Echo Investment - Galeria Echo

Wszystko na temat nowych inwestycji w Kielcach.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, Sirek1

Kelso
Posty: 36
Rejestracja: 14 czerwca 2011, o 19:48

Post autor: Kelso » 24 czerwca 2011, o 10:02

W roli wyjaśnienia dodam, że nie jestem strażakiem z jakimś dużym stażem, studiowałem w SGSP, ale z pewnych przyczyn musiałem zrezygnować z tej szkoły, więc być może "byłem strażakiem" zabrzmiało górnolotnie.
Ale zawsze dla chętnych zostawiam do poczytania ustawe o ochronie PrzeciwPozarowej.
"Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą" - św. Augustyn (Aureliusz Augustyn z Hippony)

Awatar użytkownika
Adasiek CK
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1141
Rejestracja: 4 stycznia 2008, o 03:03
Lokalizacja: Kielce <-> Warszawa

Post autor: Adasiek CK » 24 czerwca 2011, o 10:39

W takim razie jakie są wymiary przejść?

Jeszcze raz napiszę, nie wierzę, że obiekt mógłby zostać odebrany, gdyby było coś nie tak z bezpieczeństwem ppoż.
Kelso pisze:Dodam, że skrzyżowanie z IX wieków jest zrobione chu... i pewnie Ci się nie podoba ( ławki, kostka brukowa zamiast asfaltu na sciezce, znak drogowy na środku przystanka autobusowego itd.) a mimo jednak skrzyżowanie zostało/zostanie odebrane...
A co ma do tego skrzyżowanie, na XI wieków? tam też bezpieczeństwo ppoż było brane pod uwagę? skoro przytaczasz taki przykład...

Ścisk będzie przy otwarciu, potem będzie luźniej, a jak otworzą GK to sytuacja się jeszcze bardziej unormuje. Po co szukać problemów?
<klawy tekścik w tym miejscu>

Kelso
Posty: 36
Rejestracja: 14 czerwca 2011, o 19:48

Post autor: Kelso » 24 czerwca 2011, o 10:51

Chodziło mi o to że mimo wszystko było/ jest z tym skrzyżowanie coś nie tak a zostało odebrane ( w tym kontekście).
Proszę linkhttp://www.kujawy.psp.gov.pl/pliki/prew ... niczne.pdf
Generalnie cały ten tekst jest o tym o czym mówiłem, odpowiedź na twoje pytanie znajduje się na stronie 6 i 7.
Istnieje możliowść że wymagania te zwiększyły się, bowiem tekst tego dokumentu jest bodajże z 2005 roku a jak wiadomo , "codziennie" są stawiane nowe wymagania z zakresu ochrony przeciwpożarowej.
Enjoy ;)[/url]
"Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą" - św. Augustyn (Aureliusz Augustyn z Hippony)

Awatar użytkownika
Nowak
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1647
Rejestracja: 29 maja 2006, o 20:09
Lokalizacja: Kraków / Kielce

Post autor: Nowak » 24 czerwca 2011, o 11:02

Kelso chodzi o to, że to co jest zgodne z prawem nie znaczy, że jest za....ste.

Masz alejki spełniające normy, ale ludzie nie myślą normami PPOŻ czy alejka jest ok czy nie, tylko swoim subiektywnym odczuciem, że jest za ciasno. Galeria Krakowska też spełnia normy, ale nie da się tam chodzić jak jest dużo ludzi bo te balkoniki są za wąski w GE strzelam, że będzie podobnie. Teraz przechodzimy do indywidualnego odczucia każdej pojedynczej osoby z osobna :wink:. Jeden nie zwraca uwagi na ścisk inny tak i tyle. IX wieków w większości zgodnie z prawem, ale funkcjonalnie jest bublem.

Kelso
Posty: 36
Rejestracja: 14 czerwca 2011, o 19:48

Post autor: Kelso » 24 czerwca 2011, o 11:02

Adasiek nie szukam problemów. Tylko wiem z doświadczenia, że tak wąskie gardła nie prezentują się okazale ... .
Co do szerokości tych przejść to wydaje mi się że na każdej kondygnacji możę przebywać co najmniej 1200 osób więc powinno być 12x0.6 = 7.2 m a jak sam widzisz na każdym z tych mini korytarzyków to się 5 osob idących ramię w ramie zmieśći -> być może zatem całkowita szerokość przejścia określona jest jako suma szerokości wszystkich dróg ewakuacyjnych znajdujących się na danym poziomie ?

2 scalony post: pzdr.N.
Zgodzę się i mnie tutaj nie chodziło nawet o szerokość przejść pod kątem ochrony PP ale faktycznie w moim odczuciu alejki te są za wąskie - tylko tyle chciałem napisać. Ale skoro ktoś mi zarzucił brak kompetencji to postanowiłem odpowiedzieć.
"Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą" - św. Augustyn (Aureliusz Augustyn z Hippony)

Awatar użytkownika
Adasiek CK
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1141
Rejestracja: 4 stycznia 2008, o 03:03
Lokalizacja: Kielce <-> Warszawa

Post autor: Adasiek CK » 24 czerwca 2011, o 11:12

"Szerokość poziomych dróg ewakuacyjnych należy obliczać proporcjonalnie do liczby osób
mogących przebywać jednocześnie na danej kondygnacji budynku, przyjmując co najmniej 0,6 m na
100 osób, lecz nie mniej niż 1,4 m.

