Echo Investment - Galeria Echo

Wszystko na temat nowych inwestycji w Kielcach.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, Sirek1

m07m10

Post autor: m07m10 » 25 sierpnia 2011, o 07:08

A co ma jedno do drugiego? :p Ciekawe dlaczego ten kto wstawił tam te słupki tak się obsesyjnie bał, żeby żadna paniusia z wózkiem sie tam nie wepchała, chyba schody się od tego nie zepsują.

Awatar użytkownika
Ahmed

Post autor: Ahmed » 25 sierpnia 2011, o 09:04

Pewnie wyszli z założenia, że wstawienie słupków poprawi bezpieczeństwo, ponieważ nie wjedzie się tam wózkiem. Niestety słupek taki w razie potrzeby szybkiej ewakuacji stanowi śmiertelne zagrożenie dla ludzi.
Poza tym jak tak dbają o bezpieczeństwo kupujących, to po jaką cholerę niemal całą galerię wyłożono płytkami, przecież to dziadostwo jest dla chodzących w klapkach lub sandałach niczym lodowisko.
Będąc w podobnych obiektach w Toronto, nigdzie nie spotkałem takiej nawierzchni, wszędzie albo drewno albo wykładziny, począwszy od lotniska a skończywszy na sklepach.
Mój kraj Polska, moja Ojczyzna Świętokrzyskie, mój Dom Kielce

agaga

Post autor: agaga » 25 sierpnia 2011, o 09:04

Jeszcze odnośnie Dekorady. Należy zwrócić uwagę, że podłoga nie jest lakierowana, tylko olejowana. Nigdy nie będzie to idealnie gładka powierzchnia, zawsze drewno będzie bardziej surowe niż gdyby było pokryte kilkoma warstwami lakieru.
Nie zmienia to faktu, że podłoga robi wrażenie przechodzonej. Jakby lakier był już wytarty.
Tak czy tak pewnie do chałupy taką kupię. :lol:

Jednak płytki łatwiejsze w utrzymaniu czystości. Wykładzinę? Dywanową?

Awatar użytkownika
andrzeej
Ranga: Inspektor nadzoru ;)

Post autor: andrzeej » 25 sierpnia 2011, o 12:06

W niektórych bankach jest wykładzina dywanowa na podłodze. Mimo codziennego czyszczenia wygląda to paskudnie. A co do płytek - chodziłem po nich w sandałach i przyczepność była bardzo dobra :D

Awatar użytkownika
Ahmed

Post autor: Ahmed » 25 sierpnia 2011, o 12:46

Jak pisałem wyżej, posadzki na lotniskach, w hotelach, i wielu innych miejscach w Kanadzie sa pokryte wykładzinami i są utrzymane idealnie. Da sie to zrobić tylko trzeba zainwestować w odpowiedni sprzęt, środki czyszczące i zaszczepić u tych co maja się tym zajmować odpowiednia dyscyplinę pracy. Niestety mentalność polskich pracodawców to: masz wyliniałą szczotkę kubek wody i za pięć minut galeria ma błyszczeć - tak sie nie da.
Inwestor i właściciel naszej galerii (i właściciele dziesiątek innych obiektów) mają niewyobrażalne szczęście że nie ma w naszym kraju speców od kontrolowanych upadków, bo gwarantuję że już 5 min. po otwarciu Echa byłby pozew o uszkodzony kręgosłup na skutek pośliźnięcia się na tych nieszczęsnych płytkach - i wysokie odszkodowanie.

Awatar użytkownika
Michał

Post autor: Michał » 25 sierpnia 2011, o 13:35

bez przesady, wszedzie na swiecie sa kamienne posadzki i nikt się nie ślizga

reed

Post autor: reed » 25 sierpnia 2011, o 21:37

Ahmed pisze:Będąc w podobnych obiektach w Toronto, nigdzie nie spotkałem takiej nawierzchni, wszędzie albo drewno albo wykładziny, począwszy od lotniska a skończywszy na sklepach.
Będąc w podobnych obiektach w NY, Chicago, LA etc. nigdzie (za wyjątkiem hoteli) nie spotkałem nawierzchni typu drewno albo wykładziny, począwszy od lotniska a skończywszy na sklepach... :) Zatem coś tu się nie zgadza. Podłoga faktycznie troszkę śliska i twarda, ale estetycznie super.

