Stadion piłkarski - ul. Ściegiennego

Wszystko na temat nowych inwestycji w Kielcach.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, Sirek1

grzebo
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1434
Rejestracja: 12 stycznia 2009, o 14:20
Lokalizacja: Kielce

Post autor: grzebo » 10 kwietnia 2012, o 23:06

Jakoś, jak zwykle, gdzie indziej się da. Zobaczcie, jak swoją strefę kibica reklamuje Elbląg: http://www.umelblag.pl/umcms/index.php? ... Itemid=121


Uwagę zwraca brak słów Euro, UEFA itp., czyli żadnej specjalnej licencji pewnie nie brali. Ale u nas się nie da.

ColinCk
Posty: 45
Rejestracja: 13 sierpnia 2011, o 09:58

Post autor: ColinCk » 11 kwietnia 2012, o 07:51

grzebo pisze:Jakoś, jak zwykle, gdzie indziej się da. Zobaczcie, jak swoją strefę kibica reklamuje Elbląg: http://www.umelblag.pl/umcms/index.php? ... Itemid=121


Uwagę zwraca brak słów Euro, UEFA itp., czyli żadnej specjalnej licencji pewnie nie brali. Ale u nas się nie da.
Ponieważ nie ma tam strefy kibica, a jest to zwykła reklama miasta jako miejsca do "noclegu".

Ogólnie temat licencji wyszedł niepoważnie. Odpowiedź na pytanie dlaczego nie dostaliśmy zgody - ponieważ UEFA nie chce robić konkurencji gospodarzom, jest absurdem.

Chociaż jest i druga część medalu. Do Kielc mogła przyjechać grupa np. Anglików którzy nie znaleźliby noclegu w KRK. Nie byłoby problemu gdyby... wszystkie bilety na mecze na Ukrainie byłyby sprzedane. UEFA strasznie się obawia pustych miejsc na stadionach na Ukrainie. To będzie katastrofa. A przecież dostępne są bilety na większość hitowych meczy - Holandia - Dania; Niemcy - Portugalia; Francja - Angila (i to te najtańsze za 30EURO!). Są dostępne nawet bilety na mecze Ukraińców! (to tak gdyby ktoś z Was teraz pomyślał" hmm a może pojadę na mecz Polaków.." wszedł na portal i kupił bilet - niemożliwe).

UEFA szuka sposobu rozwiązania problemu - chociaż tutaj wiele nie zdziała - bo chodzi o mentalność (stereotypy) kibiców z zachodu + wysokie ceny noclegów. Zresztą spójrzcie na centra pobytowe - 13 reprezentacji w Polsce coś znaczy.

Awatar użytkownika
MeehoweCK
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3317
Rejestracja: 25 września 2005, o 17:41
Lokalizacja: Warszawa / Kielce
Kontakt:

Post autor: MeehoweCK » 11 kwietnia 2012, o 09:58

Ja już parę lat temu mówiłem, że źle się stało, że te mistrzostwa organizujemy z Ukrainą, a nie sami (cztery lata później spokojnie byłoby to możliwe). Obym się mylił, ale wydaje mi się, że te mistrzostwa będą miały dwie twarze - lepszą polską i gorszą ukraińską.

maciej
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 534
Rejestracja: 28 sierpnia 2006, o 17:41
Lokalizacja: Kielce

Post autor: maciej » 11 kwietnia 2012, o 11:05

Ja tam cieszę się, że nie będzie żadnej strefy - dzięki temu właściciele pubów i restauracji będą mieli więcej klientów i większy obrót w czasie mistrzostw.

Awatar użytkownika
bender
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 829
Rejestracja: 25 lipca 2011, o 21:11
Lokalizacja: Bo to Kielce, Kielce są bracie...

