Church Land Development - Galeria Korona ul. Warszawska

Wszystko na temat nowych inwestycji w Kielcach.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, Sirek1

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11636
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 13 listopada 2009, o 13:28

Wklejam jeszcze calosc opisu inwestora:
Galeria Korona Kielce - niezwykła architektura i wielkomiejski styl

Wiosną 2010 r. ruszy budowa Galerii Korona Kielce. Na powierzchni całkowitej obiektu, która wyniesie 93 tys. m², znajdzie się między innymi 140 lokali handlowo-usługowych, klub fitness i trzypoziomowy parking. Otwarcie planowane jest na przełom 2011 i 2012 roku.

Korona w sercu miasta
Galeria Korona Kielce powstanie w samym centrum miasta, w trójkącie ulic Warszawskiej, Polnej i Radiowej. Położenie przy głównych arteriach komunikacyjnych Kielc gwarantuje szybki i łatwy dostęp z całego Obszaru Metropolitalnego, zarówno samochodem, jak i środkami komunikacji publicznej. Odległość dzieląca Galerię od historycznej części Kielc można pokonać spacerem w kilka minut.

Do wnętrza budynku będzie można dostać się wejściami od ulicy Warszawskiej oraz od ulicy Polnej, przy czym od strony ulicy Warszawskiej znajdą się dwa wejścia, prowadzące bezpośrednio na dwa poziomy obiektu – dolny i górny parter.
Budowie Galerii towarzyszyć będą inwestycje w infrastrukturę drogowa, znajdującą się w bezpośrednim sąsiedztwie obiektu, realizowane zgodnie z porozumieniem zawartym z władzami miasta. Ponadto zostanie zagospodarowany teren wzdłuż ulicy Warszawskiej od strony skrzyżowania z Al. IX Wieków Kielc, tworząc reprezentacyjny deptak prowadzący do obiektu.
Oferta szyta na miarę
Na trzech kondygnacjach Galerii znajdzie się 140 lokali handlowo-usługowych oraz punkty gastronomiczne o łącznej powierzchni 34 tys. m². W Galerii znajdzie się miedzy innymi supermarket na dolnym parterze, dwupoziomowy sklep ze sprzętem RTV AGD na dolnym
i górnym parterze, a także klub fitness na pierwszym piętrze.
Kawiarnie i restauracje zlokalizowane są na wszystkich kondygnacjach Galerii. Na najwyższej z nich znajduje się ogródek gastronomiczny (food court) z rozległym widokiem na całe Centrum. Szeroka oferta kulinarna, obejmująca zarówno dania podawane w barach szybkiej obsługi, jak
i specjalności kuchni z różnych stron świata, zaspokoi najbardziej wymagające podniebienia.
Ostatnie trzy poziomy Galerii przeznaczone są na parking samochodowy, mieszczący ponad 1200 miejsc postojowych.
Architektura w nowym świetle
Bryła budynku pokryta jest panelami perforowanymi, które zapewniają fasadzie wizualną przestrzenność i pozwalają na zróżnicowany odbiór elewacji budynku przy różnych warunkach oświetlenia naturalnego i sztucznego. Dzięki podświetlonej, dwuwarstwowej fasadzie po zmroku podziwiać można efektowną, różnokolorową iluminację budynku. Projekt Galerii zapewnia integrację miejskich przestrzeni publicznych z wnętrzem budynku.
Główne wejście do Galerii usytuowane jest przy ulicy Warszawskiej. Inspiracje dla dwupoziomowego placu wejściowego, prowadzącego na dolny i górny parter obiektu, stanowiła idea bramy miejskiej o nadzwyczajnych proporcjach. Architektura placu zapewnia swobodny dostęp do Centrum bezpośrednio z ulicy, zaś przestrzeń wewnętrznego pasażu handlowego stanowi naturalną konsekwencję rozwiązań zastosowanych na zewnątrz Galerii.
Fontanna ze współczesną rzeźbą, nastrojowa kawiarnia z zewnętrznym tarasem, kamienne siedziska, architektura zieleni oraz wzór graficzny posadzek kształtują jakość miejskiej przestrzeni w otoczeniu Galerii, harmonizując jednocześnie z pejzażem samego centrum Kielc.
Miejski klimat ulicy handlowej
Duża ilość górnego, dziennego światła i wysoka jakość materiałów wykończeniowych nadają Galerii miejski klimat, sprawiając wrażenie zadaszonej, wielopoziomowej ulicy handlowej. Poszczególne kondygnacje tworzą tarasy widokowe, ułatwiając orientację w przestrzeni
i gwarantując doskonałą widoczność. Dobrą komunikację miedzy poszczególnymi poziomami Centrum zapewniają trzy windy panoramiczne i dwa ciągi schodów ruchomych. Dominującymi elementami wnętrza są dwie przeszklone bryły o charakterystycznej architekturze, wyznaczające przestrzeń placów wejściowych i wielofunkcyjnego Placu Centralnego.
Plac Centralny
Pomiędzy dwiema bliźniaczymi formami „wysp” usytuowany jest Plac Centralny. Subtelny charakter atrium osiągnięto dzięki naturalnemu światłu, wpadającemu przez znajdujący się bezpośrednio nad placem świetlik. Na tle wewnętrznej architektury Galerii wyraźnie rysuje się wieża o ażurowej konstrukcji. Umiejscowiona wewnątrz wieży winda panoramiczna to doskonała platforma widokowa. Konstrukcja wieży pozwala także na instalacje systemów oświetlenia scenicznego, dzięki czemu Plac Centralny może również pełnić funkcje sceny dla wydarzeń artystycznych, takich jak koncerty, wystawy, pokazy mody czy przedstawienia multimedialne.

