UM Kielce - Kielecki Park Technologiczny - Technopark

Wszystko na temat nowych inwestycji w Kielcach.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, Sirek1

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3938
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 9 listopada 2012, o 14:05

KPT się rozbuduje? Więcej miejsca dla inwestorów

Kielecki Park Technologiczny chce zapewnić więcej miejsca dla inwestorów. W piątek przedstawiciele złożyli w urzędzie marszałkowskim wniosek o przeszło 1,1 mln zł unijnego dofinansowania na rozbudowę hali Centrum Technologicznego.
- Projekt, który chcemy zrealizować, opiewa w sumie na 2,3 mln zł. Cały czas obserwujemy bardzo duże zainteresowanie inwestorów naszą infrastrukturą. Miejsce w hali powoli się kończy, dlatego chcemy rozbudowywać nasze obiekty i tworzyć tereny inwestycyjne - mówi Szymon Mazurkiewicz, dyrektor KPT.

Na potrzeby przedsiębiorców ma zostać zaadaptowana antresola znajdująca się w budynku Centrum Technologicznego. W sumie dodatkowo do zagospodarowania będzie ponad 600 m kw.

Do tej pory miejsce w hali produkcyjnej wynajęły trzy firmy. Włoski inwestor już rozpoczął produkcję nagrzewnic oraz pieców. Do rozpoczęcia produkcji przygotowuje się francuska firma Rebond oraz polski inwestor

:arrow: http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,35255, ... torow.html

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3938
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 13 listopada 2012, o 19:49

Kielecki Park Technologiczny będzie tworzył inkubator w Winnicy

Kielecki Park Technologiczny podpisał dziś z władzami Winnicy na Ukrainie list intencyjny dotyczący utworzenia w tym mieście inkubatora przedsiębiorczości, który służyłby rozwojowi lokalnego biznesu.
Instytucja ma powstać w oparciu o kieleckie doświadczenia w tym zakresie. Jak poinformował Dominik Kraska z KPT , przygotowano wniosek o dofinansowanie tego przedsięwzięcia. Liczy, że powstanie inkubatora przedsiębiorczości w Winnicy, przyczyni się także do lepszej współpracy, lub nawiązania nowych kontaktów pomiędzy ukraińskimi i świętokrzyskimi przedsiębiorstwami.

:arrow: http://www.radio.kielce.pl/page,,Kielec ... 41f4a.html

P.S.
UM dalej sie bawi po Chińczykach pora na Ukraińców :D

Awatar użytkownika
CKfan
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4200
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 20:56
Lokalizacja: Kielce os. Jagiellońskie

Post autor: CKfan » 14 listopada 2012, o 04:24

Może być ciężko. Byłem w Winnicy w maju i to miasto nadal śmierdzi siermiężną komuną. To wyglądało jak Kielce jakieś 20-30 lat temu. Prędzej takie coś miałoby swoją szansę we Lwowie, ale to nie jest nasze miasto partnerskie.
Sorry, takiego mamy prezydenta...

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11669
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 14 listopada 2012, o 10:17

Ale to nasze miasto partnerskie, stąd ta współpraca.

Awatar użytkownika
MAŁY
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1664
Rejestracja: 29 lipca 2006, o 21:43
Lokalizacja: KIELCE_oś.Świetokrzyskie

Post autor: MAŁY » 14 listopada 2012, o 18:30

Ale to już nasze partnerskie nie jest :twisted: :twisted:
Radom chce się wzorować na Kielcach. W przedsiębiorczości

Władze Radomia planują stworzyć park technologiczny. Chcą się wzorować na Kielcach, w których już działa taka instytucja.
- Przedstawiciele samorządu zdecydowali się z nami spotkać, żeby dowiedzieć się, jak najwięcej m.in. na temat naszych działań, tworzenia koncepcji, przebiegu inwestycji oraz sposobu jej finansowania - informuje dyrektor KPT Szymon Mazurkiewicz.

I dodaje, że Kielce chętnie podzielą się z władzami Radomia zdobytym doświadczeniem. - Są w lepszej sytuacji niż my kilka lat temu, kiedy tego typu instytucji nie było zbyt wiele w Polsce. Dziś możemy podpowiedzieć, że w plany budowy Parku powinny zostać zaangażowane wyższe uczelnie - mówi Szymon Mazurkiewicz.
:arrow: http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,35255, ... zosci.html
Kielce- Tu jest moje miejsce! Tu sie urodziłem i tu zakończyć żywot swój pragnę!
Obrazek

Awatar użytkownika
CKfan
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4200
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 20:56
Lokalizacja: Kielce os. Jagiellońskie

Post autor: CKfan » 14 listopada 2012, o 20:42

Na pewno możemy więcej zyskać na współpracy z Radomiem niż z Winnicą :P Długo nie szukając: port lotniczy, S7, linia kolejowa nr 8, zachęcanie mieszkańców Radomia i okolic do studiowania w Kielcach.
Sorry, takiego mamy prezydenta...

