Church Land Development - Galeria Korona ul. Warszawska

Wszystko na temat nowych inwestycji w Kielcach.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, Sirek1

Awatar użytkownika
Petras
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 915
Rejestracja: 7 grudnia 2007, o 16:41
Lokalizacja: Kielce Czarnów

Post autor: Petras » 11 lipca 2012, o 18:47

A dopiero Teleexpress z 11.07.2012 min 5:38 się śmiał, jak wójt niemieckiego miasteczka Tiberg zarządził zrobienie osobnych miejsc parkingowych dla pań, większych od tych dla panów i nie przy słupach. Może ten pomysł Korona też powinna zaadoptować?

Denerwują mnie tablice na każdej latarni na al. Solidarności w stronę Reala, że na Koronie parking za darmo. Pewnie już liczą ilu frajerów się złapie na konieczność zapłacenia, kiedy skończy się darmocha. Biletomaty przecież nie będą stać wiecznie bezczynne :twisted:
"Rzecznik MZD zapowiada, że mimo protestów inwestycja zostanie zrealizowana."

Awatar użytkownika
kamilkw
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1458
Rejestracja: 25 czerwca 2007, o 09:48
Lokalizacja: Morawica/Kielce

Post autor: kamilkw » 11 lipca 2012, o 18:51

A chcesz się założyć, że będą? :) Ogłaszając płatny parking kilka dni po otwarciu, galeria sama strzeliła sobie w stopę.
pletwa

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3940
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 11 lipca 2012, o 19:07

Kolejne wejście do galerii Korona

Galeria Korona w Kielcach rozpoczęła kolejną inwestycję. Wzdłuż ulicy Warszawskiej, pomiędzy centrum handlowym a Domem Księży Emerytów, rozpoczęła się budowa wejścia. Jak informuje Izabela Ironmonger, menadżer do spraw marketingu , powstanie ciąg pieszy, który architektonicznie będzie komponował się z wyremontowanym odcinkiem ulicy Warszawskiej.
Pojawią się latarnie, ławki i roślinność. Dodaje, że nowe wejście będzie wiodło na poziom minus jeden. Ma ułatwić, a jednocześnie zachęcić kielczan do odwiedzenia galerii. Prace budowlane mają zakończyć się w sierpniu.
Jednocześnie, jak już informowaliśmy, na trzypoziomowym parkingu zostanie zamontowany system informujący o wolnych miejscach do zaparkowania auta. Poprawiane są też wewnętrzne drogi dojazdowe do parkingu, na które narzekali klienci.
Galerię Korona odwiedza dziennie około 18 tysięcy osób.

:arrow: http://www.radio.kielce.pl/page,,Kolejn ... 30435.html

Awatar użytkownika
Sz.J.
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1113
Rejestracja: 22 września 2005, o 18:14
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Sz.J. » 11 lipca 2012, o 19:39

W Niemczech w każdej galerii są ekstra szersze miejsca parkingowe tylko dla kobiet (Frauenparkplatz). Może stąd podobna idea u nas? 8)

boogie
Posty: 317
Rejestracja: 13 października 2008, o 19:15

Post autor: boogie » 12 lipca 2012, o 17:04

http://mistrzowie.org/447291/Galeria-Korona

Pojawił się tez krótki reportaż w dzisiejszym teleexpressie. Pani Ironmonger mowiła, że rezygnują z oznaczenia tego wjazdu jako "wjazdu dla kobiet". Ktoś w końcu poszedł po rozum do głowy ;)

Awatar użytkownika
MeehoweCK
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3317
Rejestracja: 25 września 2005, o 17:41
Lokalizacja: Warszawa / Kielce
Kontakt:

Post autor: MeehoweCK » 12 lipca 2012, o 20:01

Korzystałem z jednego i drugiego wjazdu, problemu nie widzę, a technicznie nie jestem wirtuozem kierownicy. Poza tym wydaje mi się, że wysokie i szerokie krawężniki mają na celu zapobiegać ocieraniu się o ściany...

