UM Kielce - Kielecki Park Technologiczny - Technopark

Wszystko na temat nowych inwestycji w Kielcach.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, Sirek1

seba_ck
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1231
Rejestracja: 31 sierpnia 2006, o 14:01
Lokalizacja: KIELCE

UM Kielce - Kielecki Park Technologiczny - Technopark

Post autor: seba_ck » 3 stycznia 2007, o 13:14

Z Urząd Miasta Kielce:

"Kielecki Inkubator Technologiczny” 2007-01-03

Gmina Kielce rozpoczęła realizację pierwszego etapu projektu "Kielecki Inkubator Technologiczny”. Przedsięwzięcie skierowane jest do osób, reprezentujących sektor gospodarczy, akademicki, naukowy i badawczo-rozwojowy nie tylko z regionu świętokrzyskiego, ale z terenu całego kraju i z zagranicy. Cele projektu będą realizowane poprzez organizację konferencji i seminariów w trakcie branżowych wystaw w siedzibie Targów Kielce, seminariów dla studentów kieleckich uczelni, wyjazdów studyjnych krajowych i zagranicznych oraz wykonywanie ekspertyz i analiz. Działania te będą miały przede wszystkim na celu wzbogacenie wiedzy i podniesienie świadomości beneficjentów na temat możliwości współpracy biznesu i nauki.
Opracowane w ramach I etapu analizy i ekspertyzy będą stanowić bazę dokumentacyjną dla inwestycji, jaką jest budowa Inkubatora Technologicznego w Kielcach, w tym: koncepcja programowa dla Inkubatora, Studium Wykonalności Inwestycji, analiza ekonomiczno-prawna dla podmiotu zarządzającego Inkubatorem, ocena stanu technicznego, raport o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko, projekty budowlane Inkubatora Technologicznego oraz hali produkcyjnej.
Wartość projektu wynosi 1,5 mln PLN.
II etap kontynuowany będzie w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007 - 2013, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Gmina Kielce dokona dla potrzeb tworzonego Inkubatora Technologicznego:
- adaptacji budynku administracyjno-biurowego o pow. użytkowej 2622,44 m kw.,
- przygotowania terenów inwestycyjnych o pow. 4,22 ha,
- wybudowania hali produkcyjnej o powierzchni 3 tys. m kw.,
- uzbrojenia terenów inwestycyjnych o pow. 93 ha w Gminie Piekoszów.
Wartość projektu  63 mln PLN.

http://www.um.kielce.pl/pl/biuro_prasow ... rt600.html

voodoo
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1222
Rejestracja: 5 września 2006, o 12:28
Lokalizacja: Kielce/Ślichowice

Re: Kielecki Inkubator Technologiczny

Post autor: voodoo » 3 stycznia 2007, o 14:00

seba_ck pisze: Gmina Kielce rozpoczęła realizację pierwszego etapu projektu "Kielecki Inkubator Technologiczny”. Przedsięwzięcie skierowane jest do osób, reprezentujących sektor gospodarczy, akademicki, naukowy i badawczo-rozwojowy nie tylko z regionu świętokrzyskiego, ale z terenu całego kraju i z zagranicy.
Bardzo ciekawe takie centrum technologiczne :D Ciekawe jak ten kompleks będzie wyglądał?

voodoo
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1222
Rejestracja: 5 września 2006, o 12:28
Lokalizacja: Kielce/Ślichowice

Post autor: voodoo » 10 stycznia 2007, o 08:25

Obrazek
Kielce > Powstanie centrum naukowe

Centrum Naukowo Technologiczne powstanie w Podzamczu Chęcińskim. Projekt warty 85 milionów zł jest w programie "Rozwój Polski Wschodniej 2007 - 2013”.

Centrum Naukowo Technologiczne stworzy konsorcjum zawarte przez samorząd województwa świętokrzyskiego, powiat kielecki, Politechnikę Świętokrzyską, Akademię Świętokrzyską, Staropolską Izbę Przemysłowo - Handlową oraz Świętokrzyskie Centrum Innowacji i Transferu Technologii.

- Powstanie centrum pozwoli na lepsze wykorzystanie istniejącego w regionie potencjału naukowo - badawczego, spowoduje też powstanie nowych miejsc pracy - mówi prezes Świętokrzyskiego Centrum Innowacji i Transferu Technologii dr inż. Artur Bartosik.

