Church Land Development - Galeria Korona ul. Warszawska

Wszystko na temat nowych inwestycji w Kielcach.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, Sirek1

andbas
Posty: 129
Rejestracja: 3 lipca 2006, o 21:27

Post autor: andbas » 28 lipca 2006, o 13:33

Czy ktos wie czy pan Theo Jongen wybudował co kolwiek, sam jest inwestorem czy reprezetuje jakas firme?
Ostatnio zmieniony 28 lipca 2006, o 13:36 przez andbas, łącznie zmieniany 1 raz.

Ben
Posty: 95
Rejestracja: 14 lipca 2006, o 01:02
Kontakt:

Koledzy forumowicze

Post autor: Ben » 28 lipca 2006, o 15:47

Teraz najważniejsze -należy wysyłać swoje opinie na podany adres mailowy w Echu i domagać się budowy galerii,to daje miejsca pracy,ładną architekturę,a najważniejsze prawdziwe sklepy a nie standartowe ,jarmarkowe badziewie jakie można kupić na Sienkiewicza.Zostanie więcej pieniędzy w mieście i nie trzeba będzie jeżdzić do warszawy czy Krakowa ,żeby kupić coś oryginalnego.Zauważcie koledzy jak piękna jest ,,Promenada" w Warszawie a ta galeria ma być ładniejsza -,,zobacz podobne w Brukseli wybudowane przez lub z tym inwestorem" Czas popatrzeć na świat i nie być zaściankowym.
Ben Kielce

Awatar użytkownika
kaggy
Posty: 265
Rejestracja: 2 marca 2006, o 21:13
Lokalizacja: Kielce - Barwinek

Post autor: kaggy » 28 lipca 2006, o 16:33

Czy orientujecie sie jak wyglada od strony prawnej taki kontrakt - bo jesli to ma byc dzierzawa z wyznaczona data konca umowy to jak przewidziane sa takim kontrakcie dalsze losy inwestycji na dzierzawionym terenie? Jedyne co mi przychodzi w tej chwili na mysl to opcja wykupu terenu pod inwestycja ale to chyba tu nie ma zastosowania

Oskar
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1330
Rejestracja: 19 marca 2006, o 14:34
Lokalizacja: Śródmieście
Kontakt:

Post autor: Oskar » 28 lipca 2006, o 16:48

kaggy pisze:A teraz wracam do meritum - czy orientujecie sie jak wyglada od strony prawnej taki kontrakt - bo jesli to ma byc dzierzawa z wyznaczona data konca umowy to jak przewidziane sa takim kontrakcie dalsze losy inwestycji na dzierzawionym terenie? Jedyne co mi przychodzi w tej chwili na mysl to opcja wykupu terenu pod inwestycja ale to chyba tu nie ma zastosowania
Mysle, ze to nie ma znaczenia. Jesli faktycznie podpisal umowe na 90 lat to nie ma o czym mowic. Po 1 prawo ulegnie 1000 razy zmianie, a po 2 kto to w ogole wie co bedzie w XXII wieku :shock:

Osobiscie wierze w ta inwestycje i ogolny sasiednich terenow.

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 28 lipca 2006, o 18:10

Ta miła informacja "dopadła" mnie juz w pracy, bo Jarp przesłał mi tekst :) bardzo, bardzo dobrze sie dzieje, dlatego ze mozemy byc juz pewni, ze nie stanie tam Kaufland tylko pierwsza porządna Galeria handlowa. Galeria z klasa i miejmy nadzieje porządna architektura. Ciesze sie niezmiernie, ze obiekt projektuje firma spoza regionu oraz, ze inwestor jest zagraniczny, bo wniesie to duzo nowosci. Osobiscie cenie sobie spolke Echo Investment, ale gdyby to oni otrzymali ten teren, a kilka lat temu byla juz prawie gotowa umowa, to mielibysmy kolejny klon tych samych marek itp. Bardzo dziwi mnie zdanie prezydenta Lubawskiego, bo jestem zdania, ze galeria przyciagnie ludzi do centrum, a pragne zauwazyc, ze ludzie przychodza wieczorami na Sienkiewicza nie po zakupy, lecz na spacer na piwo itp. Sienkiewicza zostala ozywiona i to raczej zmianie nie ulegnie, bo dotychczas wszystko zmienia się na lepsze.
Licze na to, ze nie bedzie hipermarketu, ale delikatesty (Alma, Piotr i Paweł itp.)

