Church Land Development - Galeria Korona ul. Warszawska

Wszystko na temat nowych inwestycji w Kielcach.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, Sirek1

Awatar użytkownika
tom
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2504
Rejestracja: 29 grudnia 2005, o 10:15
Lokalizacja: Kielce, Lublin
Kontakt:

Church Land Development - Galeria Korona ul. Warszawska

Post autor: tom » 28 lipca 2006, o 08:12

Obrazek

Wielka zmiana w centrum

Najatrakcyjniejszy teren w samym centrum Kielc został wydzierżawiony przez księży na 90 lat. Holendrzy mają już projekt kilkupiętrowej galerii handlowej.

Na terenie przy Domu Księży Emerytów między ulicą Warszawską a Polną ma powstać trzykondygnacyjna potężna galeria handlowa. Inwestor już dogadał się z księżmi, teraz czeka na zgodę miasta...Holenderski inwestor chce wybudować galerię handlową na działce księży emerytów przy ulicy Warszawskiej w Kielcach. Na pewno księża zarobią na tym krocie, ale stracić może miasto...
Budowa ogromnej galerii handlowej jest trzymana w głębokiej tajemnicy, choć umowa między Stowarzyszeniem Wzajemnej Pomocy Kapłanów Diecezji Kieleckiej , które zarządza placem w samym centrum Kielc przylagającym do ulic Warszawskiej i Polnem a Theo Jongenem już została podpisana!
Jak będzie wyglądała inwestycja Holendra na terenie przy Domu Księży Emerytów? Z tego, co udało nam się nieoficjalnie ustalić ma to być zaskakujący, nowoczesny, wysoki na 16 metrów budynek. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się ,że już podpisywane są umowy z punktów handlowych, których ma być w galerii kilkadziesiąt – od 80 do 100.
Na razie nikt nie zdradza oficjalnie szczegółów projektu. Nam udało się dotrzeć do architektów, którzy go tworzą. Ustaliliśmy, że budynek będzie miał podziemny parking i trzy kondygnacje, a wewnątrz między innymi ogromny telebim, kaskadę wodną, tuby świetlne i dużo zieleni. Pierwszy projekt obejmował też oprócz punktów handlowych w galerii wieki hipermarket znanej sieci. Podobno teraz jednak kształt galerii podlega zmianie , jej efektem prawdopodobnie będzie rezygnacja z hipermarketu.

Lukratywna dzierżawa
Z naszych ustaleń wynika, że księża emeryci podpisali umowę z holenderskim developerem i architektem Theo Jongenem kilka dni temu. Ile zapłacił księżom za działkę przy ulicy Warszawskiej? Marcin Chechelski, prezes Fundacji „Unitas”, która prowadziła rozmowy w imieniu księży emerytów, nie chce powiedzieć. – Ale ta działka nie została sprzedana, tylko wydzierżawiona! – zastrzega prezes Chechelski. Tyle, że w umowie wpisano dzierżawę dla Holendra na... 90 lat! Już od września będzie płacił ponoć horrendalny czynsz. – Za taką jedną miesięczną ratę pożyłaby sobie pani długo – powiedział nam jeden z naszych informatorów.
Theo Jongen chce jak najszybciej zacząć budowę galerii. To jego pierwsza tego typu inwestycja w Polsce. – Będzie miała bardzo ciekawą architekturę, dopasowaną do tego miejsca, ale i wyróżniającą ją spośród sąsiednich budynków. Projekt przygotowują poznańscy architekci – informuje Piotr Miklaszewski, reprezentant inwestora.

