Plany zagospodarowania przestrzennego miasta

Wszystko na temat nowych inwestycji w Kielcach.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, Sirek1

Awatar użytkownika
michal_ck
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2682
Rejestracja: 18 stycznia 2007, o 00:20
Lokalizacja: Kielce-Dąbrowa

Post autor: michal_ck » 18 lutego 2013, o 19:10

Na gis jest już dostępny plan dla Kampusu UJK:
- ogólnie plan dobry, większość terenu pod usługi, bliżej Ciekockiej pod park.
- zróżnicowana wysokość od 310 do 360 m n p m (różnica 50 m? Spora);
- znalazły się zapisy dot.:
- drogi rowerowej z mat. bitumicznego
- współczynnik miejsc parkingowych dla samochodów i rowerów zależny od lokalizacji
- obostrzenia co do szyldów na budynkach (dozwolona wys. jednolita kolorystyka),
- ograniczenia w umieszczaniu bilbordów,
- zakaz sieci napowietrznych nad parkiem,

Nie ma przystanków, ale to z tego względu, że plan nie obejmuje Świętokrzykiej. Brakuje przebiegu ścieżek rowerowych w parku (wzdłuż Ciekockiej)
1. Zastępca Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej SKI
2. Koordynator ds. zieleni miejskiej
3. Koordynator ds. zagospodarowania os. Dąbrowa II

grzebo
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1434
Rejestracja: 12 stycznia 2009, o 14:20
Lokalizacja: Kielce

Post autor: grzebo » 19 lutego 2013, o 01:10

A nie powinno być jakichś przystanków na tym terenie?

Trzeba też napisać, żeby zamiast "ciągu pieszo-rowerowego" wpisali DDR. W obecnym brzmieniu zapis o nawierzchni bitumicznej nic nie daje (bo dotyczy części przeznaczonej do ruchu rowerów, a w ciągu pieszo-rowerowym nie ma takiej części, tylko całość jest przeznaczona dla rowerów i pieszych).

Planuje ktoś pisać uwagi?

kubowski
Posty: 12
Rejestracja: 14 grudnia 2012, o 14:52

Post autor: kubowski » 28 lutego 2013, o 19:08

Witam :)
z powodu braku internetu z nudów złapałem mapę Kielc i wyszło coś takiego :D Obrazek

Kierowałem się maksymalnym możliwym rozszerzeniem centrum miasta

kolor niebieski- budynki istniejące
kolor pomarańczowe - nowe

Kielce jak na miasto 200 tysięczne z powodu szybkiego rozrostu za PRLu ma dość małe centrum miasta. Mam na myśli kamienice i ogólnie budynki postawione przy samym chodniku. Myślę, że miasto powinno się starać o możliwe zagęszczanie i rozszerzanie centrum.

zachęcam do edycji mapy i Wasze pomysły :)

Awatar użytkownika
RZ
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3623
Rejestracja: 29 marca 2006, o 20:48

Post autor: RZ » 28 lutego 2013, o 22:56

Właśnie próbowałem do tego przekonywać dyr. Hajdorowicza...:
http://forum.gazeta.pl/forum/w,60,14283 ... _.html?v=2
Nie należy lekceważyć drobnostek, bo od nich zależy doskonałość (Michał Anioł)

Awatar użytkownika
MeehoweCK
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3317
Rejestracja: 25 września 2005, o 17:41
Lokalizacja: Warszawa / Kielce
Kontakt:

Post autor: MeehoweCK » 28 lutego 2013, o 23:43

Marzy mi się takie centrum miasta.
Ambicja to coś co prowadzi ludzkość do postępu, a ludzi do depresji

Awatar użytkownika
ice
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5738
Rejestracja: 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Post autor: ice » 1 marca 2013, o 12:04

Ja bym zabudował jeszcze parking przed UW, wzdłuż al. IX w.

lukaszek92
Posty: 104
Rejestracja: 24 maja 2011, o 13:54
Lokalizacja: kielce
Kontakt:

Post autor: lukaszek92 » 1 marca 2013, o 16:54

przydala by sie poszerzyć centrum ale nie byle jakim budynkami typu zapchaj dziura tylko kamienicami o identycznej wysokosci podobny dachu i architekutrze. Ja bym w Kielcach widzial wiecej kamienic bardziej stylowych nawiazujacych do dawnych czasów z porzadna elewacja frontowa.
Tylko kielce.