grzebo
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1434
Rejestracja: 12 stycznia 2009, o 14:20
Lokalizacja: Kielce

Post autor: grzebo » 12 lipca 2012, o 23:08

Sz.J. pisze:W Niemczech w każdej galerii są ekstra szersze miejsca parkingowe tylko dla kobiet (Frauenparkplatz).
Frauenparkplatz są tylko w niektórych landach. I co do zasady nie są szersze, bo nie chodziło im o to, że kobiety nie umieją prowadzić, tylko żeby się nie bały napadu. Ale w istocie to jest rozwiązanie przeciwskuteczne. Większym zagrożeniem niż faktyczna napaść na parkingu podziemnym (których jest mało), jest lęk przed taką napaścią. A taki lęk wzrasta jak namalujesz specjalne miejsca blisko wyjścia i z dodatkowym oświetleniem i kamerami, bo to jakbyś przypominał każdej odwiedzającej "na tym parkingu możesz zostać napadnięta, ale popatrz, tu jest taki kącik, gdzie zrobiliśmy trochę bezpieczniej". No i jest wielki fail, jak akurat te miejsca są zajęte.

boogie
Posty: 317
Rejestracja: 13 października 2008, o 19:15

Post autor: boogie » 9 sierpnia 2012, o 19:32

budowo zejścia n poziom -1 od kuchni, zdjęcie sprzed kilku dni.

Obrazek

Awatar użytkownika
bender
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 829
Rejestracja: 25 lipca 2011, o 21:11
Lokalizacja: Bo to Kielce, Kielce są bracie...

Post autor: bender » 27 sierpnia 2012, o 21:15

Dlatego właśnie chciałbym to przedyskutować z Wami a nie z nim. :)

Byłem w Koronie kilka razy i niestety rzeczywistość miażdży marzenia.
Stowarzyszenie Blokujemy Kieleckie Inwestycje by T. Sayor

Awatar użytkownika
michal_ck
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2682
Rejestracja: 18 stycznia 2007, o 00:20
Lokalizacja: Kielce-Dąbrowa

Post autor: michal_ck » 28 sierpnia 2012, o 11:03

Chyba pierwszy raz.
1. Zastępca Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej SKI
2. Koordynator ds. zieleni miejskiej
3. Koordynator ds. zagospodarowania os. Dąbrowa II

Awatar użytkownika
ZappeR
Posty: 68
Rejestracja: 16 lutego 2011, o 23:38
Lokalizacja: Kielce / Lublin

Post autor: ZappeR » 28 sierpnia 2012, o 14:15

Mi również Korona się podoba. Co do Piotra i Pawła podobnie jak MeehoweCK nie miałem nigdy problemów ze świeżością, a co jeszcze bardziej mnie zdziwiło to część produktów, które potrzebowałem zakupić nabyłem taniej niż w Tesco (mimo iż cały czas byłem świecie przekonany, że PiP jest dużo droższym sklepem).

Poza tym rzeczywiście po dokończeniu remontu, uruchomieniu pozostałych sklepów i rozgłoszeniu światu tych nowinek powinno być ciut lepiej. Dobór sklepów wydaje mi się dobry. W końcu uruchomiono Multikino, które ma wygodne siedzenia i przyjemnie ogląda się w ich salach filmy (ale ile razy w nim nie byłem to nigdy nie było kompletu osób na sali, co wydaje mi się, że jest związane z brakiem podobnej akcji jaka jest w Heliosie, tj. Tanie Wtorki, bo Środy w Orange to jednak nie to samo; poza tym część osób uważa, że Multikino jest bardzo drogie i nie idzie nawet tego sprawdzić). Korona jednak powinna próbować szukać innych rozwiązań niż kopiowanie pomysłów od Galerii Echo. Szukać inspiracji w centrach handlowych znajdujących się w innych miastach. Bo z tego co zauważyłem to obniżki, dinozaury itp. już były wcześniej w GE, więc jest to żadna atrakcja. Brakuje jakiś mniejszych koncertów, spotkań z pisarzami, muzykami itp., które przyciągałyby osoby.

