Galeria Hossa - ul. Żelazna 22

Wszystko na temat nowych inwestycji w Kielcach.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, Sirek1

heysel.

Galeria Hossa - ul. Żelazna 22

Post autor: heysel. » 5 sierpnia 2006, o 10:46

Na Żelaznej na terenie Hossy, tu gdzie obecnie stanęły blaszane budy Hossa planuje budowę pawilonu handlowego. Moim zdaniem powinien to być piętrowy budynek, ale pewnie postawią parterowy...

Lokalizacja :arrow: http://www.gis.kielce.eu/geoportal_tool ... p?link=959

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Kontakt:

Post autor: Autor » 5 sierpnia 2006, o 15:46

No daj spokoj...taki teren i parterowy obiekt? Nie powinni dostac zgody na budowe, ja bym tam wdizial min. 3 pietra.

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Kontakt:

Post autor: Autor » 20 sierpnia 2006, o 23:20

Obrazek
Stoiska handlowe przy firmie Hossa muszą być zlikwidowane

Obrazek Agnieszka Kopacz, 21-08-2006

Kupcom z likwidowanego targowiska przy ul. Żelaznej nie udała się próba przeniesienia w pobliże dworca PKP, na teren należący do firmy Hossa. Nie dostali odpowiednich zezwoleń budowlanych.

[...]

Jeśli to nie poskutkuje, to i tak kupcy nie przedłużą umowy z Hossą, która ma już konkretne plany związane ze swoim placem. - Muszą się wyprowadzić do końca września. Mamy zamiar zbudować tam pawilony handlowe z prawdziwego zdarzenia - podkreśla Polakowski.

Awatar użytkownika
ice
Ranga: Dyrektor budowy ;)

Post autor: ice » 21 sierpnia 2006, o 08:43

Dzieki Bogu.
Miejmy tylko nadzieje ze te "pawilony handlowe z prawdziowego zdarzenia" beda godne centrum miasta.

Awatar użytkownika
Sirek1

Post autor: Sirek1 » 25 maja 2007, o 06:37

Obrazek
Kupcy wyprowadzą się z ulicy Żelaznej
anar2007-05-24, ostatnia aktualizacja 2007-05-24 20:16

Wkrótce zniknie targowisko przy ulicy Żelaznej w Kielcach. Właściciele firmy Hossa wypowiedzieli kupcom umowy dzierżawy. Miasto proponuje przeniesienie handlu na plac targowy przy Mielczarskiego.

Kupcy muszą zdemontować i wywieźć pawilony handlowe do końca maja. - Na placu, który do tej pory im dzierżawiliśmy, chcemy przygotować kolejną inwestycję - informuje Krzysztof Wąder, prezes firmy Hossa.

Decyzja firmy jest również skutkiem spotkania z przedstawicielami władz miasta. Odbyło się ono na początku maja. - Poinformowaliśmy przedstawicieli Hossy, że jesteśmy zdeterminowani, by uporządkować handel w mieście. Rozmowy na temat likwidacji targowiska przy ulicy Żelaznej prowadzimy już od roku. Cieszę się, że wreszcie udało się tę sprawę doprowadzić do końca - mówi Krzysztof Przybylski, pełnomocnik prezydenta do spraw bezpieczeństwa.

Miasto zaproponowało kupcom przeniesienie się na plac targowy przy ulicy Mielczarskiego.

- Zależy nam na tym, żeby handel w mieście prowadzony był w cywilizowanych warunkach - dodaje Przybylski.

