Church Land Development - Galeria Korona ul. Warszawska

Wszystko na temat nowych inwestycji w Kielcach.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, Sirek1

ciekawski
Posty: 321
Rejestracja: 18 lipca 2010, o 18:18
Lokalizacja: kielce

Post autor: ciekawski » 8 września 2010, o 18:07

Przeanalizowałem jeszcze filmik i tak w minucie 2.26 nie ma na tej wyspie, co są 3 kondygnacje sklepów 4 poziomu, który widać na załączonych zdjęciach wiec ewidentnie cos w ostatecznym projekcie będzie inaczej.

Awatar użytkownika
RZ
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3623
Rejestracja: 29 marca 2006, o 20:48

Post autor: RZ » 10 września 2010, o 08:37

Ale z tym obowiazkiem 50-procentowego przeszklenia zapisanym w MPZP to ciekawe.

Pismo jest pod względem prawnym dobrze przygotowane. Chodzi, jak widzę, o to, żeby, po spodziewanej decyzji o odmowie stwierdzenia nieważności, uzyskać możliwość odwołania się do ministerstwa.
Ale czy to całe stowarzyszenie jest w ogóle zarejestrowane? Bo zdaje się, że nie (czyli jest to w takim przypadku prawie "nic nie mogące" stowarzyszenie zwykłe) i to raczej powinno zamknąć sprawę.
Nie należy lekceważyć drobnostek, bo od nich zależy doskonałość (Michał Anioł)

Awatar użytkownika
sueno
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4907
Rejestracja: 31 maja 2006, o 21:56
Lokalizacja: Świat czerwonego smoka
Kontakt:

Post autor: sueno » 10 września 2010, o 10:45

RZ pisze:Pismo jest pod względem prawnym dobrze przygotowane. Chodzi, jak widzę, o to, żeby, po spodziewanej decyzji o odmowie stwierdzenia nieważności, uzyskać możliwość odwołania się do ministerstwa.
Podpowiadaj dalej :P
RZ pisze:Ale czy to całe stowarzyszenie jest w ogóle zarejestrowane? Bo zdaje się, że nie (czyli jest to w takim przypadku prawie "nic nie mogące" stowarzyszenie zwykłe) i to raczej powinno zamknąć sprawę.
Zarejestrowane w KRS: http://www.sfo.kielce.pl/index.php?opti ... t&Itemid=9
Najlepsza gra w sieci: http://www.reddragon.pl

"Są fachowcy i nie widzę potrzeby, żeby nauczyciel dyktował, jak ma się budować drogi" - autor znany :D

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11633
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 13 września 2010, o 11:23

Korona Kielce – budowa bez żadnych problemów
Wojewoda umorzył postępowanie

Budowa galerii handlowej Korona Kielce może być kontynuowana, a wniesione sprzeciwy nie mają uzasadnienia – taka jest ostateczna decyzja wojewody świętokrzyskiego.

2 września wojewoda świętokrzyski, Bożentyna Pałka-Koruba, wydała decyzję w sprawie sprzeciwów dotyczących budowy galerii w centrum miasta. Przypomnijmy, że 14 lipca tego roku prezydent Miasta Kielce zatwierdził projekt budowlany i udzielił inwestorowi, Church Land Development pozwolenia na budowę galerii handlowej Korona Kielce. 22 i 23 lipca do Urzędu Wojewódzkiego w Kielcach wpłynęły dwa odwołania do tej decyzji: mieszkańców i „Stowarzyszenia Forum Obywatelskie”. O ile 26 sierpnia mieszkańcy wycofali swoje pismo, o tyle stowarzyszenie domagało się uchylenia decyzji o udzieleniu pozwolenia na budowę „z urzędu i w trybie nadzoru”. Jako argument stowarzyszenie podawało, że jest organizacją ekologiczną i jako taka ma prawo do tej formy interwencji. Wojewoda nie podzielił jednak tej opinii, co wyraził w uzasadnieniu decyzji.

