Plany zagospodarowania przestrzennego miasta

Wszystko na temat nowych inwestycji w Kielcach.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, Sirek1

PawełW
Posty: 54
Rejestracja: 22 października 2005, o 17:48

Plany zagospodarowania przestrzennego miasta

Post autor: PawełW » 27 października 2005, o 07:15

Info z forum,nie wiem czy to nie żart.

Opracowanie planu zagospodarowania opóźnia się.
Dlaczego? - Pracownica, której zlecono przygotowanie tego planu, zaszła w
ciążę. Jest na zwolnieniu, a nie mamy wolnej osoby, która mogłaby przejąć jej
obowiązki. Zamierzamy ogłosić konkurs na przygotowanie planu dla południowej
części miasta - mówi Jerzy Partyka, architekt miejski

Diamir

Post autor: Diamir » 27 października 2005, o 09:58

hmmm ja też mam nadzieje, ze to żart, aczkolwiek byl chyba artykoł w GW, ze miasto zamierza oglościć przetarg dla zewnętrznych specjalistów na przygotowanie planów zagospodarowania kilku dzielnic między innymi Kielce - Wietrznia. Na pytanie dlaczego trzeba ogłosić przetarg była odp. w stylu, że zlecenie tej pracy pracownikom sie nie udało. W takim kontekscie odpowiedź o ciąży jest jakby bardzo w panującym nurcie. :-(

halny
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1807
Rejestracja: 27 września 2005, o 20:15
Lokalizacja: Kielce

Plan..

Post autor: halny » 28 października 2005, o 15:28

To nie był żart :lol: Będzie nowy architekt :!: / to także nie jest żart :) /

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11641
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 18 stycznia 2006, o 01:05

Obrazek
Powstają kolejne plany zagospodarowania przestrzennego

Obrazek Anna Roży 17-01-2006

Wkrótce rozpocznie się przygotowywanie planu zagospodarowania przestrzennego dla Dymin. Sporządzi go firma zewnętrzna, miejscy architekci będą tylko nadzorować jej prace. W ten sposób powstają już plany dla obszarów Wietrznia, Kielce-Wschód oraz Barwinek- Kawetczyzna.

Trzy przetargi na przygotowania planów zagospodarowania przestrzennego wygrała firma z Tarnowa. - Przygotowanie planów zostało podzielone na cztery etapy, po każdym z nich firma przedstawia efekty swojej pracy naszym architektom. Po pierszym etapie było sporo poprawek, architekci mają je poprawić. Mamy nadzieję, że z czasem będzie coraz lepiej - mówi Artur Sobolewski, dyrektor wydziału projektów strukturalnych i strategii miasta.

Pierwsze plany mają być gotowe w październiku. Kolejny przygotowywany jest dla okolic Stadionu. Ten ma być gotowy w listopadzie.

Czy uda się zakończyć przygotowanie planu dla Dymin w tym roku, jeszcze nie wiadomo.

- Plan dotyczy bardzo dużego obszaru, więc może stać się tak, że firma nie zdąży go przygotować do końca roku. Chcemy ten obszar otworzyć na inwestycje, plan może pomóc w rozwoju Browaru Belgia. Na tym terenie znajdzie się również miejsce na sklepy o powierzchni ponad 2 tys. m kw. - informuje dyrektor Sobolewski.

Miasto zrezygnowało z pomysłu stworzenia własnej pracowni architektonicznej, w której miałoby pracować ok. 22 osób. - Architekci zatrudnieni w ratuszu pracują nad mniejszymi planami zagospodarowania, np. dla śródmiescia Kielc - dodaje Sobolewski.

W tej chwili Kielce mają plany zagospodarowania zaledwie dla 8,5 proc. z 11 tysięcy hektarów powierzchni. Przygotowywane właśnie plany dotyczą ponad tysiąca hektarów.

Kiba69
Posty: 230
Rejestracja: 30 października 2005, o 22:58
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Kiba69 » 25 czerwca 2006, o 23:34

Pojawił się przetarg na sporządzenie projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu: "Kielce Północ - Obszar II - Zalew Kielecki - Klonowa - Piaski"

http://www.przetargi.egospodarka.pl/329 ... 006_2.html


Oby jak najszybciej powstaly kolejne takie projekty...