:arrow: http://miasta.gazeta.pl/kielce/1,35255,4174718.html

voodoo
Ranga: Inspektor nadzoru ;)

Post autor: voodoo » 25 maja 2007, o 07:21

Może wybudują swój biurowiec podobnie jak Apolloplast :)

Awatar użytkownika
MeehoweCK
Kontakt:

Post autor: MeehoweCK » 25 maja 2007, o 09:39

O tym samym sobie pomyślałem :Shock: Mam nadzieję, że nie taki jak ma Apolloplast... Ten teren jest chyba najlepszym w mieście i zasługuje na inwestycję, jakiej jeszcze Kielce nie widziałem. Przyznam szczerze, że to właśnie tutaj przez pewien czas widziałem ten słynny 30-piętrowy apartamentowiec. Obawiam się, że Hossy nie stać na inwestycję satysfakcjonującą mnie w tym miejscu. Chyba bym wolał, aby to sprzedali komuś bogatemu z konkretnymi i ambitnymi planami.
Ambicja to coś co prowadzi ludzkość do postępu, a ludzi do depresji

lekomin

Post autor: lekomin » 25 maja 2007, o 12:21

Teren w okolicach PKP nie jest wcale taki idealny dzisiaj. Za 5 lat będzie, ale nie teraz :) Jak się skończą planowane budowy w tej okolicy i otworzą znowu wszystkie ulice ;)

Awatar użytkownika
MeehoweCK
Kontakt:

Post autor: MeehoweCK » 25 maja 2007, o 12:28

lekomin pisze:Teren w okolicach PKP nie jest wcale taki idealny dzisiaj. Za 5 lat będzie, ale nie teraz :) Jak się skończą planowane budowy w tej okolicy i otworzą znowu wszystkie ulice ;)
Chodziło mi o czas kiedy ulica Żelazna będzie się ciągnęła do Zagnańskiej. Przyznasz, że wtedy to będzie jedna z droższych ulic w Kielcach
Ambicja to coś co prowadzi ludzkość do postępu, a ludzi do depresji

lekomin

Post autor: lekomin » 25 maja 2007, o 13:28

Wtedy to oczywiście tak. Tylko, że to jest kwestia 4-5 lat i przez ten czas całkowitego paraliżu komunikacyjnego w tej okolicy. Bardzo ciekawa jest Mielczarskiego. Muszą tylko zrobić jeszcze jeden wiadukt nad torami na wysokości Piekoszowskiej.

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Kontakt:

Post autor: Autor » 25 maja 2007, o 19:58

To jest przede wszsytkim teren, ktory powinien miec zabudowe wyzadza min. 5 kondygnacyjna, ale z braku planu powstana tam przypadkowe obiekty i zaloze sie, ze bedzie Okrzei w nieco innym wydaniu.

hey

Post autor: hey » 21 czerwca 2007, o 13:45

W Hossie wyprzedaż do 70%. Mam nadzieje,że to w związku z likwidacją całej hali i budowie obiektu na całej działce a nie tylko na tym skrawku gdzie stały budki...

Awatar użytkownika
tricky
Ranga: Kierownik budowy ;)

Post autor: tricky » 28 stycznia 2008, o 19:02

hey pisze:W Hossie wyprzedaż do 70%. Mam nadzieje,że to w związku z likwidacją całej hali i budowie obiektu na całej działce a nie tylko na tym skrawku gdzie stały budki...
zaczelo sie wyburzenie hali... pojawila sie tablica budowy i nazwa obiektu to galeria "hossa"

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Kontakt:

Post autor: Autor » 28 stycznia 2008, o 19:08

A mnie ta firma nie odpowiedziala raz na maila, a ja do takich szacunku nie mam. Sprobuje ponownie.

Awatar użytkownika
Jezpir

Post autor: Jezpir » 28 stycznia 2008, o 20:09

Hossa już od ponad roku zbiera się na budowę takiego obiektu handlowego. Nawet projekt jest. Co prawda nie wiem czy jeszcze aktualny. Miał być to obiekt parterowy z parkingiem na dachu. Z tego co pamiętam, to w zeszłym roku nic z tego nie wyszło, bo koszty przerosły inwestora, ale może. Jak odgrzebię w papierach, to może znajdę jeszcze jakąś wizualkę.
Jeżpir

ODPOWIEDZ