PS. Trzeba pisac opinie i mejle!

PS2. Temat został zmoderowany z wiadomych powodow. Nie jestesmy tu po to, by decydowac o tym czy jest cos etyczne czy tez nie, nie wyrazamy tu opinii polityczno-katolickich, tylko traktujemy o inwestycjach, miescie i regionie, a glownie o jego przyszlosci.

andbas
Posty: 129
Rejestracja: 3 lipca 2006, o 21:27

Post autor: andbas » 28 lipca 2006, o 19:07

mowie ze dopiero po polaczeniu, a wtwedy ceny napewno spadna bo jako siec ogolnopolska w społem beda mogli obnizyc koszty

Awatar użytkownika
RZ
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3623
Rejestracja: 29 marca 2006, o 20:48

Post autor: RZ » 28 lipca 2006, o 19:54

Trudno się nie wypowiedzieć w takim temacie... :D
Jesli inwestor jest tak zdeterminowany, jak wynika z tego tekstu w Echu, to pojawiła się wyjątkowa szansa na wynegocjonowanie przez miasto naprawde porządnego projektu. Mam nadzieję, że miasto jej nie zmarnuje i nie przegnie w żadną stronę - ani nie zgodzi się na byle co, ani nie będzie rzucac kłód pod nogi i przeciągać sprawy.
Elementarny warunek to absolutnie żadnego hipermarketu. Mały, "delikatesowy" - z wyższej półki - supermarket spożywczy co najwyżej. Nie bardzo sobie też wyobrażam zabudowania całego tego terenu - z tego co się orientuję, to miejsce jest ważnym dla Kielc zielonym płucem pomagającym zachować względną równowagę ekologiczną. Nie można przecież zabetonowac całego miasta... Raczej więc wzwyż niż wszerz! Spokojnie mogłoby tam być nawet 5 kondygnacji skupionych od strony ul. Polnej. Zapowiedzi zwracające uwagę na jakość architektury brzmią zachecająco - tu nie wolno popuścić... To powinien być po prostu nowoczesny kawałek centrum miasta, a nie typowa galeria handlowa :!: (np. krakowska galeria Kazimierz wewnątrz b. fajna, z zewnatrz prawie zupełnie mi się nie podoba...). Szkoda, ze Prezydent Lubawski nie ma wyczucia ładu architektonicznego, bo to może trochę sprawie zaszkodzić. Tym bardziej p. Opałko nie powinna się wypowiadać w takich sprawach, bo on jej nie znosi i może zareagować na zasadzie "byle nie tak jak mówi Opałko". :|
O ul. Sienkiewicza zupełnie bym się nie bał - przecież to jest tylko 5 minut drogi pieszo i w moim przekonaniu takie centrum będzie wręcz stymulować rozwój Sienkiewki (łacznie z podwórkami). Tamtejsi kupcy zawsze zresztą byli słabi, nigdy nie potrafili się ze sobą dogadać, sklepy zamykają w czasie, gdy spora częśc ludzi dopiero wychodzi z pracy itd Może się troche zmobilizują :wink: Zgadzam sie zresztą z argumentami Jurka. Ale przede wszystkim: sądzę, że takie centrum Warszawska/Polna/Radiowa szybko spowoduje zmianę wizerunku obszaru między nim, a ul. Sienkiewicza :!: :!: :!: Przede wszystkim obszaru wokół kościoła Św. Wojciecha. Mam na myśli zarówno inwestorów prywatnych, jak i samo miasto, które zapewne przyspieszy przebudowę Warszawskiej od Rynku i budowę nowej uliczki wzdłuż koryta dawnej Silnicy.
Przyspieszy tez zapewne rozwój terenów Targowa/Nowy Świat z jednej i okolice Starodomaszowskiej z drugiej strony. Ścisłe atrakcyjne centrum Kielc na stałe przejdzie granice al. IX Wieków Kielc i szybko sie będzie powiększać.
O centrum handlowym na dworcu trudno coś powiedzieć bo to po prostu zależy od oceny kieleckiego rynku przez inwestorów. I tu tez może być problem, bo to "dziecko" Lubawskiego i konkurencyjne koncepcje moga być dla niego trudne do przyjęcia...