- Od decyzji wydanej w pierwszej instancji odwołanie służy stronie postępowania – stwierdza w decyzji wojewoda zaznaczając jednocześnie, że żaden autor odwołania kryterium takiego nie spełniał. – Stowarzyszenie Forum Obywatelskie w postępowaniu toczącym się przed organem I instancji nie żądało dopuszczenia do udziału na prawach strony – pisze w decyzji wojewoda. „Stowarzyszenie Forum Obywatelskie” nie mogło również powoływać się na ustawę o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie. W myśl tej ustawy organizacji ekologicznej służy prawo wniesienia odwołania także w przypadku, gdy nie brała udział w postępowaniu I instancji. Jednak wg. statusu celem Stowarzyszenia Forum Obywatelskiego jest zrzeszanie ludzi o różnych poglądach i statusie społecznym, którzy ponad podziałami szukać będą pozytywnych rozwiązań służących zwalczaniu patologii w życiu społecznym oraz działać na rzecz uznania obywatela, jego godności, pracy i środowiska. – W ocenie organu odwoławczego Stowarzyszenie Forum Obywatelskie nie jest organizacją ekologiczną, w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 3 października 2008 roku o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko. Biorąc powyższe pod uwagę, a także okoliczności, że Stowarzyszenie Forum Obywatelskie w piśmie z dnia 22.07.2010 r. wnosi o podjęcie przez Wojewodę Świętokrzyskiego działań z urzędu w trybie nadzoru, brak jest podstaw do przyjęcia, że stowarzyszenie skutecznie wniosło odwołanie od decyzji Prezydenta Miasta Kielce z dnia 14.07.2010 i równocześnie zgłosiło chęć uczestniczenia w tym postępowaniu – wyjaśnia wojewoda. Tym samym postępowanie odwoławcze zostało umorzone i budowa Centrum Kulturalno – Rozrywkowo – Handlowego może przebiegać bez żadnych problemów. – Cieszymy się bardzo, że zapadła taka decyzja. W tej chwili nie mamy żadnych opóźnień i jeśli zima nie przeszkodzi nam w pracach budowlanych, zamierzamy jeszcze w tym roku wyjść z poziomu zero – komentuje decyzję wojewody Michał Tur, manager ds. marketingu Church Land Development.

Otwarcie galerii handlowej Korona Kielce planowane jest na pierwszy kwartał 2012 roku. Tymczasem 23 września na terenie budowy odbędzie się uroczystość wkopania kamienia węgielnego. W spotkaniu tym weźmie udział m.in. główny inwestor – Dariusz Miłek.

Awatar użytkownika
RZ
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3623
Rejestracja: 29 marca 2006, o 20:48

Post autor: RZ » 13 września 2010, o 14:43

No cóż, zawsze jest jakaś droga odwoławcza - w tym przypadku będzie dotyczyć tylko kwestii formalnej czyli uznania za stronę. Nie wróżę im jednak powodzenia :)
Nie należy lekceważyć drobnostek, bo od nich zależy doskonałość (Michał Anioł)

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11633
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 15 września 2010, o 11:29

Pewnie chodzi o tę budowę:
Umowa z P.H.U. SPUREK
2010-09-10
W dniu 10 września 2010 roku wpłynęła do Spółki podpisana umowa z P.H.U. SPUREK. Przedmiotem umowy jest dzierżawa sprzętu dla potrzeb budowy w Kielcach.
Źródło: Gastel Żurawie S.A.

Awatar użytkownika
MeehoweCK
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3317
Rejestracja: 25 września 2005, o 17:41
Lokalizacja: Warszawa / Kielce
Kontakt:

Post autor: MeehoweCK » 15 września 2010, o 11:35

Wiadomo ile będzie żurawi? Sądząc po powierzchni szacuję, że 3-4
Ambicja to coś co prowadzi ludzkość do postępu, a ludzi do depresji

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11633
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 15 września 2010, o 11:45

Postaram sie dowiedziec sie do konca tygodnia.

bobek
Posty: 121
Rejestracja: 23 września 2005, o 15:57

Post autor: bobek » 15 września 2010, o 21:49

raczej z 6 :) zobaczymy kto był bliżej

msz1
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 910
Rejestracja: 26 stycznia 2006, o 22:13
Lokalizacja: Kielce