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11641
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 14 lipca 2006, o 16:31

Martin pisze:Ciekawy artykuł: http://www.echodnia.eu/swietokrzyskie/?cat=15&id=32259
Ktoś pytał o zagospodarowanie terenu Warszawska - Bodzentyńska - IX Wieków - Plac św. Wojciecha. Nie wiem tylko jak wygladają sprawy własnościowe. W czasie wojny (do 1942 roku) był to teren tzw. "małego getta"

woj
Posty: 122
Rejestracja: 15 stycznia 2006, o 11:20
Lokalizacja: Kielce-Podkarczówka

Post autor: woj » 16 lipca 2006, o 21:31

Polecam lekturę tego
http://kielce5.um.kielce.pl/business/do ... r_tom1.doc
a jak już przebrniecie przez ponad 200 stron :D to jeszcze tego
http://kielce5.um.kielce.pl/business/do ... r_tom2.doc - ten znacznie krótszy :lol:
Stan na rok 2000 ale myślę, że niewiele sie zmieniło. W części pierwszej sporo informacji historycznych, w drugiej jest trochę o rozwiązaniach komunikacyjnych.

W.

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11641
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 18 sierpnia 2006, o 12:45

Obrazek

Projekt do wglądu
2006-08-18

Projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Kielce Śródmieście – Obszar 2 "Bodzentyńska, IX Wieków Kielc" wraz z "Prognozą oddziaływania na środowisko" zostanie wyłożony do publicznego wglądu w dniach od 29 sierpnia 2006 r. do 19 września 2006 r. w siedzibie Urzędu Miasta Kielce, Rynek 1, pok. 121 – w godz. od 8.00 do 15.00. Dyskusja publiczna nad przyjętymi w projekcie planu miejscowego rozwiązaniami odbędzie się 14 września b.r. w UM Kielce – ul. Szymanowskiego 6 – sala konferencyjna o godz. 16.00.

OGŁOSZENIE

o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu
Miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Kielce Śródmieście – Obszar 2 „Bodzentyńska, IX Wieków Kielc”.

Na podstawie art.17 pkt 10 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym ( Dz. U. z 2003 r. nr 80 poz. 717 z póź. zm.) oraz uchwały nr XLVII/914/2005 Rady Miejskiej w Kielcach z dnia 28 lipca 2005 r. i na podstawie art. 19 ust. 1 i 2 pkt 2, 3, 10 oraz w związku z art. 40 Ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 r. Prawo ochrony środowiska zawiadamiam o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu Miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Kielce Śródmieście – Obszar 2 „Bodzentyńska, IX Wieków Kielc” wraz z Prognozą oddziaływania na środowisko, obejmującego teren pomiędzy Aleją IX Wieków Kielc, ul. Cichą, przejściem dla pieszych pomiędzy budynkiem NSZZ „Solidarność” przy ul. Piotrkowskiej 12 i budynkiem Banku Śląskiego przy ul. Silnicznej 26, ul. Piotrkowską, Rynkiem z placem Tekli, ul. Bodzentyńską, ul Kościuszki i Aleją IX Wieków Kielc, w dniach od 29 sierpnia 2006 r. do 19 września 2006 r. w siedzibie Urzędu Miasta w Kielcach – Kielce, Rynek 1, pok. 121 – w godz. od 8.00 do 15.00.

:arrow: http://www.um.kielce.pl/pl/ogloszenia/art87.html

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11641
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 4 września 2006, o 23:19

Obrazek
Powstają Miasto wskaże gdzie można budować hiper- i supermarkety

Obrazek Anna Roży, 05-09-2006

Do kieleckiego ratusza przychodzi biznesmen, chce zainwestować sporą sumę i wybudować hipermarket z pluszakami. - Mamy dla pana kilka propozycji lokalizacji, może pan wybrać jedną z nich - informuje go urzędnik.