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 28 lipca 2006, o 20:00

Najwazniejsze, ze plan zagospodarowania jest przychylny inwestorowi, wiec proceduralnie trudno zablokowac taka inwestycje. Nie jest to jedyna inwestycja handlowa w Kielcach, ale bez watpienia bedzie najlepsza poki co, bo raz, ze swietna lokalizacja, dwa porzadny inwestor, trzy ma konkretne i dobre plany!

Awatar użytkownika
RZ
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3623
Rejestracja: 29 marca 2006, o 20:48

Post autor: RZ » 28 lipca 2006, o 20:09

autor pisze:Najwazniejsze, ze plan zagospodarowania jest przychylny inwestorowi, wiec proceduralnie trudno zablokowac taka inwestycje. Nie jest to jedyna inwestycja handlowa w Kielcach, ale bez watpienia bedzie najlepsza poki co, bo raz, ze swietna lokalizacja, dwa porzadny inwestor, trzy ma konkretne i dobre plany!
Zdaje się, że plan zagospodarowania obejmuje tylko teren z jednej strony al. IX. Wieków Kielc... Mam wrażenie, że było o tym też wspomniane w dzisiejszym Echu (czytałem papierową wersję) ale może się mylę

Crux

Post autor: Crux » 28 lipca 2006, o 21:03

autor pisze:PS2. Temat został zmoderowany z wiadomych powodow. Nie jestesmy tu po to, by decydowac o tym czy jest cos etyczne czy tez nie, nie wyrazamy tu opinii polityczno-katolickich, tylko traktujemy o inwestycjach, miescie i regionie, a glownie o jego przyszlosci.
Z wiadomych, ale jeżeli wycinamy to wszystkie wiadomości związane z "wiadomym" tematem. Zauważam nieśmiało, że list, od którego się zaczęło nadal jest zamieszczony...

Tommy
Posty: 55
Rejestracja: 19 czerwca 2006, o 14:27

Post autor: Tommy » 28 lipca 2006, o 21:23

Wydaje mi się, że właśnie takiego czegoś w Kielcach brakowało... Zresztą zawsze się dziwiłem, że skoro w Kielcach jest ograniczona powierzchnia (np Pasaż Świętokrzyski), to dlaczego barany nie budują kilku kondygnacji ?? Jestem pod wrażeniem Blue City w Wawie- 6 kondygnacji + parking- i wszędzie ogromne powierzchnie między sklepami, a w naszej Galerii Echo dziady każdy metr kwadratowy wykorzystują na jakieś wyspy itp, że aż przejść jest trudno... Nie zgodzę się że porządna galeria nie może mieć hipermarketu- Blue City ma tylko delikatesy Piotr i Paweł, wygląda rewelacyjnie, a ludzi jak kot napłakał, Promenada też nie ma hipermarketu, ale trochę więcej ludzi bo to Praga, natomiast Arkadia- najlepsza galeria w Warszawie, a może i w Polsce ma Carrefoura i jest git.

