Church Land Development - Galeria Korona ul. Warszawska

Wszystko na temat nowych inwestycji w Kielcach.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, Sirek1

Awatar użytkownika
ice
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5738
Rejestracja: 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Post autor: ice » 15 kwietnia 2012, o 16:43

Ja według tej tabliczki skręcił bym w Toporowskiego :)

Awatar użytkownika
andrzeej
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1786
Rejestracja: 12 maja 2009, o 12:34
Lokalizacja: KOM

Post autor: andrzeej » 15 kwietnia 2012, o 16:54

Gdyby ją powiesili na następnym słupie, to żadnych niejasności by nie było. Z drugiej strony - Toporowskiego i Pocieszka też można dojechać do Korony :wink:

boogie
Posty: 317
Rejestracja: 13 października 2008, o 19:15

Post autor: boogie » 15 kwietnia 2012, o 20:13

tylko czy na Toporowskiego i Pocieszka będa dalsze tabliczki doprowadzajace do Korony :wink:

grzebo
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1434
Rejestracja: 12 stycznia 2009, o 14:20
Lokalizacja: Kielce

Post autor: grzebo » 15 kwietnia 2012, o 22:14

To celowo tak: Toporowskiego -> Targowa -> Przecznica -> Warszawska -> zawrotka -> Korona

Tylko takie zaplanowanie trasy może uzasadniać budowę zawrotki i przebicie Targowej.

Awatar użytkownika
tomasz2719
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 867
Rejestracja: 8 marca 2008, o 00:19
Lokalizacja: Kielce

Post autor: tomasz2719 » 16 kwietnia 2012, o 16:55

Straż pożarna w Galerii Korona Kielce

Już za niecały miesiąc, 16. maja, wielkie otwarcie Galerii Korona Kielce. Prace wykończeniowe weszły już w końcową fazę i zaczęła się już procedura odbioru technicznego obiektu.
- Straż pożarna już jest w obiekcie i sprawdza poprawność instalacji. Do końca tygodnia chcemy mieć skończone 90 procent prac. W tej chwili na budowie pracuje niemal 2.000 osób – wyjaśnia Stanisław Kowal, dyrektor kontraktu w Galerii Korona Kielce.

Sklepy na wykończeniu
Praktycznie we wszystkich lokalach trwa malowanie i prace wykończeniowe, a w wielu sklepach kończy się montowanie sufitów i witryn, zaczęto też ustawiać meble i aranżować wnętrza. Tak wyglądają między innymi sklepy odzieżowe Reserved, Massimo Dutti z charakterystyczną witryną, sklep apteczno-drogeryjny Super-Pharm, delikatesy Piotr i Paweł, czy dziewięciosalowe Multikino. – W salach kinowych trzeba jeszcze tylko zamontować siedzenia i ekrany. Ale na to przyjdzie czas, gdy już nie będzie się tak wszędzie kurzyć. W sumie w dziewięciu salach będzie 1490 miejsc, w tym w każdej po dwa dla osób niepełnosprawnych. Każdy ekran będzie miał po około 60 metrów kwadratowych. Prawie wszystko jest już też gotowe przy wejściu do kina. Zostało tylko ustawienie mebli i miejsc do siedzenia dla gości – wymienia nasz rozmówca.

Sufity i betonowa okładzina
Wewnątrz samej galerii również trwa malowanie, klejenie tapet, montowanie na wszystkich poziomach podwieszanych sufitów. Wejście do centrum handlowego wykładane jest właśnie specjalnymi betonowymi elementami, a do fontanny w kształcie „jaja” doprowadzono już wodę. – Zostało tylko pomalowanie jej na metaliczny kolor. Kończą się też prace przy układaniu posadzki, w łazienkach dla klientów i panoramicznej windzie, obok której znajdzie się scena. Parkingi są praktycznie gotowe, filary już pomalowano, więc zostało tylko umieszczenie tam oznakowania. Skończyliśmy prace przy świetliku i na dachu robimy już porządki – mówi Stanisław Kowal.

Dach galerii jest już praktycznie wysprzątany, ale uwagę przyciąga kosmiczny krajobraz wokół świetlików, bo znajdują się tam kominy wszystkich instalacji wewnątrz obiektu, które delikatnie przechylają się przy podmuchach wiatru. – Są one zamontowane na specjalnych amortyzatorach, dzięki czemu przy mocniejszych podmuchach wiatru nie uszkodzą się konstrukcje, na których są zamontowane – wyjaśnia dyrektor kontraktu.