Tak wyglądać będą rozmowy z inwestorami, gdy miastu uda się przygotować studium, dzięki któremu na planie miasta zostaną zaznaczone tereny, na których będą mogły powstać m.in. sklepy o powierzchni większej niż 2 tys. m kw. Wczoraj dyskutowali o tym radni z komisji gospodarki komunalnej.

- To uporządkuje sytuację. Będziemy mogli pokazać inwestorom, gdzie mogą budować swoje obiekty - mówi Władysław Burzawa, przewodniczący komisji.

Przy wyznaczaniu miejsc, w których mogłyby powstać sklepy wielkopowierzchniowe, urzędnicy będą brali m.in. istniejącą już sieć handlową, komunikację oraz potrzeby rynku pracy.

- Studium będzie ważnym dokumentem dla inwestorów, ale jest też potrzebne miastu. Planując wcześniej budowę większych obiektów, unikniemy bałaganu komunikacyjnego. Mamy także nadzieję, że dzięki temu uda się ograniczyć lokalne konflikty. Jeśli jakaś firma zdecyduje się na budowę dużego sklepu, okoliczni mieszkańcy będą wiedzieli o tym dużo wcześniej i będą mogli wnieść zastrzeżenia - mówi Mieczysław Pastuszko, zastępca dyrektora projektów strukturalnych i strategii miasta.

Powodem do rozpoczęcia przygotowań studium były wpływające do ratusza wnioski od inwestorów. Prośbę o przygotowanie planu zagospodarowania przestrzennego złożył m.in. Church Land Development, który przy ulicy Warszawskiej chce budować centrum handlowe, oraz Browar Belgia. - Chcemy wykorzystać tereny przylegające do firmy. Naszym zdaniem mogłaby tam powstać strefa przemysłowo-ekonomiczna. Nie mamy jeszcze konkretnego pomysłu, ale nie wykluczamy, że moglibyśmy dzierżawić te tereny. A dużo łatwiej jest ściągnąć inwestora jeśli jest już gotowy plan zagospodarowania - mówi Aleksander Chmielewski, dyrektor Browaru Belgia.

Dokument, nad którym wkrótce rozpoczną się prace, określi dokładnie, ile hiper- i supermarketów może powstać na terenie miasta.

Awatar użytkownika
tom
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2504
Rejestracja: 29 grudnia 2005, o 10:15
Lokalizacja: Kielce, Lublin
Kontakt:

Post autor: tom » 7 września 2006, o 17:34

Obrazek

Gdzie będą powstawać hipermarkety w Kielcach

Kieleccy urzędnicy przystępują do pracy nad dokumentem, w którym określone zostaną rejony miasta, gdzie inwestorzy będą mogli budować hipermarkety. Zgodę na to wyraziła dziś kielecka Rada Miasta.

Artur Hajdorowicz - pełnomocnik prezydenta do spraw rewitalizacji zapowiada, że miasto zostanie podzielone na kilka stref. W każdej z nich określona zostanie liczba sklepów, ich powierzchnia i np. odległości między nimi.
Zapisy będą elastyczne i nie będą wskazywać konkretnych lokalizacji.
W trakcie tworzenia dokumentu przeprowadzone zostaną badania m.in struktury handlowej i komunikacji. Być może w sprawie lokalizacji hipermarketów w ankietach wypowiedzą się sami mieszkańcy.
Radni projekt uchwały w sprawie zmiany studium przegłosowali jednomyślnie, ich zdaniem takie opracowanie powinno powstać dużo wcześniej.
Obecnie w Kielcach jest siedem hipermarketów. Wnioski o budowę kolejnych złożyło już trzech inwestorów. To m.in Browar Belgia, który chce wybudować sklep wielokopowierzchniowy przy ulicy Ściegiennego.

:arrow: http://www.radio.kielce.com.pl/index.ph ... 637839.txt
Komisja Rewizyjna czuwa!

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11641
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 7 września 2006, o 20:37

To moze Browar Belgia bedzie sprzedawal tereny Leroy Merlin, bo jak chca otworzyc wg planu to juz powoli trzeba wszystko zalatwiac.