Awatar użytkownika
Jarek
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1118
Rejestracja: 2 lipca 2006, o 22:35
Lokalizacja: Kielce - Bocianek

Post autor: Jarek » 28 lipca 2006, o 21:28

Tommy pisze:Wydaje mi się, że właśnie takiego czegoś w Kielcach brakowało... Zresztą zawsze się dziwiłem, że skoro w Kielcach jest ograniczona powierzchnia (np Pasaż Świętokrzyski), to dlaczego barany nie budują kilku kondygnacji ?? Jestem pod wrażeniem Blue City w Wawie- 6 kondygnacji + parking- i wszędzie ogromne powierzchnie między sklepami, a w naszej Galerii Echo dziady każdy metr kwadratowy wykorzystują na jakieś wyspy itp, że aż przejść jest trudno... Nie zgodzę się że porządna galeria nie może mieć hipermarketu- Blue City ma tylko delikatesy Piotr i Paweł, wygląda rewelacyjnie, a ludzi jak kot napłakał, Promenada też nie ma hipermarketu, ale trochę więcej ludzi bo to Praga, natomiast Arkadia- najlepsza galeria w Warszawie, a może i w Polsce ma Carrefoura i jest git.
Ale nie ma co porównywać jednej galeri do drugiej - szczególnie w Wa-wie. Blue City świeci pustakami, a Reduta na przeciwko jakoś sobie radzi. Zresztą, kolejną rzeczą jest wielkość - z tego co jest napisane w artykule, galeria nie będzie powierzchniowo umywała się do Arkadii :) No i w Wa-wie market obsługuje część dzielnicy, a w Kielcach - co ma obsługiwać? Skoro już Biedronek, Tesca i wkrótce Leclerc zapewniają wystarczająco jak na Kielce. A własnie delikatesów z towarami z ciut wyższej półki brakuje.
Kielce - tu jest moje miejsce, tu jest mój dom.

Awatar użytkownika
MeehoweCK
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3317
Rejestracja: 25 września 2005, o 17:41
Lokalizacja: Warszawa / Kielce
Kontakt:

Post autor: MeehoweCK » 28 lipca 2006, o 21:50

Odnośnie tego co napisał RZ (nawiasem mówiąc zgadzam się prawie w 100%) na temat "zielonych płuc": bardzo bym chciał, żeby ten obiekt był jakoś wkomponowany w zielony krajobraz (ale nie ten naturalny tylko jakoś pięknie stworzony przez profesjonalistów) powiedzmy z fontannami itp.
Poza tym dopiero pierwszy dzień o tym rozmawiamy i mamy całe 3 strony zapełnione wypowiedziami... o czymś to świadczy :D
Ambicja to coś co prowadzi ludzkość do postępu, a ludzi do depresji

Crux

Post autor: Crux » 28 lipca 2006, o 21:55

RZ pisze:Trudno się nie wypowiedzieć w takim temacie... :D
Jesli inwestor jest tak zdeterminowany, jak wynika z tego tekstu w Echu, to pojawiła się wyjątkowa szansa na wynegocjonowanie przez miasto naprawde porządnego projektu. Mam nadzieję, że miasto jej nie zmarnuje i nie przegnie w żadną stronę - ani nie zgodzi się na byle co, ani nie będzie rzucac kłód pod nogi i przeciągać sprawy.
Na negocjacje bym nie liczył. Jeżeli brak jest miejscowego planu zagospodarowania, a zdaje się, że tak jest, to miasto nie będzie mogło za bardzo kwestionować przedstawionego projektu. Zresztą ja bym nad brakiem planów zagospodarowania przestrzennego bardzo nie ubolewał, bo czasem gotowy taki plan sprawia, że powstaje bardzo mało ciekawa architektura (znam przynajmniej trzy takie przypadki w Polsce) byle tylko spełnić listę wytycznych urbanistów miejskich. Więc może poznańscy architekci nieskrępowani żadnymi nakazami i zakazami urzędniczymi, kierując się dobrze pojętym poczuciem dobrego smaku i ładu zaproponują coś ciekawego. Oby pozazdrościli rozmachu i pomysłu Starego Browaru i spróbowali dorównać, a może nawet pokonać :-)

Szkoda tylko, że nie padła nazwa tego biura architektonicznego, bo wówczas można byłoby ocenić ich poprzednie realizacje.