ColinCk
Posty: 45
Rejestracja: 13 sierpnia 2011, o 09:58

Post autor: ColinCk » 23 listopada 2012, o 10:51

"Pomoc" dla Radomia to projekt komercyjny nie charytatywny :)

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3938
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 1 grudnia 2012, o 13:58

Obrazek

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3938
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 4 stycznia 2013, o 17:47

Hektary dla przedsiębiorców. Nowa inwestycja KPT

Kielecki Park Technologiczny został właścicielem dwuhektarowej działki przy ul. Olszewskiego w Kielcach. Będzie przeznaczona na potrzeby inwestorów.
Działkę zakupiono od Elektrociepłowni Kielce, miasto zapłaciło za nią ponad 3 mln zł. Nieruchomość mieści się przy ul. Olszewskiego, naprzeciwko hali wchodzącej w skład Centrum Technologicznego. - Obserwujemy duże zainteresowanie inwestorów działalnością Kieleckiego Parku Technologicznego. Nieruchomości, które kupujemy, zostaną przeznaczone pod ich potrzeby. Z pewnością już niebawem zostaną zagospodarowane - informuje dyrektor KPT Szymon Mazurkiewicz.

Na razie na terenie KPT działa ponad 80 firm, m.in. z Włoch, Belgii i Francji. Działalność instytucji jest współfinansowana z Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej.

:arrow: http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,35255, ... a_KPT.html

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3938
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 9 stycznia 2013, o 18:46

Pół tysiąca miejsc pracy? Kielce kuszą dużego inwestora

Nawet pół tysiąca osób może znaleźć pracę w zakładzie, do budowy którego przymierza się w Kielcach skandynawski inwestor z branży motoryzacyjnej - dowiedziała się "Gazeta". Władze Kielc szukają pieniędzy na halę produkcyjną.
- Wiceprezydent Tadeusz Sayor jest dziś w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego. Chodzi o pozyskanie dodatkowych środków unijnych. Rozmowy właśnie trwają - zdradził na wtorkowym posiedzeniu komisji budżetu rady miasta Mieczysław Pastuszko, dyrektor wydziału projektów strukturalnych i strategii w kieleckim ratuszu.

Wiceprezydent Kielc jest bardzo tajemniczy. - Trochę za wcześnie, żeby o tym mówić. Ale rozmowy w ministerstwie były bardzo ciekawe - ostrożnie stwierdził w rozmowie z "Gazetą".

Tymczasem - według naszych nieoficjalnych informacji - jest szansa na zlokalizowanie w Kielcach nowoczesnego zakładu produkcyjnego. Nasze źródło twierdzi, że inwestorem miałaby być jedna ze skandynawskich firm zajmujących się produkcją części samochodowych. Swoje zakłady ma ona na całym świecie, jeden działa też już w Polsce.

- To jest dobry pomysł technologiczny, a inwestor mówi nawet o pół tysiąca miejsc pracy. Oczekuje jednak, że my wykonamy niezbędny obiekt. Miałby on powstać na terenie Kieleckiego Parku Technologicznego - mówi wiceprezydent Kielc.

Zaznacza, że zainteresowanie jest obustronne, ale inwestor nie wyklucza też, że zakład w ogóle może powstać poza Polską. Miasto szuka jednak tych pieniędzy.

- Sprawa jest bardzo poważna, a w sumie chodzi o inwestycję rzędu 30 milionów złotych. Jesteśmy po rozmowach z ministerstwem, bo liczymy na oszczędności przy okazji inwestycji unijnych realizowanych przez inne podmioty. Nie jesteśmy bez szans. Nie wszystkim bowiem udaje się wykorzystać środki unijne, a naszemu parkowi technologicznemu tak - podkreśla Sayor.

O tym, że w otwartym przed rokiem Kieleckim Parku Technologicznym zaczyna brakować miejsc, mówił już kilka miesięcy temu jego dyrektor Szymon Mazurkiewicz. - Chcemy wydać 130 milionów na rozwój infrastruktury - zapowiedział wówczas.

Teraz w KPT działa ponad 70 podmiotów zatrudniających w sumie ponad 600 osób. - W firmach w inkubatorze technologicznym pracuje około 300 osób, a kolejne 300 miejsc pracy dają firmy działające w centrum technologicznym. Siedemdziesiąt miejsc pracy powstanie w efekcie umów, które podpisujemy z kolejnymi podmiotami. Jedna z nich mówi o przeprowadzce z Warszawy do Kielc firmy z branży komputerowej, która zatrudnia około 30 osób - wylicza Mazurkiewicz.

- Wkrótce można się spodziewać kolejnych decyzji prezydenta i miasta, żeby powiększyć obszar parku i budować nowe obiekty - zapowiada dyrektor KPT.

:arrow: http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,35255, ... stora.html

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3938
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 29 stycznia 2013, o 14:47

KPT zwiększa swój obszar

Kielecki Park Technologiczny zamierza poszerzyć swój obszar o kolejne tereny i włączyć je do Starachowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Związane jest to z coraz większym zainteresowaniem inwestorów krajowych i zagranicznych, które chcą założyć firmę w Kielcach. Chodzi o trzy działki o łącznej powierzchni blisko 6 hektarów.