Miasto się zastanawia
Na razie jedno jest pewne - Theo Jongen nie ruszy z budową galerii we wrześniu, bo nie dostał jeszcze zgody Urzędu Miasta. Przedstawiciele Holendra właśnie prowadzą rozmowy z miastem w tej sprawie, ale urzędnicy milczą jak grób na ten temat. – Dopóki nie będzie decyzji w tej sprawie, nie wolno nam udzielać żadnych informacji – mówi Andrzej Kędra, dyrektor Wydziału Architektury, Geodezji i Spraw Mieszkaniowych w kieleckim Urzędzie Miasta.
A decyzja nie jest łatwa, bo budowa potężnej galerii handlowej tak blisko centrum Kielc może poważnie zaszkodzić rozkwitającej handlowo i towarzysko pobliskiej ulicy Sienkiewicza i zaprzepaścić miejskie plany rozwoju centrum handlowego przy dworcu kolejowym. Prezydent Kielc Wojciech Lubawski na razie nie chce się jednak wypowiadać na temat planów Holendra. – Dopóki cała dokumentacja w tej sprawie nie zostanie szczegółowo przeanalizowana, nie chcę komentować tej sprawy – usłyszeliśmy od Wojciecha Lubawskiego.


Komentują przedstawiciele architektów i handlowców
Regina Kozakiewicz-Opałka, prezes oddziału kieleckiego Stowarzyszenia Architektów Polskich: - Jeżeli nie będzie tam supermarketu, to być może to jest dobre miejsce na nie za dużą galerię, w której mogłoby się też znaleźć miejsce na jakąś działalność kulturalną. Ale zanim miasto wyda zgodę na budowę tego obiektu, to powinno postawić inwestorowi szereg warunków do spełnienia, tak żeby skorzystali na tej inwestycji Kielczanie, a nie tylko inwestor. Na liście takich warunków powinien się pojawić na pewno duży parking dla mieszkańców i zobowiązanie, by ten budynek był zbudowany ze szlachetnych materiałów.
Grzegorz Czekaj, dyrektor Galerii Echo w Kielcach: - Patrzę z niepokojem na ten projekt nie tylko dlatego, że będzie to dla nas konkurencja - to akurat zdopinguje nas do jeszcze lepszej walki o klienta. Dla mnie zastanawiające jest budowanie tak dużej galerii handlowej praktycznie prawie w ścisłym centrum miasta. To może kompletnie zakorkować tę część Kielc! Nie jestem też pewien, czy taki obiekt nie będzie się gryzł architektonicznie z sąsiedzkimi budynkami w tym miejscu.

:arrow: http://www.echodnia.eu/swietokrzyskie/?cat=10&id=32997

----------------------

:o :)
Spodziewałem się, że prędzej czy później pojawi się jakiś inwestor z konkretnymi planami budowy galerii, ale nie przypuszczałem, że prace są już tak zaawansowane.
Komisja Rewizyjna czuwa!

halny
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1807
Rejestracja: 27 września 2005, o 20:15
Lokalizacja: Kielce

Post autor: halny » 28 lipca 2006, o 08:35

Jak to będzie jakiś super obiekt to nie ma co gadać tylko budować :)

Awatar użytkownika
ice
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5738
Rejestracja: 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Post autor: ice » 28 lipca 2006, o 08:36

Znajac zycie i naszych urzednikow to sprawa zakonczy sie na tym artykule.
A takie wymowki ze budowa "może poważnie zaszkodzić rozkwitającej handlowo i towarzysko pobliskiej ulicy Sienkiewicza i zaprzepaścić miejskie plany rozwoju centrum handlowego przy dworcu kolejowym." czy "To może kompletnie zakorkować tę część Kielc!" to dla mnie bzdura.
Ale zaskoczyla mnie mile pani Regina :)
Mam nadzieje ze budowa dojdzie do skutku.

Awatar użytkownika
tom
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2504
Rejestracja: 29 grudnia 2005, o 10:15
Lokalizacja: Kielce, Lublin
Kontakt:

Post autor: tom » 28 lipca 2006, o 08:36

Jeżeli tylko nie będzie hipermarketu to jestem jak najbardziej za! :).
Komisja Rewizyjna czuwa!