Trzymajmy więc kciuki za dobry projekt architektoniczny...

Zgodzę się natomiast z Tobą, że nowopowstającą galerię handlową należałoby raczej traktować jako uzupełnienie oferty Śródmieścia, niż konkurencję dla niego. W Kielcach przy głównym deptaku zasadniczo funkcjonują 3, nawiasem mówiąc dość podrzędne, domy towarowe - Puchatek, Katarzyna (w formie agonalnej) oraz Tęcza. Osobiście więc uważam, że jest to pewna szansa dla Śródmieścia, bo tworzy się coś nowego działającego w jego obrębie, nowa jakość, coś co może właśnie odciągnie ludzi od Realów, Tesców i takich tam.

Logiczne zdaje się też Twoje przypuszczenie na temat przyspieszenia rozwoju i przebudowy okolic pl. Św. Wojciecha. Choć ciekawe czy nie wstrzyma to Sołowowa przed inwestycją na Sienkiewicza w dawnej szkole staszicowskiej. A może jednak przyspieszy? Na dwoje babka wróżyła. Fakt, że tak duża inwestycja, jeżeli faktycznie dojdzie do skutku, to zamiesza trochę w okolicy.

Galeria ta będzie jednak zarazem poważnym zagrożeniem dla Echa (ale klienci powinni się tylko z tego faktu cieszyć). Podobnym zagrożeniem może być też dla przebudowy dworca w takiej formie, jaką wymarzył sobie Lubawski. Obawiam się, że na chwilę obecną w Kielcach nie ma miejsca na dwa bardzo duże centra handlowe w ścisłym centrum, a wątpliwe jest, aby znalazł się inwestor, który chciałby postawić mały dom towarowy (godząc się z mniejszymi wpływami) i jeszcze do tego przebudować cały dworzec kolejowy. Choć może... Może w Kielcach jednak znajdzie się miejsce dla kolejnego dużego gracza.

Na razie czekam na koncepcję architektoniczną. Może oprócz galerii handlowej powstanie np. jakiś wyższy biurowiec (taki "kontrapunkt" dla biurowca przy Targowej). Pożyjemy, zobaczymy...

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
CKielce1
Posty: 35
Rejestracja: 16 lipca 2006, o 23:08

Post autor: CKielce1 » 28 lipca 2006, o 23:29

Jak ktokolwiek przeszkodzi tej bardzo atrakcyjnej inwestycji to normalnie chyba zbierzemy się mu pokazać jak się lata z drugiego piętra magistratu.

Można negocjować (byle to nie zajęło Bóg wie ile, bo czym szybciej wybudują tym lepiej). W/g mnie koniecznie trzeba warunek postawic przebudowy kawałka ulic (nawracanie na warszawskiej i IX wieków).

Zastanawiam się co zrobic z tymi wstrętnymi budynkami między jedną a drugą nitką warszawskiej przy skrzyżowaniu z IX wieków. W sumie są zbędne (wiem, ze łatwo pisać).

Jeśli zrobiony byłby ładnie rynek, warszawska od rynku do skrzyżowania z IX wieków to galeria z centrum się może "łączyć"- ktoś będzie w miescie, na sienkiewce- pojdzie do galerii i odwrotnie.

Jak ktos wspomniał- niech Sołowow robi w koncu ten swój budynek na sienkiewce.

P.S. Co z terenem na którym miała byc stacja Statoil,wczesniej budynek Dorbudu? Ile moze stac blaszane ogrodzenie?
---- > Civitas Kielcensis < ----

ODPOWIEDZ