Awatar użytkownika
michal_ck
Ranga: Dyrektor budowy ;)

Post autor: michal_ck » 25 sierpnia 2011, o 22:27

Płytki są w porządku, może kolor i wzór nie idealny.
1. Zastępca Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej SKI
2. Koordynator ds. zieleni miejskiej
3. Koordynator ds. zagospodarowania os. Dąbrowa II

Dawid

Post autor: Dawid » 26 sierpnia 2011, o 07:05

Jak zawsze i wszędzie w Polsce przy otwarciach obiektów kulturalnych nasuwa mi się przysłowie "mądry Polak po szkodzie" :lol:

Awatar użytkownika
andrzeej

Post autor: andrzeej » 26 sierpnia 2011, o 07:55

Galeria Echo to obiekt kulturalny? :shock:

agaga

Post autor: agaga » 26 sierpnia 2011, o 08:52

andrzeej pisze:W niektórych bankach jest wykładzina dywanowa na podłodze. Mimo codziennego czyszczenia wygląda to paskudnie. A co do płytek - chodziłem po nich w sandałach i przyczepność była bardzo dobra :D
Wszelkie dywany, wykładziny dywanowe czy chodniczki to siedlisko roztoczy i bakterii.
Wystarczy mi, że w pracy mam wykładzinę dywanową. Syf jak cholera, chociaż czyszczona regularnie.

Jakoś nie wyobrażam sobie wykładziny tego typu w galerii handlowej czy innym obiekcie podobnego przenaczenia czy rozmiarów.

andrzeej pisze:Galeria Echo to obiekt kulturalny? :shock:
Galeria Panie! :lol:

Awatar użytkownika
Ahmed

Post autor: Ahmed » 26 sierpnia 2011, o 09:02

reed pisze: Będąc w podobnych obiektach w NY, Chicago, LA etc. nigdzie (za wyjątkiem hoteli) nie spotkałem nawierzchni typu drewno albo wykładziny, począwszy od lotniska a skończywszy na sklepach... :) Zatem coś tu się nie zgadza. Podłoga faktycznie troszkę śliska i twarda, ale estetycznie super.
Jak wiadomo Toronto leży w Kanadzie i kultura spokojnych kanadoli w stosunku do hałaśliwych jankesów jest inna. Odwiedź Toronto, to juz po wyjściu z rękawa na Pearson International Airport poruszać się bedziesz po setkach mb wykładzin, to samo centrum wystawiennicze obok Rogers Centre, posadzki SKY Tower, itd. USA nie Kanada.

Awatar użytkownika
tester19
Ranga: Kierownik budowy ;)

Post autor: tester19 » 26 sierpnia 2011, o 09:16

agaga pisze:
andrzeej pisze:W niektórych bankach jest wykładzina dywanowa na podłodze. Mimo codziennego czyszczenia wygląda to paskudnie. A co do płytek - chodziłem po nich w sandałach i przyczepność była bardzo dobra :D
Wszelkie dywany, wykładziny dywanowe czy chodniczki to siedlisko roztoczy i bakterii.
Wystarczy mi, że w pracy mam wykładzinę dywanową. Syf jak cholera, chociaż czyszczona regularnie.

Jakoś nie wyobrażam sobie wykładziny tego typu w galerii handlowej czy innym obiekcie podobnego przenaczenia czy rozmiarów.

Jak się nie da wyobrażić jak się da ? :wink: :lol: Kładziemy dywanik na całej szerokości takiej galerii a na to kładziemy cienką plastikową osłone :lol: takie dwie podłogi jedna z dywanu a druga z cienkiego przeźroczystego plastiku :lol: :lol:
KIELCE - miasto betonu

Awatar użytkownika
Gandalf
Ranga: Kierownik budowy ;)

Post autor: Gandalf » 26 sierpnia 2011, o 09:17

Tajemnice parkingu w kieleckiej Galerii Echo
dodano: 26 sierpnia 2011, 7:45 Autor: Paulina STROJNA-GIL, strojna@echodnia.eu

Zdradzamy tajemnice wielopiętrowego parkingu w kieleckiej Galerii Echo gdzie zastosowano jedna z najnowocześniejszych systemów obsługi w Polsce.