Awatar użytkownika
MeehoweCK
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3317
Rejestracja: 25 września 2005, o 17:41
Lokalizacja: Warszawa / Kielce
Kontakt:

Post autor: MeehoweCK » 1 marca 2013, o 17:10

Dzisiejsza architektura wcale nie jest zła i z powodzeniem może zostać wpasowana nawet w zabytkowe centra miast. Zwykle wygląda lepiej niż coś, co jest historyzowane na siłę. Wszystko się sprowadza do dobrego projektu - a z tym niestety mamy w Kielcach problem.
Ambicja to coś co prowadzi ludzkość do postępu, a ludzi do depresji

lukaszek92
Posty: 104
Rejestracja: 24 maja 2011, o 13:54
Lokalizacja: kielce
Kontakt:

Post autor: lukaszek92 » 2 marca 2013, o 15:54

zgadzam sie z tobą ale Kielce architekura "niby" współczesne budynki sa na średnim poziomi a nawet moze pamiedziec ze niktóre słabe.
Tylko kielce.

kubowski
Posty: 12
Rejestracja: 14 grudnia 2012, o 14:52

Post autor: kubowski » 2 marca 2013, o 18:38

'Nowe miasto' widzę w postaci kamienic wysokości 5 kondygnacji.. Nowe plomby na starym mieście hm.. dobrym przykładem jest nowy budynek na rogu kapitulnej i małej. Chyba najbardziej miastotwórcze są budynki narożne, przy skrzyżowaniach i od tego można by zacząć :)

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3940
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 11 marca 2013, o 21:25

Plan dla Ostrej Górki już gotowy. Mieszkańcy: Nie pozwolimy na jego uchwalenie

Gotowy jest już obejmujący ok. 60 ha plan zagospodarowania przestrzennego dla Ostrej Górki. Ale nie wszystkim się podoba. Radni zajmą się nim w tym tygodniu
Podyskutuj także na Facebooku Gazeta.pl Kielce - porozmawiaj z nami

Przekonać o tym można się było podczas piątkowego posiedzenia komisji urbanistyki, architektury i ochrony środowiska kieleckiej rady miasta.

Jeden z mieszkańców protestował przeciwko uwzględnieniu w planie zawrotki dla samochodów na jego działce. - Nikt tej drogi na siłę budować nie będzie. Inna sprawa, że obecnie nie ma pan nawet normalnego dojazdu do swojej posesji - dziwili się radni.

Komisja plan zaopiniowała pozytywnie, przy tylko jednym głosem wstrzymującym się. Teraz, podczas czwartkowej sesji, głosować mają nad nim miejscy radni. - Wybieramy się tam. O ile nas wpuszczą. Nie pozwolimy na uchwalenie złego prawa - mówi nam Józef Wołoszyn, prezes Stowarzyszenia "Między Wietrznią a Telegrafem". Powstało ono w 2009 roku, i postawiło sobie za zadanie ochronę krajobrazu tej części Kielc i zapobieganie wprowadzeniu intensywnej zabudowy tych okolic. - Niektórzy mieszkają tu ponad 30 lat. To inni - ci którzy chcą tu się przeprowadzić, zainwestować - powinni się dostosować do naszych postulatów, a nie odwrotnie - mówi Wołoszyn.

I zapowiada, że plan, jeśli przejdzie, zostanie zaskarżony do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.

- Rozmawiajmy na argumenty. Tych stowarzyszeniu brakuje - ripostuje Artur Hajdorowicz, dyrektor Biura Planowania Przestrzennego. I przypomina, że do planu zgłoszono ok. 20 uwag. - Część z nich została uwzględniona - podkreśla.