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3938
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 13 stycznia 2007, o 18:58

Obrazek
Szkoła rolnicza w Podzamczu Chęcińskim do zamknięcia
Ziemowit Nowak2007-01-13, ostatnia aktualizacja 2007-01-12 18:22

Likwidacja jednej z najbardziej znanych szkół w regionie. Technikum rolnicze w Podzamczu Chęcińskim nie doczeka planowanych na ten rok obchodów 85-lecia. Zarząd powiatu kieleckiego postanowił zamknąć szkołę.
- Właśnie dostałem pismo zarządu powiatu. Jestem zaskoczony, mieliśmy plany, jak wyjść z dołka - mówił nam wczoraj Piotr Koźmin, dyrektor Zespołu Szkół im. Jana III Sobieskiego w Podzamczu Chęcińskim. Szkoła ma zostać "wygaszona". Nie będzie już naboru, a ostatnie roczniki skończą edukację w 2009 roku. Teraz uczy się tu 150 uczniów w szkole dziennej i 24 w policealnej. W najlepszych latach było ich nawet 700.

O decyzji powiatu nie wiedzą jeszcze uczniowie. - Dziś mamy radę pedagogiczną, przekażę tę informację pracownikom. Spotkanie z rodzicami i uczniami zrobimy zaraz po feriach - deklarował wczoraj dyrektor.

To jedna z najstarszych zawodowych szkół ponadgimnazjalnych w regionie, jedna z niewielu o profilu rolniczym. - Nie mogę się z tym pogodzić. Uważam, że powiat zostawił nas samych sobie. Nie inwestował, nie reklamował - nie kryje rozczarowania Paweł Gawior, emerytowany nauczyciel. Szkoła w Podzamczu to było całe jego życie. Tu się uczył, tu pracował aż do emerytury.

Placówka w Podzamczu mieści się w zabytkowym budynku po XVII-wiecznej siedzibie starosty chęcińskiego. Starostwo kieleckie objęło nadzór nad szkołą w 1999 r. Od tego czasu w budynek niewiele inwestowano, uczniów było coraz mniej, nie powiodły się próby znalezienia dla niej nowej funkcji - szkolnego ośrodka wychowawczego dla młodzieży i studiów rolniczych organizowanych przez Akademię Rolniczą w Krakowie. Na pierwszy nie zgodzili się m.in. nauczyciele, na studia nie było chętnych.

- Wciąż żałuję, że napotkaliśmy taki opór przy tworzeniu ośrodka dla młodzieży - mówi Ryszard Barwinek, członek zarządu powiatu kieleckiego odpowiedzialny za oświatę.

Powiat ma teraz nowy pomysł na zagospodarowanie majątku szkoły rolniczej. Ma tu powstać Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne, współfinansowane ze środków unijnych. - Będą nowoczesne hale, laboratoria, gdzie powstaną nowe rozwiązania technologiczne, coś na wzór inkubatorów przedsiębiorczości. A w internacie zorganizujemy centrum hotelarsko-konferencyjne. Pierwsze prace ruszą w 2008 roku - dodaje. W projekt włączyły się obie kieleckie państwowe uczelnie, Staropolska Izba Przemysłowo-Handlowa i gmina Chęciny. Czy część majątku obecnego zespołu szkolnego powiat wystawi na sprzedaż? - Chcielibyśmy raczej wykorzystać ten majątek do realizacji naszego projektu - odpowiada Barwinek.

- Ja to już mam za sobą. Żal mi jednak koleżanek i kolegów - mówi Paweł Gawior. Szkoła zatrudnia teraz 14 nauczycieli na pełnych etatach, 13 na częściowych oraz 11 pracowników administracji. Władze powiatu będą szukać dla nich zatrudnienia. - Robimy analizę, ilu nauczycieli przejdzie w pobliskich szkołach na emeryturę. Może nie na całych etatach, ale dla większości przez te trzy lata znajdzie się praca. Nie będzie tragedii - zapewnia Ryszard Barwinek, członek zarządu powiatu kieleckiego odpowiedzialny za oświatę.

Decyzję o likwidacji muszą jeszcze zaakceptować powiatowi radni. Mają to zrobić jeszcze w styczniu.