Post autor: bender » 11 kwietnia 2012, o 11:31

Ile osób te puby pomieszczą? Poza tym o niebo lepszym rozwiązaniem jest oglądanie meczu na świeżym powietrzu niż w dusznym pubie wśród nawalonych kibiców.
Stowarzyszenie Blokujemy Kieleckie Inwestycje by T. Sayor

Awatar użytkownika
MeehoweCK
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3317
Rejestracja: 25 września 2005, o 17:41
Lokalizacja: Warszawa / Kielce
Kontakt:

Post autor: MeehoweCK » 11 kwietnia 2012, o 13:48

Raz w życiu oglądałem mecz w strefie kibica. Nie zastąpi to co prawda atmosfery stadionu, ale jest dużo przyjemniej niż w knajpie, w której jest tłoczno i wszyscy wszystkim zasłaniają.

ColinCk
Posty: 45
Rejestracja: 13 sierpnia 2011, o 09:58

Post autor: ColinCk » 12 kwietnia 2012, o 10:29

Ukraina wygrała dla nas EURO.

Jednak na dzisiaj metafora dwóch talerzy wydaje się niestety coraz bardziej prawdopodobna. Dzisiaj Duńscy kibice stwierdzili że będą nocować w Krakowie. Do Lwowa jeszcze dojadą na mecz ale do Charkowa...już nie takie pewne.

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3938
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 27 lutego 2013, o 12:32

Wymienią murawę na Arenie Kielc? Koszt to nawet milion złotych

- Boisko na kieleckim stadionie wygląda jak kartoflisko - takie opinie pojawiły się po sobotnim meczu Korony Kielce z Legią Warszawa. A wygłaszali je zawodnicy i trener stołecznej drużyny. Czy mieli rację? Pewne jest, że dla tej murawy przewidziano 5 lat żywotności, a jest użytkowana już 6 i wymiana zbliża się wielkimi krokami.

- Złej baletnicy przeszkadza rąbek u spódnicy, tak można skomentować wypowiedzi o fatalnym stanie naszego boiska. Być może stołeczni zawodnicy są przyzwyczajeni do gry w hiszpańskich warunkach, a u nas takich nie ma w lutym. Murawa nie jest w najlepszej formie, ale nie można mówić, że przypomina kartoflisko – mówi Wojciech Dębski, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kielcach. – Niektóre sobotnie miecze były rozgrywane w gorszych warunkach na przykład we Wrocławiu, bo taka była pogoda.

Murawa zrujnowana przed zimą

Przyznaje, że murawa jest mocno sfatygowana z różnych powodów i być może trzeba będzie ją wymienić przed jesienną rundą. – Jej żywotność wynosi 5 lat a nasza skończyła 6 lat. Przed rozpoczęciem jesiennej rundy, w sierpniu ubiegłego roku nie wymagała wymiany. Wówczas nikt nie przypuszczał, że dojdzie do wydarzeń, które pogorszą jej stan. Po pierwsze błędem było dopuszczenie do rozegrania meczu w październiku w czasie intensywnego i bardzo długiego deszczu. Murowa została zrujnowana i nie miała czasu zregenerować się przed zimą. A dobiły ją kolejne mecze rozgrywane w grudniu w czasie fatalnej pogody i szybkie nadejście zimy ze śniegiem- przyznaje.

Kolejny powód złego stanu murawy na głównym boisku to brak podgrzewanego boiska treningowego dla zawodników Korony. - Zawodnicy nie mają, gdzie ćwiczyć przed rozpoczęciem rundy wiosennej, ponieważ boiska są zasypane śniegiem, a w tym sezonie wyjątkowo długo musieli korzystać ze stadionu. To dodatkowo obciąża murawę, która powinna być użytkowana dwa razy w miesiącu. Te wszystkie uwarunkowania powodują, że trawa nie jest w najlepszej formie, mimo że jest podgrzewana.

Wymiana może być konieczna

Dodaje, że najbliższe dwa mecze będą rozgrywane w podobnych warunkach, co w ostatnią sobotę. – Słońce może nieco poprawić stan darni. Od połowy marca mamy 3 tygodnie przerwy w rozgrywkach. W tym czasie przeprowadzimy intensywną pielęgnację murawy. Zobaczymy jak na nią zareaguje, na pewno będzie poprawa, ale musimy odpowiedzieć na pytanie czy to wystarczy na przetrzymanie kolejnego sezon rozgrywek 2013/2014, czy też konieczna jest wymiana. Czasu mamy niewiele. Jeśli murawa ma być wymieniona, to trzeba to zrobić do końca czerwca, aby zdążyła się ukorzenić przed jesiennymi rozgrywkami. Mając na uwadze procedury związane z przetargiem, to decyzje trzeba podjąć do połowy kwietnia – przyznaje dyrektor.

