Echo Investment - Galeria Echo

Wszystko na temat nowych inwestycji w Kielcach.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, Sirek1

maklog
Posty: 186
Rejestracja: 14 maja 2008, o 13:05
Lokalizacja: Kielce

Post autor: maklog » 19 sierpnia 2011, o 14:22

Też zwiedzałem tą nową świątynie :) Rzeczywiście bardzo ładna, przestronna, dobrze nasłoneczniona. Bardzo duzo miejsca i człowiek się nie czuje jak w puszcze. Surowy styl dodaje klimat. Galeria zrobiona minimalistycznie. Lubie takie wnętrza. Warto dodać że nie ma zaduchu oraz nie śmierdzi potrawami po calej galerii z kącika smakosza. Dobrze rozplanowana komunikacja. Wady to: jest ogromna trudno się połapać co i gdzie i długo jeszcze zejdzie nim zapamiętam gdzie trzeba iść żeby kupić. Trochę brudno było, zacieki z farby na posadzce, gdzieniegdzię nie zdrapana farba.

Awatar użytkownika
GooDek_238
Posty: 329
Rejestracja: 13 stycznia 2011, o 18:55
Lokalizacja: Kielce

Post autor: GooDek_238 » 19 sierpnia 2011, o 14:57

Ja takiej okazji przegapić nie mogłem i również wybrałem się do NGE.

Muszę powiedzieć, że wewnątrz bardzo ładnie wygląda. Jak napisał kolega wyżej surowość dodaje klimatu całemu wnętrzu. Największe wrażenie na mnie zrobiły piętrowe sklepy (co jest bardzo dobrym pomysłem) jak i kręgielnia, która jest naprawdę świetna ! Świetnie wykończona i w ogóle. Niestety taras widokowy jest jeszcze nieczynny, ale kręgielnia oferuje bardzo duży taras z widokiem na centrum (dodam, że to bardzo fajne widoki, co widać na zdjęciach). Dużym minusem jest mała liczba koszy i siedzisk na wyższych poziomach.

Dobra, koniec gadania. Mam dla Was parę zdjęć i filmików :)

Zdjęcia:
http://imageshack.us/g/13/foto131ww.jpg/

Filmy:
http://www.youtube.com/watch?v=ThdIrNDMEWU
http://www.youtube.com/watch?v=Qouaw-wMQB4

Resztę filmików dodam potem ;)

Dawid
Posty: 23
Rejestracja: 12 marca 2011, o 08:43
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Dawid » 19 sierpnia 2011, o 15:41

Także nie mogłem się powstrzymać i tyż przed 9:00 znalazłem się u bram NGE. Główne wejście od ul. Świętokrzyskiej było najbardziej oblężone. WEszłem więc od strony parkingu. W sumie jest 6 wejść. O 9:00 dzwi zostały otwarte. NIewiem co działo się przy wejściu glównym ale od strony parkingu było około 200-300 osób. Po kilkunastu minutach tłum się zagęszczał, kosze na śmieci zostały po godzinie totalnie obciążone, syf,który się w nich nie mieścił leżal obok. Dekorada - porażka, tak to mogę jedynie określić. Wiele lokali na poziomie +2 jest pustych. Przebijając się przez tłumy klientów dochodzę do sklepu Tk maxx - jak już wiecie był konkurs z wieszakami. Było ich ponad 25, do godziny 13;00 znalezione zostały 4 srebrne - 50 zł. Po UWAGA 2 godzinach przeszukiwania sklepu nie znalazłem nic. Mnóstwo ludzi szukało i nic - a przecież jak zapewniał pan elegancik przy wejściu miało ich być ponad 25. Około godziny 16:00 po nge zaczęły krążyć plotki i ploteczki o oszukańtwie w tk maxx. Także tak sądzę - bo ludzie dosłownie obracali sklep do góry nogami i NIC - tylko 4 znalezione wieszaki (wydaje mi się że ten "elegancik" trzymał je w ręce tylko od parady, a tak naprawdę nikt nic nie znalazł.
Według mnie:

Estetyka wnętrz - 4/5
Organizacja - 4/5
Praca sprzątaczek - 1/5
Flora i fauna - 2/5
Dodatkowe atrakcje oprócz mnóstwa sklepów - 1/5
Podsumowując według mnie pierwszy dzień - 2,5/5

Awatar użytkownika
Adasiek CK
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1141
Rejestracja: 4 stycznia 2008, o 03:03
Lokalizacja: Kielce <-> Warszawa

Post autor: Adasiek CK » 19 sierpnia 2011, o 18:44

Dawid pisze:(...) WEszłem więc od strony parkingu. (...)
Jezus, Maria.