:arrow: http://www.strefabiznesu.echodnia.eu/ar ... 83731.html
Zdjęcia :arrow: http://www.strefabiznesu.echodnia.eu/ga ... 83732.html

ciekawski
Posty: 321
Rejestracja: 18 lipca 2010, o 18:18
Lokalizacja: kielce

Post autor: ciekawski » 17 kwietnia 2012, o 17:53

Patrząc na te zdjęcia wydaje się że tam jeszcze masa roboty a do otwarcia tylko miesiąc. Prawdę mówiąc jakoś nie bardzo sobie to wyobrażam, ale terminu już raczej nie przesuną. Mam nadzieję zę fajnie wyjdzie całość, bo jeszce jakosc nie mam wyobrażenia całości w realu, bo wizualizacje są zawsze zbyt optymistyczne.

halny
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1807
Rejestracja: 27 września 2005, o 20:15
Lokalizacja: Kielce

Post autor: halny » 17 kwietnia 2012, o 18:43

Nie bądż taki ciekawski . . . :wink:

Trojanek
Posty: 223
Rejestracja: 31 lipca 2009, o 22:06
Lokalizacja: CK

Post autor: Trojanek » 17 kwietnia 2012, o 20:59

ciekawski pisze:Patrząc na te zdjęcia wydaje się że tam jeszcze masa roboty a do otwarcia tylko miesiąc. Prawdę mówiąc jakoś nie bardzo sobie to wyobrażam, ale terminu już raczej nie przesuną.
Prawdę mówiąc, mam podobne odczucia. Mało tego, mam informację, że jednak otwarcie przesunie się na początek czerwca. Nie jest to w tym przypadku sprawdzone źródło, jak wtedy, kiedy pisałem o terminie 16.05, ale w miarę wiarygodne. Z drugiej strony rzeczywiście ciężko przesunąć otwarcie, porezerwowane wiele hoteli, data oficjalnie dawno ogłoszona, w takich sytuacjach raczej już podawane terminy są ostateczne, sam nie wiem co o tym mysleć....

Awatar użytkownika
AR
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5704
Rejestracja: 15 listopada 2005, o 19:01
Lokalizacja: QKI
Kontakt:

Post autor: AR » 18 kwietnia 2012, o 07:10

Mam nadzieję, że tempo nie będzie miało wpływu na jakość prac...
Wszystkim się podoba, a tobie się nie podoba

boogie
Posty: 317
Rejestracja: 13 października 2008, o 19:15

Post autor: boogie » 18 kwietnia 2012, o 08:21

na Grunwaldzkiej, przed skrzyżowaniem z Podklasztorna jadac od strony Ślichowić kilka kolejnych słupów przyozdobiono informacjami "Wielkie otwarcie" "16 maja"
Ja za to słyszałem o otwarciu w sierpniu ale chyba nie ma co wierzyc w te plotki skoro tak naglasniaja to otwarcie. Inna sprawa jest jak oni zamierzaja zdarzyc :wink:

zdjęcia wyciagniete z artykułu pare postow wyzej

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
MeehoweCK
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3317
Rejestracja: 25 września 2005, o 17:41
Lokalizacja: Warszawa / Kielce
Kontakt:

Post autor: MeehoweCK » 18 kwietnia 2012, o 09:48

Ja myślę, że jednak zdążą. Ale z drugiej strony Galeria Echo na miesiąc przed otwarciem to już faktycznie była prawie gotowa...

Awatar użytkownika
ice
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5738
Rejestracja: 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Post autor: ice » 18 kwietnia 2012, o 10:04

Z budynkiem może i zdążą ale gdzie ta promenada wzdłuż Warszawskiej od skrzyżowania z IXw :?:
Czyżby drugi etap? :P

Awatar użytkownika
Sebastian
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 535
Rejestracja: 23 sierpnia 2007, o 13:19
Lokalizacja: WIETRZNIA

Post autor: Sebastian » 18 kwietnia 2012, o 10:14

Spokojnie.Doba ma 24 godziny. :D Jak będzie trzeba to pewnie specgrupę nocną powołają :lol: Nawet do realizacji "bulwaru" :)
...stryjeczny mąż szwagra mojego drugiego męża...

Awatar użytkownika
Thermalcake
Posty: 349
Rejestracja: 24 czerwca 2011, o 00:45
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Thermalcake » 19 kwietnia 2012, o 11:49

O ile sobie dobrze przypominam GK zaczęła już kampanię reklamową z zaznaczeniem, że otwarcie będzie w maju, więc zdążyć muszą.

Awatar użytkownika
Gandalf
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 703
Rejestracja: 29 lipca 2006, o 21:11
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Gandalf » 20 kwietnia 2012, o 17:45

Przejeżdżałem dziś Warszawską i z tego co zauważyłem rozebrano już 90% rusztowanie z "prawej części" budynku; do "skompletowania" całości elewacji od strony Warszawskiej brakuje bodajże 3-4 paneli. ;)


Na stronie GK pojawił się kolejny najemca: Orlińscy Salony Optyczne.
Nie zmienia to faktu, że mówi się ciągle o 90% wynajętej powierzchni, mówi się (w zależności od medium i autora artykułu) o 160-170 lokalach, a oficjalna strona galerii ujawnia jedynie 94 najemców.

ODPOWIEDZ