halny
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1807
Rejestracja: 27 września 2005, o 20:15
Lokalizacja: Kielce

Post autor: halny » 13 listopada 2009, o 23:51

A jak tam w Radomiu ??? Nie wybieram się tam :lol: , to może garść informacji jesli mozna prosić :wink:

redoxygene
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 781
Rejestracja: 22 czerwca 2008, o 20:36

Post autor: redoxygene » 14 listopada 2009, o 01:51

Szukajcie, a znajdziecie. Jest 5 sal w Heliosie, 6 kolejnych bedzie w Multikinie w przyszlym roku. W King Crossie, jednym z elementow ma byc multipleks. Na razie jednak cisza w temacie.

Awatar użytkownika
sueno
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4907
Rejestracja: 31 maja 2006, o 21:56
Lokalizacja: Świat czerwonego smoka
Kontakt:

Post autor: sueno » 15 listopada 2009, o 11:35

Galeria Korona szyta na miarę 2009-11-13

Zobacz w Internetowej Telewizji Kielce

Wiosną 2010 r. rozpocznie się budowa Galerii Korona Kielce. Powstanie w centrum miasta, w trójkącie ulic Warszawskiej, Polnej i Radiowej. Ma to być jeden z najpiękniejszych obiektów tego typu w Polsce. Twórca koncepcji architektonicznej, przedstawiciel pracowni, która na swoim koncie ma inwestycje na całym świecie, zapewnia, że Korona to projekt „szyty na miarę” dla konkretnego miejsca.

Bryła budynku będzie pokryta panelami perforowanymi, które dadzą efekt lekkości i przestrzenności. Na trzech kondygnacjach Galerii Korona znajdzie się około 140 sklepów oraz punkty gastronomiczne o łącznej powierzchni 34 tys. m kw. Będzie również kino, klub fitness, kawiarnie i restauracje.

Galeria zostanie wyposażona w parking na ponad 1200 miejsc postojowych. Całkowita powierzchnia obiektu wyniesie 93 tys. m kw. Do wnętrza budynku można się będzie dostać wejściami od strony ul. Warszawskiej oraz od Polnej. Inwestor przebuduje miedzy innymi sieć dróg wokół obiektu. Radiowa i Polna zostaną poszerzone, na Radiowej powstanie małe rondo ze zjazdem do galerii. Inwestycja ma zostać zakończona na przełomie 2011 i 2012 roku.