Czy może ktoś z Forumowiczów był autem? Jak działa system wyszukiwania po numerze rejesteracyjnym?
<klawy tekścik w tym miejscu>

Awatar użytkownika
AR
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5704
Rejestracja: 15 listopada 2005, o 19:01
Lokalizacja: QKI
Kontakt:

Post autor: AR » 19 sierpnia 2011, o 18:57

Byłem autem ale nie w GE:

Wjeżdżasz.
Parkujesz.
Idziesz do sklepu.
Wracasz.
Po drodze wstukujesz na monitorku nr rej. wozu którym przyjechałeś.
Dostajesz wydruk co by nie zapomnieć gdzie zaparkowana bryczka.
Znajdujesz furencję.
Wyjeżdżasz.
8)
Wszystkim się podoba, a tobie się nie podoba

Awatar użytkownika
GooDek_238
Posty: 329
Rejestracja: 13 stycznia 2011, o 18:55
Lokalizacja: Kielce

Post autor: GooDek_238 » 19 sierpnia 2011, o 20:59

Zapomniałem napisać o braku kosza/popielnicy na papierosy i po 7 godzinach kilkanaście petów leżało przed wejściem :roll:

Awatar użytkownika
KamilEm
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 639
Rejestracja: 18 września 2006, o 16:23
Lokalizacja: Kielce - Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: KamilEm » 19 sierpnia 2011, o 21:23

Adasiek CK pisze:
Dawid pisze:(...) WEszłem więc od strony parkingu. (...)
Jezus, Maria.

Czy może ktoś z Forumowiczów był autem? Jak działa system wyszukiwania po numerze rejesteracyjnym?
Na interaktywnych tablicach z planem galerii w lewym górnym rogu wciskasz "znajdź auto" i wpisujesz numer rejestracyjny. Na ekranie pojawia się poziom parkingu na którym jest ono zaparkowane. Nie jest wskazywane konkretne miejsce.

Pierwsze co mi się rzuciło w oczy to że o 10:00, czyli godzinę po otwarciu na podłodze był straszny syf. To co już wcześniej pisaliście: brak ławek i koszy na śmieci na wyższych poziomach. W Dekoradzie poza salonem Cersanitu nie było nic ciekawego. Drewniana podłoga wyglądała jakby była wcześniej gdzieś używana.

Z wjazdem ok. godz. 10:00 nie było żadnego poziomu. Wolne miejsca były dopiero na zielonym (piątym) poziomie. Wyjazd przed 15:00 był za to jakąś masakrą. Zjazd na poziom pomarańczowy (trzeci) zajął mi 50 minut. Byłem jedną z niewielu osób która wiedziała o wyjeździe na tym poziomie w kierunku Świętokrzyskiej. Większość jechała na sam dół (p. szary) do al. Solidarności. Gdybym nie pojechał na pomarańczowym pod prąd i nie wbił się "na chama" to czekałbym jakieś 1,5 godziny żeby dojechać do Solidarności. Ochroniarze próbowali po pewnym czasie kierować ruchem, ale robili to bardzo nieudolnie. Całe szczęście nigdzie mi się nie spieszyło.

EDIT:
Moim zdaniem alejki są trochę za wąskie a otwory w stropach za duże. Minusem jest brak jakiegokolwiek placyku na wyższych poziomach.

Awatar użytkownika
tester19
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 812
Rejestracja: 31 sierpnia 2006, o 16:17
Lokalizacja: Kielce - Czarnów

Post autor: tester19 » 20 sierpnia 2011, o 08:34

A czego się można było spodziewać po pierwszym dniu otwarcia. Cała galeria pewnie będzie gotowa gdzieś po tygodniu , miesiącu. Sami mówicie, że brak ławek, brudno, dekorada w całości nie otwarta, pewnie i nie wszystkie sklepy gotowe. Widać za to jak chęc zdobycia nagordy czy rabatu na samym początku kusi ludzi :lol: Ja tam za to planuje pojechać na tą nową galerie za tydzień czy nawet za dwa tygodnie jak wszystko się już ustatkuje. Z tego co piszecie to lepiej jeszcze poczekać :D