Awatar użytkownika
MeehoweCK
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3317
Rejestracja: 25 września 2005, o 17:41
Lokalizacja: Warszawa / Kielce
Kontakt:

Post autor: MeehoweCK » 28 lipca 2006, o 09:15

Zgadzam się w 100%, że kolejny hipermarket (przynajmniej w tej dzielnicy) nam nie potrzebny, natomiast galeria jak najbardziej tak :D Moim zdaniem nie ma obaw o ulicę Sienkiewicza. Za daleko zaszła już nowa moda na Sienkiewkę, aby teraz to upadało. A Dworzec PKP jest chyba mimo wszystko nieco dalej... Dla osób jadących z północy i wschodu będzie nowa galeria, a dla jadących z południa i zachodu - Dworzec 8) Jeśli chodzi o korki to wszystko jest kwestią rozwiązań komunikacyjnych. Jak się pofatygują zrobić dwupoziomowe bezkolizyjne wjazdy (jak na przykład do Złotych Tarasów) to nie ma się czego obawiać :wink: (co prawda wątpię, ale pomarzyć można)
A tak w ogóle to jestem optymistą jeśli faktycznie zaszło to tak daleko
Ambicja to coś co prowadzi ludzkość do postępu, a ludzi do depresji

Boss
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1165
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 21:21
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Boss » 28 lipca 2006, o 10:38

a ja tak troche z innej beczki... nie zauważyliście że troche jest to fałszywe obłudne i kłuci sie z tym do czego "powołano" tych klechów? - zamiast przeznaczyc te tereny pod budowe rodzinnych domów dziecka, schroniska dla samotnych matek lub schroniska dla bezdomnych, albo wogóle dac te tereny miastu aby wybudowano tam mieszkania dla potrzebujących - klechy postanowiły ze mają w dup** biednych ciemięzonych ludzi i postawiom sobie pod nosem przybytek rozpusty i będą na nim zarabiac krocie :roll: patologia pełną gębą, jak widac od średniowiecza nie wiele sie zmieniło a święte krowy dalej muczą.
jawnie i bez wstydu popierają pis który ma gigantyczne opóźnienia dotyczące planów budowy 3 mln mieszkań więc aby pomóc ukochanej partii kleru gdybym tylko mógł to bym im odebrał te terany i przeznaczył pod zabudowe wielorodzinną.

Awatar użytkownika
ice
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5738
Rejestracja: 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Post autor: ice » 28 lipca 2006, o 10:53

O ile mi wiadomo, ten teren byl od dawna przeznaczony pod komercje, uslugi-handel.
Pod zabudowe wielorodzinna, przeznaczona jest glownie zachodnia dzielnica, i w najblizszych latach nalezy sie spodziewac rozowju w tamtym kierunku jesli chodzi o osiedla mieszkaniowe, nie mowiac o pojedynczych blokach.
Takze dla mnie nie ma w tym nic zlego i sie z Toba nie zgadzam.

Awatar użytkownika
MeehoweCK
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3317
Rejestracja: 25 września 2005, o 17:41
Lokalizacja: Warszawa / Kielce
Kontakt:

Post autor: MeehoweCK » 28 lipca 2006, o 11:01

Boss pisze:(...) przybytek rozpusty (...)
z deka przesadziłeś :shock:
Ambicja to coś co prowadzi ludzkość do postępu, a ludzi do depresji

Boss
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1165
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 21:21
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Boss » 28 lipca 2006, o 11:01

ice pisze:O ile mi wiadomo, ten teren byl od dawna przeznaczony pod komercje, uslugi-handel.
Pod zabudowe wielorodzinna, przeznaczona jest glownie zachodnia dzielnica, i w najblizszych latach nalezy sie spodziewac rozowju w tamtym kierunku jesli chodzi o osiedla mieszkaniowe, nie mowiac o pojedynczych blokach.
Takze dla mnie nie ma w tym nic zlego i sie z Toba nie zgadzam.
ale mnie nie chodzi o to co tam będzie budowane, tylko o to do kogo należą te tereny - i co ta osoba (instytucja) chce tam wybudowac.