Awatar użytkownika
tom
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2504
Rejestracja: 29 grudnia 2005, o 10:15
Lokalizacja: Kielce, Lublin
Kontakt:

Post autor: tom » 8 września 2006, o 06:49

Obrazek

Wykupią, wyznaczą, scalą

KIELCE. Miasto wykupi grunty w rejonie ulicy Malików w Kielcach i powstanie 10 hektarów ziemi pod inwestycje. Właściciele terenu w Dąbrowie II będą mogli go zabudować. To efekty uchwał podjętych na wczorajszej sesji Rady Miasta w Kielcach.

Na zakup działek w rejonie Malikowa miasto przeznaczy 5 mln zł. Nie wszystkim pomysł transakcji się spodobał.
Radny Stanisław Rupniewski był oburzony, że miasto chce wykupić ziemie od prywatnej firmy, która wcześniej nabyła jej części położone między miejskimi nieruchomościami. Zastanawiał się, czy wówczas nie była to spekulacja. Chciał wiedzieć, co to za firma (jej nazwa GBS Obiekt 4 nic nikomu nie mówiła), od której miasto chce kupić grunty w takim pośpiechu. - Negocjacje z firmą trwają od 3 lat, a po wykupieniu działek powstanie około 10 hektarów miejskiego gruntu pod inwestycje - wyjaśnił prezydent Kielc Wojciech Lubawski.

W osiedlu Dąbrowa II znajduje się aż 460 działek budowlanych. Ich właściciele w końcu będą mogli je zabudować bo radni podjęli uchwałę o podziale gruntu i scaleniu go.

Kolejna ważna uchwala pozwali wyznaczyć w studium zagospodarowania przestrzennego miasta miejsca pod budowę hipermarketów. - Nie będą to precyzyjne wskazania, ale strefy. W każdej dzielnicy wyznaczymy ich po kilka, ale nie na wszystkich powstaną takie obiekty. Na przykład w dzielnicy Wschód chcemy wytypować sześć stref ale supermarkety będą mogły powstać dwa. Inwestorzy dostaną prawo wyboru. Miejsca zostaną wyznaczone po uwzględnieniu istniejącego handlu i układu komunikacyjnego - zapewnił Artur Hajderowicz, pełnomocnik prezydenta do spraw rewitalizacji Kielc.

Agata KOWALCZYK

:arrow: http://www.echodnia.eu/swietokrzyskie/?cat=10&id=35113
Komisja Rewizyjna czuwa!

Awatar użytkownika
tom
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2504
Rejestracja: 29 grudnia 2005, o 10:15
Lokalizacja: Kielce, Lublin
Kontakt:

Post autor: tom » 12 września 2006, o 21:36

Obrazek

Debata o planie zagospodarowania przestrzennego śródmieścia Kielc

Ulicą Silniczną będzie można dojechać do kościoła Świętego Wojciecha, omijając Rynek. Na dawnym placu targowym przy ul. Bodzentyńskiej powstanie kamienica - to tylko niektóre zmiany czekające śródmieście Kielc.

Podyskutować będzie można o tym w czwartek, podczas publicznej debaty na temat miejscowego planu zagospodarowania terenów między ul. Bodzentyńską i al. IX Wieków Kielc. - Nie spodziewamy się tłumów, ale kilkanaście osób na pewno przyjdzie. Tak było podczas dyskusji nad planem obejmującym teren popularnie zwany "trójkątem bermudzkim", czyli teren między ul. Piotrkowską a al. IX Wieków - mówi Jacek Nowakowski, urbanista z Wydziału Architektury, Geodezji i Spraw Mieszkaniowych Urzędu Miasta w Kielcach.

Plan powstał po to, by umożliwić inwestowanie w ścisłym centrum, które na razie miastu chluby nie przynosi. Wejście na tzw. zatyłki kamienic przy ul. Bodzentyńskiej, Warszawskiej, Wesołej dla wielu może być szokiem. Rozwalające się rudery straszą swoim wyglądem, nie ma tam kanalizacji, centralnego ogrzewania, brakuje latarni, na wielu podwórkach w bramach nie ma nawet bruku. - Tymczasem prywatni właściciele tych terenów i budynków zainteresowani są inwestycjami. Do tej pory nie mogli nic zrobić, bo nie mieli do tego warunków, m.in. nie było dojazdu. Przyjęcie planu zmieni sytuację - podkreśla Nowakowski.