Co do sklepów drażni Mnie to że są tam marki które już są w Kielcach, a nie ma takiego Van Graafa. Świetny sklep niestety nie w Kielcach :evil:

bernard
Posty: 101
Rejestracja: 9 stycznia 2006, o 20:19
Lokalizacja: Kielce

Post autor: bernard » 20 sierpnia 2011, o 15:10

jaromlody pisze: :arrow: bardzo wkurzające jak dla mnie są pachołki przy ruchomych schodach nie wiem po co je tam montowali dla mnie totalna beznadzieja
Zdaje się że po to, żebyś komuś do głowy nie przyszło wjechać na schody wózkiem
bernard

Awatar użytkownika
GooDek_238
Posty: 329
Rejestracja: 13 stycznia 2011, o 18:55
Lokalizacja: Kielce

Post autor: GooDek_238 » 20 sierpnia 2011, o 15:17

bernard pisze:Zdaje się że po to, żebyś komuś do głowy nie przyszło wjechać na schody wózkiem
Niestety już dziś pani ze spacerówką przeciskała się koło pachołka...

Awatar użytkownika
tomasz2719
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 867
Rejestracja: 8 marca 2008, o 00:19
Lokalizacja: Kielce

Post autor: tomasz2719 » 20 sierpnia 2011, o 18:58

Śmietników i siedzisk na wyższych piętrach rzeczywiście mało. Za to kumulacja jest w części żywieniowej :) . Spędziłem tam 4 godziny, a poszedłem właściwie na zwiedzanie. W MK Bowling nie widziałem miejsca na DJ'a ale za to było jakieś takie spore puste miejsce gdzie teoretycznie można by potańczyć. Taras widokowy... no nie za dobry. Raz, że akademiki zasłaniają dużą część, a dwa, w zachwycaniu się widokiem, przeszkadzają słupy. Nie zobaczysz całego widoku stojąc w jednym miejscu.

Awatar użytkownika
GooDek_238
Posty: 329
Rejestracja: 13 stycznia 2011, o 18:55
Lokalizacja: Kielce

Post autor: GooDek_238 » 20 sierpnia 2011, o 20:03

tomasz2719 pisze:W MK Bowling nie widziałem miejsca na DJ'a
Jest, jest. Fajnie umiejscowione, w malusieńkim pomieszczeniu z okrągłym widokiem na salę :)

halny
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1807
Rejestracja: 27 września 2005, o 20:15
Lokalizacja: Kielce

Post autor: halny » 21 sierpnia 2011, o 17:16

Duży plus to szklane dachy ,które za dnia znakomicie się sprawdzają. W wielu innych galeriach totalnie sztuczne oświetlenie ( oczywiście pomijam same sklepy ,które muszą być doświetlane przez cały dzień ). Porażka to : 1.słupki przy ruchomych schodach ,2.bardzo niefunkcjonalne siedziska bez oparć, 3."dzuplowate" wejście do najniższego poziomu handlowego z parkinu wysokiego - schody ruchome zasłaniają to wejście przez co samo wejście ma około 185 cm wysokości !! (dalej jest kiosk Vive) Kto to projektował ? Nie zna podstawowych normatywów ? Na dodatek brak oznakowania tego zagrożenia - czekamy na pierwsze odszkodowania.

mrwall
Posty: 5
Rejestracja: 16 maja 2011, o 13:48
Lokalizacja: Kielce

Post autor: mrwall » 21 sierpnia 2011, o 19:41

Według planów w galerii miał być parking dla rowerów, zauważył ktoś może? Byłem dzisiaj i jedyne rowery które widziałem były przypięte do barierek przy wejściach.
Druga sprawa to czy ktoś orientuje się gdzie podział się mBank? Zniknął ze starej części i nie zauważyłem żeby był gdzieś przeniesiony (może przez te tłumy po południu) a był to najbliższy wpłatomat jaki miałem.

boogie
Posty: 317
Rejestracja: 13 października 2008, o 19:15

Post autor: boogie » 21 sierpnia 2011, o 21:01

jednak spodziewalbym sie tancow, bo takeigo oswietlenia nie montuje sie nad stolem bilardowym ;) moze sie z tego wykrecic dosyc fajny klub, zoabczymy jak wyjdzie.

ODPOWIEDZ