dla mnei to tam mogą wybudowac nawet elektrownie atomową. chodzi mi o pewne obłudne zachowania instytucji kościelnych. i tylko tyle. nie mam nic przeciwko jakiejkolwiek budowie - w przeciwnym razie nie udzielałbym sie tu na forum :P

Boss
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1165
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 21:21
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Boss » 28 lipca 2006, o 11:06

MeehoweCK pisze:
Boss pisze:(...) przybytek rozpusty (...)
z deka przesadziłeś :shock:
ten "przybytek rozpusty" miał byc w cudzysłowie. widze ze bez cudzysłowa ani rusz :roll:

celowo użyłem nowomowy jaką posługuja sie księża głosząc kazania z ambony potępiające budowe hipermarketów i ogólnie szeroko rozumianego postępu. a tu prosze kiedy tylko pojawi sie okazja sami z niej korzystają.

PS. widze ze temat ksieży i kościoła jeszcze długo będzie swoistym tabu w Polsce

Awatar użytkownika
Jarek
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1118
Rejestracja: 2 lipca 2006, o 22:35
Lokalizacja: Kielce - Bocianek

Post autor: Jarek » 28 lipca 2006, o 11:14

A mnie bardziej interesuje kto to jest Theo Jongen i cyz coś już w Polsce wybudował. Bo mój przyjaciel google nie znalazł nikogo takiego...

Boss
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1165
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 21:21
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Boss » 28 lipca 2006, o 11:15

jarp pisze:mój przyjaciel google...
mamy wspólnego przyjaciela :lol:

Awatar użytkownika
Jarek
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1118
Rejestracja: 2 lipca 2006, o 22:35
Lokalizacja: Kielce - Bocianek

Post autor: Jarek » 28 lipca 2006, o 11:15

jarp pisze:A mnie bardziej interesuje kto to jest Theo Jongen i cyz coś już w Polsce wybudował. Bo mój przyjaciel google nie znalazł nikogo takiego...
Tfu, nie w Polsce, bo tu on nic nie budował jeszcze - GDZIEKOLWIEK

Awatar użytkownika
Michał
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1258
Rejestracja: 29 grudnia 2005, o 01:09

Post autor: Michał » 28 lipca 2006, o 11:24


Awatar użytkownika
tom
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2504
Rejestracja: 29 grudnia 2005, o 10:15
Lokalizacja: Kielce, Lublin
Kontakt:

Post autor: tom » 28 lipca 2006, o 12:16

Boss pisze:
ice pisze:O ile mi wiadomo, ten teren byl od dawna przeznaczony pod komercje, uslugi-handel.
Pod zabudowe wielorodzinna, przeznaczona jest glownie zachodnia dzielnica, i w najblizszych latach nalezy sie spodziewac rozowju w tamtym kierunku jesli chodzi o osiedla mieszkaniowe, nie mowiac o pojedynczych blokach.
Takze dla mnie nie ma w tym nic zlego i sie z Toba nie zgadzam.
ale mnie nie chodzi o to co tam będzie budowane, tylko o to do kogo należą te tereny - i co ta osoba (instytucja) chce tam wybudowac.

dla mnei to tam mogą wybudowac nawet elektrownie atomową. chodzi mi o pewne obłudne zachowania instytucji kościelnych. i tylko tyle. nie mam nic przeciwko jakiejkolwiek budowie - w przeciwnym razie nie udzielałbym sie tu na forum :P
To jest zbyt atrakcyjny teren na budowe mieszkań socjalnych. Centrum miasta, dobry dojazd, przepływ ludzi - szkoda byłoby to zmarnować.
A w kwestii księży i ich decyzji również jestem nastawiony sceptycznie, ale to już inna sprawa.
Komisja Rewizyjna czuwa!

ODPOWIEDZ