Dopuszcza się zmniejszenie szerokości poziomej drogi ewakuacyjnej do 1,2 m, jeżeli jest ona
przeznaczona do ewakuacji nie więcej niż 20 osób.
W każdym przypadku wymagane jest obecnie, aby skrzydła drzwi stanowiących wyjście na drogę
ewakuacyjną po ich całkowitym otwarciu, nie zmniejszały wymaganej szerokości tej drogi."
Więc wszystko 'rozbija' się o to ile ludu będzie tam (na danej kondygnacji) przebywać. A tego nie wiemy, albo wiemy pi razy drzwi.

Jak otworzą Koronę to się zrobi luz. :wink:

Aha, dobra rada (nie złośliwość) jak chcesz coś dopisać to kliknij 'zmień'.
<klawy tekścik w tym miejscu>

Awatar użytkownika
Nowak
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1647
Rejestracja: 29 maja 2006, o 20:09
Lokalizacja: Kraków / Kielce

Post autor: Nowak » 24 czerwca 2011, o 11:23

Dlatego jest znaczna część ludzi, którzy wolą jechać do Galerii Kazimierz czy do Bonarki a nie do Krakowskiej. Podobnie, pozwolę sobie przewidywać, będzie w GE, powyżej pewnego rozmiaru robi się nie przyjemnie i już jest przerost formy nad treścią więc życzliwie spoglądam na Koronie i czuję, że i u nas po jakimś czasie będzie podobnie.
Ostatnio zmieniony 26 czerwca 2011, o 09:35 przez Nowak, łącznie zmieniany 1 raz.

Kelso
Posty: 36
Rejestracja: 14 czerwca 2011, o 19:48

Post autor: Kelso » 24 czerwca 2011, o 11:43

Tzn. ja wstępnie bym oszacował że jeśli tam mają być 3 kondygnacje (może 4 niep amietam ) liczę dla 3 to szacunkowo trzeba zakładać że w jeden dzien z weekendu moze sie tam przewinać 50'000 osob ( wynik biorę stąd że teraz Echo odwiedza 700 tys miesiecznie , wiec jak bedzie wieksza to mysle ze bedzie ta wartosc oscylowac okolo 1mln :D, a weekendami chodzi nieproporcjonalnie więcej osób po galerii niż w dzien powszedni ). To jak podzelimy 50'000 przez 12h pracy galerii to wyjdzie nam około 4.200 osob jesli dalej podzielimy to na 3 kondygnacje mamy 1400 osob jesli na 4 to 1050 osob. Dodam że nie wliczam tutaj personelu galerii Echo , która w każdym momencie będzie wynosila jakies dodatkowe 1500 osób ( przy 300 sklepach i obsłudze sprzątającej, dyspozytorni , ochronie). Takze wydaje mi się że powyższych wartości nie biorę z nikąd - tylko są w miarę sensownie policzone .
Wydaje mi się że szerokość przejścia ustala się dla maksymalnej liczby osób jaka może sie znajdować na danej kondygnacji, bo inaczej byłoby to trochę bez sensu tak jakby założyć że do windy wejdzie 7 a nie 6 osob i winda się zerwie ( musi być rezerwa ).
Mam nadzieje ze nie pisze totalnych głupot ;)
"Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą" - św. Augustyn (Aureliusz Augustyn z Hippony)

Awatar użytkownika
ice
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5738
Rejestracja: 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Post autor: ice » 24 czerwca 2011, o 14:25

Te alejki są szersze :)

Obrazek

Lotniska się nie spodziewajmy.

Awatar użytkownika
MeehoweCK
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3317
Rejestracja: 25 września 2005, o 17:41
Lokalizacja: Warszawa / Kielce
Kontakt:

Post autor: MeehoweCK » 25 czerwca 2011, o 10:00

Zawsze alejki są tym węższe im na wyższym poziomie się znajdują

Awatar użytkownika
MAŁY
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1664
Rejestracja: 29 lipca 2006, o 21:43
Lokalizacja: KIELCE_oś.Świetokrzyskie

Post autor: MAŁY » 25 czerwca 2011, o 10:21

ciekawi mnie to zdjęcie u góry, czy to jakaś fontanna?
Kielce- Tu jest moje miejsce! Tu sie urodziłem i tu zakończyć żywot swój pragnę!
Obrazek

Awatar użytkownika
YogiCK
Posty: 96
Rejestracja: 17 listopada 2007, o 17:12
Lokalizacja: Kielce / Warszawa

Post autor: YogiCK » 25 czerwca 2011, o 12:33

Fontanna i scena dla występów artystycznych jak mnie pamięć nie myli.

Awatar użytkownika
Nowak
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1647
Rejestracja: 29 maja 2006, o 20:09
Lokalizacja: Kraków / Kielce

Post autor: Nowak » 25 czerwca 2011, o 12:40

MeehoweCK pisze:Zawsze alejki są tym węższe im na wyższym poziomie się znajdują
Nie zawsze bo np w GKrk wszystkie są jednakowej szerokości.

TomanoMo
Posty: 357
Rejestracja: 8 listopada 2010, o 12:10
Lokalizacja: Kielce

Post autor: TomanoMo » 27 czerwca 2011, o 18:15

Dwa nowe logotypy i logo Galerii Echo:
Obrazek
Obrazek
26.06.2011 r.

Awatar użytkownika
ice
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5738
Rejestracja: 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Post autor: ice » 27 czerwca 2011, o 19:20

Wymieniono drzwi wejściowe od strony ul. Świętokrzyskiej.

ODPOWIEDZ