Szkoła z tradycją

W skład Zespołu Szkół im. Jana III Sobieskiego w Podzamczu Chęcińskim wchodzi Technikum nr 5 i Centrum Kształcenia Ustawicznego. Technikum kształci w kierunkach agrobiznes oraz żywienie i gospodarstwo domowe. Centrum organizuje egzaminy eksternistyczne ze specjalności rolniczych. Ma 25 hektarów terenów, 17 różnych obiektów - chlewnie, pola eksperymentalne, szklarnie i duży internat na 310 miejsc ze stołówką. Placówka powstała w 1922 r. jako szkoła rolnicza, tylko dla chłopców. Wiele razy zmieniała nazwę, ale najdłużej nazywała się po prostu technikum rolnicze. W latach 90. kształciło się tu 700 uczniów. W tym roku obchodzi swoje 85-lecie.
:arrow: http://miasta.gazeta.pl/kielce/1,35255,3846644.html

voodoo
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1222
Rejestracja: 5 września 2006, o 12:28
Lokalizacja: Kielce/Ślichowice

Post autor: voodoo » 14 stycznia 2007, o 15:57

Strona inkubatora technologicznego z Wrocławia:
http://www.technologpark.pl/

hey
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1469
Rejestracja: 24 kwietnia 2006, o 13:47

Post autor: hey » 15 stycznia 2007, o 16:38

Inkubator,który ma powstać w Kielcach i ten z Podzamcza to dwa różne projekty więc myślę,że można wątki rozdzielić i stworzyć osobny dla Podzamcza.

voodoo
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1222
Rejestracja: 5 września 2006, o 12:28
Lokalizacja: Kielce/Ślichowice

Post autor: voodoo » 17 stycznia 2007, o 15:20

Obrazek

Przetarg na dokumentację dla Inkubatora
Obrazek
Gmina Kielce ogłosiła przetarg nieograniczony na wyłonienie wykonawcy, którego zadaniem będzie opracowanie dokumentacji dla Kieleckiego Inkubatora Technologicznego. Głównym celem projektu jest osiągnięcie spójności potencjału społeczno-gospodarczego Miasta Kielce poprzez stworzenie wielofunkcyjnego terenu aktywności gospodarczej. Przedsięwzięcie skierowane jest do osób, reprezentujących sektor gospodarczy, akademicki, naukowy i badawczo-rozwojowy nie tylko z regionu świętokrzyskiego, ale z terenu całego kraju i z zagranicy.

Przedmiotem zamówienia jest:
1. Opracowanie koncepcji programowej oraz koordynacja dla Kieleckiego Inkubatora Technologicznego (jako wynik szerokich konsultacji społeczno-instytucjonalnych, przeprowadzonych w ramach projektu podczas seminariów, warsztatów i konferencji, uwzględniającej sposób zarządzania oraz finansowania oparty na najlepszych rozwiązaniach i praktykach stosowanych w funkcjonujących już inkubatorach technologicznych w kraju i na świecie);
2. Przygotowanie studium wykonalności dla projektu pn. Kielecki Inkubator Technologiczny;
3. Opracowanie analizy ekonomiczno-prawnej dla podmiotu zarządzającego Inkubatorem.

Projekt Kielecki Inkubator Technologiczny skierowany jest do:
- przedsiębiorców działających na terenie województwa świętokrzyskiego,
- kadry naukowej i studentów szkół wyższych,
- jednostek naukowych,
- organizacji pozarządowych,
- innych podmiotów wspierających rozwój innowacyjny regionu i mających wpływ na tworzenie sieci transferu nowych technologii oraz wymianę informacji.

Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej: Europejskiego Funduszu Społecznego (EFS) i budżetu Państwa w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego (ZPORR), Działanie 2.6 Regionalne Strategie Innowacyjne i transfer wiedzy.

Zapraszamy podmioty zainteresowane wzięciem udziału w postępowaniu do składania ofert.

Link do załącznika:
http://www.um.kielce.pl/gfx/kielce/file ... zajace.doc

voodoo
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1222
Rejestracja: 5 września 2006, o 12:28
Lokalizacja: Kielce/Ślichowice

Post autor: voodoo » 30 stycznia 2007, o 12:41

Obrazek
Kielecki Inkubator Technologiczny

Gmina Kielce opracowała koncepcję ideową oraz logotyp dla Kieleckiego Inkubatora Technologicznego.