źródło: http://www.um.kielce.pl/pl/biuro_prasow ... t3296.html
Najlepsza gra w sieci: http://www.reddragon.pl

"Są fachowcy i nie widzę potrzeby, żeby nauczyciel dyktował, jak ma się budować drogi" - autor znany :D

maark
Posty: 243
Rejestracja: 18 października 2006, o 10:05

Post autor: maark » 15 listopada 2009, o 23:59

Nowy pomysł na blokadę Galerii Korona

Czy 350-metrowa działka zablokuje inwestycję wartą 300 milionów złotych? Niewielka nieruchomość przy ul. Radiowej może być języczkiem u wagi przy budowie w centrum Kielc Galerii Korona.

Inwestycja na terenie między ulicami Warszawską, Polną i Radiową ma się rozpocząć na przełomie kwietnia i maja przyszłego roku. - Przygotowujemy dokumenty niezbędne do uzyskania pozwolenia na budowę - mówi Lech Chudy, wiceprezes zarządu spółki NG2 należącej do znanego biznesmena Dariusza Miłka, właściciela m.in. sieci sklepów CCC. Formalnym inwestorem jest spółka Church Land Development. Otwarcie Galerii Korona zaplanowano na przełom 2011 i 2012 roku. W ok. 140 sklepach pracę znajdzie ponad 800 osób.

Takie są plany, ale czy uda się je zrealizować? Już wiadomo, że uzyskanie pozwolenia na budowę nie będzie tylko formalnością. Na początku roku opisywaliśmy, jak Marek Pytlewski, na co dzień asystent zarządu do spraw zakupów w spółce Echo Investment, do której należy Galeria Echo, kupił dwuprocentowy fragment działki sąsiadującej z tą, na której stanąć ma Galeria Korona. To zaledwie ok. 20 m kw., ale Pytlewski planował też odkupić pozostałe udziały. Właściciele terenu, starsze małżeństwo, nie zgodziło się i skierowało sprawę do sądu. Wygrało ją i wykupiło udziały Pytlewskiego, a swoją nieruchomość sprzedało spółce Church Land Development.

Teraz walka przenosi się na sąsiednią działkę przy ul. Radiowej. Na nieruchomości o powierzchni ok. 350 m kw. stoi budynek usługowo-mieszkalny. Wprawdzie już kilka lat temu właściciel terenu podpisał umowę z Church Land Development gwarantującej tej spółce prawo pierwokupu, ale w ostatnich miesiącach pojawiło się kilka nowych propozycji sprzedaży lub dzierżawy tej nieruchomości. Jednym z nich był mężczyzna przedstawiający się jako pośrednik w handlu nieruchomościami i pracujący m.in. na zlecenie Echa Investment.

Właściciel działki nie chce na ten temat rozmawiać. - Panie, tu już było paru chętnych - ucina. Ale nie ukrywa, że jest skłonny sprzedać działkę. - To zależy od ceny - przyznaje.

- Nikogo nie wysyłaliśmy w naszym imieniu, żeby rozmawiać o zakupie - stwierdza Wojciech Gepner, doradca ds. public relations Echo Investment SA. Czy spółka jest zainteresowana kupnem tej nieruchomości? - Nie potrafię odpowiedzieć na to pytanie. Nie dostaliśmy żadnej oferty - odpowiada Gepner.

Osoby z branży nieruchomości do zapewnień Echa Investment podchodzą ostrożnie. - Powiedzmy sobie szczerze, działka o powierzchni 350 metrów w takim miejscu nie jest aż tak atrakcyjna, żeby tam rozkręcać jakiś biznes. Ale za to na etapie uzyskiwania pozwolenia na budowę najbliższy sąsiad ma wgląd do dokumentów, jest informowany o wszystkich decyzjach i może je zaskarżać w kolejnych instancjach - zauważa jeden z kieleckich pośredników w handlu nieruchomościami.