Post autor: msz1 » 17 września 2010, o 08:48

Wielki sklep już nie zapewnia zysku
Błażej Dowgielski 17-09-2010, ostatnia aktualizacja 17-09-2010 01:36
Nowoczesnych placówek jest w tym momencie tak dużo, że inwestorzy szukają nowości: budują teraz parki handlowe

W dużych polskich miastach konkurencja jest największa. Mimo tego w Warszawie brakuje takich placówek np. na Białołęce
+zobacz więcejGalerię Korona z 38 tys. mkw. powierzchni wynajmowanej buduje firma Church Land Development kontrolowana przez milionera Dariusza Miłka. Choć z powstania galerii Korona mogą się cieszyć mieszkańcy Kielc, mniej powodów do zadowolenia mają Echo Investment i Plaza Centers. Obie firmy są bowiem w trakcie realizacji równie potężnych inwestycji w Kielcach.

Kontrolowana przez Michała Sołowowa spółka rozbudowuje Galerię Echo, zwiększając jej powierzchnię pod wynajem z 26 do 66 tys. mkw. Izraelski deweloper planuje wybudowanie obiektu o powierzchni 38 tys. mkw. Oficjalnie deweloperzy nie widzą problemu w powstaniu Korony. Nieoficjalnie przyznają, że ich rywalizacja oddziałuje na pozycję negocjacyjną z najemcami. – Gdy gramy za ostro przy rozmowach o stawki czynszów, słyszymy, że konkurencja przyjmie ich z otwartymi rękami – mówi menedżer jednej z firm. Podobny komfort wyboru będą mieć mieszkańcy Kielc. Liczby mówią same za siebie – obecnie na 1 tys. kielczan przypada 330 mkw. powierzchni handlowej (dane Colliers International), po ukończeniu wspomnianych inwestycji ten współczynnik wzrośnie do ponad 900 mkw. To jeden z najwyższych współczynników w Polsce.

9,6 mln m2 mają w Polsce nowoczesne obiekty handlowe
Mamy w kraju obiekty handlowe o 9,6 mln mkw. powierzchni, blisko trzy czwarte to galerie. Przed kilkoma laty uważało się, że po przekroczeniu 260 mkw. powierzchni na 1 tys. mieszkańców dynamika rozwoju tej części rynku nieruchomości zacznie spadać. Dziś współczynnik ten wynosi 252 mkw. Czy czeka nas hamowanie?

Komentatorzy przyznają, że pole do wzrostu wynikającego z zapóźnienia polskiego rynku jest już ograniczone. Wskazują jednak, że nawet na pozornie nasyconych rynkach opłaca się inwestować. – Warszawa ma jeden z wyższych wskaźników nasycenia w kraju, a nadal jest kilka białych plam na mapie handlowej, na przykład Białołęka – mówi Małgorzata Trzaskowska, dyrektor działu powierzchni handlowych Colliers International. Gdzie nie brakuje galerii? Za trudne rynki uważa się m.in. Wrocław, Łódź i Poznań. Nieco inne reguły gry obowiązują w mniejszych miastach (60 – 80 tys. mieszkańców). Tam z reguły powstanie jednej galerii średniej wielkości stawia pod znakiem zapytania opłacalność budowy kolejnych. Obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”.

Taki wyścig w Przemyślu wygrała PA Nova, której obiekt Sanova (21 tys. mkw.) wyprzedził dwie inne inwestycje. – W najbliższych latach nasi konkurenci nie zdecydują się budować – ocenia Ewa Bobkowska, prezes spółki. Zamiast jednak rezygnować w ogóle z inwestycji, firmy zmieniają ich profil. W Zamościu liderem jest projekt galerii firmy Rank Progress. – Budujemy park handlowy: kilku dużych najemców, sklepy mają wejścia od zewnątrz – informuje Ewa Bobkowska, prezes PA Nova.