Precyzyjny system informujący o ilości wolnych miejsc, możliwość odszukania samochodu na specjalnej mapie, czy dodatkowy pas ułatwiający włączenie się do ruchu przy wyjeździe - nowoczesne rozwiązania na parkingu w Galerii Echo w Kielcach są wielkim ułatwieniem dla klientów.

Galeria Echo dysponuje w sumie 2300 miejscami parkingowymi. Na nowym wielopoziomowym parkingu jest ich 1400, a w starej części Galerii, pod Tesco – 900. Nowy parking ma 7 poziomów, każdy o powierzchni 6 tysięcy metrów kwadratowych.

OZNACZENIE WOLNYCH MIEJSC

Wjeżdżając do Galerii od strony Alei Solidarności klient znajduje się na najniższym poziomie szarym "-1”, gdzie na początku widnieje ogólna tablica z informacjami ile jest wolnych miejsc na każdym z siedmiu poziomów. To nie wszystko. Informacje o liczbie wolnych miejsc znajdują się także przed wjazdem na każdy poziom oraz przed skrętem w każdą alejkę parkingową na danej kondygnacji. O zajętych, czy wolnych miejscach klientów informują również górne lampki, tuż nad wy-znaczonymi pozycjami do parkowania: migająca zielona oznacza miejsce wolne, czerwona – zajęte, niebieska – miejsce przeznaczone dla inwalidów.

Wielkim ułatwieniem dla klientów jest stworzony dodatkowy trzeci pas specjalnie na potrzeby Galerii. Wyjeżdżając z niej na Aleję Solidarności kierowca wjeżdża na bezkolizyjny pas, który prowadzi aż do Alei Tysiąclecia. Dzięki temu bardzo łatwo może włączyć się do ruchu.

WJAZD OD ŚWIĘTOKRZYSKIEJ

Kolejnym atutem stworzonym na potrzeby klientów jest drugi wjazd do Galerii od strony ulicy Świętokrzyskiej. Jadąc od tej części miasta kierowca ma dwie możliwości: parkowanie na starym parkingu pod Tesco, lub wjazd na nowy parking na poziom 0 pomarańczowy,. I tu przed wjazdem również znajduje się ogólna tablica informująca o liczbie wolnych miejsc na każdym z siedmiu poziomów. Na tym piętrze jest skrzyżowanie dróg z pierwszeństwem dla wjeżdżających i wyjeżdżających na ulicę Świętokrzyską. – W tym miejscu należy zachować szczególną ostrożność i zwracać uwagę na znaki – dodaje Grzegorz Czekaj. – Gorąco polecam osobom, które zaparkowały powyżej poziomu 0 (pomarańczowego), aby wybrały wyjazd z Galerii ulicą Świętokrzyską, gdzie jest dużo mniejsze natężenie ruchu.

SYSTEM POSZUKIWANIA AUTA

Klienci, którzy w euforii zakupów zapomną gdzie za-parkowali auto – nie muszą się martwić. Łatwo mogą je odszukać dzięki specjalnemu systemowi, który jest bardzo prosty oraz intuicyjny w obsłudze. Na multimedialnych tablicach, które znajdują się wewnątrz Galerii wystarczy w lewym górnym rogu nacisnąć przycisk "znajdź samochód”, potem wpisać numer rejestracyjny auta i na koniec zatwierdzić "szukaj”. Wtedy system pokazuje gdzie znajduje się auto oraz informuje jak do niego dojść.

Bardzo przyjaznym dla klientów rozwiązaniem jest również możliwość wejścia do Galerii z każdego poziomu parkingu. Pełna cyfra poziomu – czyli "-1”, "0”, "1”, "2” oznacza, że z parkingu wejdziemy do Galerii bezpośrednio na poziom handlowy. Z kolei połówki kondygnacji, czyli "-01/2”, "01/2”, "11/2” mówią klientom, że znajdują się na półpiętrach, więc na poziom handlowy do Galerii muszą wjechać, lub zjechać windą.

http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/ar ... /769073333

Awatar użytkownika
MeehoweCK
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Kontakt:

Post autor: MeehoweCK » 26 sierpnia 2011, o 11:27

Jak przeczytałem ten artykuł, to odniosłem wrażenie, że ktoś mnie traktuje jak totalnego debila.
Ambicja to coś co prowadzi ludzkość do postępu, a ludzi do depresji

ODPOWIEDZ