Przygotowaniom do budowy Galerii Korona bacznie przyglądają się też kupcy z kieleckiego deptaka. - Chcielibyśmy mieć większy wpływ na politykę miasta dotyczącą takich inwestycji. Bo z jednej strony zmienia się plan zagospodarowania przestrzennego, żeby mógł powstać taki obiekt, a z drugiej likwiduje się strefę parkowania w centrum miasta. To rzucanie kłód pod nogi, bo klienci nawet nie będą mogli do na przyjechać - mówi Krzysztof Rubinkiewicz, właściciel kamienicy przy ul. Sienkiewicza. Dlatego na początku roku przedsiębiorcy z deptaka i okolicznych ulic planują zawiązać stowarzyszenie. - Wstępnie chęć przystąpienia do niego zadeklarowali wszyscy przedsiębiorcy, czyli około pół tysiąca firm - podkreśla Rubinkiewicz.

Źródło: Gazeta Wyborcza Kielce
http://miasta.gazeta.pl/kielce/1,35255, ... orona.html

Awatar użytkownika
RZ
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3623
Rejestracja: 29 marca 2006, o 20:48

Post autor: RZ » 16 listopada 2009, o 08:42

Głosujcie na Sołowowa!
Pozwolę sobie po raz kolejny przypomnieć, jak straciliśmy dla budżetu miasta kilnanaście milionów złotych za działkę na Ślichowicach. Wszystko oczywiście zgodnie z prawem :roll: :
10 lat temu HIT wygrał przetarg i zobowiązał się zapłacić za tą działkę prawie 24 mln złotych. Do dnia przetargu Echo Dnia należace do M.S. opisywało jakie będzie tam wspaniałe centrum handlowe, gdy przetarg wygra kielecka firma (należąca do M.S.). Dzień po wygraniu przetargu przez HIT Echo Dnia ogłosiło na pierwszej stronie, że byli właściciele części działki mają swoje roszczenia i kierują sprawę do sądu :)
Sprawa została co prawda wygrana przez miasto, ale trwała kilka lat(!), więc HIT stracił cierpliwość i się wycofał.
Po paru latach i kilku kolejnych, tym razem juz nierozstrzygniętych przetargach, W. Lubawski sprzedał działkę w trybie bezprzetargowym firmie M.S. za 8,5 mln zł. Dziwnym trafem nie był przy tym zupełnie zainteresowany, by najpierw sporządzić dla tego terenu miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, który znacznie podwyższyłby wartość działki.
Nie należy lekceważyć drobnostek, bo od nich zależy doskonałość (Michał Anioł)

Awatar użytkownika
ice
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5698
Rejestracja: 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Post autor: ice » 16 listopada 2009, o 09:21

Miejmy nadzieję, że CLD nie straci cierpliwości i się nie wycofa :?

Awatar użytkownika
T0MIKE
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1375
Rejestracja: 25 marca 2007, o 19:35
Lokalizacja: ni stąd ni z owąd
Kontakt:

Post autor: T0MIKE » 16 listopada 2009, o 09:29

Ciekawe, jak się to ma do podatków, które zapłaciły od tego czasu Echo, Cersanit, Barlinek i Synthos. Pewnie bilans jest zdecydowanie na plus Sołowowa. Rafał, to wygląda na kiś uraz do MS :? Można mu wiele zarzucać, ale z pewnością zrobił zdecydowanie więcej dla tego miasta (pośrednio) i ludzi niż ktokolwiek inny. Jestem pewien, że każda z firm MS płaci rocznie kilkanaście milionów podatków, w tym tych, które bezpośrednio wpływają do kasy Miasta. Myślę, że taka ocena jest skrajnie niesprawiedliwa, taka jest moja opinia. Poza tym większość ludzi rozpatruje kwestię Galerii Korona dość obiektywnie (powinna być wolność gospodarcza, a nie wstrzymywanie czyichś działań np. poprzez blokowanie budowy). Dodam dla ułatwienia, że Galeria Echo stoi na terenach, które swego czasu przyblokował Intercommerce (kupili działkę w samym środku). Jakoś nikt się wtedy nie obruszał... To są zagrywki stosowane przez wszystkich i we wszystkich miastach. Znam to z autopsji...

