Echo Investment - Galeria Echo

Wszystko na temat nowych inwestycji w Kielcach.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, Sirek1

Nowy
Posty: 246
Rejestracja: 10 lutego 2006, o 14:29
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Nowy » 24 sierpnia 2010, o 15:21

michau pisze:Mam nadzieje ze Ty i cała reszta protestujących nie bedzie w przyszłości nią jezdzic, wkońcu jej nie chcecie. To będzie Waszym najlepszym protestem.
no jak ktoś nie będzie mógł na nią wjechac w mieście to faktycznie nie będzie jeździł ale to nie będzie najlepszy protest tylko zwykła niemoc :D

bobek
Posty: 121
Rejestracja: 23 września 2005, o 15:57

Post autor: bobek » 24 sierpnia 2010, o 15:29

na dobrą sprawę praktycznie nic się nie zmieni oprócz prędkości jaką będzie można rozwinąć, no i na bocianek będziemy wjeżdżać nie przez ulice świętokrzyska tylko przez równoległa drogę wewnętrzną. No i zostanie zlikwidowany zjazd do galerii echo.
Nie rozumiem o co tyle płaczu? Poproszę o jakieś sensowne argumenty przeciwko budowie, najlepiej w punktach i proszę bez typu "no bo galerie przestaną budować"

Awatar użytkownika
MeehoweCK
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3317
Rejestracja: 25 września 2005, o 17:41
Lokalizacja: Warszawa / Kielce
Kontakt:

Post autor: MeehoweCK » 24 sierpnia 2010, o 15:36

michau pisze:Mam nadzieje ze Ty i cała reszta protestujących nie bedzie w przyszłości nią jezdzic, wkońcu jej nie chcecie. To będzie Waszym najlepszym protestem.
Nie mam nic przeciwko budowie S74, wręcz przeciwnie. Ale niech zostanie zaprojektowana tak, aby nie dzielić miasta na dwie części, pisałem już o tym wielokrotnie.
bobek pisze:na dobrą sprawę praktycznie nic się nie zmieni oprócz prędkości jaką będzie można rozwinąć, no i na bocianek będziemy wjeżdżać nie przez ulice świętokrzyska tylko przez równoległa drogę wewnętrzną.
Nie chodzi mi o budowany odcinek. Nie protestowałem gdy był projektowany, to tym bardziej teraz nie będę. Chodzi mi o ten łączący Węzeł Zachód z ul. Warszawską.

I jeszcze raz proszę, aby przenieść posty o S74 do odpowiedniego wątku.
Ambicja to coś co prowadzi ludzkość do postępu, a ludzi do depresji

hey
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1475
Rejestracja: 24 kwietnia 2006, o 13:47

Post autor: hey » 25 sierpnia 2010, o 21:25

Prezydent Miasta Kielce podaje do publicznej wiadomości informację,
że dnia 23.08.2010 r., na wniosek „Echo-Galeria Kielce” Sp. z o.o., Al. Solidarności 36, 25-323 Kielce, została wydana decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach stwierdzająca brak potrzeby przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko dla przedsięwzięcia pn.:
„budowa pasma włączenia w Al. Solidarności szerokości 3,50 m na odcinku od zjazdu publicznego na teren Galerii Echo, do skrzyżowania z Al. Tysiąclecia Państwa Polskiego w Kielcach, w tym przebudowa odcinka magistrali wodociągowej D400 w granicach pasa drogowego Al. Solidarności wg wariantu II”, zlokalizowanego na działkach nr ewid.: 189/21, 189/22 – obręb 0011, 186/12 – obręb 0012.

Awatar użytkownika
kamilkw
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1458
Rejestracja: 25 czerwca 2007, o 09:48
Lokalizacja: Morawica/Kielce

Post autor: kamilkw » 27 sierpnia 2010, o 22:06

Galeria Echo wciąż bez decyzji

Ministerstwo Infrastruktury nie podaje terminu, kiedy odpowie, czy zgodzi się na dodatkowe zjazdy do Galerii Echo po przebudowie ul. Świętokrzyskiej.

Nie ma decyzji w tej sprawie i nie mogę podać terminu, kiedy ją podejmiemy - powiedział nam Jakub Dąbrowski z biura prasowego Ministerstwa Infrastruktury.

A dla kielczan to rzecz bardzo ważna. O sprawie pisaliśmy w ubiegłym tygodniu. Władze spółki Galeria Echo Kielce domagają się w sądzie wstrzymania budowy miejskiego odcinka ekspresowej drogi nr 74, czyli przebudowy ul. Świętokrzyskiej do Cedzyny i budowy tunelu umożliwiającego bezkolizyjne skrzyżowanie z al. Solidarności. Ale projekt zakłada zlikwidowanie dwóch zjazdów do Galerii Echo z ul. Świętokrzyskiej - technicznego, bliższego ul. Warszawskiej, i drugiego, umożliwiającego obecnie wjazd i wyjazd z parkingu podziemnego. Tak stanowią przepisy - z drogi ekspresowej nie można robić częstych zjazdów. Kielecka dyrekcja GDDKiA zgodziła się na odstępstwo od przepisów i budowę jednego zjazdu, ale ostateczna decyzja w tej sprawie jest w rękach ministerstwa. Wciąż nie wiadomo, kiedy sprawą zajmie się sąd. - Dostaliśmy informacje, że z przyczyn formalnych sprawa znowu została odesłana z sądu okręgowego do rejonowego. Z moich informacji wynika, że poprawienie formalności zajmie jakieś trzy tygodnie - mówi Wojciech Gepner, doradca ds. public relations Echo Investment.