Światło jako wiązka, strumień, fala, nośnik energii i informacji jest motywem przewodnim identyfikacji wizualnej projektu. Jest symbolem wymiany doświadczeń, idei, koncepcji i pomysłów. To również olśnienie i kreacja, pokonywanie barier i poszerzanie horyzontów, transfer i zdobywanie wiedzy...

Główną postacią jest INKA - mała dziewczynka symbolizująca uczestnika projektu - podejmującą pierwsze poważne decyzje, wymagającą wsparcia i opieki firmę, której warto poświęcić czas, by wskazać drogę i kierunek rozwoju. INKA wypowiada słowa "Jak dorosnę, to zostanę..." Zostanie samodzielną, wartościową jednostką, zostanie dojrzałym uczestnikiem na rynku, zostanie w Polsce... Kielcach...

Koncepcja ideowo–graficzna powstała w ramach projektu Kielecki Inkubator Technologiczny, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego oraz budżetu państwa. Kreacji projektu identyfikacji wizualnej Kieleckiego Inkubatora Technologicznego podjęło się studio graficzne firmy Partners.

Patrzcie jaki fajny ten logotyp:
http://www.um.kielce.pl/gfx/kielce/file ... manual.pdf

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3938
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 14 lutego 2007, o 22:27

Obrazek
Kielecki Inkubator Technologiczny szansą dla młodych firm

Urząd Miasta Kielce oraz Świętokrzyskie Centrum Innowacji i Transferu Technologii są organizatorami konferencji "Innowacyjny Rozwój Regionu - znaczenie Parków Naukowych i Inkubatorów", która odbędzie się w dniu 23 lutego 2007 r. w Ośrodku Kongresowym Exbud-Skanska, Al. Solidarności 34. Inauguruje ona cykl warsztatów tematycznych w ramach projektu pn. "Kielecki Inkubator Technologiczny".
Doświadczenia krajów zachodnich dowodzą, że inkubatory stwarzają znaczne szanse osiągnięcia zdolności przez nowo powstałe firmy do samodzielnego funkcjonowania na rynku. Dlatego wiodącym celem przedsięwzięcia jest stworzenie przyjaznego klimatu inwestycyjnego regionu. Zależy on od bliskiej współpracy między partnerami, reprezentującymi lokalny samorząd, przedsiębiorców, instytucje otoczenia biznesu, przedstawicieli środowiska naukowego oraz studentów.
Projekt pn. „Kielecki Inkubator Technologiczny” współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej: Europejskiego Funduszu Społecznego (EFS) i Budżetu Państwa w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego (ZPORR), Działanie 2.6 Regionalne Strategie Innowacyjne i transfer wiedzy.
Organizatorzy zapraszają do udziału w konferencji wszystkich, którzy pragną uczestniczyć w stworzeniu forum aktywnych partnerów do realizacji idei utworzenia Kieleckiego Inkubatora Technologicznego.
:arrow: http://www.um.kielce.pl/pl/biuro_prasow ... rt718.html

voodoo
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1222
Rejestracja: 5 września 2006, o 12:28
Lokalizacja: Kielce/Ślichowice

Post autor: voodoo » 15 lutego 2007, o 13:56

Te wszystkie spotkania i konferencje to jest pierwszy etap a drugi to będzie chyba budowa jakiegoś centrum tak bo już sie troche pogubiłem?

Lucens
Posty: 148
Rejestracja: 10 stycznia 2007, o 15:30
Lokalizacja: os. Świętokrzyskie

Post autor: Lucens » 15 lutego 2007, o 15:07

Dokładnie - w pierwszym etapie (finansowanym ze ZPORR) UM planuje przeprowadzenie drogą konferencji konsultacji, które określą jaki charakter bedzie miał Kielecki inkubator Technologiczny. Dopiero w drugim etapie (finansowanym z PO Rozwój Polski Wschodniej) planowane są inwestycje: przebudowa budynku po Chemarze, uzbrojenie terenów w Gminie Piekoszów (ok. 60 ha) itd.