Dwie znajdują się przy ulicy Olszewskiego, a trzecia to teren dawnej bazy MPK na Pakoszu - poinformował Szymon Mazurkiewicz, dyrektor parku. Aktualnie przygotowywany jest wniosek do Ministra Gospodarki dotyczący rozszerzenia Specjalnej Strefy Ekonomicznej, który musi zostać złożony do 14 lutego. Zdaniem dyrektora w resorcie gospodarki nie powinno być problemów z uzyskaniem pozytywnej decyzji o poszerzeniu strefy.

Jednym z inwestorów jest kapitał norweski z branży samochodowej, który chce utworzyć ponad 500 miejsc pracy. Uzależnia to jednak od możliwości funkcjonowania w Specjalnej Strefie Ekonomicznej i skorzystania z ulg podatkowych - mówi Szymon Mazurkiewicz. Firma zajmuje się produkcją podgrzewaczy do foteli samochodowych i systemów do masażu. Współpracuje z Mercedesem, BMW, Audi, czy Range Rover. 70% załogi mają stanowić kobiety. Norweska firma może rozpocząć działalność na terenie Kieleckiego Parku Technologicznego w grudniu.

Szymon Mazurkiewicz liczy, że jeszcze w tej perspektywie finansowej uda się pozyskać z unijnego programu Rozwój Polski Wschodniej około 50 milionów złotych, które pozwolą przygotować tereny pod inwestycje, w tym na Pakoszu. Zgodę na przekazanie działek Kieleckiemu Parkowi Technologicznemu muszą wyrazić radni. Projekt uchwały pojawi się na najbliższej sesji, która odbędzie się 7 lutego.

:arrow: http://www.radio.kielce.pl/page,,KPT-zw ... 888fd.html

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3938
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 8 lutego 2013, o 19:49

Norweski inwestor oglądał działkę na Pakoszu

Przedstawiciele norweskiej firmy, która zamierza uruchomić zakład w Kielcach oglądali dziś działkę na Pakoszu, na której miałaby powstać fabryka. Norwegowie dokonali analizy możliwości technicznych, wybudowania tam obiektu przemysłowego o powierzchni 10 tysięcy metrów kwadratowych- poinformował dyrektor Kieleckiego Parku Technologicznego Szymon Mazurkiewicz.
Wszystko wskazuje na to, że nieruchomość satysfakcjonuje inwestora i spełnia wszystkie wymagania techniczne.
Park zlecił opracowanie szczegółowej koncepcji zagospodarowania tego terenu i przygotowuje wniosek o wydanie warunków zabudowy oraz decyzji środowiskowej. Rozmawiano również o możliwości zagospodarowania terenów przyległych, ponieważ w związku z realizacją inwestycji, w Kielcach powinny pojawić się kolejne firmy zainteresowane współpracą z Norwegami.
Szymon Mazurkiewicz dodał, że przy realizacji podobnego projektu w Pruszkowie, pojawiło się ponad 100 przedsiębiorstw, współpracujących z Norwegami. Ostateczna decyzja, co do lokalizacji inwestycji w Kielcach, zapadnie 8 marca. Norweska firma, oprócz Kielc rozważa jeszcze jedną lokalizację w naszym kraju. Dyrektor parku liczy jednak, że nasza oferta okaże się lepsza.
Szymon Mazurkiewicz poinformował również, że czeka na kopię uchwały Rady Miasta, o poszerzeniu Specjalnej Strefy Ekonomicznej o nieruchomości przy ulicach Olszewskiego i Pakosz. Dokument zostanie dołączony do wniosku o rozszerzenie strefy i w poniedziałek przesłany do Ministra Gospodarki. Resort ma osiem tygodni na wydanie decyzji. Zdaniem dyrektora KPT, nie powinno być problemu z jej uzyskaniem
Norweski inwestor z branży motoryzacyjnej może rozpocząć działalność w Kielcach w grudniu bieżącego roku. Firma stworzy 500 miejsc pracy.

:arrow: http://www.radio.kielce.pl/page,,Norwes ... eccc8.html

Awatar użytkownika
ice
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5721
Rejestracja: 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Post autor: ice » 11 lutego 2013, o 17:04

To już nie ma w Kielcach lepszych w miejsc na fabryki tylko Pakosz?
Czy to może chodzi o teren po zajezdni MPK?
Co to może być za Norweska branża motoryzacyjna bo nic nie przychodzi mi do głowy?

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11669
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 11 lutego 2013, o 18:43

To ma być teren po zajezdni, ta firma ma juz swoja filie w Piasecznie, trzeba googlowac.

Awatar użytkownika
kamilkw
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1458
Rejestracja: 25 czerwca 2007, o 09:48
Lokalizacja: Morawica/Kielce

Post autor: kamilkw » 11 lutego 2013, o 19:27

Potrzeba nam jak tlenu takich inwestycji. Zanim Kielce się całkowicie wyludnią.
pletwa

ODPOWIEDZ