talan » 29 grudnia 2005, o 11:44

Super wiadomość. Interes na pewno się opłaci. Bardzo bym chciał, żeby zrobiono tą kawiarnię na styl Champions Sports Bar w Warszawie. To po prostu trzeba zobaczyć - sportowy bar z prawdziwego zdarzenia. Mam nadzieję, że uda im się stworzyć fajny sportowy klimat w tym lokalu. Ciekawi mnie, czy ograniczą sie tylko do piłki nożnej, czy też może pooglądam sobie też np. koszykówkę lub wyścigi Formuły 1.

Awatar użytkownika
tom
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Kontakt:

Post autor: tom » 29 grudnia 2005, o 12:47

Ciekawe tylko, czy kawiarnia będzie otwarta cały czas, czy tylko podczas meczów?

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Kontakt:

Post autor: Autor » 2 stycznia 2006, o 23:26

Obrazek
Minister sportu przyjedzie do Kielc

Obrazek jak 02-01-2006

Minister sportu Tomasz Lipiec przyjedzie 16 stycznia do Kielc. Zwiedzi m.in. powstający przy ul. Ściegiennego najnowocześniejszy w Polsce stadion piłkarski. Władze miasta starają się o dofinansowanie budowy w wysokości 10 mln zł z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. - Jest szansa, żeby pozyskać te pieniądze - uważa prezydent Kielc Wojciech Lubawski.

W ubiegłym tygodniu z prośbą "o rozważenie możliwości udzielenia pozytywnej rekomendacji dla wniosku o dofinansowanie" zwrócił się do ministra Lipca poseł Przemysław Gosiewski, przewodniczący klubu parlamentarnego PiS i szef tej partii w Świętokrzyskiem. Zdaniem posła nowoczesny stadion jest "potrzebnym miastu i całemu regionowi czynnikiem promującym", a jego dofinansowanie stanowiłoby "realizację programu rządu premiera Marcinkiewicza w zakresie rozwoju i modernizacji infrastruktury sportowej".

ODPOWIEDZ