Równolegle w Podzamczu Checińskim realizowana będzie inwestycja Świetokrzyskiego Centrum Innowacji i Transferu Technologii, Urzędu Marszałkowskiego i Starostwa Powiatowego w Kielcach. Ta inwestycja to Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne (finansowane również z PO Rozwój Polski Wschodniej). Ten projekt obejmie uzbrojenie 44 ha pod inwestycje (tzw. green fields), budowę nowych lub modernizację istniejacych budynków o łącznej pow. ok. 7000 m2, w tym pow. produkcyjna - ok. 2000 m2. W ramach Centrum powstaną również 4 nowoczesne laboratoria badawcze obsługiwane przez kadrę z PŚk i AŚ oraz centrum kongresowo-szkoleniowe w zabytkowych budynkach po Starostwie Chęcińskim.

Obecnie trwają konsultacje między wnioskodawcami obu projektów i prawdopodobnie inwestycja miasta będzie miała status inkubatora technologicznego, a inwestycja województwa - parku naukowo-technologicznego.

Lucens
Posty: 148
Rejestracja: 10 stycznia 2007, o 15:30
Lokalizacja: os. Świętokrzyskie

Post autor: Lucens » 20 lutego 2007, o 12:22

KONFERENCJA
Innowacyjny Rozwój Regionu – znaczenie Parków Naukowych i Inkubatorów


Termin: Kielce, 23.02.2007r., godz. 10.30

Miejsce: Ośrodek Kongresowy Exbud-Skanska, Al. Solidarności 34, Kielce

Organizatorzy:
• Miasto Kielce
• Świętokrzyskie Centrum Innowacji i Transferu Technologii

Adresaci:
• Pracownicy jednostek badawczo-rozwojowych
• Przedstawiciele podmiotów wsparcia biznesu
• Samorządowcy
• Przedsiębiorcy

Cel:
Prezentacja i wymiana doświadczeń w zakresie tworzenia i zarządzania parkami naukowymi i inkubatorami technologii w kraju i za granicą. Przedstawienie planów budowy Kieleckiego Inkubatora Technologicznego oraz Regionalnego Centrum Naukowo-Technologicznego w Podzamczu Chęcińskim.


WSTĘP WOLNY

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11669
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 20 lutego 2007, o 19:47

Obrazek

Projekt wizualizacji siedziby Kieleckiego Inkubatora Technologicznego

Nabiera rozpędu realizacja projektu pn. "Kielecki Inkubator Technologiczny”, który współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej: Europejskiego Funduszu Społecznego (EFS) i Budżetu Państwa w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego (ZPORR), Działanie 2.6 Regionalne Strategie Innowacyjne i transfer wiedzy.
Podstawowym przedmiotem działalności każdego inkubatora technologicznego jest zapewnienie na korzystnych warunkach nowo powstałym i rozwijającym się firmom powierzchni lokalowej wraz z infrastrukturą, dlatego przystąpiono do prac mających na celu adaptację budynku administracyjno-biurowego przy ul. Olszewskiego do potrzeb realizowanego przedsięwzięcia.
Prezentujemy zdjęcie obecnie istniejącego budynku oraz wizualizację jednej z rozważanych propozycji przyszłej siedziby Kieleckiego Inkubatora Technologicznego. Obiekt, jak i cały projekt wizualizacji nosi roboczą nazwę STREFA (w domyśle Strefa Inkubacji). Obok projektu bryły budynku zaproponowano aranżację wnętrz, uwzględniając funkcje, jakie mają pełnić, m.in. laboratoria badawczo-rozwojowe, sala konferencyjna itp.
Realizatorzy projektu proszą o przesyłanie opinii na temat projektu wizualizacji na adres: inkubator@um.kielce.pl

Obrazek

:arrow: http://www.um.kielce.pl/pl/biuro_prasow ... rt730.html[/img]

Awatar użytkownika
Nowak
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1647
Rejestracja: 29 maja 2006, o 20:09
Lokalizacja: Kraków / Kielce

Post autor: Nowak » 20 lutego 2007, o 19:53

Osobiscie projekcik podoba mi sie bardzo :) Architektura pasuje w domysle do przeznaczenia, mysle ze ten projekt powinen zostac, jest bardzo dobry.

voodoo
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1222
Rejestracja: 5 września 2006, o 12:28
Lokalizacja: Kielce/Ślichowice

Post autor: voodoo » 20 lutego 2007, o 19:53

No całkiem fajny ten projekt tylko wolałbym gdzieś bliżej centrum
I jeszcze fotka istniejącego budynku:
Obrazek

ODPOWIEDZ