Awatar użytkownika
albatros3
Posty: 183
Rejestracja: 27 października 2007, o 17:01
Lokalizacja: Kielce

Post autor: albatros3 » 16 listopada 2009, o 09:31

Ciekaw jestem, czy ktokolwiek próbował blokować inwestycje Galerii Echo (10 lat temu i teraz)? Czy tylko Echo Investment wprowadza nowe "standardy konkurencyjne" w Kielcach?

Edit:
Tomike mi odpowiedział :)

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11636
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 16 listopada 2009, o 10:22

CLD sie tym za bardzo juz nie przejmuje. Inwestor zapewnia, ze inwestycje konsekwentnie doprowadza do konca. Najwazaniejsze, ze jest PZP.

Awatar użytkownika
T0MIKE
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1375
Rejestracja: 25 marca 2007, o 19:35
Lokalizacja: ni stąd ni z owąd
Kontakt:

Post autor: T0MIKE » 16 listopada 2009, o 10:32

Sprawa Intercommerce została załatwiona na poziomie właścicieli, dziwię się, że ten temat nie został... W końcu Miłek jest klientem MS pewnie w większości centrów handlowych i to niepoślednim.

Awatar użytkownika
MAŁY
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1664
Rejestracja: 29 lipca 2006, o 21:43
Lokalizacja: KIELCE_oś.Świetokrzyskie

Post autor: MAŁY » 2 grudnia 2009, o 12:17

Kielecka Galeria Korona na targach w Cannes. Pierwsza wizualizacja z lotu ptaka!
Taką przestrzeń zajmie Galeria Korona. Jej otwarcie przewidziano zaledwie kilka miesięcy po Nowej Galerii Echo.

Kielce dawno nie miały takiej promocji w Cannes. Nie tylko bowiem projekt rozbudowy Galerii Echo został tam pokazany i doceniony. Zainteresowanie uczestników tej imprezy wzbudziła również Galeria Korona. To prawdziwy inwestycyjny fenomen, bo między oddaniem do użytku obu centrów handlowych minie zaledwie kilka miesięcy.

Targi MAPIC we francuskim Cannes, słynącym z festiwalu filmowego to jedno z największych i najważniejszych wydarzeń w branży nieruchomości komercyjnych na świecie. Po raz pierwszy raczej mało znane na świecie Kielce okazały się bardzo popularne, bo zagoszczą tu aż dwie wielkie inwestycje handlowe: Nowa Galeria Echo i Galeria Korona.

Fakt, że oba te przedsięwzięcia zostały zauważone na imprezie, która w tym roku gościła blisko 7 tysięcy uczestników z ponad 60 krajów, w tym deweloperów, architektów, przedstawicieli dużych sieci handlowych i światowych marek, sieci kinowych oraz agencji nieruchomości, to bardzo dobra promocja dla naszego miasta.
:arrow: http://www.strefabiznesu.echodnia.eu/ar ... 26407.html
Kielce- Tu jest moje miejsce! Tu sie urodziłem i tu zakończyć żywot swój pragnę!
Obrazek

Awatar użytkownika
ice
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5698
Rejestracja: 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Post autor: ice » 2 grudnia 2009, o 13:21

Echo Dnia pisze:A my po raz pierwszy dziś prezentujemy wizualizację Galerii Korona z lotu ptaka, co pozwala zobaczyć, jak wielki obszar zajmie.
:)

Awatar użytkownika
Gandalf
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 703
Rejestracja: 29 lipca 2006, o 21:11
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Gandalf » 2 grudnia 2009, o 17:59

No a cała rzecz w tym, że jeśli się chce to przy obustronnych chęciach (inwestora i miasta) da się wypracować projekty, które cieszą oko zamiast blaszaków, bunkrów itp. potworków. Szkoda, że nie da się/nie chce się nikomu wymusić dobrej architektury od Plazy...

otis
Posty: 14
Rejestracja: 23 stycznia 2009, o 23:17
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post autor: otis » 18 stycznia 2010, o 17:59

czy coś się dzieje w temacie galerii korona czy może inwestor się przestraszył że wszyscy "dobrzy" najemcy zmieszczą sie w GE. i kto wynajmie powierzchnie u nich nie mówiąc już o Plazie???

może ktoś ma jakieś informacje

ODPOWIEDZ