Echo Investment - Galeria Echo

Wszystko na temat nowych inwestycji w Kielcach.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, Sirek1

Awatar użytkownika
Grzegorz
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3006
Rejestracja: 31 maja 2006, o 17:10

Post autor: Grzegorz » 3 lipca 2009, o 22:59

Spokojnie. Będzie krajowa czołówka. Pytanie tylko: "KIEDY"?....

bobek
Posty: 121
Rejestracja: 23 września 2005, o 15:57

Post autor: bobek » 3 lipca 2009, o 23:12

Na tym zdjęciu pięknie widać jak stara część "gryzie się" z nową: http://img2.vpx.pl/up/20090606/echo2.jpg

Awatar użytkownika
hst
Posty: 70
Rejestracja: 28 kwietnia 2008, o 14:35
Lokalizacja: kielce

Post autor: hst » 4 lipca 2009, o 02:49

B@rteK pisze:A Ty chłopie jesteś doinformowany? Gratuluje, może mnie oświecisz, a nie będziesz pisać postów które nic nie wnoszą do dyskusji.
Nie pisałem przecież, że w całości zostanie nadbudowana. A tam gdzie nadbudowana nie zostanie, na pewno pomyślą o zmianie wystroju tak aby zamaskować różnice architektoniczne, ewentualnie wymienią dźwigary na inny, bardziej pasujący do reszty system podparcia stropodachu. Już niech Was o to głowa nie boli.
bobek pisze:Obecna cześć w miejscu przebudowy zostanie najprawdopodobniej zrównana z ziemia przed rozpoczęciem przebudowy
Nie przeczę, że tak będzie, aczkolwiek wydaje mi się, że wystarczyłoby wzmocnienie słupów i fundamentów, bądź ich wymiana po uprzednim podstemplowaniu.
Nie zmienia to także faktu, że jeśli pakują taką kasę w galerię, to nie zrobią jej tak, by jedna jej część wogóle nie pasowała do drugiej. Myślę że o to można być spokojnym.
Serdecznie polecam stronkę www.nowa.galeriaecho.pl. Tam są layouty, przyjrzyj się na spokojnie. Możesz też poczytać wcześniejsze informacje na forum, a nie wprowadzać ludzi w błąd.
I nie mów mi że nic nie wnosze do dyskusji, bo nie ma takiej potrzeby skoro było o tym mówione.
Chyba nie wyobrażasz sobie że na tym parkingu mógłby się znajdować poziom -1? Część galerii zostanie w całości rozebrana i postawiona od nowa. Nie będzie żadnej nadbudowy.

Awatar użytkownika
CKfan
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4200
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 20:56
Lokalizacja: Kielce os. Jagiellońskie

Post autor: CKfan » 4 lipca 2009, o 11:41

Nic nowego tam nie znalazłem od ostatniej wizyty. A na forum są tylko spekulacje i opinie użytkowników. Jeśli więc inni wyrażają swoje zdanie, to uważam, że również mam do tego prawo. Nie wypowiedział się nikt z Echa, a jeśli ktoś podał oficjalną informację, to mi ją wskażcie, bo ja podczas śledzenia tego wątku na bierząco ani teraz po powtórnym przejrzeniu takiej nie napotkałem.
Ja sobie wyobrażam sklepy na obecnym poziomie -1. Rozstaw słupów nie powinien być dużą przeszkodą, bo na tym poziomie i tak będą się znajdować sklepy o mniejszych powierzchniach. Gdy się tam pojawię, to dokładnie się temu przyjżę, co wymaga zmian. Wysokość mogłaby być większa, ale wątpię by strop nad poziomem -1 miał być wyżej. Prędzej obniżą kondygnację poprzez zagłębienie jej jeszcze bardziej pod ziemią. Poziom 0 musi być przecież na jedej wysokości w każdym miejscu. Schodki mogą być przy fontannach i innych urozmaiceniach, ale podłoga w przejściach i korytarzach powinna być płaska.
Sorry, takiego mamy prezydenta...