Najważniejszym elementem opracowania jest budowa ulicy łączącej ul. Silniczną z placem św. Wojciecha. Biec ma przez ul. Kozią do Warszawskiej (obok kamienicy, w której mieści się Empik), po jej przekroczeniu dalej podwórkami aż do placu. - Jak tylko plan zostanie uchwalony, miasto chce przystąpić do rozmów o wykupie gruntów i do budowy ulicy. Oprócz tego, że pozwoli ona na rozwój zamkniętych dotychczas terenów, to jeszcze odciąży, a z czasem pozwoli wyprowadzić ruch z Rynku - mówi planista.

Kolejną ciekawostką jest propozycja zabudowy terenu dawnego targowiska przy ul. Bodzentyńskiej. Teraz znajduje się tam parking. Działka jest własnością miasta, a według planu mają na niej stanąć budynki. - Zależy nam na uzyskaniu przerwanej w tym miejscu pierzei ulicy. Obowiązkowo partery zajmować mają usługi i handel, górne piętra mogą być przeznaczone dosyć dowolnie, czy to na mieszkania, czy też na usługi - tłumaczy Nowakowski.

Podobny efekt planiści chcą uzyskać przez zabudowanie północno-zachodniej części placu św. Wojciecha. - Od al. IX Wieków w dół, w kierunku ul. Bodzentyńskiej można będzie budować kamienice. Dzięki temu plac zyska wyrazisty charakter - tłumaczy miejski urbanista.

Plan bez tajemnic

Debata na temat planu przestrzennego zagospodarowania śródmieścia Kielc rozpocznie się o godz. 16 w urzędzie miasta przy ul. Szymanowskiego.

Plan można też oglądać w pokoju 121 w kieleckim magistracie przy Rynku.
Na wniesienie uwagi i zastrzeżeń jest czas do 10 października.

:arrow: http://miasta.gazeta.pl/kielce/1,35255,3613948.html
Komisja Rewizyjna czuwa!

Awatar użytkownika
tom
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2504
Rejestracja: 29 grudnia 2005, o 10:15
Lokalizacja: Kielce, Lublin
Kontakt:

Post autor: tom » 12 września 2006, o 21:46

Gazeta Wyborcza pisze:Oprócz tego, że pozwoli ona na rozwój zamkniętych dotychczas terenów, to jeszcze odciąży, a z czasem pozwoli wyprowadzić ruch z Rynku - mówi planista.
Nie podali żadnej konkretnej daty, z tego co mówią wynika, że najpierw powstanie Nowosilniczna a potem nastąpi modernizacja Rynku.
Komisja Rewizyjna czuwa!

Awatar użytkownika
cochi
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1533
Rejestracja: 21 grudnia 2005, o 16:09
Lokalizacja: Kielce, Warszawa

Post autor: cochi » 14 września 2006, o 08:15

Obrazek

Dyskusja nad Śródmieściem

2006-09-13


Dyskusja publiczna nad przyjętymi w projekcie planu miejscowego rozwiązaniami w sprawie wyłożonego do publicznego wglądu projektu Miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Kielce Śródmieście – Obszar 2 „Bodzentyńska, IX Wieków Kielc” odbędzie się jutro o godz. 16.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Kielce przy ul. Szymanowskiego 6. Zgodnie z art. 18 ust. 1 ustawy, każdy, kto kwestionuje ustalenia przyjęte w projekcie planu miejscowego, może wnieść uwagi. Należy je składać na piśmie do Prezydenta Miasta Kielce z podaniem imienia i nazwiska lub nazwy jednostki organizacyjnej i adresu, oznaczenia nieruchomości, której uwaga dotyczy, w nieprzekraczalnym terminie do dnia 10 października 2006 r.
cochi

ODPOWIEDZ