Echo Investment - Galeria Echo

Wszystko na temat nowych inwestycji w Kielcach.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, Sirek1

Awatar użytkownika
Jarek
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1118
Rejestracja: 2 lipca 2006, o 22:35
Lokalizacja: Kielce - Bocianek

Post autor: Jarek » 31 lipca 2009, o 16:04

Z zasłyszanych galeryjnych plotek, rozbudowa glerii, a tym samym zamknięcie jej części ma nastąpić 15.01.10
Kielce - tu jest moje miejsce, tu jest mój dom.

loyd
Posty: 28
Rejestracja: 12 lipca 2009, o 09:08

Post autor: loyd » 1 sierpnia 2009, o 09:25

Jarek pisze:Z zasłyszanych galeryjnych plotek, rozbudowa glerii, a tym samym zamknięcie jej części ma nastąpić 15.01.10
Potwierdzam.

tk3008
Posty: 177
Rejestracja: 10 maja 2007, o 17:11
Lokalizacja: Kielce/ Kraków

Post autor: tk3008 » 1 sierpnia 2009, o 09:40

bardzo pozno .... mieli juz dawno zamkac i zaczac rozbudowe .... ehhh ... chyba sie nie doczekam nowej galerii ...

Awatar użytkownika
Tomek
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1002
Rejestracja: 13 marca 2006, o 16:12
Lokalizacja: Kielce / Bytom

Post autor: Tomek » 3 sierpnia 2009, o 16:35

Zdjęć parkingu już trochę jest, ale ja dopiero teraz miałem okazje sam zrobić więc zamieszcze też :)

Obrazek


i panorama od strony obecnego parkingu:

Obrazek

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 6 sierpnia 2009, o 15:57

Echo Investment zapowiedziało, że w tym roku nie rozpocznie realizacji żadnego projektu mieszkaniowego. Podobnie będzie w wypadku inwestycji handlowych - dwie nowe budowy wystartują na początku 2010 r. Obecnie kielecki deweloper koncentruje się wyłącznie na tworzeniu obiektów biurowych.

(...)
W najbliższym czasie deweloper zaangażuje się w realizację centrów handlowo-rozrywkowych, m.in. rozbudowę Galerii Echo w Kielcach. Obecnie trwają rozmowy dotyczące kredytu w wysokości 100 mln zł na sfinansowanie tej inwestycji.

EMMERSON Real Estate News, Nr wyd. 51, 21 lipca 2009

Awatar użytkownika
tomasz2719
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 867
Rejestracja: 8 marca 2008, o 00:19
Lokalizacja: Kielce

Post autor: tomasz2719 » 10 sierpnia 2009, o 19:55

Na czas przebudowy galerii (część ze sklepami od kina do wyjścia) sklepy, które się tam znajdują, zostaną przeniesione na najniższe piętro wielopoziomowego parkingu (z tego powodu nie mogą robić budować parkingu i wyburzać sklepów jednocześnie). Na parkingu muszą zostać zainstalowane wszelkie potrzebne sklepom rzeczy typu elektryczność, światło, wentylacja, być może kanalizacja. Po przebudowaniu galerii sklepy znowu zmienią lokalizację.

boogie
Posty: 317
Rejestracja: 13 października 2008, o 19:15

Post autor: boogie » 12 sierpnia 2009, o 13:25

poroniony pomysl, tto jest parking a nie miejsce na sklepy, dodatkowo dosc nieudalnie"polaczone" ze stara galeria :roll:

bobek
Posty: 121
Rejestracja: 23 września 2005, o 15:57

Post autor: bobek » 12 sierpnia 2009, o 19:47

tomasz2719 pisze:Na czas przebudowy galerii (część ze sklepami od kina do wyjścia) sklepy, które się tam znajdują, zostaną przeniesione na najniższe piętro wielopoziomowego parkingu (z tego powodu nie mogą robić budować parkingu i wyburzać sklepów jednocześnie). Na parkingu muszą zostać zainstalowane wszelkie potrzebne sklepom rzeczy typu elektryczność, światło, wentylacja, być może kanalizacja. Po przebudowaniu galerii sklepy znowu zmienią lokalizację.
Bardzo ciekawa teoria, gratuluje pomysłowości lub łatwowierności jeżeli od kogoś uzyskałeś tą informacje :lol:

Awatar użytkownika
tomasz2719
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 867
Rejestracja: 8 marca 2008, o 00:19
Lokalizacja: Kielce

Post autor: tomasz2719 » 12 sierpnia 2009, o 20:03

Akurat byłem na praktykach w jednej takiej firmie co się zajmuje "czymś" (nie napisze czym żeby nie było, że zdradzam tajne informacje, choć chyba tak jest że zdradzam ale one chyba nie są aż takie tajne;P) związanym z rozbudową galerii. I posłuchałem sobie o czym rozmawiają, podpatrzyłem rysunki, więc to nie jest informacja od pierwszej lepszej osoby z ulicy.
Zresztą jak wy sobie to wyobrażacie. Że część sklepów wywalą bo będzie rozbudowa i nie będą mogły na siebie zarabiać przez dłuższy okres czasu? Przecie one muszą zarabiać. Więc coś z nimi trzeba zrobić. Jakie są wasze pomysły?