boogie
Posty: 317
Rejestracja: 13 października 2008, o 19:15

Post autor: boogie » 4 lipca 2009, o 12:38

B@rteK pisze:Nic nowego tam nie znalazłem od ostatniej wizyty. A na forum są tylko spekulacje i opinie użytkowników. Jeśli więc inni wyrażają swoje zdanie, to uważam, że również mam do tego prawo. Nie wypowiedział się nikt z Echa, a jeśli ktoś podał oficjalną informację, to mi ją wskażcie, bo ja podczas śledzenia tego wątku na bierząco ani teraz po powtórnym przejrzeniu takiej nie napotkałem.
Ja sobie wyobrażam sklepy na obecnym poziomie -1. Rozstaw słupów nie powinien być dużą przeszkodą, bo na tym poziomie i tak będą się znajdować sklepy o mniejszych powierzchniach. Gdy się tam pojawię, to dokładnie się temu przyjżę, co wymaga zmian. Wysokość mogłaby być większa, ale wątpię by strop nad poziomem -1 miał być wyżej. Prędzej obniżą kondygnację poprzez zagłębienie jej jeszcze bardziej pod ziemią. Poziom 0 musi być przecież na jedej wysokości w każdym miejscu. Schodki mogą być przy fontannach i innych urozmaiceniach, ale podłoga w przejściach i korytarzach powinna być płaska.
nie rozumiem nad czym te dywagacje, pare osob probuje Ci uswiadomic ze wyburzaja gorny, dolny parking i czesc galerii do go sportu [zostaje tylko kinoplex] i stawiaja calosc od nowa a Ty dalej swoje...

Awatar użytkownika
CKfan
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4200
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 20:56
Lokalizacja: Kielce os. Jagiellońskie

Post autor: CKfan » 4 lipca 2009, o 13:01

Podajcie mi oficjalną informację lub chociaż wiarygodną od osoby która jest blisko tej inwestycji (lub się nią zajmuje), że tak będzie. Albo chociaż potwierdźcie że taka się pojawiła. Ja takiej nie znalazłem. Wtedy przyjmę to do wiadomości i zmienię swój pogląd na ten temat. Póki co znalazłem jedynie opinie każdego z użytkowników na ten temat. Owszem mogłem coś przegapić na tym forum, bo wiele informacji ważnych miesza się z mniej ważnymi, a także znika zaznaczenie nieczytanych postów gdy się nie ma czasu wszystkich przeczytać. Dziś przejrzałem temat i takiej potwierdzonej informacji nigdzie nie znalazłem.
Dlatego nie daję wiary, że mieliby wyburzać aż taki kawał galerii. Mamy kryzys i liczy się każdy grosz, na dodatek takie wyburzenia i budowa na nowo przeciągną otwarcie galerii. Na dodatek na wizualkach kształt narożnika Solidarności/Świętokrzyska pokrywa się z kształtem obecnego parkingu. Czy to tylko przypadek?
PS. Nie mam zamiaru się kłócić, bo mogłem coś rzeczywiście przeoczyć i może rzeczywiście się mylę. Dlatego jeśli mnie poprawiacie, to rzućcie chociaż jakimś linkiem gdzie przeczytam że będzie tak a nie inaczej.
Sorry, takiego mamy prezydenta...

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 4 lipca 2009, o 16:42

Mysle, ze juz z layoutow mozna byc co do tego przekonanym. Czesc od Go Sportu musi zostac przebudowa chocby ze wzgledu na planowany nowy uklad komunikacyjny (nowe ciagi ruchomych schodow i wind). Widzialem dokladny plan GE, ktory zdecydowanie to potwierdza. Natomiast jak bedzie to realizowane, to trudno powiedziec, ale wiadomo, ze niektore sklepy bedace w tym rejonie beda przeniesione na wyspy handlowe lub czasowo zamkniete.