Zasadniczy spór dotyczy ok. 6 ha obszaru w trójkącie: ul. Wojska Polskiego, Domki i gen. Władysława Andersa. Plan dopuszcza tam wyższą zabudowę wielorodzinną z lokalami usługowymi, a do tego powstanie biurowca o wysokości nie wyższej niż 25 metrów. - Plan daje taką możliwość, ale nie ma pewności, że taki budynek tam powstanie - mówi Hajdorowicz.

I dodaje: - Nie rozumiem argumentów, że skoro dominuje zabudowa jednorodzinna, to nie można mieszać jej z zabudową wielorodzinną. Protestują ci z pierwszych szeregów, którzy stracą widok na Telegraf - mówi dyrektor. - Ale musimy zadać sobie pytanie, czy dzielnica się rozwija albo nie? - zwraca uwagę.

Plan zakłada także przebudowę ronda Czwartaków oraz przedłużenie ul. Wapiennikowej do ul. Wojska Polskiego ze wprowadzeniem tam komunikacji publicznej. - To bardzo odciąży ruch w tej części miasta - mówi Agata Wojda, radna PO, przewodnicząca komisji urbanistyki, architektury i ochrony środowiska. Ona plan ocenia pozytywnie. Jak przyznaje Hajdorowicz, w pobliżu ronda Czwartaków ma powstać plac miejski, od ronda w głąb osiedla ciągnąć ma się część usługowa dzielnicy. Wyodrębniony został też tzw. korytarz ekologiczny, który łączy Wietrznię z Mójczą aż do rzeki Lubrzanki. - Walor krajobrazowy na pewno będzie zachowany. Choć sam korytarz został w części pomniejszony - mówi dyrektor.

Twierdzi też, że Ostra Górka za sprawą planu zyska charakter zróżnicowanej zabudowy, będzie nasycona działalnością usługową i w pewnym stopniu "stanie się samowystarczalna".

:arrow: http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,47262, ... __Nie.html

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3940
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 11 kwietnia 2013, o 19:06

Plan zagospodarowania dla północnych dzielnic Kielc

Kieleccy radni zdecydowali o przyjęciu planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru Kielce Północ, czyli kieleckiego zalewu. Plan dopuszcza przede wszystkim intensywną, zwartą zabudowę ulicy Klonowej. Przewidziane jest budownictwo czterokondygnacyjne, z lokalami usługowymi. Uwzględniona też została rozbudowa ulicy Zagnańskiej i przyszłego węzła Jesionowa - Zagnańska. Natomiast przy samym zalewie będą się znajdować tereny zielone, z infrastrukturą rekreacyjną.

Urząd Miasta w Kielcach
W sesji uczestniczyła też kilkuosobowa delegacja mieszkańców ulicy Piaski nad Rzeką, którzy sprzeciwiają się planom poszerzenia jezdni, ale jednocześnie chcą by miasto ją wyremontowało. Artur Hajdorowicz, dyrektor Biura Planowania Przestrzennego w ratuszu argumentował, że zgodnie z przepisami w planie nie można zapisać drogi publicznej węższej niż 10 metrów. Natomiast to, czy zostanie ona wyremontowana zależeć będzie od samych mieszkańców.

Mieszkańców jednak to nie przekonało i zapowiedzieli, że nadal będą walczyć o swoje racje, ponieważ dotychczas za własne pieniądze wykonali instalacje wodną, kanalizacyjną i gazową. Przeciwko przyjęciu planu zagłosował tylko Dariusz Kozak, który stwierdził, że można było w tej sprawie poszukać kompromisowego rozwiązania.

Agata Wojda zaznaczyła, że plan jest bardzo ważnym dokumentem, który porządkuje istotną część miasta pod względem architektonicznym i urbanistycznym. Radni podjęli też decyzję o przystąpieniu do sporządzenia planu zagospodarowania dla obszaru Kielce Zachód – Zagnańska Łódzka. Jest to teren w pobliżu istniejących marketów budowlanych. Z wnioskiem o sporządzenie dokumentu wystąpił Merkury Market. Zdecydowano także o przystąpieniu do opracowania planu zagospodarowania przestrzennego dla terenu Kielce Północ - Radomska, ul. Biskupa Jaworskiego, Św. Pawła i Folwarcznej.