Koszty wymiany nie są oszacowane, ale nie przekroczą 1 miliona złotych. – W czasie użytkowania stadionu ujawniły się pewne wady. Gdy murawa zostanie ściągnięta warto by wnieść poprawki. Na przykład instalacja do ogrzewania jest zainstalowana przy brzegach boiska, w pasie o szerokości metra. Od strony alei Legionów, gdzie jest więcej słońca to wystarczy a od strony ulicy Ściegiennego, gdzie boisko jest w cieniu przydałoby się poszerzenie ogrzewania - wyjaśnia.

Dodaje, że trzeba także pomyśleć o ulepszeniu infrastruktury treningowej. – Jeśli główne boisko ma być w bardzo dobrym stanie to musimy zapewnić zawodnikom podgrzewane boisko do treningów. Nadaje się do tego stadion przy ulicy Szczepaniaka - tłumaczy.

- Wciągu 2-3 lat nie ma o tym mowy, jest boisko ze sztuczną nawierzchnią i to na razie musi wystarczyć – przyznaje prezydent Kielc, Wojciech Lubawski.

:arrow: http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/ar ... /130229132

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3938
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Re: Stadion piłkarski - ul. Ściegiennego

Post autor: Sirek1 » 2 kwietnia 2014, o 17:01

Inwestycja za 0,5 mln na Kolporter Arenie. Bo telewizja narzeka na oświetlenie

450 tys. zł kosztować będzie modernizacja oświetlenia na Kolporter Arenie. - To konieczne, żeby spełnić wymogi licencyjne PZPN - mówi Jacek Domaradzki z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kielcach.
- Od dłuższego czasu mieliśmy sygnały od telewizji, że oświetlenie jest nierównomierne i w niektórych miejscach zawodnicy wręcz wpadają w ciemny obszar. Nie bardzo w to wierzyliśmy - mówi Domaradzki. Korona poprosiła jednak o wykonanie pomiarów i spełnienie wymogów koniecznych do uzyskania licencji na kolejny sezon. Potwierdziły one uwagi telewizji.

- Generalnie wymóg jest taki, że natężenie powinno wynosić 1400 luksów, a w zaleceniach jest, że przy transmisji HD nawet 1700 luksów. W 2009 roku spełnialiśmy ten pierwszy wymóg, ale teraz okazało się, że w niektórych miejscach jest ich znacznie mniej - tłumaczy Domaradzki. Wyjaśnia, że przez osiem lat od otwarcia stadionu lampy częściowo się już wypaliły. - Dokładnie 1 kwietnia minęła ósma rocznica pierwszego meczu, a wykonawca gwarantował prace źródeł świateł na 2 tysiące godzin. Gdyby zsumować wszystkie mecze i treningi, to spokojnie to przekroczyliśmy - podkreśla.

Opowiada, że teraz planowane jest dostawienie 32 oświetlaczy na istniejących masztach oraz wymiana wszystkich obecnych źródeł światła. - Założyliśmy, że wykonamy te prace do 30 czerwca, bo wtedy upływa termin składania dokumentów w sprawie licencji - zapowiada Jacek Domaradzki.


Cały tekst: http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,35255, ... z2xkGgycxW

Awatar użytkownika
Tomek
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1002
Rejestracja: 13 marca 2006, o 16:12
Lokalizacja: Kielce / Bytom

Re: Stadion piłkarski - ul. Ściegiennego

Post autor: Tomek » 6 września 2014, o 05:22


Awatar użytkownika
Nowak
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1647
Rejestracja: 29 maja 2006, o 20:09
Lokalizacja: Kraków / Kielce

Re: Stadion piłkarski - ul. Ściegiennego

Post autor: Nowak » 6 września 2014, o 21:04

Tak, są tam reklamy wielkoformatowe.

ODPOWIEDZ