Zaś co parkingu, słysząc wiele negatywnych komentarzy na jego temat sam w końcu postanowiłem podjechać i sprawdzić jak to jest w rzeczywistości. Żeby nie było czasem żadnych problemów podjechałem koło 22 kiedy było już praktycznie pusto i okazało się, że nie taki wilk straszny jak go malują. Jest miejscami ciasno, dużo zakrętów i brak regularności jak na parkingu GE, ale z parkowaniem nie miałem żadnych problemów. Miejsca sporo, nawet w godzinach popołudniowych.
https://www.mobilestage.in - aktualności, recenzje, relacje ze świata Android, Windows Phone, iOS i innych
https://www.media-machine.pl - tworzenie stron www

Awatar użytkownika
AR
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5704
Rejestracja: 15 listopada 2005, o 19:01
Lokalizacja: QKI
Kontakt:

Post autor: AR » 7 września 2012, o 12:42

Wewnątrz, wiszą już reklamy H&M informujące o zbliżającym się otwarciu.
Wszystkim się podoba, a tobie się nie podoba

Awatar użytkownika
lukas000
Posty: 204
Rejestracja: 7 marca 2011, o 15:41
Lokalizacja: mam to wiedzieć:)

Post autor: lukas000 » 12 września 2012, o 16:40

A co z tym witaczem dla korony, który był projektowany przez studentów.

Awatar użytkownika
Krzysiek Kielce
Posty: 308
Rejestracja: 2 grudnia 2008, o 16:11
Lokalizacja: KIELCE

Post autor: Krzysiek Kielce » 14 września 2012, o 07:04

Przystanek przy galerii przestanie straszyć
W przyszłym tygodniu drogowcy chcą wymienić wiatę przystankową na ulicy Warszawskiej, tę w pobliżu Galerii Korona.
- Okolice Galerii Korona wyglądają bardzo ładnie. Jedyny mankament to stary przystanek, który straszy przechodniów i klientów. Kiedy doczeka się wymiany? - pyta pani Elżbieta. Projekt przebudowy terenu i nasadzeń wokół galerii przygotował inwestor Korony. - Z ustaleń wynika, że to Miejski Zarząd Dróg powinien wymienić wiatę przystankową - informuje Izabela Ironmonger, menedżer ds. marketingu galerii Korona. - Wymienimy ją najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu - uspokaja Jarosław Skrzydło, rzecznik MZD. - Będzie to jedna z 20 wiat zamówionych w wakacje. Część z nich jest już montowana na ulicy Krakowskiej - dodaje. Pozostałe 5 wiat zastąpi te przystanki, które najpilniej wymagają wymiany. Wśród nich jest ten przy ul. Warszawskiej. Nowe wiaty mają dach w kształcie łuku, przeszklone ściany oraz zielony kolor. To nie koniec zmian wokół galerii. - Trwają ostatnie, kosmetyczne już prace przy łączniku między ulicą Warszawską a poziomem -1 w galerii - mówi Ironmonger. W przyszłym tygodniu robotnicy zdemontują płot ogradzający galerię od tej strony.
źródło: http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,35255, ... aszyc.html

Awatar użytkownika
CubaSh
Posty: 54
Rejestracja: 4 marca 2012, o 15:45
Lokalizacja: CK

Post autor: CubaSh » 15 września 2012, o 12:19

No to pięknie... miałem nadzieję że w sąsiedztwie Korony powstanie coś oryginalnego... a tu funduje sie nam standardowy potworek...żeby jeszcze te przystanki były w kolorze czerwono-żółtym, co chyba powinno byc oczywstością, to nawet by wyglądały.. ale tak? Kompletnie bez sensu to wygląda w Kielcach w tej kwestii

ODPOWIEDZ