Awatar użytkownika
cm
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1665
Rejestracja: 19 stycznia 2007, o 14:22
Lokalizacja: Sienkiewicza - centrum świata ;-)

Post autor: cm » 5 lipca 2009, o 18:58

Zdjęcie z 26.06.2009

Obrazek

Michal K
Posty: 213
Rejestracja: 21 września 2007, o 16:55

Post autor: Michal K » 5 lipca 2009, o 22:55

Przedwczoraj, późnym wieczorem po nowym parkingu jeździł jakiś samochód osobowy. Od parteru, na poziom 7 i potem znowu na parter. Prawdopodobnie były to jakieś testy.
"Lekarz może pogrzebać swoje błędy, architekt może jedynie doradzić klientowi by zasadził winorośl". Frank Lloyd Wright

Awatar użytkownika
macgol
Posty: 87
Rejestracja: 24 maja 2006, o 23:25
Lokalizacja: Kielce

Post autor: macgol » 8 lipca 2009, o 12:28

bobek pisze:Na tym zdjęciu pięknie widać jak stara część "gryzie się" z nową: http://img2.vpx.pl/up/20090606/echo2.jpg

Faktycznie Klinkier nieco gryzie się z nową częścią ale miejmy nadzieje ze zaradzą temu :D
Scyzoryk Scyzoryk tak na mnie wołają....

John740
Posty: 3
Rejestracja: 9 lipca 2009, o 08:25

Post autor: John740 » 9 lipca 2009, o 11:24

A nie wiadomo czemu rozmowy z Zarą zakończyły się fiaskiem??

Awatar użytkownika
kamilkw
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1458
Rejestracja: 25 czerwca 2007, o 09:48
Lokalizacja: Morawica/Kielce

Post autor: kamilkw » 18 lipca 2009, o 19:21

Nie wie ktoś dlaczego na budowie hali wogóle nie ma robotników? Ciekawe jak oni chcą się wyrobic do końca roku?
pletwa

baux
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1203
Rejestracja: 1 kwietnia 2008, o 19:21
Lokalizacja: gdzieś pomiędzy Centrum a Kadzielnią...

Post autor: baux » 18 lipca 2009, o 19:30

W końcu wakacje 8)

Awatar użytkownika
macgol
Posty: 87
Rejestracja: 24 maja 2006, o 23:25
Lokalizacja: Kielce

Post autor: macgol » 19 lipca 2009, o 22:54

Widać za gorąco chłopakom było i poszli się chłodzić do Galerii :D

Ktoś zna termin zamknięcia części GE?
Scyzoryk Scyzoryk tak na mnie wołają....

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3940
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 22 lipca 2009, o 20:44

Nie chcą sąsiadować z dojazdem do hipermarketu

Mieszkańcy ulic Reja i Studenckiej w Kielcach nie chcą, by w okolicy ich posesji wybudowano dojazd do sąsiadującego z ich osiedlem hipermarketu. Dziś spotkali się w tej sprawie z radną Katarzyną Zapałą.

Obecnie dojazd do hipermarketu odbywa się ulicą Świętokrzyską, ale w planach jest jej przebudowa. Po modernizacji ulica uzyska status drogi ekspresowej, a to oznacza, że powinna zmienić się organizacja ruchu w okolicy Tesco. Koniecznym stanie się zorganizowanie nowego wjazdu do hipermarketu, bo ten istniejący może okazać się po przebudowie galerii niewystarczający.

Mieszkańcy dotarli do dokumentów, z których wynika, że powstanie nowa droga, która połączy ulicę Warszawską z galerią. Wówczas ruch pojazdów w ich okolicy byłby większy, a na to nie wyrażają zgody.

Uczestnicząca w spotkaniu radna Katarzyna Zapała zapewniła, że w najbliższych dniach zorientuje się, jak wyglądają ostateczne plany dojazdu do nowobudowanej galerii. Zapewniła również, że zrobi wszystko, by nowa droga nie była uciążliwa dla mieszkańców okolicznych posesji.

:arrow: http://www.radio.kielce.pl/page,,Nie-ch ... 5f971.html

ODPOWIEDZ