http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,35255, ... cyzji.html
pletwa

Awatar użytkownika
Ronaldo
Posty: 106
Rejestracja: 22 lipca 2010, o 22:54
Lokalizacja: KIELCE --> KSM
Kontakt:

Post autor: Ronaldo » 28 sierpnia 2010, o 11:34

Czy ktoś wie dlaczego oni tak uparcie trzymają starą brzydką czesc tej galerii?
Nie lepiej by bylo zrownac z ziemia wszystko - zostawic piękne pseudokino najwyzej ...

i jeszcze te glupie zjazdy ze swietokrzyskiej ................... :(
www.masazkielce24.pl Day Spa Kielce - ul. Warszawska ( naprzeciwko Galerii Korona )

baux
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1203
Rejestracja: 1 kwietnia 2008, o 19:21
Lokalizacja: gdzieś pomiędzy Centrum a Kadzielnią...

Post autor: baux » 28 sierpnia 2010, o 11:38

Pewnie ze wględu na podtrzymanie ciągłości handlowej, nie chcą się pozbawiać dopływu gotówki.

Awatar użytkownika
Ronaldo
Posty: 106
Rejestracja: 22 lipca 2010, o 22:54
Lokalizacja: KIELCE --> KSM
Kontakt:

Post autor: Ronaldo » 28 sierpnia 2010, o 11:41

baux pisze:Pewnie ze wględu na podtrzymanie ciągłości handlowej, nie chcą się pozbawiać dopływu gotówki.
No zgoda. Ale ja bym zrobil tak że po otwarciu nowej cześci biore sie za remont i rozbudowe starej... a nie zostawiam chlewu..

Wogole czyta to ktoś z zarządców galerii ?? :D :x
www.masazkielce24.pl Day Spa Kielce - ul. Warszawska ( naprzeciwko Galerii Korona )

baux
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1203
Rejestracja: 1 kwietnia 2008, o 19:21
Lokalizacja: gdzieś pomiędzy Centrum a Kadzielnią...

Post autor: baux » 28 sierpnia 2010, o 11:45

Być może jeszcze wpadną na taki pomysł, bo jakoś ciężko sobie wyobrazić jak wyglądać będzie połączenie starej i nowej części. Postawią ścianę działową? :roll:

Awatar użytkownika
Danon
Posty: 282
Rejestracja: 21 września 2005, o 23:21
Lokalizacja: Śródmieście
Kontakt:

Post autor: Danon » 28 sierpnia 2010, o 12:52

Może będzie jak na Okęciu, nowy, ładny terminal > przejście > stary, syfiasty terminal. :wink:

Awatar użytkownika
Gandalf
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 703
Rejestracja: 29 lipca 2006, o 21:11
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Gandalf » 28 sierpnia 2010, o 12:58

Gdyby całość wyburzyli pewnie zaczęłyby się protesty, że NIE CHCEMY W TYM MIEJSCU GALERII :P

Awatar użytkownika
Danon
Posty: 282
Rejestracja: 21 września 2005, o 23:21
Lokalizacja: Śródmieście
Kontakt:

Post autor: Danon » 28 sierpnia 2010, o 13:10

Ale chociaż byłoby sprawiedliwie, gdyby i ta inwestycja została oprotestowana. :D
Tyle, że nie miałby kto protestować, no bo przecież nie kupczyki z Sienkiewicza.

maklog
Posty: 186
Rejestracja: 14 maja 2008, o 13:05
Lokalizacja: Kielce

Post autor: maklog » 28 sierpnia 2010, o 13:24

A co takiego jest syfiastego w starej części? Bo nie rozumie. Nawet nie muszą remontować dla mnie OK.

Awatar użytkownika
Danon
Posty: 282
Rejestracja: 21 września 2005, o 23:21
Lokalizacja: Śródmieście
Kontakt:

Post autor: Danon » 28 sierpnia 2010, o 13:32

Nic, to nie było do końca serio, ale ciężko mi sobie wyobrazić jak zostanie wykonane połączenie (ze względu na ogromne różnice wykończeniowe), chociaż z tego co kojarzę, to z chwilą oddania do użytku nowej części, stara również przejdzie remont.

Awatar użytkownika
Ronaldo
Posty: 106
Rejestracja: 22 lipca 2010, o 22:54
Lokalizacja: KIELCE --> KSM
Kontakt:

Post autor: Ronaldo » 28 sierpnia 2010, o 13:57

maklog pisze:A co takiego jest syfiastego w starej części? Bo nie rozumie. Nawet nie muszą remontować dla mnie OK.
Stara czesc jest brzydka, brudna, pamieta prawie czasy komunizmu ...
Wez wejdz tam do kibla - a wejdz do kibla w Bonarce ... czy chociazby KRAKOW PLAZA budowanej wczesniej niz Echo :( U nas kiła i mogiła ...

Przeciez jak zapewniaja ma byc to najlepsza galeria w Europie takze spodziewamy sie gosci np z Francji czy Hiszpanii :) a moze i Equadoru


.....4 poziomy a nagle jeden :) rozumiem jakby przy Tesco robil sie jeden poziom a nie w czesci sklepowej nagle jeden poziom haha :D
www.masazkielce24.pl Day Spa Kielce - ul. Warszawska ( naprzeciwko Galerii Korona )

ODPOWIEDZ