Michal K
Posty: 213
Rejestracja: 21 września 2007, o 16:55

Post autor: Michal K » 12 sierpnia 2009, o 21:51

tomasz2719 pisze: Zresztą jak wy sobie to wyobrażacie. Że część sklepów wywalą bo będzie rozbudowa i nie będą mogły na siebie zarabiać przez dłuższy okres czasu? Przecie one muszą zarabiać. Więc coś z nimi trzeba zrobić. Jakie są wasze pomysły?
A Ty jak sobie to wyobrażasz, że sklepy wyłożą tak po prostu 100-500 tys PLN na adaptację "nowego" sklepu, aby nie stracić utargów za kilka miesięcy??? To by dopiero była głupota.

Zapewne Echo wypłaci właścicielom odpowiednie odszkodowania na pokrycie kosztów (płace pracowników + wyliczony średni zysk za historyczne okresy) do czasu otwarcia lokali w nowej części.

Zresztą wcale bym się nie zdziwił, gdyby okazało się, że umowy z najemcami przewidują wypowiedzenie umowy w "szczególnych przypadkach" bez wypłaty odszkodowania. Echo ma niezły sztab prawników, więc oni już coś wymyślą...

Nie sądzę, aby ktoś chciał robić prowizorkę z przenoszeniem sklepów na parking.
"Lekarz może pogrzebać swoje błędy, architekt może jedynie doradzić klientowi by zasadził winorośl". Frank Lloyd Wright

Awatar użytkownika
macgol
Posty: 87
Rejestracja: 24 maja 2006, o 23:25
Lokalizacja: Kielce

Post autor: macgol » 13 sierpnia 2009, o 17:04

I mnie się wydaje poronionym pomyslem przenosić sklepy na nowy parking. Gdyby tak mialo być to by nie Malowali na slupach Numeracjii a ta już jest,nie montowali by napisów jak dotrzeć na dany poziom ( takie juz śa i świecą nocą ).....

Wczoraj zauważyłem rozświetlony nowy parking nie świeciły tylko dwa ostanie poziomy, zmienili ogrodzenie oddzielające stary parking od nowego, zakończyli montaż systemu wentylacyjnego i przeciw pożarowego, obecnie coś dłubią przy wjeździe od Al. Solidarności bynajmniej wczoraj tam robili za ogrodzeniem. Oczywiście zatoczki tez czarują. Prawdopodobnie zamknięcie części Rozrywkowej nastąpi w styczniu, ale zy na 100% tego nie wiem. :?
Scyzoryk Scyzoryk tak na mnie wołają....

Awatar użytkownika
Jarek
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1118
Rejestracja: 2 lipca 2006, o 22:35
Lokalizacja: Kielce - Bocianek

Post autor: Jarek » 17 sierpnia 2009, o 16:31

tomasz ma racje.

Część parking podziemneg będzie zaadoptowana na potrzeby sklepów z zamykanej częśći galerii. O ile dobrze mi wiadomo, to m.in. Smyk tam będzie.
Kielce - tu jest moje miejsce, tu jest mój dom.

Michal K
Posty: 213
Rejestracja: 21 września 2007, o 16:55

Post autor: Michal K » 17 sierpnia 2009, o 21:54

Tomasz pisał o tym, że sklepy na czas remontu będą przeniesione na parking, a potem powrócą na swoje miejsce. Moim zdaniem jest to kompletna bzdura.

Faktycznie na części obecnego dolnego parkingu będą sklepy (proszę spojrzeć na layout poziomu -1 na stronie http://www.nowa.galeriaecho.pl/), ale wynika to z TRWAŁYCH planów przebudowy, a nie przeniesienia sklepów na czas przebudowy, czyli robienia prowizorki.
Z layoutu widać, że dolny parking od linii obecnego Douglasa w stronę Al.Solidarności będzie "zabrany" pod lokale handlowe.

Nie wierzę w to, aby udało się to zgrać w taki sposób, że sklepy jednego dnia znikną z poziomu 0 i pojawią się na poziomie -1.

Poza tym dla mnie niewyobrażalne jest by sklepy z poziomu -1 normalnie funkcjonowały a w tym czasie nad nimi powstawały kolejne 3 kondygnacje budynku.
"Lekarz może pogrzebać swoje błędy, architekt może jedynie doradzić klientowi by zasadził winorośl". Frank Lloyd Wright

j'k
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 858
Rejestracja: 18 listopada 2005, o 17:36

Post autor: j'k » 21 sierpnia 2009, o 07:28

Na planie nowego parkingu widnieje symbol "windy" i "schody/trawelatory" (potocznie nazywane schodami ruchomymi)

Plan na...
http://www.strefabiznesu.echodnia.eu/ar ... 19666.html

Awatar użytkownika
MeehoweCK
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3317
Rejestracja: 25 września 2005, o 17:41
Lokalizacja: Warszawa / Kielce
Kontakt:

Post autor: MeehoweCK » 21 sierpnia 2009, o 10:37

Ktoś na forum żartował, że Echo pewnie napisze instrukcję korzystania z parkingu wielopoziomowego. Prawie się sprawdziło :lol:
Ambicja to coś co prowadzi ludzkość do postępu, a ludzi do depresji

ODPOWIEDZ