Rzeczpospolita

http://www.rp.pl/artykul/536854-Wielki- ... zysku.html

Awatar użytkownika
Wizard
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1035
Rejestracja: 16 stycznia 2007, o 22:49
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Wizard » 17 września 2010, o 12:31

Ciekawy artykuł. Rzeczywiście im więcej Galerii w mieście tym lepiej dla wynajmujących i konsumentów. Żaden monopol nie jest dobry.
Every dream has a price

Awatar użytkownika
MAŁY
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1664
Rejestracja: 29 lipca 2006, o 21:43
Lokalizacja: KIELCE_oś.Świetokrzyskie

Post autor: MAŁY » 17 września 2010, o 16:22

Szalik klubu Korony Kielce i podkowa wmurowane razem z aktem erekcyjnym tej budowli

Monety, gazety i szalik – między innymi te symboliczne przedmioty znajdą się w specjalnej urnie, która zakopana zostanie podczas uroczystości wkopania kamienia węgielnego pod budowę galerii Korona Kielce.

- Uroczystość związana z wkopaniem kamienia węgielnego odbędzie się 23 września o godzinie 14.00 na terenie placu budowy galerii Korona Kielce. Tym samym oficjalnie na oczach mediów i zgromadzonych gości rozpocznie się budowa jednego z najładniejszych centrów handlowych w Polsce – informuje Michał Tur, menager ds. marketingu spółki Church Land Development, czyli inwestora obiektu.

Osiem osób uczestniczyć będzie w złożeniu do urny symboli związanych z miastem Kielce. Biskup Ordynariusz Diecezji Kieleckiej, Kazimierz Ryczan po poświęceniu symboli, jako pierwszy złoży w urnie krzyż. Następnie marszałek Adam Jarubas włoży do urny monety. Zastępca wojewody, Piotr Żołądek przekaże aktualne gazety. W urnie znajdzie się również szalik klubu sportowego Korony Kielce, który włoży do urny prezydent Kielc, Wojciech Lubawski.

Aby potomni mogli ocenić teren sprzed budowy, zdjęcie rejestrujące ten widok złoży w urnie starosta powiatu kieleckiego, Zenon Janus. Szkice dla przyszłych pokoleń zdeponują w urnie architekci z pracowni Bose International Planning and Architecture, odpowiedzialnej za projekt galerii, czyli Borys Juraszyński oraz Marek Tryzybowicz. Zgodnie z tradycją, podkowę na szczęście złoży w urnie prezes spółki Church land Development Lech Chudy, a akt erekcyjny - Dariusz Miłek, właściciel obiektu, znany w całej Polsce inwestor giełdowy, prezes spółki NG2, król butów, który kontroluje sieć sklepów CCC.

Podczas uroczystości zebrani goście obejrzą dwa filmy prezentujące pierwszą galerię wybudowaną przez tego inwestora galerią Cuprum Arena w Lubinie oraz przyszłą galerię Korona Kielce.
:arrow: http://www.strefabiznesu.echodnia.eu/ar ... i-40638.ht
Kielce- Tu jest moje miejsce! Tu sie urodziłem i tu zakończyć żywot swój pragnę!
Obrazek

Awatar użytkownika
Nowak
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1647
Rejestracja: 29 maja 2006, o 20:09
Lokalizacja: Kraków / Kielce

Post autor: Nowak » 17 września 2010, o 18:25

Jak biskup jako pierwszy złoży to nie ma co się martwić o powodzenie inwestycji :wink:

maciej
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 534
Rejestracja: 28 sierpnia 2006, o 17:41
Lokalizacja: Kielce

Post autor: maciej » 17 września 2010, o 20:45

Krzyż w naszym kraju znajduje wszelkie możliwe zastosowania - od bicia politycznej piany po zbrojenia pod centrum handlowe...

maklog
Posty: 186
Rejestracja: 14 maja 2008, o 13:05
Lokalizacja: Kielce

Post autor: maklog » 19 września 2010, o 19:52

Coś co pozwala zrozumieć warcholstwo niektórych ludzi... Wklejam tutaj bo jaskrawszego przykładu nie da się znaleźć.

http://www.staff.amu.edu.pl/~matczak/im ... 0nimby.pdf

ODPOWIEDZ