:arrow: http://www.radio.kielce.pl/page,,Plan-z ... b0694.html

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3940
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 29 października 2013, o 19:36

Nowa droga tranzytowa odciąży ulicę Łopuszniańską

Miasto zamierza przystąpić do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla zachodniej części Kielc na obszarze "Janów – Zalesie II – Łopuszniańska". Obejmie on teren ponad 300 hektarów. Dokument przewiduje m. in. wybudowanie nowej drogi tranzytowej, która ma odciążyć ulicę Łopuszniańską.

Jak informuje Artur Hajdorowicz, dyrektor Biura Planowania przestrzennego w ratuszu, jest kilka wariantów przebiegu nowej trasy, która zostanie odsunięta od obecnej o 300 metrów w kierunku północnym. Tereny między ulicami mają zostać przeznaczone pod zabudowę. Obecnie są to grunty rolne.

Ponadto od wielu lat mieszkańcy Zalesia domagają się sporządzenia planu zagospodarowania przestrzennego dla tej części miasta zaznacza Artur Hajdorowicz.

Decyzję dotyczącą przystąpienia do sporządzenia dokumentu dla zachodniej części miasta podejmą kieleccy radni na najbliższej sesji, która odbędzie się 7 listopada.

http://www.radio.kielce.pl/pl/post-17948

Awatar użytkownika
ice
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5738
Rejestracja: 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Re:

Post autor: ice » 7 lutego 2014, o 12:58

Warszawski pomysł na Ostrą Górkę. Tak zmieni się to miejsce?

Firma Projektowa Akcent z Warszawy przygotowała najlepszą koncepcję zabudowy osiedla, które ma powstać w pobliżu Ronda Czwartaków na Ostrej Górce. Najlepszą, choć pierwszej nagrody nie przyznano.

Zdjęcia :arrow: http://kielce.gazeta.pl/kielce/56,12646 ... ie_to.html

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3940
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Re: Plany zagospodarowania przestrzennego miasta

Post autor: Sirek1 » 12 kwietnia 2014, o 14:25

Koniec sporu o zagospodarowanie terenu Psich Górek?

Po kilku latach przygotowań i negocjacji z prywatnymi właścicielami gruntów, miasto jest coraz bliższe zakończenia planowania przestrzeni tzw. Psich Górek w Kielcach.

Pomysł na rozwiązanie sytuacji i stan przygotowań, miejscy urzędnicy przedstawili podczas obrad komisji urbanistyki, architektury i ochrony środowiska. Jak informuje radna Katarzyna Zapała, urzędnicy wraz z właścicielami gruntów podzielili teren na część, w której powstanie miejska przestrzeń, przeznaczona m.in. pod tereny zielone, oraz rekreacyjne, określono także działki na których powstanie zabudowa.

- Myślę, że przygotowano bardzo rozsądne rozwiązania, które zadowolą wszystkie strony. To miejsce nadal będzie służyło do wypoczynku a jednocześnie zgodnie z oczekiwaniami prywatnych właścicieli uda się przeprowadzić inwestycje - mówi Katarzyna Zapała.

Jak tłumaczy centralna część Psich Górek zostanie zagospodarowana przez miasto. Budynki powstaną natomiast na ich obrzeżach. Do kompromisu udało się dojść m.in. dzięki zamianie gruntów należących do miasta i prywatnych właścicieli.

Psie Górki to obszar miedzy ulicami Wojska Polskiego, Skalistą i Zakopiańska. Spór o zagospodarowanie terenu trwał od kilku lat. Według planu zagospodarowania przestrzennego wprowadzono tu zakaz zabudowy. Z tą decyzją nie zgadzali się właściciele gruntów.

:arrow: http://www.radio.kielce.pl/pl/post-22168

ODPOWIEDZ